Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
xdamian
Posty: 50
Rejestracja: 15 sie 2009, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: xdamian »

Miło mi, w imieniu organizatorów, zaprosić na XIV Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia.

Odbędzie się on 7-8 maja 2016 r.

Nadchodząca edycja Festiwalu współorganizowana jest z mikroGRANTY ESK 2016.
Dzięki wsparciu Fundacja Manus miejscem, które otworzy tym razem dla Was swoje gościnne progi jest Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

Przez dwa dni będziecie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi tytułami, które będą Wam prezentować przedstawiciele wydawnictw obecni na festiwalu.
Do Waszej dyspozycji będzie też bardzo bogata festiwalowa biblioteka gier. Gratislavia to również okazja, aby wziąć udział w eliminacjach mistrzostw, turniejach, konkursach i innych atrakcjach.

Serdecznie zapraszamy – zarówno tych, którzy w świecie gier planszowych czują się jak ryba w wodzie, jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Wstęp wolny!

Więcej na www.Gratislavia.pl

Ps. Poszukujemy wolontariuszy:

Witam, W imieniu Klubu Koloseum, organizatora XIV edycji Gratislavi, Wrocławskiego konwentu gier planszowych. Poszukujemy 6-8 wolontariuszy, do pomocy w jego organizacji. Termin 7-8 maj 2016 sobota 9:30-20 niedziela 9:30-20.
Miejsce: Strefa Kultury Studenckiej PWr.
Wymagana forma pomocy to praca przy akredytacji uczestników, Dwa warianty czasowe: cały jeden dzień lub dwa razy po pół dnia.
Zapewniamy: Zaświadczenie o odbytym wolontariacie i opinię, napoje i kanapki, dla dyżurujących cały dzień ciepły posiłek plus dobrą zabawę w fajnym towarzystwie.

Zgłoszenia pw do mnie bezpośrednio lub tu pod postem, lub przez stronę :
http://www.gratislavia.pl/ zakładka kontakt
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: Kosma »

Będziemy, zawsze fajna impreza.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: kinioo »

Kurde, zawsze jakis termin, ktory nie pasuje !!

Szkoda, miejscowka 'pod nosem', wjazd darmowy....ech, ajk ech to pech!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: skanna »

Gratislavia już za tydzień, więc pora napisać trochę o tym, co się na niej zdarzy. Wszystkie informacje pojawiają się na bieżąco na naszej stronie fejsbukowej, ale wiem, że są tacy, którzy przed używaniem fejsbuka ciągle się bronią. Dlatego i tutaj słów parę

Wydawcy i ich przedpremiery, alfabetycznie, żeby nie było :)

Egmont: Zombie '15
Lacerta: Flick'em Up i Pandemic:Czas Cthulhu a do tego premiery świeżutkich gier, które jeszcze jadą w stonę Wrocławia - O mój zboże! i Wyspa Skye (tu wszyscy trzymamy kciuki, żeby im na drodze transportowej nie stanął długi weekend :) )
Phalanx: Gobbit
Portal:Blood Rage
Rebel: Domek

Jak widać, rozrzut tematyczny duży, każdy znajdzie coś dla siebie.

Eliminacje do Mistrzostw Polski

7.05

- Królestwo w budowie (liczba uczestników ograniczona, zapisy przez formularz internetowy)

- Red7

8.08

- Carcasonne (również zapisy przez internet)


Będą również turnieje gier naszych wystawców (jeszcze pracujemy nad terminarzem :).

Oczywiście przez cały czas trwania festiwalu działa nasza, licząca kilkaset tytułów, biblioteka festiwalowa - w przyszłym tygodniu postaramy się udostępnić listę gier.

Gratislavia wraca również do tradycji organizowania sali tematycznej - tym razem, pod hasłem Europejskiej Stolicy Kultury "Przetrzenie dla piękna" w sali znajdą się gry tematycznie związane ze sztuką i architekturą oraz miniwystawa plakatów festiwalowych autorstwa Piotro i ilustracji do gier.

