Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: Legun »

Pewnie wielu z Was zna to uczucie - ktoś z przyjaciół bądź rodziny chce wam sprawić przyjemność prezentem urodzinowym czy gwiazdkowym. Wie, że lubicie gry, ale ma o tym raczej luźne pojęcie. Wyboru dokonuje na podstawie kryteriów, które są bardzo różne od tych, którymi by się kierował obdarowywany. Lecz skąd to niby ma wiedzieć? No i potem trzeba robić dobrą minę do nieodpartego uczucia, że we właśnie wręczaną Wam grę nie zagracie nigdy, przenigdy...
Stąd pomysł, by w tym wątku zachęcić do deklaracji - zrobienia listy gier, które Was ucieszą (każdego z osobna oczywiście), ale których sami z siebie to sobie nie kupicie (bo trochę za drogie, bo są inne priorytety, bo nie wiadomo, czy będzie z kim grać, itd.). Jak już to będzie tu wisieć, to można zawsze dyskretnie zachęcić znajomych i rodzinę do sprawdzenia takiego wątku przed ewentualnym zakupem... Wiele zaś osób na forum zna się w realu, więc przy najbliższej okazji nie będą musiały prowadzić mniej lub bardziej dyskretnych zwiadów. Sam zrobię swoją listę, gdy się jakoś rozglądnę po sklepach:)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: ENDryu »

A nie lepiej podeslac wishliste z profilu na BGG? ;)
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: sztefyn »

ENDryu pisze:A nie lepiej podeslac wishliste z profilu na BGG? ;)
I po drugie, wrzucić ten temat do działu "Co kupić.." :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: FortArt »

Ech, a ja na pytanie "Idę do sklepu, coś chcesz?" pozwoliłem sobie zażartować "Concordię, może być bez dodatków" i pod choinką to ona właśnie leżała. :)

Tak, że ja dziękuję za wątek, poradzę sobie dowcipami :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: kmd7 »

FortArt pisze:Ech, a ja na pytanie "Idę do sklepu, coś chcesz?" pozwoliłem sobie zażartować "Concordię, może być bez dodatków" i pod choinką to ona właśnie leżała. :)

Tak, że ja dziękuję za wątek, poradzę sobie dowcipami :)
Miałem podobnie. Będąc przed świętami u brata przydybałem go, jak w roli Św. Mikołaja przeglądał gry planszowe w jakimś sklepie internetowym (dla swoich dzieci). A ponieważ nie jest zbytnio grający, ma kilka rodzinnych tytułów i od czasu do czasu u mnie w coś zagra, poleciłem mu Kakao i nie kazałem kupować Cardline (bo w charakterze prezentu dla niego leżały już u mnie Dinozaury i Zwierzęta). I co? I pod choinką znalazłem Kakao od brata :D.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: Neoptolemos »

Zazdroszczę. Ja nie dostałem gry od paru lat, bo cała bez wyjątku rodzina twierdzi, że i tak mam już za dużo...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ENDryu
Posty: 817
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 139 times
Been thanked: 29 times

Re: Lista prezentów - wskazówki dla przyjaciół i rodziny

Post autor: ENDryu »

Neoptolemos pisze:Zazdroszczę. Ja nie dostałem gry od paru lat, bo cała bez wyjątku rodzina twierdzi, że i tak mam już za dużo...
U mnie niestety po ostatnich świętach zostało stwierdzone podobnie :evil: nic to, trzeba kupowac na wlasna reke :twisted:
ODPOWIEDZ