Crisis (Ludicreations)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Crisis (Ludicreations)

Post autor: KrzysiekL »

Były już zachwyty w wątku Essen, ale pomyślałem, że ta świetna gra zasługuje na osobny wątek.

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/128721/crisis

Jestem już po kilku rozgrywkach w 2, 3, 4, 5 graczy i muszę powiedzieć, że urzekło mnie, że rozgrywka za każdym razem przebiegała zupełnie inaczej i niezależnie od liczby graczy była bardzo przyjemna. Trochę obawiałem się grania w pięciu graczy po rozgrywce w takim teamie w Scythe (jest jednak w nim momentami paraliż decyzyjny), ale moim zdaniem to była najciekawsza partia do tej pory. Dużo większe emocje towarzyszyły zakupowi inwestycji i dużo większe znaczenie miało to, żeby budowany silniczek był w miarę uniwersalny.

Bardzo fajnie działa mechanika celu punktowego i grania semi coop, żeby państwo nie zbankrutowało (przynajmniej nie w nieodpowiednim momencie ;)).

Graliśmy wczoraj na medium i wszyscy przegraliśmy w szóstej rundzie (zabrakło mi jednego punktu!), ale przynajmniej pełni radości. ;)

Co ciekawe, ludzie bardzo szybko chwytają zasady, nawet jeśli nie są planszówkowiczowymi wyjadaczami, więc wydaje się, że to może być fajny gateway.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2016, 21:51 przez KrzysiekL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gambit »

Jaki ja jestem wkurzony, że musiałem anulować wsparcie tej gry. Mam nadzieję, że komuś się nie spodoba i będzie się chciał pozbyć.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze:Mam nadzieję, że komuś się nie spodoba
Osobiście trudno mi to sobie wyobrazić. :D
KrzysiekL pisze:Trochę obawiałam się grania w pięciu
Ja również się obawiałem, ale okazało się, że granie w pełnym składzie jest jeszcze ciekawsze. Mniej pól do wyboru, decyzje jeszcze bardziej znaczące. No i więcej dyskusji przy stole!
KrzysiekL pisze:Graliśmy wczoraj na medium i wszyscy przegraliśmy w szóstej rundzie
Na "easy" naszym zdaniem jest zdecydowanie za łatwo i ciężko jest grupowo przegrać. Najlepszy gracz może rekompensować porażkę najsłabszego, co kończy się tym, że nie ma co-opa, a jest za to full competetive. To zabija najlepszy mechanizm w tej grze, czyli negocjacje i wspólne podejmowanie decyzji - w obliczu narastającego kryzysu. Nie próbowaliśmy jeszcze na poziomie "hard", ale musi być bardzo zabawnie. :wink:
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: KrzysiekL »

Gizmoo pisze:Nie próbowaliśmy jeszcze na poziomie "hard", ale musi być bardzo zabawnie. :wink:
Ja próbowałem przynajmniej trzy razy na hard i wszystkie rozgrywki trwały sporo poniżej godziny (2, 3 i 4 graczy) -- w jednej z nich był nawet wygrany, co pokazuje, że nie jest to takie nierealne. ;)

Gambit pisze:Jaki ja jestem wkurzony, że musiałem anulować wsparcie tej gry. Mam nadzieję, że komuś się nie spodoba i będzie się chciał pozbyć.
Myślę, że dodruk to tylko kwestia czasu, więc warto czekać albo namawiać polskie wydawnictwa. ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: AkitaInu »

Gdzies czytałem ze dodruk ma byc za 7 miesiecy ;)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: crsunik »

Wow, po prostu wow. Dawno już tak nie miałem, że po wypróbowaniu gry chciałem jeszcze :) Wczoraj dwie partie - na 5 i na 4 osoby. Obie na poziomie średnim, obie zakończone wielkim bankructwem, w obu jednak znalazł się ktoś kto wygrał :) Kapitalna gra z syndromem 'Chcę jeszczce raz'. Dzisiaj mam nadzieję zagrać na 2 osoby i przekonać się jak się skaluje.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Cin »

crsunik pisze:Wow, po prostu wow. Dawno już tak nie miałem, że po wypróbowaniu gry chciałem jeszcze :) Wczoraj dwie partie - na 5 i na 4 osoby. Obie na poziomie średnim, obie zakończone wielkim bankructwem, w obu jednak znalazł się ktoś kto wygrał :) Kapitalna gra z syndromem 'Chcę jeszczce raz'. Dzisiaj mam nadzieję zagrać na 2 osoby i przekonać się jak się skaluje.
Nie wiem jak w drugiej partii, ale w pierwszej źle zagraliśmy akcję realizacji kontraktów. Olśniło mnie po powrocie domu :) Nie mam instrukcji, więc dokładnie nie zacytuję, ale zerknij przed kolejną rozgrywką :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: crsunik »

