Homeland: The Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Homeland: The Game

Post autor: Jelithe »

Widzę, że jeszcze nikt się nie zainteresował nowym produktem gf9, więc postanowiłam sama wrzucić info o zapowiedzi gry opartej o serial Homeland. Uważam, że zapowiada się bardzo interesująco, jako pół-kooperacja z motywem intrygi, oszustw, szpiegostwa, paranoi i ukrytych celów. Każdy z graczy (od 3 do 6) wcieli się w rolę analityka CIA przydzielającego zasoby biura do walki ze światowym terroryzmem. Do tego nie każdy jest tym, kim się wydaje być i nie wiadomo kto pracuje z tobą, a kto przeciwko tobie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Wow, info świeżutkie, sprzed dwóch dni w sumie. Premiera ma być w pierwszym kwartale 2015. Dzięki, będę obserwował.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: rastula »

Mam w domu i pracy kilku fanów, sam toleruję... Może być ciekawym gatewayem dla nich ;)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Homeland: The Game

Post autor: Jelithe »

Co zabawne jeszcze żadnej gry gf9 nie kupiłam po wcześniejszym obejrzeniu serialu, a dopiero po zakupie nabierałam ochoty na serial ;-) Jednak ja też znam kilka osób, które szalenie lubią Homeland i może faktycznie zapragną zagrać w grę na motywach ich ulubionej serii :-)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: janekbossko »

kocham to wydawnictwo :) jzu sie nie moge doczekac az dowie msie za jaki nastepny serial sie wezma.
Synów odpuszcam ale Homeland naprawde musieliby spartolic bym tego nie wziął. Element zdrajcy to jest to co uwielbiam!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

janekbossko pisze:kocham to wydawnictwo :) jzu sie nie moge doczekac az dowie msie za jaki nastepny serial sie wezma.
Synów odpuszcam ale Homeland naprawde musieliby spartolic bym tego nie wziął. Element zdrajcy to jest to co uwielbiam!
Prawie na pewno wydadzą grę na podstawie pirackiego serialu Black Sail oraz chodzą słuchy, że starają się o licencję na... Family Guya :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Homeland: The Game

Post autor: Jander »

Biorę w ciemno. GF9 robi porządne gry, a pół-kooperacja a'la Battlestar Galatica to świetna sprawa.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: sqb1978 »

Następne poproszę Vikings i Supernatural ;)
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Homeland: The Game

Post autor: Jelithe »

Znalazłam jeszcze przykładowe karty i figurki ;-)ObrazekObrazek
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: uday »

Chętnie bym spróbował, chociaż zasadniczo jestem sceptyczny wobec gier na licencji innej niż ogólny setting (tolkien, star wars, itp. toleruję bezproblemowo).
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: skolo »

Gale Force 9 kupili takze prawa do Black Sails
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Homeland: The Game

Post autor: Antioch Seleucyda »

rastula pisze:Mam w domu i pracy kilku fanów, sam toleruję... Może być ciekawym gatewayem dla nich ;)
Czym może dla nich być ?
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Antioch Seleucyda pisze:
rastula pisze:Mam w domu i pracy kilku fanów, sam toleruję... Może być ciekawym gatewayem dla nich ;)
Czym może dla nich być ?
Powodem, dla którego zainteresują się planszówkami.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Homeland: The Game

Post autor: Antioch Seleucyda »

Nie rozumiem tych filerów, getewejów, etc. Tak że dzięki za wytłumaczenie, będę wiedział, acz nie będę korzystał gdyż te anglicyzmy mnie irytują.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Homeland: The Game

Post autor: ahrian »

Antioch Seleucyda pisze:Nie rozumiem tych filerów, getewejów, etc. Tak że dzięki za wytłumaczenie, będę wiedział, acz nie będę korzystał gdyż te anglicyzmy mnie irytują.
Chętnie więc poznam czysto polskie określenie na gateway ;)

Co do gry to jeśli mechanicznie będzie battlestarowa, to biorę w ciemno. Za serialem jednak nie przepadam, ale może to rzeczywiście być środek do pozyskania nowych planszowkowiczow ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: rastula »

Antioch Seleucyda pisze:Nie rozumiem tych filerów, getewejów, etc.

no to jesteś we właściwym miejscu, żeby się dowiedzieć :) -


a etc. to po polsku ? ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: mig »

Mnie by się marzyło coś szybkiego i nieskomplikowanego. I Firefly i Spartacus są jednak grami dość wymagającymi (zwłaszcza czasowo). Sons of Anarchy też się na taką zapowiada. Brakuje mi czegoś na max godzinkę z prostymi zasadami i klimatem serialu. Może byłoby to trochę marnotrawstwo tematu, ale i tak wolę coś takiego niż jakąś dużą pozycję...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

mig pisze:Mnie by się marzyło coś szybkiego i nieskomplikowanego. I Firefly i Spartacus są jednak grami dość wymagającymi (zwłaszcza czasowo). Sons of Anarchy też się na taką zapowiada. Brakuje mi czegoś na max godzinkę z prostymi zasadami i klimatem serialu. Może byłoby to trochę marnotrawstwo tematu, ale i tak wolę coś takiego niż jakąś dużą pozycję...
Tylko chyba raczej nie da się zrobić ameritrasha "na godzinkę i z prostymi zasadami". A kupowanie licencji serialu żeby z niego zrobić euro z klimatem chyba mija się z celem :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: mig »

