Worker placement dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Worker placement dla 2 osób

Post autor: szmajchel »

Poszukuję gry pod bardzo konkretne wymagania:
- worker placement
- dla 2 osób
- poziom zaawansowania na poziomie Stone Age
- bardzo mała negatywna interakcja bądź jej brak
- odpadają klimaty fantasy i sci-fi
- dostępna w języku polskim bądź niezależna językowo
- ok. 1h czas gry

Dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Chaaber »

Bohemian Villages powinno spełnić twoje oczekiwania. Worker placement z kostkami, dość łatwy, neutralny temat. Rozgrywka daje sporo możliwości kombinowania i całkiem fajnie się skaluje.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Wontzki »

A temat postnuklearny? Bardzo dobrą tego typu jest 51 Stan. Proste zasady, szybki czas gry, trochę negatywnej interakcji i cudownie gra się we dwie osoby.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: warlock »

Wontzki pisze:A temat postnuklearny? Bardzo dobrą tego typu jest 51 Stan. Proste zasady, szybki czas gry, trochę negatywnej interakcji i cudownie gra się we dwie osoby.
A teraz powiedz mi, gdzie w tej grze jest worker placement.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: TV3 »

Zerknąłbym na Agricolę wersję rodzinną.
worker placement - ok, 2 osoby - ok, brak science fiction - ok, po polsku - ok, czas gry: odrobinę krótszy - w 40 minutach powinno się zamknąć.

Poziom zaawansowania - jeśli chodzi o zakres zasad - to takie Stone Age. Jedynie wg mnie trochę bardziej wymaga kombinowania podczas rozgrywki, by efektywnie spożytkować swoje ruchy. SA jest luźniejszy, bardziej chaotyczny. W Agricoli, mam wrażenie, trzeba uważniej wybierać pola akcji. Jednak cały czas jest to dość nieskomplikowana pozycja (jak nazwa wskazuje).

Interakcja. Tu sprawa wygląda dość podobnie jak w SA. I w jednej, i w drugiej ktoś może wejść na pole upatrzone przez przeciwnika. I zarówno w jednej jak i w drugiej często tak się zdarza. Ale czy to negatywna interakcja? Jedynie w Agricoli prawdopodobnie może to trochę bardziej boleć, gdyż jak pisałem, precyzyjniej dobiera się swoje posunięcia i precyzyjniejszy zazwyczaj ma się plan.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: HUBertPL »

Agricola Chłopi ... Świetna gierka.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: wok »

Pokolenia - klimat średniowieczny, także nie wiem czy może być czy nie bardzo. No i jest leciutko cięższa od epoki kamiennej.

Szczęść Boże - gra o górnikach i wydobywaniu węgla. Poziom trudności - wg. mnie mocno zbliżony do epoki.

Negatywna interakcja w obydwu przypadkach polega co najwyżej na zajmowaniu pól, które byłyby bardzo korzystne dla przeciwnika.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Nadis »

Magnum Sal, Pokolenia, może Dziedzictwo:Testament diuka de Crecy? Może się mylę, ale te wymagania brzmią na wymagania żony/dziewczyny/narzeczonej (zwłaszcza ten brak negatywnej interakcji i klimatów fantasy/sci-fi) - dwa ostatnie tytuły kobietom się dość często podobają, przynajmniej wnioskując z wpisów na tym forum.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Khag »

Od siebie polece Najeźdźców z północy.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Marco Polo
Rosyjskie koleje
Tzolkin
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Wincenty Jan »

Cięższe niż Stone Age ale warte zagrania - POLA ARLE
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: ramar »

warlock pisze:
Wontzki pisze:A temat postnuklearny? Bardzo dobrą tego typu jest 51 Stan. Proste zasady, szybki czas gry, trochę negatywnej interakcji i cudownie gra się we dwie osoby.
A teraz powiedz mi, gdzie w tej grze jest worker placement.
Sam się zastanawiałem, czy worker placementem nie można nazwać elementu gry, gdy wysyłamy na kartę meepla (+surowce) by uzyskać inne surowce, bądź punkty.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: warlock »

Ok, a jak duży procent gry to stanowi? ;) Jak nie zagrasz kart odpalanych surowcami to tego elementu w ogóle nie ma w grze, a w temacie chodzi o tytuł, w której worker placement jest osią gry.