No faktycznie. Jak studiowałem instrukcję to nie zwróciłem uwagi na to zdanie. Zrobiliśmy sobie nieco trudniej. Z drugiej strony i tak nie przypominam sobie byśmy mieli przypadek, w którym ktoś realizował / był w stanie realizować dwa kontrakty ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Marx »

Bardzo fajna gra, bardzo! Wczoraj jedna partia, gdzie poleglismy bodajże w 6 rundzie. Ależ mi się podoba to jak produkcja się zazębia, można tworzyć własny ciąg produkcyjny, do tego mechanika przydzielania pracowników, a potem sprzedaż wyrobów i decyzja ile przeznaczyć na kontrakty i punkty, a ile na dodatkowy cash. Proces produkcji i sprzedaży bardzo mnie ujął. No rewelacja. Wizualnie gra jest solidna, kapitalne meepelki menadżerów, przyjemne dla oka karty z ilustracjami obiektów. Sama plansza podoba mi się już tak sobie, chociaż jest dwustronna, a to bardzo lubię. Co najciekawsze, przynajmniej z mojego punktu widzenia, pomimo, że to euro z mechaniką worker placement, to da się poczuć klimat! Przedsiębiorczości, działania na rynku, rywalizacji, a także kryzysu, który cały czas depcze graczom po piętach. No i brawa dla kolegi, który znakomicie wytłumaczył zasady rozgrywki.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: KrzysiekL »

Ja po kilkunastu rozgrywkach bardzo doceniam mechanizm planu i regulacji poziomu trudności -- jesteśmy w stanie na easy grać 1,5-2 h czy nawet dłużej i trochę pogłówkować, ale możemy ustawić poziom hard i mieć bardzo intensywnego fillerka na pół godziny, który skończy się po trzech rundach (nawet udaje się nam już wygrywać w tym czasie -- tzn. co najmniej jedna osoba jest "nad kreską"). :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

Marx pisze:No i brawa dla kolegi, który znakomicie wytłumaczył zasady rozgrywki.
Dziękuję za komplement, ale brawa mi się nie należą, bo zwaliłem na początku setup. :lol:

W ogóle to muszę częściej grać, bo właśnie takie detale jak ten wczoraj - umykają w niepamięci. Od ostatniej rozgrywki w Crisis stuknęło mi ponad miesiąc i to niestety wystarczyło, żeby nie wszystko dokładnie spamiętać.

Inna sprawa, że reszta mechaniki jest tak cudnie klarowna i intuicyjna! Za to właśnie kocham tą grę. I za emocje oczywiście.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: cohlerc1 »

No już tak nie zachwalajcie bo ktoś w końcu nie wytrzyma i rano obudzicie się bez gry w kolekcji ;)
Aż nie mogę się nadziwić że żaden wydawca nie zdecydował się na przygarnięcie tytułu. I nie mówię tu tylko o naszym podwórku bo poza nadmiarem pudełek z ks które były na essen gry nie będzie dopóki ludi nie zrobi dodruku. Czyżby nie dało się dogadać z ludicreations lub zwyczajnie gra była w opinni wydawców zbyt droga?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

Nie sądzę, żeby Ludi nie chciało dotrzeć do większej ilości graczy, bo nie miałoby to sensu. Cała ekipa (poza jednym spiętym Niemcem tłumaczącym zasady do Crisisa :lol: ) - była przesympatyczna i bardzo uczynna.

Pisałem już w wątku o Essen, że gra - pomimo swej wysokiej jakości - nie wzbudziła jakoś totalnego zachwytu ze strony krytyki. Rozmawiałem zarówno z Rahdo, jak i Tomem Vaselem o Crisisie. Dla mnie to była najlepsza gra targów. Rahdo powiedział, że jest o.K., ale nie uważa, żeby była najlepsza, a Tom skwitował Crisisa tylko lakonicznym "meh".