Curiosity pisze:
mig pisze:Mnie by się marzyło coś szybkiego i nieskomplikowanego. I Firefly i Spartacus są jednak grami dość wymagającymi (zwłaszcza czasowo). Sons of Anarchy też się na taką zapowiada. Brakuje mi czegoś na max godzinkę z prostymi zasadami i klimatem serialu. Może byłoby to trochę marnotrawstwo tematu, ale i tak wolę coś takiego niż jakąś dużą pozycję...
Tylko chyba raczej nie da się zrobić ameritrasha "na godzinkę i z prostymi zasadami". A kupowanie licencji serialu żeby z niego zrobić euro z klimatem chyba mija się z celem :)
Ja bym wolał euro z klimatem ;) Albo jakiś klimatyczny filerek nawet ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: janekbossko »

mam i gralem dwa razy.
Gra trwa maksymalnie poltorej godziny. Porownalbym ja do BSG ale krótsze i prostsze co mojej grupie pasuje :)
Gralem we 3 i 4 i w obu wariantach jest bardzo dobrze jednak ze wskazaniem na 4 (i 5 mimo ze nie grałem). Gra skaluje sie bardzo fajnie, nie ma dlugiego oczekiwania na swoja kolejke a emocje nad plansza z kazda nowa karta zagrozenia rosna :)
Jedynie czego bym nie polecal to granie w 6 osob...imo za duzo chaos moze sie wkrasc a szczegolnie podczas konczowego oskaraznia kto jest terrorsyta.
Dla mnie fana serialu Homeland gra ma dodatkowe smaczki w postaci nazw organizacji terrorystycznych, wydarzen czy miejsc. Dodatkowo gdy mozemy zwerbowac Brodiego albo Carrie do swojego zespołu...pyyyysznie!
Polecam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze:
mig pisze:Mnie by się marzyło coś szybkiego i nieskomplikowanego. I Firefly i Spartacus są jednak grami dość wymagającymi (zwłaszcza czasowo). Sons of Anarchy też się na taką zapowiada. Brakuje mi czegoś na max godzinkę z prostymi zasadami i klimatem serialu. Może byłoby to trochę marnotrawstwo tematu, ale i tak wolę coś takiego niż jakąś dużą pozycję...
Tylko chyba raczej nie da się zrobić ameritrasha "na godzinkę i z prostymi zasadami". A kupowanie licencji serialu żeby z niego zrobić euro z klimatem chyba mija się z celem :)
Veto, Nexus Ops i świetny i z prostymi zasadami i do zrobienia w godzinkę :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: sqb1978 »

Sons of Anarchy również w 1-1,5h do ogarnięcia. Ostatnio jak grywamy to 2 razy pod rząd, tak szybko idzie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Homeland: The Game

Post autor: Gambit »

Ja na swoją kopię jeszcze czekam, bo będzie jechała razem z dodatkiem do Spartacusa :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Homeland: The Game

Post autor: Curiosity »

Przeglądam właśnie filmiki nt. tej gry i tam wszyscy mówią, że to competitive game a nie kooperacja. Czyli z BSG za bardzo nie można porównywać.

Jak wygląda przykładowa tura gracza?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Homeland: The Game

Post autor: Macek »

Competitive bo wygrywa tylko jedna osoba ale w czasie gry to raczej co-op. Wszyscy grają i udają, że bronią kraju a w rzeczywistości każdy chce ugrać coś tam dla siebie.

Mechanicznie gra jest prosta, tj, trzy rodzaje postaci dobry agent, polityk i terrorysta. Każdy dorzuca się do spisków pomagając lub przeszkadzając w ich rozwiązaniu. Wchodzą też karty z decku tak jak w BSG z talii przeznaczenia. Co rundę zagrożenie wszystkich plotów wzrasta o jeden i dochodzą nowe w ilości graczy. Jak dany plot dojedzie na planszy na samą górę to jest rozwiązywany i tak jak w bsg liczy się karty dobre i złe i wprowadza odpowiednie efekty w zależności od wyniku. Każdy z graczy może pozyskać karty z postaciami, które dają dodatkowe umiejętności i punkty na koniec.

Zagrałem na razie raz w 5 os i wszystkim się podobało. Taki BSG w wersji light. Dość szybko można rozszyfrować kto jest agentem, natomiast pomiędzy terrorystą i politykiem praktycznie nie ma różnicy i można się nieźle przejechać tak jak to było w naszym przypadku.
ODPOWIEDZ