Nations at War: White Star Rising

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Nations at War: White Star Rising

Post autor: maciejo »

http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... ising.html
Grywa ktoś z Was :?:
Jeśli tak to proszę o garść porad.
1.Czy gra jest trudna,tzn czy nadaje się do wprowadzenia dzieciaka (10 lat) w gry żetonikowe wojenne :?:
2.Czy gra chodzi fajnie w wariancie solo :?:

Z góry dzięki za zainteresowane :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: Shodo »

Hej, kontaktu z tą grą nie miałem ale natknąłem się w sieci na taki blog
http://atb-games.blogspot.com/2013_07_01_archive.html

może troszkę Ci rozjaśni sytuację :)

Edit: na BGG znalazłem to samo tylko w formacie pdf
http://boardgamegeek.com/filepage/96652/nations-war-pl
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: maciejo »

Shodo pisze:Hej, kontaktu z tą grą nie miałem ale natknąłem się w sieci na taki blog
http://atb-games.blogspot.com/2013_07_01_archive.html

może troszkę Ci rozjaśni sytuację :)

Edit: na BGG znalazłem to samo tylko w formacie pdf
http://boardgamegeek.com/filepage/96652/nations-war-pl
Dzięki :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: Vandal »

Oj nie będzie za ciężko? Myślałeś może o Manoeuvre - jak na żetonówkę jest o trochę lżejsze i prostsze pod względem celu gry, ale nadal można poplanować.
http://boardgamegeek.com/boardgame/17396/manoeuvre
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: maciejo »

Vandal pisze:Oj nie będzie za ciężko? Myślałeś może o Manoeuvre - jak na żetonówkę jest o trochę lżejsze i prostsze pod względem celu gry, ale nadal można poplanować.
http://boardgamegeek.com/boardgame/17396/manoeuvre
Dzięki za zainteresowanie :D
Mam Battlelore i gram z synem dosyć często.Z tego co wiem to Manewry jest bardzo podobną grą.Poza tym niestety nie ma tłumaczenia kart na język polski :( chociaż instrukcja jest.
Kiedyś zagrywałem się w żetonikowe gry wojenne ale niestety straciłem partnera do gry.Zadając pytanie o WSR miałem na myśli w miarę prostą grę typowo żetonikową,w którą bądę mógł w miarę bezboleśnie wprowadzić syna.
Poza tym można w nią grać także solo co jest dla mnie wielkim plusem.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: wolfe »

A kiedyś pytałeś o Tank on Tank wydane też przez LnL. Nie udało ci się wypróbować? Moim zdaniem jest idealna jako właśnie prosta i szybka gra żetonowo-hexowa. I do rozgrywki solo się jak najbardziej nadaje.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: maciejo »

wolfe pisze:A kiedyś pytałeś o Tank on Tank wydane też przez LnL. Nie udało ci się wypróbować? Moim zdaniem jest idealna jako właśnie prosta i szybka gra żetonowo-hexowa. I do rozgrywki solo się jak najbardziej nadaje.
Niestety nie.Barierą była instrukcja po angielsku.WSR jest przetłumaczony na pl :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: wolfe »

maciejo pisze:
wolfe pisze:A kiedyś pytałeś o Tank on Tank wydane też przez LnL. Nie udało ci się wypróbować? Moim zdaniem jest idealna jako właśnie prosta i szybka gra żetonowo-hexowa. I do rozgrywki solo się jak najbardziej nadaje.
Niestety nie.Barierą była instrukcja po angielsku.WSR jest przetłumaczony na pl :D
To ja ci przetłumaczę Tank on Tank. :-)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: Jarzynek »

W WSR nie grałem, ale grałem w World At War: Untold Stories, który jest systemem bliźniaczym, tylko w realiach zimnej wojny.
Dla mnie największym minusem gry są żetony "funcyjne" ( do zaznaczania użytych jednostek), które doskonale potrafią zaciemnić obraz ijeżeli obok siebei operują dwie formacje, to można czasem przeoczyć żeton lub dwa :)
Dużym plusem natomiast jest fakt, że wszystkie statystyki są na żetonach i praktycznie nie używa się tabelek. Jeżeli ktoś lubi turlać kostki, to również będzie zadowolony.
Aktywacja przez dociąg żetonów bardzo dobrze sprawdza się przy rozgrywce solo.
W moim odczuciu gra jest dość mocno losowa, bardzo klimatyczna i lekka - trup ściele się gęsto. Jeżeli Twój syn radzi sobie z BL, to z WSR raczej też nie powinien mieć problemów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Nations at War: White Star Rising

Post autor: maciejo »

Jarzynek pisze:W WSR nie grałem, ale grałem w World At War: Untold Stories, który jest systemem bliźniaczym, tylko w realiach zimnej wojny.
Dla mnie największym minusem gry są żetony "funcyjne" ( do zaznaczania użytych jednostek), które doskonale potrafią zaciemnić obraz ijeżeli obok siebei operują dwie formacje, to można czasem przeoczyć żeton lub dwa :)
Dużym plusem natomiast jest fakt, że wszystkie statystyki są na żetonach i praktycznie nie używa się tabelek. Jeżeli ktoś lubi turlać kostki, to również będzie zadowolony.
Aktywacja przez dociąg żetonów bardzo dobrze sprawdza się przy rozgrywce solo.
W moim odczuciu gra jest dość mocno losowa, bardzo klimatyczna i lekka - trup ściele się gęsto. Jeżeli Twój syn radzi sobie z BL, to z WSR raczej też nie powinien mieć problemów.
No to chyba przesądza sprawę,kupuję :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