Może takie skrótowe informacje zachęcą Was do spędzenia z nami następnego weekendu :)
Zapraszamy!
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: vojtas »

skanna pisze:Gratislavia już za tydzień, więc pora napisać trochę o tym, co się na niej zdarzy. Wszystkie informacje pojawiają się na bieżąco na naszej stronie fejsbukowej, ale wiem, że są tacy, którzy przed używaniem fejsbuka ciągle się bronią. Dlatego i tutaj słów parę
Fejsbuk fejsbukiem, ale zaniedbywanie TEGO forum, co niejeden raz historia pokazała, jest nierozsądne. ;)

Atrakcje zapowiadają się smakowicie - proszę, namówcie jeszcze Awaken Realms i twórców This War of Mine, by przybyli z prototypem, a będzie pełnia szczęścia. :D Mają w końcu dość blisko. :>
Zonexir
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: Zonexir »

vojtas pisze:Atrakcje zapowiadają się smakowicie - proszę, namówcie jeszcze Awaken Realms i twórców This War of Mine, by przybyli z prototypem, a będzie pełnia szczęścia. :D Mają w końcu dość blisko. :>
Zgadzam się w 100% :D
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: skanna »

vojtas pisze: Fejsbuk fejsbukiem, ale zaniedbywanie TEGO forum, co niejeden raz historia pokazała, jest nierozsądne. ;)

Atrakcje zapowiadają się smakowicie - proszę, namówcie jeszcze Awaken Realms i twórców This War of Mine, by przybyli z prototypem, a będzie pełnia szczęścia. :D Mają w końcu dość blisko. :>
Nigdy by nam nie przyszło do głowy zaniedbywać TO forum. Wszak Gratislavia powstała właśnie tutaj :)

Co do Twoich życzeń - obawiam się, że w tak krótkim czasie nie ma szans na ich spełnienie.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Zonexir
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2016, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: Zonexir »

Tak czy siak, trzymamy kciuki, gdyż może jeszcze nie mają planów na ten weekend :)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: nikozja_dg »

Dziękujemy za udany pierwszy dzień! W niedzielę także czekamy na Was z naszymi bestsellerami, czyli ze Studium w Szmaragdzie, Sekarami oraz z Pingwinami z Madagaskaru. Będą również przedpremierowe prezentacje Mare Nostrum: Imperia, Gobbita oraz Króla Juliana. Zdjęcia z dziś na naszych profilach na Facebooku:
https://www.facebook.com/wydawnictwophalanx/?fref=ts
https://www.facebook.com/raporttaktyczny/?fref=ts
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Karolcia
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2014, 07:39
Lokalizacja: Wroclove

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: Karolcia »

Dobra organizacja!
Get Rich or Die Tryin' or Playin'....
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: misioooo »

Lokalizacja świetna :) Bar tani, żarełko dobre i gry wyśmienite. Ja zagrałem w:
Mare Nostrum (dzięki Phalanxy!)
Domek (Rebel)
Pandemic: Reign of Cthulhu (3 razy, 1 wygrana psim swędem)
O mój zboże!
Mombasa
Innowacje
I pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem ;P
Byłem w sobotę i dzisiaj - od ok 11 do końca (wyganiali już nas, bo koniec imprezy)

Poskarżyć się muszę na Aldi - Marco Polo rozłożone na ich stoisku i... Pan to obsługujący zastępował koleżankę - nic nie mógł powiedzieć... Nie można było zagrać - tylko pooglądać...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: donmakaron »

Szkoda, że Rebel nie dotarł ze swoim stoiskiem. Po zagraniu w Mieszankę od razu byśmy zakupili na miejscu, ale nie było gdzie - inni nie brali ze sobą, bo przecież Rebel, a Rebel nie zabrał ze sobą, bo nie zabrał siebie ;P
Pograliśmy co nie miara, dużo nowych (i starych ale nowych dla nas) tytułów i fajne towarzystwo. Miejscówka bardzo spoko - trochę mało stołów, ale jedzenie na górze wyborne i za pół ceny!
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Wrocław XIV Gratislavia 7-8.05.2016

Post autor: palladinus »

U nas na blogu krótka fotorelacja z Festiwalu.

Byłem na XIV Gratislavi
ODPOWIEDZ