Koszulki na gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Koszulki na gry

Post autor: KWs »

Cześć. Nie wiem czy to dobry dział, ale moje pytanie sprowadza się do prostego "co kupić".

Otóż jestem zwolennikiem koszulkowania wszystkich gier i tak też robię. Wszystkie moje gry ubranem w koszulki FFG, raz z.powodu braku w sklepie kupiłem koszulki Mayday Mini i też były okej.

Stoję przed zakupem kolejnych dodatków do Munchkina i kilku mniejszych pozycji. Ze względu na to chciałbym kupić nieco tańsze koszulki by nie okazało się że same koszulki kosztują tyle samo co gra. Stąd moje pytanie.

FFG mam, lubię, są grube i trwałe, ale paczka 50 szt to koło 10zl.
Mam Mayday Mini, bodajże żółte, też są spoko.
Miałem do czynienia z Mayday Euro Standard i były tragicznie cienkie przez co nie trzymały sztywności.

Jacy producenci, jakie serię lub modele można kupować by zachować podobny standard do FFG za mniejsza kasę? W przypadku Munchkina cześć kart będzie w FFG a część w nowych koszulkach - chciałbym by różnica nie była zbytnio odczuwalna ;). Co możecie polecić?
Moja kolekcja gier planszowych.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: misioooo »

Arcane Tinmen.
Kosztują tyle co FFG, ale za 100szt. Jakość w moim odczuciu = FFG. Czyli dwa razy taniej :)

Ja używam właśnie tych oraz Maydayów najtańszych - zależnie od gry i tego jak często karty się miętoli w danej pozycji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Koszulki na gry

Post autor: KWs »

Najtańsze Mayday ostatnio kupiłem myśląc że będzie to to samo co żółte Mayday i się tak zawiodłem że wyladuja w koszu. Są tragiczne.
Moja kolekcja gier planszowych.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Koszulki na gry

Post autor: Cyberpuncur »

Sporo zależy od tego, czy karty są trzymane w ręce, czy leżą na stole po dociągnięciu.

Np. w Firefly The Game czy D&D Adventure System jest cała masa kart i wszystkie
w zasadzie leżą na stole poza okazjonalnym tasowaniem. Do tych gier spokojnie można
użyć najtańszych koszulek (ja mam Mayday Ultra Fit), nie przeszkadza to zupełnie i zajmuje
dużo mniej miejsca.

Ale gra typu Bang! czy Spartacus (Intrygi), gdzie karty są w ciągłym obiegu i każdy ma po kilka na ręcę
wymagają już zdecydowanie lepszych jakościowo (wtedy używam FFG).
Tutaj pewnie też się wliczy Munchkin.

Arcane Tinmen kupiłem na razie do Martwej Zimy, trochę cieńsze od FFG i przy większej
ilości wychodzą taniej.
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Re: Koszulki na gry

Post autor: badjimi »

misioooo pisze:Arcane Tinmen.
Kosztują tyle co FFG, ale za 100szt. Jakość w moim odczuciu = FFG. Czyli dwa razy taniej :)
Gdzie można kupić Arcane za niecałe 10zł?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: Chaaber »

W planszostrefie masz koszulki Arcane Tinmen. Nie jest to mniej niż 10zł, ale FFG też za mniej niż 10 nie kupisz. AT są kapkę droższe niż 10zł, ok. 14-16 ale masz 100 kart w paczce a nie 50 jak w przypadku FFG. Jak zależy Ci na ilości po taniości to tylko mayday.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: Pixa »

Wolalbym grac bez niz w standardowych Mayday :-) Premium natomiast sa calkiem ok, choc cenowo zblizone do FFG.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na gry

Post autor: Fegat »

Co jest złego w najtańszych maydeyach?
Kupiłem takie do wszystkich moich gier i wg mnie są OK. Przede wszystkim są cieniutkie, mogłyby bardziej przylegać (na szerokość) i chyba tyle.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
KWs
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2015, 13:55

Re: Koszulki na gry

Post autor: KWs »

Jak tak mówisz to chyba nie miałeś FFG. Sam feeling trzymania karty w Ffg jest super, te mayday standard to jak folia z paczki po fajkach.
Moja kolekcja gier planszowych.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na gry

Post autor: Fegat »

a czego chcieć od folii więcej? :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: citmod »

Ja również polecam Arcane Tinmen. Najlepszy stosunek ceny do jakości.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: Pixa »

Fegat pisze:Co jest złego w najtańszych maydeyach?
Kupiłem takie do wszystkich moich gier i wg mnie są OK. Przede wszystkim są cieniutkie, mogłyby bardziej przylegać (na szerokość) i chyba tyle.
Grales kiedys w jakichs innych z wyzszej polki - np. FFG? FFG sa grube, solidne, nie marszcza sie. Najtansze Mayday to syf - marszcza sie, karty w nich lataja i wysuwaja sie. Jak ktos juz wspomnial sa jak folijka od fajek. Mayday Premium sa ok, ale zdarza sie im nie trzymac wymiarow, a koszt prawie taki sam jak FFG.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na gry

Post autor: Fegat »

Pixa z całym szacunkiem, ale im grubsza folia tym gorze... Nie ma chyba nic gorszego, od spuchniętej talii która nie trzyma się pionu, albo jest za duża do pudełka :?

Z ciekawości następnym razem zamówię te FFG.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: Pixa »

Fakt, w FFG talia "puchnie", jednak po kilku grach stosy stoja bez problemu i nie slizgaja sie za bardzo.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Koszulki na gry

Post autor: Losiek »

citmod pisze:Ja również polecam Arcane Tinmen. Najlepszy stosunek ceny do jakości.
+1 :D
ODPOWIEDZ