Tesla vs Edison: War of Currents

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Tesla vs Edison: War of Currents

Post autor: Paskudnik »

Zakładam wątek dla tej gry, bo jest o czym pogadać ;)

Dzisiaj miałem pierwszą okazję zagrać w TvE w Chwili, skład pięcioosobowy. Gra okazała się bardzo fajna, a jednocześnie wkurzająca (głównie mechanizm giełdowy, który w ostatniej turze robi dość mocne zawirowania na rynku i stawia pod znakiem zapytania nacisk na robienie projektów miejskich).

Poza tym, jestem lekko zaskoczony stosunkiem ceny do ilości contentu. Natomiast jakość wykonania dla mnie jest satysfakcjonująca w najwyższym stopniu - bardzo dobrze wyglądające elementy, niestandardowe kolory, drewienka większe od standardu, bardzo solidnie wykonana plansza i pudło = naprawdę super wydana gra. Dodatkowo ciekawa mechanika, choć czuć trochę zapożyczeń. Mechanizm giełdowy, będący jednym z najważniejszych elementów gry okazuje się być dość mocno frustrujący - niby wszystkim można się nauczyć operować, ale moim zdaniem w tej grze sprawdza się bycie jasnowidzem ;).
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 09:01 przez Paskudnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Tesla vs Edison

Post autor: virco »

jakie drewienka:P ?

ktos zrobil tlumaczenie instrukcji pl?
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Tesla vs Edison

Post autor: sillue »

virco pisze:jakie drewienka:P ?
kostki, takie sześcienne elementy w grach... :roll:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Tesla vs Edison

Post autor: adikom5777 »

Paskudnik, to nie jest gra o robieniu projektów miejskich. Te projekty mają jeden cel: podnieść wartość akcji. Wygrywa gracz z najlepszym portfelem na giełdzie, a nie ten co więcej budował.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Tesla vs Edison: War of Currents

Post autor: detrytusek »

Mógłby ktoś coś napisać o samej rozgrywce? Np na 2 osoby jak żre?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Tesla vs Edison: War of Currents

Post autor: yarhma »

Fantastyczna gra, jedyny jej problem to instrukcja, ale po przebrnięciu lub znalezieniu osoby która wytłumaczy gra staje się prosta, elegancka i bardzo płynna. Działa dobrze chyba w każdym składzie. Aczkolwiek testowane było na 3, 4, i 5. Dodatek wprowadza możliwość dodania sztucznej inteligencji czyli Automy nieużywanych postaci. Działają bardzo płynnie i nie angażują więc tylko fajnie uzupełniają skład. Dodatek wprowadza też 6 gracza i wyprostowuje giełdę która w podstawowej wersji może wypaczać grę.
Przetłumaczyłem instrukcję na pl żeby rozpropagować tą fantastyczną grę.

https://boardgamegeek.com/filepage/1970 ... -wersji-pl
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Tesla vs Edison: War of Currents

Post autor: detrytusek »

Fajna gra to prawda. Na 2 osoby też działa, po prostu plansza jest zawężana jeszcze mocniej. Ciekawe jest to, że można grać w 6 osób nawet jak przy stole siedzi 1. Spokojnie można to ogarnąć. To jest jedyna automa, która jest inteligentna (a nie wyciąg kartę i zrób co na niej jest - nieistotne czy to jest logiczne czy nie. Lub druga wersja - automa ma wszystkie zasoby świata i nic nie musi zdobywać). Dzieje się tak dlatego, że ruchy są rozpisane odgórnie. Minusem jest to, że będą zawsze takie same, więc teoretycznie możemy je pamiętać w przyszłych rozgrywkach. Teoretycznie bo każda postać ma 2 tryby czyli mamy 12 rozpisek do zapamiętania (z dodatkiem ale bez niego bym nie grał).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
yarhma
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2016, 13:42
Has thanked: 2 times

Re: Tesla vs Edison: War of Currents

Post autor: yarhma »

grałem sporo na automy i jedynie tesla i edison mają mocne silniki. Reszta jest tłem. Niby to są postacie tytułowe ale jednak można było wycisnąć więcej z pozostałych wynalazców :) W wersji kickstarterowej są alternatywne automy. Ale nie miałem okazji sprawdzić. Gra jest tak wciągająca że planuję zrobić automy trudniejsze. Bardziej dostosowane do poszczególnych postaci. Na pewno zachęcam do grania w tą grę bo jest bardzo dobra.
ODPOWIEDZ