Wywiady ze słynnymi autorami gier!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wywiady ze słynnymi autorami gier!

Post autor: Lim-Dul »

Albo: wywiady z autorami słynnych gier! ;-)

Ostatnio szukałem w internecie informacji na temat Michaela Rienecka, autora m.in. gry Dracula (tej dwuosobowej) i zupełnie przypadkowo trafiłem na kolekcję wywiadów ze słynnymi autorami gier - tzn. tak naprawdę różnymi, i tymi sławnymi i tymi mniej sławnymi.

Całość została nakręcona przez Spielautorenzunft, czyli niemiecki związek autorów gier, który zrzesza autorów nie tylko z Niemiec. Tak na marginesie to może SAZ mogłoby pomóc także niektórym z naszych forumowiczów, którzy chcieli wydać grę? O ile forumowowicze są w stanie porozumieć się po angielsku - myślę, że na poziomie Roberto Farga lub Leo Coloviniego każdy by sie dogadał (obejrzyjcie wywiad ;-).

O dziwo dowiedziałem się, że prezesem SAZ jest obecnie Marcel-Andre Casasola Merkle, znany między innymi z gier Verräter, Meuterer i kilku projektów z innymi projektantami, na przykład Friedemannem Friese. Piszę "o dziwo", bo to młody gość...

OK - do rzeczy.

Tu macie linki do wszystkich wywiadów:

http://www.spieleautorenzunft.de/

Ze zrozumiałych powodów większość wywiadów jest po niemiecku, ale może ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda i zachowuje się jego ulubiony autor gier i wsłuchać się w jego/jej charyzmatyczny głos. ;-)

Wywiady zostały przeprowadzone w zeszłym roku, więc są całkiem świeże.

P.S. Anja Wrede jest ładna. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
kosa
Posty: 39
Rejestracja: 21 gru 2006, 17:05
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: kosa »

Filmiki rzeczywiście ciekawe. Zupełnie nic nie zrozumiałem, ale fajnie zobaczyć kilku "znanych" autorów.

Pomyślałem sobie - ciekawe jakby tak zrobić podobne wywiady z Polskimi autorami, ale szybko uświadomiłem sobie, że tak właściwie to mamy co najwyżej 3 dobrych autorów i może dwóch bardzo dobrych :evil:
ODPOWIEDZ