Kampanie i mody do gier Pająka Vermina

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.

Czy publikować kampanię do Runebounda "Świt ciemności"

Czas głosowania minął 10 gru 2015, 12:12

Tak, spisuj i publikuj
13
87%
Olej to i zajmij się czym innym
2
13%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Kampanie i mody do gier Pająka Vermina

Post autor: Vermin83 »

Mage Knight

Łzy Zapomnianych
Prace trwają pełną parą i w tym miesiącu będzie opublikowany pierwszy scenariusz. Składać się on będzie z historii głównej oraz kilkunastu zadań pobocznych, które można wykonać lub nie. Poza znanymi z pierwszej edycji kampanii zmianami w systemie ran, dojdzie teraz kilka nowych mechanik. Należy też zaopatrzyć się w coś co będzie w grze walutą, gdyż wprowadzamy złoto. Część kart będzie można kupić, tak samo postaci, choć taniej wyjdzie je zdobyć z punktów wpływu. Publikacja całej przygody będzie trwała od listopada 2015 do prawdopodobnie grudnia 2016.

Póki co będzie to moja jedyna kampania do tej gry.

Runebound

Łzy Zapomnianych
Kampania zostanie przerobiona na drugą edycję Runebounda, wprowadzając do gry pakiet nowych mechanik mego autorstwa. Jednak aby móc w nią zagrać wymagane będzie posiadanie podstawowej wersji gry oraz następujących dodatków:
* Wyspa Strachu
* Piaski Al-Kalim
* wszystkie dodatki wprowadzające talie gracza (fioletowe opakowania)
Kampania przeniesie z MK wszystkie treści fabularne, włącznie z zadaniami pobocznymi, jednak mechanizm ich rozgrywania będzie inny. Tudzież mapy. Gracze będą składać przez cała przygodę własną talię, rozwijając ją z scenariusza na scenariusz. Potwory zaś będą zyskiwały na sile. W grze będzie zmieniony nieco system ran, tak aby przenieść mechanikę Klątwy Krwi. Zostaną też wprowadzone dwie nowe mechaniki odnośnie żetonów zagrożenia.

Jeśli kampania się przyjmie zostanie stworzona jej kontynuacja, czyli "Dusza Ojcobójcy".
planowany czas publikacji to grudzień 2015 do lutego 2017
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, 13:08 przez Vermin83, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Runebound 2 edit - pytanie o kampanię

Post autor: poooq »

Podobną sytuację miałem z Manufakturą Arkham: kiedy wyszedł Eldrich Horror przy Arkhamie została tylko niewielka grupka najtwardszych i najbardziej wkręconych kultystów, podejrzewam, że podobnie może być z Runim. Ale, jeśli bawi Cię wymyślanie autorskich dodatków do gry niewspieranej już przez wydawcę to działaj: frajda nikt Ci nie odbierze :) bardzo możliwe, że opracowane przez Was materiały do drugiej edycji będą (po zmianach) działały i z trzecią.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Runebound 2 edit - pytanie o kampanię

Post autor: Vermin83 »

Jestem wstanie przełożyć obecnie moją kampanię do Mage Knighta "Łzy Zapomnianych" na Runebounda z drugiej edycji. Jednak zdaje się ze będzie to tylko dla miłośników tej serii gdyż:
* da się grać w 1-3 osoby
* wymaga prawie wszystkich polskich dodatków (oprócz Berła Kyrosa i Korony)
* absolutnie wymaga Piasków Al-Kalim i wszystkich dodatków wprowadzających talie profesji

Prace nad przeróbką już ruszyły a jej efekty będą opublikowane po publikacjach scenariuszy do MK.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Runebound 2 edit - pytanie o kampanię

Post autor: Retro »

Vermin83 pisze:Jestem wstanie przełożyć obecnie moją kampanię do Mage Knighta "Łzy Zapomnianych" na Runebounda z drugiej edycji. Jednak zdaje się ze będzie to tylko dla miłośników tej serii gdyż:
* da się grać w 1-3 osoby
* wymaga prawie wszystkich polskich dodatków (oprócz Berła Kyrosa i Korony)
* absolutnie wymaga Piasków Al-Kalim i wszystkich dodatków wprowadzających talie profesji

Prace nad przeróbką już ruszyły a jej efekty będą opublikowane po publikacjach scenariuszy do MK.
No to czekamy :)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Runebound/Mage Knight - moje kampanie

Post autor: Vermin83 »

Aby nie robić masy tematów, przerabiam ten na temat INFORMACYJNY. Pierwsza zasady - będę robił kampanie do gier w które gram z żoną, więc jak jej nie przekonam do czegoś to zapomnijcie (tak, oznacza to ze póki co nie ma szans na Martwą Zimę). Wszelkie informacje będą aktualizowane w pierwszym poście. W ten sposób będzie porządek.
Awatar użytkownika
Vermin83
Posty: 796
Rejestracja: 17 kwie 2012, 09:42
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 11 times

