Karty dżentelmenów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Karty dżentelmenów

Post autor: Tycjan »

Na wspieram.to wystartowała właśnie kampania związana z wydaniem nowej gry imprezowej dla pełnoletnich graczy "Karty dżentelmenów".
Możecie o niej przeczytać na blogu platformy ZnadPlanszy.pl.

Więcej informacji: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2015/0 ... go-humoru/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Mah
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2015, 20:07

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Mah »

Zastanawiam się jak to się ma wobec praw autorskich do CAH, przecież to ta sama gra w innej oprawie graficznej. Ale przyznam, że przy kombinacji "Polska: Plan minimum Europy" się uśmiałem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Gambit »

Mah pisze:Zastanawiam się jak to się ma wobec praw autorskich do CAH, przecież to ta sama gra w innej oprawie graficznej. Ale przyznam, że przy kombinacji "Polska: Plan minimum Europy" się uśmiałem.
Podobno twórcy CAH udzielili błogosławieństwa.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: schizofretka »

Ciekawe, czy je ugrzecznili, bo humor CAH był nie czarny, tylko zwyczajnie kiepski i czasami niesmaczny.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: everan »

Nie ma "dwóch karłów srających do wiadra", nie ma wsparcia ;-)

Ale poważnie, który to już ostatnio klon CAH? A czy ugrzecznili, to sprawdzić możesz samodzielnie, bo na stronie projktu wisi pdf do wydrukowania. Podpowiem: CAH to przy tym jednak klasa.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, 20:08 przez everan, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Pan_K »

schizofretka pisze:Ciekawe, czy je ugrzecznili, bo humor CAH był nie czarny, tylko zwyczajnie kiepski i czasami niesmaczny.
Polskie zajawki też dobrze nie wróżą. Pewnie jednak należało by wziąć do ręki całość i ocenić. W każdym razie ja nie będę kimś, kto to zrobi.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: everan »

O twórcy, ze strony projektu: "Wielokrotnie byłem zapraszany na sesje gier planszowych takich jak „Talisman: Magia i Miecz”, jednak po krótkim czasie złożoność mechaniki gry po prostu zaczęła mnie nużyć."

:shock:
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1438 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Leser »

everan pisze:O twórcy, ze strony projektu: "Wielokrotnie byłem zapraszany na sesje gier planszowych takich jak „Talisman: Magia i Miecz”, jednak po krótkim czasie złożoność mechaniki gry po prostu zaczęła mnie nużyć."

:shock:
Dalej też jest nieźle: "Zauważyłem, że polska scena planszówek cierpi na niedostateczną ilość nieskomplikowanych gier na luźne spotkania towarzyskie. Celem tego projektu jest zmiana tej sytuacji".

Trzysta pięćdziesiąty trzeci klon CAH sprawi, że wreszcie będziecie mieli w co grać na "luźnych" spotkaniach :lol:
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Wspieram.to »

To może ja dodam parę słów od siebie. Panowie nie oszukujmy się, nie każdy jest fanem "ciężkich" gier planszowych (gdzie ciężkim dla 95% oznacza wszystko po za monopoly). Karty Dżentelmenów są skierowane raczej do tej większości. Po drugie większość na tym forum "towarzysko i luźno" spędza czas przy grach, przy których świeżak wysiada na 1 stronie instrukcji. Jaką grę wyciągnięcie na stół kiedy procenty mocno się już polały? Wg mnie ta gra wpasowuje się (moim zdaniem) idealnie do takich sytuacjach. Po trzecie CaH - widzieliście je w Polsce? Dostępność kiepska (po za allegro, choć jestem ciekaw jak z licencją). Z "klonów" w Polsce znam jeszcze dwie (które poznałem dwa dni wcześniej) wg mnie rynek zmieści jeszcze jedną grą o ile będzie dobrze zrobiona z naprawdę fajnymi, unikalnymi odpowiedziami i humorem który trafi w gusta Polaków

