Wsiąść do Pociągu: Wielka Brytania / Pensylwania (Rebel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Wsiąść do Pociągu: Wielka Brytania / Pensylwania (Rebel)

Post autor: REBEL.pl »

Mamy przyjemność poinformować, że światowa premiera dodatku do gry Wsiąść do Pociągu p.t. Wielka Brytania / Pensylwania w wersji wielojęzycznej będzie także miała od razu wewnątrz polską instrukcję.

Planowana data premiery to październik 2015 r. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 149,95 zł.

Obrazek

Więcej o tej zapowiedzi tutaj: Days of Wonder Map Collection 5 - UK/Pensylwania

Link do profilu dodatku na w serwisie BGG.

Link do profilu na stronie wydawnictwa Rebel.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 14:43 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: sztefyn »

Piękna wiadomość :D Ale jak na dodatek, a nie samodzielną grę ciut za drogo.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
predki
Posty: 429
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: predki »

Jedyne czego brakuje do pełnej gry, to plastikowe wagoniki. Stąd też i cena, szczególnie, że mapa jest dwustronna.
Czekam z niecierpliwością.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1304 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: vinnichi »

Ciekawe jak mapa (2-4) sprawdzi się na 2 osoby?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Marcussz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2011, 19:45
Been thanked: 2 times

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: Marcussz »

Jak na szybko parzę, to super że kolejne nowości wprowadzają na planszach aby nie było nudno.

A czy będzie szansa znaleźć w Polsce dodatek 1912 do Niemiec?
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: keldorn »

nie wiem po co wprowadzaja karty pociagów. W poprzednich wersjach wykorzystywalo sie te ktore byly z podstawek (europa/usa/Niemcy...). Fajne znowu jest to ze jest cos nowego nowe cele i nowe nagrody za zrobienie czegoś. W tych pierwszych dodatkach mnie meczylo to ze jest wszystko nastawione na zbieranie punktów tylko za trasy. Tu jak mniemam jest dodatkow za osiagniecie achiwmentów :)

Mam nadzieje tylko jedna. ze czcionki na mapie i na kartach tras beda do rozszyfrowania przez dzieci. Poprzednia Holandia - to byla masakra nawet dla mnie. Nie mowiac juz o afryce i nazwach miejscowosci.

Jednym slowem - poczekamy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 429
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Re: Wsiąść do Pociągu: UK / Pensylwania (Rebel)

Post autor: predki »

keldorn pisze:nie wiem po co wprowadzaja karty pociagów.
Nowa talia jest potrzebna, bo na mapie UK potrzebne jest znacznie więcej lokomotyw. Już w Marklinie było ich więcej w stosunku do reszty, a tu jest pewnie jeszcze więcej.
keldorn pisze:Mam nadzieje tylko jedna. ze czcionki na mapie i na kartach tras beda do rozszyfrowania przez dzieci. Poprzednia Holandia - to byla masakra nawet dla mnie. Nie mowiac juz o afryce i nazwach miejscowosci.

Jednym slowem - poczekamy - zobaczymy.
Mapy są do obejrzenia na obrazkach, np. na BGG. Na mapie UK czcionka dosyć "zawijaśna" ale w miarę czytelna, na pewno lepsza niż na Holandii. Mapa Pensylwanii ma natomiast bardzo czytelną czcionkę bezszeryfową, można by rzec, że jest nawet ascetyczna, choć nie tak, jak Marklin.
kagat
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2015, 21:46

Re: Wsiąść do Pociągu: Wielka Brytania / Pensylwania (Rebel)

Post autor: kagat »

Dodatek wprowadza sporo zmian w budowaniu strategii i zbieraniu punktów, szczególnie dotyczy to mapy Wielkiej Brytanii, gdzie zanim zaczniemy porządnie się rozstawiać na planszy czekają nas niezłe inwestycje. W Pensylwanii może trochę mniejsza rewolucja, ale udziały w spółkach mogą zrobić niezłe zamieszanie w końcowej punktacji.

Po więcej szczegółów zapraszam do recenzji http://rodzinnarozrywka.blogspot.com/20 ... ielka.html :)
ODPOWIEDZ