Ja mam wrażenie, że to jest niestety dość niszowy produkt, który nie przypasuje każdemu - poważna tematyka, sporo liczenia, wymaga skupienia i dyskusji przy stole i jeszcze jest to semi-coop, w którym często ponosi się klęskę. Dodatkowo gra jest dosyć droga (55 euro zapłaciłem na Essen, a było to obniżka z 60), co jeszcze bardziej zawęża grupę odbiorców. Wielka szkoda, bo dla mnie jest to wybitna planszówka, ale jednocześnie nie widzę w niej potencjału na hit sprzedażowy. :wink:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: AkitaInu »

Gizmoo pisze:Nie sądzę, żeby Ludi nie chciało dotrzeć do większej ilości graczy, bo nie miałoby to sensu. Cała ekipa (poza jednym spiętym Niemcem tłumaczącym zasady do Crisisa :lol: ) - była przesympatyczna i bardzo uczynna.

Pisałem już w wątku o Essen, że gra - pomimo swej wysokiej jakości - nie wzbudziła jakoś totalnego zachwytu ze strony krytyki. Rozmawiałem zarówno z Rahdo, jak i Tomem Vaselem o Crisisie. Dla mnie to była najlepsza gra targów. Rahdo powiedział, że jest o.K., ale nie uważa, żeby była najlepsza, a Tom skwitował Crisisa tylko lakonicznym "meh".

Ja mam wrażenie, że to jest niestety dość niszowy produkt, który nie przypasuje każdemu - poważna tematyka, sporo liczenia, wymaga skupienia i dyskusji przy stole i jeszcze jest to semi-coop, w którym często ponosi się klęskę. Dodatkowo gra jest dosyć droga (55 euro zapłaciłem na Essen, a było to obniżka z 60), co jeszcze bardziej zawęża grupę odbiorców. Wielka szkoda, bo dla mnie jest to wybitna planszówka, ale jednocześnie nie widzę w niej potencjału na hit sprzedażowy. :wink:
Zaraz po essen widziałem informację (ale nie pamiętam gdzie, pewnie na bgg da sie sprawdzić) że mają robić dodruk za ok 7 miesięcy (na tamten czas)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Marx »

Argument o zbyt wysokiej cenie mnie nie przekonuje. Wystarczy spojrzeć na obecne ceny gier, również solidnych euro. Pod względem ilości komponentów Crisis nie jest nadzwyczajny. Może tylko karty wydarzeń, budynków oraz te trzecie z korzyściami (których nikt nie brał) mogą stanowić potencjalną trudność dla wydawcy ze względu na duży format i fakturę. Reszta to karton i trochę drewienek. Koszt produkcji nie jest nadzwyczajnie wysoki, chyba że nie biorę czegoś pod uwagę.

Wspomniana przez Gizmoo cena, 60 euro, jest na rynek zachodni. Pewnie polski wydawca byłby w stanie zaproponować wyraźnie niższą cenę. Kto wie. Może kiedyś :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

AkitaInu pisze:Zaraz po essen widziałem informację (ale nie pamiętam gdzie, pewnie na bgg da sie sprawdzić) że mają robić dodruk za ok 7 miesięcy (na tamten czas)
To ja napisałem na forum, bo miałem tą informację z pierwszej ręki - od szefów Ludicreations. :wink: I był to tylko teoretyczny termin. Na Essen rozważali tylko dodruk, ale powiedzieli, że to zależy od popularności gry. Crisis rozchodził się na Essen jak ciepłe bułeczki, ale w porównaniu do innych tytułów, których nakład skończył się momentalnie (np. Lorenzo), nie był to tak wielki hit. No i nie wiadomo, czy dodruk będzie z customowymi drewnianymi znacznikami.
Marx pisze:mogą stanowić potencjalną trudność dla wydawcy ze względu na duży format i fakturę.
To jest format kart z Dixita. :wink:
Marx pisze:Koszt produkcji nie jest nadzwyczajnie wysoki, chyba że nie biorę czegoś pod uwagę.
Masa customowych drewienek? :wink: To nie są tradycyjne kosteczki, ani nawet tłuczone na większą skalę komponenty do Agricoli, czy innych niemieckich sucharków. Właśnie te znaczniki nabijają cenę. Nie wspominam o tym, że tych komponentów jest MASA! Samych kart jest ponad dwa razy tyle co w Dixicie. Jakbym nie miał tego w organizerze - tylko w torebeczkach - to byś zobaczył ile tego jest. Jak wszystko jest ładnie poukładane w combiboxach, to nie widać ilości stuffu, który zawiera Crisis. Zerknij na listę komponentów. Przyprawia o zawrót głowy. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
A mozesz napisac dlaczego? :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód.
:lol: Widać mamy inny gust, Maćku. Ale ty chyba nie lubisz kooperacji, ani negocjacji przy stole? A ta gra właśnie najlepsza jest wtedy, gdy trzeba wspólnie rozkminiać, co każdy powinien w swojej turze zrobić i negocjować do skutku. No chyba, że graliście na easy, to wtedy nie ma negocjacji przy stole i wtedy to tylko zwyczajny WP. ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: mat_eyo »

