Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: tomb »

Poszukuję gry, której mechanika opiera się na bezpośredniej interakcji między graczami - ma być niszczenie, wypychanie, psucie, kradzież i co tam jeszcze możemy robić wrednego, ALE:

- musi działać super na 2 i na 3 osoby,
- nie dotyczy jej problem "dwóch na jednego" lub "gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta".

Ciężar rozgrywki, tematyka, język - bez znaczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Zet »

Nexus Ops - na planszy jest tak ciasno, że każdy nawala się z każdym i szuka każdej okazji do punktowania, nieważne czyim kosztem. Niestety nie grałem w 2 osoby, ale na 3 działa wyśmienicie. Na 4 oczywiście też ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Bea »

Tash Kalar - wariant Pojedynek lub Bitwa :).
W Bitwie na 3 osoby tak sprytnie są podliczane punkty/ zadane obrażenia, że nie warto bić tylko jednego, bo się wtedy na bank przegra.
Alien Frontiers.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: sqb1978 »

Tygrys i Eufrat
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: kwiatosz »

Neuroshima Hex na trzy osoby w trybie wampir :)

Nexus Ops moim zdaniem na 2 osoby nie działa w ogóle niestety.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: tomb »

Dzięki za podpowiedzi. Neura jest całkiem, całkiem, oczywiście w grze na punkty, a nie na obrażenia.

Liczyłem na Nexus Ops, ale jeśli na dwóch nie, to na razie spada z listy.
EiT muszę sobie odświeżyć, zobaczę co i jak - pamiętam, że tam było sprytne punktowanie.

A o Tash Kalar cały czas myślałem jako o dwuosobówce. Mówisz, Bea, że to błąd? Nie grałem jeszcze, ale zasady wydawały mi się skrojone pod pojedynki. Muszę przeczytać wariant na trzech.

Alien Frontiers ponoć słabo działa na dwóch.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Bea »

tomb pisze:
A o Tash Kalar cały czas myślałem jako o dwuosobówce. Mówisz, Bea, że to błąd? Nie grałem jeszcze, ale zasady wydawały mi się skrojone pod pojedynki. Muszę przeczytać wariant na trzech.

Alien Frontiers ponoć słabo działa na dwóch.
W Tash-Kalar na dwie osoby może być taka sytuacja, że jak jestś już na dnie to się nie podniesiesz, bo jesteś jedynym celem ataków twojego umocnionego przeciwnika. W Bitwie na 3 osoby osobno liczy się punkty za ubijanie każdego przeciwnika, a na końcu wygrywa ten kto ma najwięcej punktów za tego przeciwnika, którego mniej ubił. Tak więc upraszczając, trzeba bić wszystkich po równo. Dla mnie wariant 3 osobowy jest o niebo ciekawszy.

Jeśli zaś chodzi o Alien Frontiers, to faktycznie lepiej działa na więcej osób, ale nie powiedziałabym, że na dwie słabo. A gra jest sama w sobie, według mnie, genialna :).
Awatar użytkownika
siemaziuta98
Posty: 253
Rejestracja: 06 kwie 2014, 20:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: siemaziuta98 »

A może tak Scotland Yard? W grze wcielamy się w detektywów starających się złapać złodzieja, którym jest jeden gracz.
Interakcji jest tu dużo, tak samo jak wiele zabawy. Tylko średnio chodzi na 2 osoby. Recenzje możesz obejrzeć tutaj http://wokolplanszy.blogspot.com/2015/0 ... enzja.html
Serdecznie zapraszam na mój planszowy blog http://wokolplanszy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 573 times
Been thanked: 279 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Markus »

Popieram kandydaturę NEXUS OPS. tam poprostu nie ma czasu na sojusze. Napierasz aby wygrać. Punkty zdobywamy za dowolnego przeciwnika :-). Nie ma sentymentów
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Om nom nom »

Mechanicznie Innowacje by pasowały, tylko może tematycznie nie do .zgadza
.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Chaaber »

Ja bym powiedział, że Smallworld. Niby można się uprzeć i grać dwóch na jednego, ale to się raczej jednej z tych dwóch osób nie opłaci. Trzeba sił rozkładać równomiernie i ze względu na dynamikę zmieniania się ras jest bardzo ciekawie i nie da się nudzić. Szkoda jest nam wjeżdżać we własne rasy, dlatego też uważam, że na 3 osoby to naprawdę dobry wybór.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: Wojtas_512 »

Kemet wpisuje się dosyć dobrze w twoje wymagania.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: tomb »

Szczerze powiedziawszy rozczarowanie ostatnimi partiami Small Worlda jest powodem założenia tego wątku. Nie zawsze na trzech zawsze jest źle, ale bywa tak, że jeden gracz ustawia się w takiej pozycji, że w interesie rywali jest zawiązanie przeciwko niemu sojuszu. W dodatku może się zdarzyć, że jednemu z graczy może bardzo zależeć na pakcie, a drugiemu wcale.
Nie twierdzę, że grać się nie da, ale czasem trzeba zadbać, żeby emocje były do końca - a to już nie jest takie super.

Kemet fajny, ale ponoć na dwóch tak sobie.
O Innowacjach zapomniałem. Do rozpatrzenia.
Scotland Yard odpada - na razie tylko "każdy na każdego".

Na razie Innowacje albo Tash-Kalar.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: easy »

Może bez niszczenia i psucia ale z wredną negatywną interakcją polecam:
Troyes
Magnum Sal
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Interakcja dla 3 - bez problemu "dwóch na jednego"

Post autor: misioooo »

Keyflower też potrafi być baaardzo wredny :) Działa świetnie zarówno na 2 jak i na 6 osób.
Nie ma niszczenia i psucia, ale jest podbieranie miejsc do pracy... Boli, zwłaszcza jak dopiero co sobie upgrjdnąłem kopalnię złota a tutaj mi sąsiad wpadł z ekipą górniczą i kupa, ja nie użyję tej kopalni wcale w tej rundzie :(
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