Zresztą, w worker placementach chodzi o rywalizację o ogólnodostepne pola, a nie "odpalenie karty" z prywatnych zasobów.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 438
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 79 times
Been thanked: 519 times
Kontakt:

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: crazygandalf »

Marco Polo
Grand Austria Hotel - to trochę trudniejsze niż Stone Age.
Poza Twoimi kryteriami, warte rozważenia:
Champions of Midgard
Alien Frontiers
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Yavi »

ramar pisze:
warlock pisze:
Wontzki pisze:A temat postnuklearny? Bardzo dobrą tego typu jest 51 Stan. Proste zasady, szybki czas gry, trochę negatywnej interakcji i cudownie gra się we dwie osoby.
A teraz powiedz mi, gdzie w tej grze jest worker placement.
Sam się zastanawiałem, czy worker placementem nie można nazwać elementu gry, gdy wysyłamy na kartę meepla (+surowce) by uzyskać inne surowce, bądź punkty.
To już bardziej by mi to pasowało na action point allowance system, jeśli by zasoby potraktować jako punkty akcji (bo od ich liczby zależy liczba możliwych do wykonania akcji).
Rozmieszczania robotników tam nie ma, brakuje przede wszystkim ogólnodostępnych, ograniczonych pól - ewentualnie można za takie uznać karty miast :P

@szmajchel
Żeby nie było offtopu - worker placement dla dwóch osób o niskim poziomie skomplikowania zamykający się w godzinie to trudny temat.
Przede wszystkim gry tego typu na ogół lepiej działają w większym gronie, a te śmigające we dwoje często są trochę dłuższe lub trudniejsze.
Poleciłbym Wiek pary i Pola Arle, ale są dłuższe i trudniejsze do ogarnięcia. Rzuć może okiem na Atak zombie? To nie worker placement, a wspomniany wyżej action point allowance system, ale może podejdzie.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: szmajchel »

Zombie, ufo i postapo to zakazne tematy :)
Kupiłem Agricolę dla 2 osób (dopiero później zauważyłem, że są jakieś nowe wersje Agricoli) i wygląda to na bardzo dobry wybór - wyraźnie cięższa niż SA, ale wszystko jest dość sensowne.
Dzięki za propozycje, na pewno skorzystam przy okazji następnych zakupów.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 996
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 379 times
Been thanked: 813 times
Kontakt:

Re: Worker placement dla 2 osób

Post autor: Apos »

szmajchel pisze:Poszukuję gry pod bardzo konkretne wymagania:
- worker placement
- dla 2 osób
- poziom zaawansowania na poziomie Stone Age
- bardzo mała negatywna interakcja bądź jej brak
- odpadają klimaty fantasy i sci-fi
- dostępna w języku polskim bądź niezależna językowo
- ok. 1h czas gry

Dzięki za podpowiedzi.
Hej na 2 osoby bardzo często gramy w następujące gry worker placement. W nawiasie zaznaczyłem o ile niektóre tytuły są trudniejsze od Epoki Kamienia, ale niekoniecznie bardziej skomplikowane.

- Pola Arla (+), gra dedykowana dla 2 graczy, wybrałbym to ponad Agricolę
- Pokolenia, oryginalna mechanika "starzenia się" oraz "umierania" członków naszej rodziny
- Rosyjskie Koleje (+), solidny worker placement
- Shipyard (++), trochę trudno dostępna gra, ale bardzo satysfakcjonująca polegająca na zdobywaniu komponentów, budowaniu statków i ich testowaniu
- Troyes (++), trochę worker placement, trochę dice management. Tytuł bardzo szybki, bo partia trwa 30 minut, ale zarazem mózgożerny :).
ODPOWIEDZ