Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
woj123
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2016, 09:19

Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: woj123 »

Witam.
Chcialbym prosic o polecenie jakiejś ciekawej gry rodzinnej.
Najczęściej bedziemy grac w 2 lub 3 osoby tzn 2 osoby dorosłe plus syn 8 lat. (fajnie jakby dzialala tez na wiecej osob powiedzmy do 5 ale to nie jest konieczne)
Posiadamy juz takie tytuły jak : Super Farmer, Pedzące Żółwie, dobble, Red 7, Mondo, Takenoko, Wsiąść do Pociągu Europa, Carcassone, Splendor, Colt Express.
Generalnie syn lubi wszystkie te gry i chętnie w nie gra. Jesli o mnie chodzi to takenoko raczej mi nie podeszlo....
Chcialbym zeby rozgrywka zamknęla sie w 1-1,5h i zeby zasady byly w miare przejrzyste.
Mysle ze kooperacja raczej nie wchodzi w gre i bardziej sie sprawdzi negatywna interakcja.

Poczytalem juz troche forum i jedna z gier na które sie juz zdecydowałem to Dominion ale z wyborem drugiej potrzebuje pomocy...
tytuly jakie wpadly mi w oko to:
Small World, talisman, k2, puerto rico (chyba za trudne), 7 cudów, agricola ale nowe pozycje tez mile wiedziane.
Z góry dziekuje za wszelkie rady
Pozdrawiam

Ps. Czy cos mozecie mi polecic dla rodziny 3 os (córka 14 lat), który graja tylko w splendor? Chcialbym zeby wreszcie sie od niego oderwali :D
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: zix »

Polecam sprawdzić Wyspę Skye.
Tej gry brakuje tylko świetnej oprawy graficznej by była rewelacyjna ;)

Bez tego jest "tylko" bardzo dobra.

Proste, zasady, trochę kombinowania, szybka, regrywalna - same plusy :)
+ ja nigdy nie odmówię zagrania w np. Tikala, czy (co ciekawe - dla części osób to gra tylko 2 osobowa) Neruroshimę Hex bez względu na ilość osób przy stole :)
Cytadela też wydaje się być tu tytułem, któremu warto się przyjrzeć
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: Aville »

Hej,

Mnie na przyklad Smallworld - po pierwszym efekcie wow - nie przypadł do gustu, ale też ja nie gram z dzieckiem ;)

Ze swojej strony poleciłabym:
1. Teby - mechanizm zdobywania wiedzy i zarządzania czasem (tego jeszcze nie macie), fajnie powiązana tematycznie losowość (chyba jedyna gra, gdzie mi to nie przeszkadza w ogóle), świetny temat. Lubię na każdą liczbę osób, najczęściej gram w 2, ale dzięki skróceniu czasu dobrze się skaluje.
2. jakiś worker placement - pewnie na tym etapie można byłoby już wprowadzić Epokę Kamienia. Ja jej osobiście nie posiadam, ale to jest coś, co powinno załapać - inny mechanizm od tego, co już macie, intuicyjna, no i świetna wizualnie. Nie jestem na bieżąco z programem nauczania matematyki, ale ten aspekt też może być przydatny u 8-latka ;)
3. Może Fresco? Nie wiem czy nie będzie za trudne, ale... jeśli rozważasz Agricolę i Puerto Rico, to Fresco nie powinno być postrzegane jako trudne ;) Ładne wizualnie, ciekawe mechanicznie (ukryte jednoczesne wybieranie akcji).

A dla tej splendorowej rodziny, z dzieckiem w tym wieku, to Wsiasc do pociagu: Europa :)
woj123
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2016, 09:19

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: woj123 »

Dzięki Bardzo.... właśnie takiego świeżego spojrzenia potrzebowałem.

Jak na razie obejrzałem recenzje wyspy skye i epoki kamienia- i musze powiedziec ze obie sa zachecajace...
reszte obejrze w domu bo trzeba troche popracowac.
Mysle ze cos uda mi sie wybrac z tych propozycji.

Pozdrawiam
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: kmd7 »

Nie bój się Agricoli, wariant rodzinny jest naprawdę prosty, szczególnie po obejrzeniu jakiegoś filmiku z przykładową rozgrywką.
A z prostszych bardo fajne jest El Gaucho. Proste zasady, turlanie kostkami (losowość można oswoić akcjami z planszy) i trochę interakcji też się znajdzie. No i ładna graficznie.
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: hydrox »

Wczoraj wpadła mi w ręce Jamaica. Jako gra rodzinna jest super - proste zasady, trochę kombinowania, ładne wykonanie. Niestety mocno losowa ale co kto lubi.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: Aville »

Nie polecam Jamajki na 3 osoby, a już na pewno nie na 2.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: Coin22 »

Epoka Kamienia zdecydowanie, prosciutkie euro a do tego nawet bardziej wymagajacy gracz znajdzie tam cos dla siebie.
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Ciekawa gra rodzinna 2-3 os

Post autor: anion »

Ticket to Ride: Nordic Countries.
Polecam z czystym sumieniem.
ODPOWIEDZ