Po za tym dostrzegam tutaj jeszcze jeden atut, którego cześć z Was nie zauważyła - jeżeli ktoś wejdzie i zakupi grę, a ta mu się spodoba, być może wróci po inne bardziej zaawansowane, dzięki czemu realnie rozwijamy rynek polskich (i nie tylko) gier planszowych. (wszyscy jesteśmy wygrani.) Ja swoją przygodę zacząłem od Piwnego Imperium (naturalnie bez porównania, chodzi o typ "imprezowej gry") co prawda Piwne dla wielu było barierą nie do przeskoczenia, ale mnie sprowokowało to zainteresowania się innymi tytułami co trwa do dziś
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Pan_K »

Wspieram.to pisze: i humorem który trafi w gusta Polaków
I to jest chyba kluczowy problem, bo mam wrażenie, że poruszamy się w tej kwestii raczej w obrębie paradoksalnej ontologii braku...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Trolliszcze »

Bardzo wątpię, żeby gry pokroju CAH pomagały rozwijać rynek planszówek. Zresztą, to nawet nie są gry, tylko zabawy towarzyskie i moim skromnym zdaniem niewiele osób sięgnie po partyjce CAH po coś nowego. Kiedyś się masowo grało na koloniach we Flirt i tym podobne, ale jakoś ludzie nie gnali później masowo do sklepów po nowe planszówki. W każdym razie ja bym tego grą nie nazwał.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: everan »

Wspieram.to pisze: jaką grę wyciągnięcie na stół kiedy procenty mocno się już polały?

No nie wiem, Potwory w Tokio, Colt Express, nawet Munchkina czy oryginalne CAH?
Wspieram.to pisze: Po trzeci CAH - widzieliście je w Polsce? Dostępność kiepska (po za allegro, choć jestem ciekaw jak z licencją).
Kpisz tu waść? CAH to DARMOWA gra, którą można sobie samodzielnie wydrukować z internetu w angielskiej bądź polskiej wersji, w pełni legalnie.
Wspieram.to pisze:Z "klonów" w Polsce znam jeszcze dwie (które poznałem dwa dni wcześniej) wg mnie rynek zmieści jeszcze jedną grą o ile będzie dobrze zrobiona z naprawdę fajnymi, unikalnymi odpowiedziami i humorem który trafi w gusta Polaków
"ha ha chuj dupa"
Wspieram.to pisze: Po za tym dostrzegam tutaj jeszcze jeden atut, którego cześć z Was nie zauważyła - jeżeli ktoś wejdzie i zakupi grę, a ta mu się spodoba, być może wróci po inne bardziej zaawansowane, dzięki czemu realnie rozwijamy rynek polskich (i nie tylko) gier planszowych
Dzięki mistrzu, z pewnością nikt o tym nie pomyślał :roll: Nie chodzi o sam typ gry, tylko o pasożytowanie na cudzym pomyśle i zerową oryginalność.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: everan »

Trolliszcze pisze:Bardzo wątpię, żeby gry pokroju CAH pomagały rozwijać rynek planszówek. Zresztą, to nawet nie są gry, tylko zabawy towarzyskie i moim skromnym zdaniem niewiele osób sięgnie po partyjce CAH po coś nowego. (...) W każdym razie ja bym tego grą nie nazwał.
+1, zresztą jest jakaś tak demagogia w wołaniu "kupujcie nasze, bo rozwijacie rynek planszówek w Polsce". Warto się może zastanowić, czy rozwijany jest w dobrą stronę :wink:
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Wspieram.to »

everan pisze:
Wspieram.to pisze: jaką grę wyciągnięcie na stół kiedy procenty mocno się już polały?

No nie wiem, Potwory w Tokio, Colt Express, nawet Munchkina czy oryginalne CAH?

To teraz wyjdź na ulice i zapytaj czy ktoś o nich w ogóle słyszał, a zrozumiesz co mam na myśli. Poza tym chyba żartujesz z pierwszymi trzema tytułami.
everan pisze:
Wspieram.to pisze: Po trzeci CAH - widzieliście je w Polsce? Dostępność kiepska (po za allegro, choć jestem ciekaw jak z licencją).
Kpisz tu waść? CAH to DARMOWA gra, którą można sobie samodzielnie wydrukować z internetu w angielskiej bądź polskiej wersji, w pełni legalnie.