Re: Kampanie i mody do gier Pająka Vermina

Post autor: Vermin83 »

Ogłoszenie parafialne.
Będzie w tym i następnym miesiącu trochę się działo na moim blogu a propo modów do gier. Po pierwsze w sobotę 30 stycznia będzie w końcu miał premierę pierwszy scenariusz odnowionej wersji Łzy Zapomnianych do gry Mage Knight. Przejście go trochę zajmie i prawie na pewno za każdym razem, nawet w tym samym składzie, będzie się go przechodzić nieco inaczej. Całość znajdzie się w kilkunastu postach na blogu. Główny post będzie zawierał przygodę, zasady specjalne i przygotowanie gry. Do niego będą podłączone linkami poboczne zadania umieszczone w osobnych postach. Tu prośba do osób obeznanych z grafiką - gdy scenariusz będzie opublikowany bardzo proszę o pomoc w zrobieniu wersji do druku, sam nie podołam (brak skill'a i czasu :mrgreen: ). Oczywiście nic na szybko, bo materiału będzie od cholery, a obecnie czekam jeszcze na okładkę do tego scenariusza, którą rysuje mi koleżanka (robiła też okładkę do Śmierci z głębin).

Od razu po publikacji pierwszego scenariusza proszę mnie nie oszczędzać i w stosownym temacie pytać. FAQ będzie budowane osobno na każdy scenariusz razem z graczami i publikowane gdy już wszystkie niuanse będą klarowne.
Szacuję ze w tym roku nie opublikuję całej kampanii, bo za dużo przy tym roboty. Jednak około 6 z 8 scenariuszy powinno się pojawić.

Jeśli idzie o wersje Łez na druga edycję Runebounda to pojawi się ona zapewne w lutym, ale dokładnej daty nie podam. Uprzadzam natomiast, ze aby grać w Łzy Zapomnianych na Runebound wymagane absolutnie są następujące dodatki:
* Wyspa strachu
* Piaski Al-Kalim
* wszystkie fioletowe dodatki dające możliwość budowania talii
Bez tego ani rusz.

Kolejne info dotyczy Neuroshimy 3.0. w przyszłym tygodniu na blogu pojawi się mój mały mod o nazwie "Chess Mod", który całkowicie eliminuje losowość z gry. Opracowałem go już bardzo dawno temu, ale dopiero teraz jakoś wpadłem na pomysł aby to spisać i opublikować. Nie wiem czy coś podobnego powstało, bo nie śledziłem modów do tej gry. Artykuł będzie opisywał sam mod oraz w osobnej serii przedstawię jak grać każdą z frakcji i jak grać przeciw niej, z wykorzystaniem tego moda. Mod jest stworzony z myślą o osobach nie trawiących losowości i lubiących mieć pełną kontrolę nad polem bitwy.
UWAGA
Mod jest zaprojektowany pod rozgrywki 1v1, choć na upartego można grać 2v2 czy FFA.

Ostatnie info dotyczy Abyss
Ponownie rozpocząłem prace nad modyfikacją MoD czyli Mother of Deep. Swego czasu był on dość popularny na blogu i dostałem sporo zapytań na priv czy mam gdzieś starą wersję. Dlatego postanowiłem zbudować go na nowo, z kilkoma poprawkami. Niestety nie posiadam Krakena, a obecnie moje finanse nie pozwalają na zakupy (chyba ze sprzedam coś z używanych gier, to wtedy wiadomo kupi się dodatek). Dlatego MoD 2.0 Będzie dotyczyć póki co tylko podstawki bez użycia dodatku. Jeśli uda mi się kiedyś zdobyć Krakena to od razy przystąpię do prac nad rozwojem modyfikacji i być może powstanie zupełnie nowa modyfikacja.

W grudniu 2015 w moje ręce trafili Rycerze Pustkowi. Niedługo unboxing i recka gry na blogu, ale na tym póki co koniec. Co prawda już myślę nad kampanią, jednak muszę omówić kilka spraw z wydawcą i autorem gry, dlatego, jeśli coś powstanie to najwcześniej jesienią lub zimą.

I ostatnie ogłoszenie. Od listopada dostaję zapytania czy grałem w Martwą Zimę i czy będę robił do niej kampanie. Powiem tak - nie grałem choć bardzo bym chciał. Czy będę ją miał? Nie wiem, póki co nie stać mnie na kupowanie, gdyż portfel chudy. Sprawa jest otwarta, czas pokaże co z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