fortress:ameritrash o polskich grach

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

fortress:ameritrash o polskich grach

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

woo! naprawde niezly artykul, szczegolnie ze autorstwa tak znanego czlowieka jak Barnes. coz - kolejne gratulacje dla ekipy Portalu :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Haha fortress:ameritrash nawet napisał :D Ale w jakim stylu:
"So, verdict on the Polish games- both get a healthy “thumbs up” from me. I found both games to feature fun, engaging mechanics as well as cool themes[...]Along with the Czech games (PROPHECY, THROUGH THE AGES), it looks like NEUROSHIMA HEX and ZOMBIAKI bode well for an Eastern European game scene that will hopefully continue to produce high quality, interesting games with a unique flavor." A ja dzisiaj właśnie na blogu pisałem o tym, że Polska rządzi :) A tu kolejna informacja potwierdzająca teze :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

polska rzadzi? portal rzadzi. tylko ten strach ze wszytko zaprzepasci tym ze jest najlepszy w jakosci gier i najgorszy w jakosci ich wydania...
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ale po przeczytaniu calosci szczeka jednak opada... ciezko sobie wyobrazic bardziej entuzjastyczny tekst... [zart?] na naszych portalach by sie mu oberwalo mocno za to ze to w sposob ewidentny tekst sponsorowany [/?zart]
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

WOW, niezły artykuł, gratki... za uznanie dla obu produkcji Portala.
Tym bardziej trzymam kciuki za Wasz sukces w Essen.

Tekst recenzji:
... and even cooler Polish words like “Spadaj” and “Czlowiek”

no, a my lubimy Czechów :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
trzewik

Post autor: trzewik »

Od wielu miesięcy powtarzałem, że Portal robi dobre gry i że kulejemy na poziomie jakości edycji, ale najważniejsze jest dla nas gameplay. W przypadku nowej edycji HEXa szykowanej na Essen podzielam z jednej strony obawy Bazika, że coś może się schrzanić, ale z drugiej strony przygotowujemy się do tego od wielu miesięcy, czego zresztą nigdy nie ukrywaliśmy, ze to jest nasz cel. Przesunęliśmy premierę Eskadry, Paintballa, dodatków do NS oraz do NS HEX, wszystkie środki jakie mamy ładujemy w to, by NS HEX i Glik wyglądały możliwie najlepiej. Powinno być dobrze, w produkcję nowego HEXa wpompujemy więcej kasy niż w pierwszą edycję, poza tym mamy już większe doświadczenie.

Okaże się za 3 miechy.
Póki co cieszymy się tym kapitałem, który mamy - uznaniem w recenzjach naprawdę ważnych osób w branży gier na zachodzie, wszystkie 3 pozytywne recki, które się pojawiły w ostatnich tygodniach są pióra znanych, cenionych ludzi w branży. I to jest kapitał nie do przecenienia.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

trzewik pisze:Od wielu miesięcy powtarzałem, że Portal robi dobre gry i że kulejemy na poziomie jakości edycji, ale najważniejsze jest dla nas gameplay. W przypadku nowej edycji HEXa szykowanej na Essen podzielam z jednej strony obawy Bazika, że coś może się schrzanić, ale z drugiej strony przygotowujemy się do tego od wielu miesięcy, czego zresztą nigdy nie ukrywaliśmy, ze to jest nasz cel. Przesunęliśmy premierę Eskadry, Paintballa, dodatków do NS oraz do NS HEX, wszystkie środki jakie mamy ładujemy w to, by NS HEX i Glik wyglądały możliwie najlepiej. Powinno być dobrze, w produkcję nowego HEXa wpompujemy więcej kasy niż w pierwszą edycję, poza tym mamy już większe doświadczenie.
Trzewiku, a czy ta nowa edycja będzie dostępna na rynku krajowym? I czym się będzie zasadniczo różnić?

W każdym razie trzymam kciuki za Essen!
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

Mi tam NS Hex nie podchodziła ze względu na wykonanie, ze względu na niemożliwy dla mnie do ogarnięcia chaos na planszy, po prostu gra nie dla mnie. Kręciłem nosem przyglądając się mętnym wodom tegorocznej edycji Gry Roku.

Na szczęście nie przypominam sobie, żebym krytykował NS:Hex jako grę generalnie. Dlatego mogę z czystym sercem pogratulować niewątpliwego sukcesu. Życzę Portalowi jeszcze więcej uznanych w świecie gier- choćby nawet żadna z nich nie trafiała w mój wysublimowany gust :wink:

Nawet będąc ostatnio w sklepie zastanawiałem się nad zakupem Hexa, ale stwierdziłem, że poczekam do Essen i powinienem być bardziej zadowolony.

A tak z innej beczki- może jeśli zagraniczny boom na NS będzie trwał dłużej, warto pomyśleć nad wersją Travel? Mielibyśmy całkiem dobrą pozycję do rozgrywania w pociągach i autokarach (kiedyś jadąc na Krakon grałem w busie Abalona- ludzie chyba się ucieszyli kiedy w końcu schowaliśmy te kulki do pudełka). :twisted:
ODPOWIEDZ