Tak na licencji creative commons. Karty Dżentelmenów również sa DARMOWE, a akcja dotyczy wersji drukowanej
everan pisze:
Wspieram.to pisze:Z "klonów" w Polsce znam jeszcze dwie (które poznałem dwa dni wcześniej) wg mnie rynek zmieści jeszcze jedną grą o ile będzie dobrze zrobiona z naprawdę fajnymi, unikalnymi odpowiedziami i humorem który trafi w gusta Polaków
"ha ha chuj dupa"
Takiego humoru akurat nie znajdziesz, ale będziesz miał okazję, pojawi się nagroda, dzięki, której będzie można zaprojektować własne pytania.
everan pisze:
Wspieram.to pisze: Po za tym dostrzegam tutaj jeszcze jeden atut, którego cześć z Was nie zauważyła - jeżeli ktoś wejdzie i zakupi grę, a ta mu się spodoba, być może wróci po inne bardziej zaawansowane, dzięki czemu realnie rozwijamy rynek polskich (i nie tylko) gier planszowych
Dzięki mistrzu, z pewnością nikt o tym nie pomyślał :roll: Nie chodzi o sam typ gry, tylko o pasożytowanie na cudzym pomyśle i zerową oryginalność.
Autorzy mają błogosławieństwo twórców CaH - żadne z pytań ani odpowiedzi nie powiela się z wersją CaH, ani polskimi klonami, więc w czym problem? Ja rozumiem tępienie plagiatu, ale zapoznaj się trochę z produktem zanim go ocenisz.
everan pisze:
Trolliszcze pisze:Bardzo wątpię, żeby gry pokroju CAH pomagały rozwijać rynek planszówek. Zresztą, to nawet nie są gry, tylko zabawy towarzyskie i moim skromnym zdaniem niewiele osób sięgnie po partyjce CAH po coś nowego. (...) W każdym razie ja bym tego grą nie nazwał.
+1, zresztą jest jakaś tak demagogia w wołaniu "kupujcie nasze, bo rozwijacie rynek planszówek w Polsce". Warto się może zastanowić, czy rozwijany jest w dobrą stronę :wink:
No faktycznie, nie róbmy nic, niech 95% na hasło gry planszowe odpowie "monopoly" :). Dopóki istnieje szansa, że ktoś zakupi karty dzentelmenów i wróci na wspieram.to zobaczyć inne gry planszowe to będę bronić tej teorii.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Zet »

Wspieram.to pisze: No faktycznie, nie róbmy nic, niech 95% na hasło gry planszowe odpowie "monopoly" :)
Po dużej ilości procentów chyba wolałbym Monopoly :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Trolliszcze »

Spokojnie, projekt i tak pewnie okaże się sukcesem. Ufundują go ludzie, którzy nie grają w planszówki, żeby nadal nie grać w planszówki (tylko w polskie CAH).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Gambit »

Wspieram.to pisze:
everan pisze:
Wspieram.to pisze:Z "klonów" w Polsce znam jeszcze dwie (które poznałem dwa dni wcześniej) wg mnie rynek zmieści jeszcze jedną grą o ile będzie dobrze zrobiona z naprawdę fajnymi, unikalnymi odpowiedziami i humorem który trafi w gusta Polaków
"ha ha chuj dupa"
Takiego humoru akurat nie znajdziesz, ale będziesz miał okazję, pojawi się nagroda, dzięki, której będzie można zaprojektować własne pytania.
Fakt..."ha ha chuj dupa" nie ma. Ale jest "Chujów sto", "Chujnia z chlebem", "Aborcyjny niedobitek", "Obóz śmierci". Nie, żebym był jakimś nietolerancyjnym starym zgredem, bo przecież uwielbiam South Park, w którym tego typu rzeczy są na porządku dziennym. Zastanawiam się tylko, czy naprawdę to właśnie taka gra ma wprowadzać niektórych w gry planszowe.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: BartP »

Porównanie do Flirtu bardzo celne imo. Dokładnie tego typu jest to zabawa. Nie ma co wg mnie tego potępiać, de gustibusy.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Wspieram.to »

