Dungeon Twister - kupic, nie kupic?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Dungeon Twister - kupic, nie kupic?

Post autor: Grzech »

Prosze was o wrazenia po grze w dungen twistera.... od jakiegos czasu, gra za mna chodzi... skrada sie za plecami i kusi.
Jakie sa wasze opinie na jej temat (oraz na temat rozszerzen)?
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

tu jest ciekawy komentarz- w zasadzie średniej wielkości recenzja. Mnie, myślę sobie te wady by 'nieco' przeszkadzały

bardzo nie lubię długich czasowo gier, w których zwycięstwo zależy od małego błędu, albo losu
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

bb.bartosz pisze:tu jest ciekawy komentarz- w zasadzie średniej wielkości recenzja. Mnie, myślę sobie te wady by 'nieco' przeszkadzały

bardzo nie lubię długich czasowo gier, w których zwycięstwo zależy od małego błędu, albo losu
Tu?

Komentarze w Rebelu? Generalnie na BGG gra ma dosc pochlebne opinie ale wlasnie takie komentarze troszeczke mnie powstrzymuja.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

bb.bartosz pisze: bardzo nie lubię długich czasowo gier, w których zwycięstwo zależy od małego błędu, albo losu
Dluga czasowo? Standardowe zasady to ok 45 minut. Blad? Trudno, ale nie odnioslem wrazenia, ze od tego wszystko zalezy.
Generalnie - gra jest dla 2 osob. Kosztuje stosunkowo duzo. Wykonana jest slicznie. Gra sie bardzo ciekawie - odrobina logiki i strategii plus bardzo lubiany przeze mnie element losowy.
Przeczytales? Zdecyduj:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Jutro pójdzie recka na Paradoksie, w okolicach 14 zapewne, podeślę linka jak będzie. Po co piszę, skoro jeszcze nie ma? A bo lubię podgrzewać atmosferę :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

przepraszam- nie wkleił się tekst ze schowka a ja nie przeczytałem posta po wysłaniu i nie zauważyłem że odnoszę się do nie-wiadomo-czego
tak, chodziło mi o komentarz do Dungeon Twistera na rebelu
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

A oto obiecana recenzja na Paradoksie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

Kwiatosz, dzieki za recenzje... ale....

Z tego co napisales gra sie czterema postaciami. W rzeczywistosci pozostale postacie sa rozstawione w labiryncie. Nie napisales ze dostajemy 2 zestawy po 8 postaci (dwa identyczne zestawy) moze byc to troszeczke mylace dla kogos kto nie czytal instrukcji.
Dla mnie (po przeczytaniu instrukcji) niedopuszczalne jest poczatkowe odciecie postaci w niedostepnym pokoju, na razie nie wiem czy to sie czesto zdarza czy tez nie musze ponownie przeanalizowac plansze.

Napisz czy grales z 4 czy 8 postaciami na strone.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Wybiera się tylko 4 postacie z 8, reszta nie bierze udziału w grze (w sensie 4 postacie na osobę).

Edit: hmmm, a może bierze? Szczerze mówiąc postacie są nazywane postaciami na początku instrukcji, potem już tylko jest mowa o żetonach, ale faktycznie może chodzić o postacie, przyznam że zmyliła mnie tabelka handicapowa, gdzie potraktowałem to jako wzmacnianie gracza słabszego a nie osłabianie silniejszego.
Anyway, przez ostatni rok czyli źle grałem.. Dam adnotację do recki, gra mnie na tyle zniechęciła, że raczej już nigdy w nią nie zagram, więc i suplemenciku nie napiszę..

(a gry i tak nie polecam - to jak z dodatkiem, więcej tego, czego się nie lubi :wink: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

kwiatosz pisze:Wybiera się tylko 4 postacie z 8, reszta nie bierze udziału w grze (w sensie 4 postacie na osobę).
Doczytaj instrukcje. rozkladasz na planszy pozostale 10 zetonow. 6 przedmiotow i 4 postacie.

Z instrukcji:

Placing the 10 remaining counters
Randomly determine who will be the first player for this phase. Starting with the first player and alternatively, each player is going to place one of his own remaining counter face down in the room of his choice. This can be an object or a character. A counter can be placed in any room as long as the maximum number of counters for this room is not exceeded (see example 1). This means that there can be counters of different colors in the same room. All counters have to be placed face down. Players keep on doing this until all remaining counters are placed. When this is done, the maximum capacity of each room will be reached. It is strictly forbidden to look at any counter already placed (even your own counters and even the ones placed on your starting line).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Kurczę, no właśnie w mojej nie ma nazwy "counters", tylko jest napisane "tokens", a postać to zawsze "character", w żadnym miejscu nie ma odniesienia do postaci jako "tokena". Nie mam też zdania że to może być zarówno postać jak i przedmiot, a jedynie tekst, że nie można przekroczyć limitów na pokój.

Samą grę kupiłem rok temu w stanach, może inne wydanie jest od tamtej pory i dopisali to zdanie (z resztą bardzo słusznie jaki widać :) )

Zrobiłem adnotację do recki że dotyczy tak naprawdę wariantu, przy czym nawet bez grania widać, że argument o odcięciu postaci traci na mocy, ponieważ przy tylu postaciach praktycznie na 100% będzie ktoś, kto da radę do rannego poszukiwacza dojść.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

to skopali tlumaczenie w stanach. Sprawdzalem w regulach francuskich i hiszpanskich i wszedzie jest tak samo.

Wydaje mi sie ze pola startowe to nie sa pola z ktorych postac musi wchodzic, tzn mozna przejsc do dowolnego wolnego wejscia do podziemi (wniosek na podstawie zasad opuszczania podziemi) niestety w faq nic nie znalazlem :(
ODPOWIEDZ