AkitaInu pisze:
mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
A mozesz napisac dlaczego? :)

Wysłane z telefonu
Nie.

Ale mogę podać link do opisu wczorajszego spotkania, gdzie opisałem co mi w Crsisie się nie podoba ;)
viewtopic.php?f=4&t=9588&p=889152#p889106

Od razu dodam, że na pewno graliśmy dobrze. To opinia po jednej partii. Na grę się mocno nastawiałem, dlatego chcę dać grze jeszcze jedną szansę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gambit »

mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
Daj znać, jak dostanie czerwoną kartkę. Może Cie uwolnię od tego ciężaru :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: mat_eyo »

Gambit pisze:
mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
Daj znać, jak dostanie czerwoną kartkę. Może Cie uwolnię od tego ciężaru :)
W jaki sposób? Spalisz wszystkie egzemplarze na całym świecie, żeby już nigdy nie mógł zagrać? Bo jeśli chodzi o odkupienie, to ja swojego egzemplarza na szczęście nie posiadam ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2599 times

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gizmoo »

mat_eyo pisze:Od razu dodam, że na pewno graliśmy dobrze. To opinia po jednej partii.
Przeczytałem i moim zdaniem musieliście grać na easy. Na easy to ta gra jest dla mnie mocno średnia. Zagrałem raz i nigdy więcej. Jak pisałem powyżej - wtedy nie ma presji i poziom finansowy Axii zawsze idzie w górę. Na medium zawsze leci w dół, chyba że łagodne są karty wydarzeń i dobrze poukładają się kontrakty. Na medium mam większy stosunek przegranych do zwycięskich partii i krach często następuje w okolicach 5-6 rundy. ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: Gambit »

mat_eyo pisze:
Gambit pisze:
mat_eyo pisze:Wczoraj w końcu zagrałem. Ogromny zawód. Gra dostała żółtą kartkę i wpadła do kategorii "dostanie jeszcze jedną, ostatnią szansę".
Daj znać, jak dostanie czerwoną kartkę. Może Cie uwolnię od tego ciężaru :)
W jaki sposób? Spalisz wszystkie egzemplarze na całym świecie, żeby już nigdy nie mógł zagrać? Bo jeśli chodzi o odkupienie, to ja swojego egzemplarza na szczęście nie posiadam ;)
Miałem na myśli odkupienie...zatem DAMN! :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Crisis (Ludicreations)

Post autor: mat_eyo »

Gizmoo pisze:
mat_eyo pisze:Od razu dodam, że na pewno graliśmy dobrze. To opinia po jednej partii.
Przeczytałem i moim zdaniem musieliście grać na easy. Na easy to ta gra jest dla mnie mocno średnia. Zagrałem raz i nigdy więcej. Jak pisałem powyżej - wtedy nie ma presji i poziom finansowy Axii zawsze idzie w górę. Na medium zawsze leci w dół, chyba że łagodne są karty wydarzeń i dobrze poukładają się kontrakty. Na medium mam większy stosunek przegranych do zwycięskich partii i krach często następuje w okolicach 5-6 rundy. ;)
Graliśmy na medium.
Po grze współgracze mówili mi, że mniej więcej w połowie ich gier było tak, jak w opisanej przeze mnie rozgrywce, w pozostałych był krach. Crisis to dla mnie zwykły WP z jednym, świetnym twistem. Jeśli twist ten nie działa w części rozgrywek, to gra jest u mnie skreślona.

Gambit pisze:Miałem na myśli odkupienie...zatem DAMN! :)
Szkoda, że wcześniej nie napisałem, bo kolega, na którego egzemplarzu wczoraj graliśmy, dziś wystawił w swoim wątku sprzedażowym i już ma chętnego. Napisz do niego pm, może akurat się nie sprzeda.
ODPOWIEDZ