Gambit pisze: Fakt..."ha ha chuj dupa" nie ma. Ale jest "Chujów sto", "Chujnia z chlebem", "Aborcyjny niedobitek", "Obóz śmierci". Nie, żebym był jakimś nietolerancyjnym starym zgredem, bo przecież uwielbiam South Park, w którym tego typu rzeczy są na porządku dziennym. Zastanawiam się tylko, czy naprawdę to właśnie taka gra ma wprowadzać niektórych w gry planszowe.
Czy to nie jest właśnie specyfika gier imprezowych? Teraz takie odpowiedzi wydają się słabe, ale jestem pewien, że inaczej się na to patrzy grając w klimacie imprezowym. Po za tym wiesz wyciąganie najmniej trafnych kart też nie jest sztuką ("daj mi człowieka, a znajdę na niego paragraf").

Nie twierdzę, że ta gra jest świetna i dzięki niej rynek rozwinie się o 40% a świadomość polaków o grach planszowych sięgnie zenitu. Twierdzę jednak, że jest szansa, że zainteresujemy tych ludzi innymi grami, przecież oni zarejestrują się, zobaczą inne gry, będziemy wysyłać do nich newsa o nowych grach, zagrają ze znajomymi, ci mogę wejść na stronę zobaczyć inne gry, gdzie zdecydowana większość stanowią bardziej zaawansowane tytuły. Może to pieśń przyszłości, ale ja tutaj widzę szansę na taki obrót spraw.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: espresso »

Wspieram.to pisze:
Gambit pisze:
Fakt..."ha ha chuj dupa" nie ma. Ale jest "Chujów sto", "Chujnia z chlebem", "Aborcyjny niedobitek", "Obóz śmierci". Nie, żebym był jakimś nietolerancyjnym starym zgredem, bo przecież uwielbiam South Park, w którym tego typu rzeczy są na porządku dziennym. Zastanawiam się tylko, czy naprawdę to właśnie taka gra ma wprowadzać niektórych w gry planszowe.
Czy to nie jest właśnie specyfika gier imprezowych?
Otóż nie jest! Polecam sprawdzić takie tytuły jak Jungle Speed, Dixit, Time's Up, Dobble.. długo by wymieniać. Pewnie znajdzie się jakaś grupa odbiorców Kart dżentelmenów, ale nie utożsamiajmy tego specyficznego humoru z grami imprezowymi.

I tak, zarówno te, jak i tytuły wymienione przez everan wcześniej idealnie nadają się również po procentach, w grupie nowicjuszy (w Potwory w Tokio grają nawet 6-latki, więc nie wiem ile tych % by musiało być, żeby nie ogarnąć tych kilku zasad...).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Gambit »

Wspieram.to pisze:Czy to nie jest właśnie specyfika gier imprezowych? Teraz takie odpowiedzi wydają się słabe, ale jestem pewien, że inaczej się na to patrzy grając w klimacie imprezowym. Po za tym wiesz wyciąganie najmniej trafnych kart też nie jest sztuką ("daj mi człowieka, a znajdę na niego paragraf").
Chyba nie. Dla mnie jeśli patrzymy na gry z dzikim humorem i chaosem, o wiele bardziej imprezowe jest We Didn't Playtest This At All. A już propozycje podane przez espresso (może bez Jungle Speed, bo to grozi wywaleniem szklanek) są tak imprezowe jak tylko się da.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1438 times

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Leser »

Gambit pisze: Dla mnie jeśli patrzymy na gry z dzikim humorem i chaosem, o wiele bardziej imprezowe jest We Didn't Playtest This At All.
+1

A skoro już odnosimy się do oferty rynku, to gier "alkoholowych" jest u nas na pęczki. Co więcej, po paru głębszych w zasadzie każda prosta gra może okazać się "imprezowa". U mnie na sesjach podlanych procentami wybornie sprawdzało się na przykład "Dawno, dawno temu".

A jeśli ktoś rzeczywiście chciałby wprowadzać nową jakość w dziedzinie "okołoplanszówkowych" zabaw towarzyskich, to doprawdy mógłby wykazać choć ciut, ciut kreatywności. Naprawdę nie brakuje patentów, które można by było zaszczepić na naszym gruncie.

Mój przykład: Braggart https://www.boardgamegeek.com/boardgame/72420/braggart

Śmiechu naprawdę sporo i tylko jeden problem: na rauszu nie każdy radzi sobie z angielskim tekstem (podobnie zresztą jak w We Didn't Playtest This At All).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Aduanath »

Czytam, obserwuję, wypowiem się :D
Pierwsze spojrzenie na pomysł - "ej, to wydaje się być fajnym pomysłem na zabawę. wydrukuję, zagram, może wesprę...? trza to z Mężem omówić"
Kilka przeczytanych komentarzy... czas spojrzeć na PDF przygotowany do druku - "eee... serio takie teksty? 'udar mózgu podczas srania'? to chyba jakiś żart...."
Teraz widzę, że żal mi nawet tych kilku kartek na wydrukowanie... tego. Jeśli taki jest poziom większości imprez, to nigdy nie chcę się na nich pojawić. Na imprezach, na których ja jestem, nigdy towarzystwo nie spadło do takiego poziomu. Zawsze pod ręką Fluxx, Dobble, Santy Anno i jeszcze kilka innych tytułów, chociaż zazwyczaj jest tyle tematów do rozmowy, że po grę nie ma czasu sięgnąć (chyba, że spotykamy się z myślą o grach, a nie "napijmy się, a przy okazji może zagramy")...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Wspieram.to »

Aduanath pisze:Czytam, obserwuję, wypowiem się :D
Pierwsze spojrzenie na pomysł - "ej, to wydaje się być fajnym pomysłem na zabawę. wydrukuję, zagram, może wesprę...? trza to z Mężem omówić"
Kilka przeczytanych komentarzy... czas spojrzeć na PDF przygotowany do druku - "eee... serio takie teksty? 'udar mózgu podczas srania'? to chyba jakiś żart...."
Teraz widzę, że żal mi nawet tych kilku kartek na wydrukowanie... tego. Jeśli taki jest poziom większości imprez, to nigdy nie chcę się na nich pojawić. Na imprezach, na których ja jestem, nigdy towarzystwo nie spadło do takiego poziomu. Zawsze pod ręką Fluxx, Dobble, Santy Anno i jeszcze kilka innych tytułów, chociaż zazwyczaj jest tyle tematów do rozmowy, że po grę nie ma czasu sięgnąć (chyba, że spotykamy się z myślą o grach, a nie "napijmy się, a przy okazji może zagramy")...
Może na tym polegają Karty Dżentelmenów - odrzuć najgorszą, a wybierz najbardziej elegancką odpowiedź :roll:
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Karty dżentelmenów

Post autor: Aduanath »

Wspieram.to pisze:
Aduanath pisze:Czytam, obserwuję, wypowiem się :D
Pierwsze spojrzenie na pomysł - "ej, to wydaje się być fajnym pomysłem na zabawę. wydrukuję, zagram, może wesprę...? trza to z Mężem omówić"
Kilka przeczytanych komentarzy... czas spojrzeć na PDF przygotowany do druku - "eee... serio takie teksty? 'udar mózgu podczas srania'? to chyba jakiś żart...."
Teraz widzę, że żal mi nawet tych kilku kartek na wydrukowanie... tego. Jeśli taki jest poziom większości imprez, to nigdy nie chcę się na nich pojawić. Na imprezach, na których ja jestem, nigdy towarzystwo nie spadło do takiego poziomu. Zawsze pod ręką Fluxx, Dobble, Santy Anno i jeszcze kilka innych tytułów, chociaż zazwyczaj jest tyle tematów do rozmowy, że po grę nie ma czasu sięgnąć (chyba, że spotykamy się z myślą o grach, a nie "napijmy się, a przy okazji może zagramy")...
Może na tym polegają Karty Dżentelmenów - odrzuć najgorszą, a wybierz najbardziej elegancką odpowiedź :roll:
Że zacytuję instrukcję:
5. Pozostali gracze spośród swoich 10 Białych Kart wybierają najzabawniejszą (ich zdaniem) odpowiedź (...)
Słowo "najzabawniejsze" nie jest synonimem stwierdzenia "najbardziej elegancka"...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
ODPOWIEDZ