Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
grymaniac
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:40

Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: grymaniac »

Witam.

Moze ktos z was pamieta. Gdzies w roku 1989/90 ukazala sie w Polsce gra ktorej nazwy poszukuje.
Byly to zwykle arkusze z kartonu, na jednym widnialo moze z brzegami, z innego wycinalo sie sie dwie armie okretow zaglowych i rozne dodatki jak zlamane maszty, palace sie burty itp...
Byla to gra dla dwoch graczy, celem byla walka na morzu i przewiezienie swojego okretu transportowego do portu przeciwnika. Duza role odgrywal oczywscie wiatr, co kazda runde ustawialo sie roze wiatrow, co ulatwialo lub utrudnialo poruszanie sie okretow.
Zna ktos ta nazwe lub moze ta gre?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: Vilk »

Bitwa na Morzu Wiatrów. W antycznych czasach spędziłem nad nią niejedno popołudnie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: jax »

I ukazala sie grubo wczesniej niz w 89/90 roku. Jakies 5-6 lat wczesniej.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: MataDor »

Nawet jeszcze mam tą grę. W zamierzłych już niestety czasach sporo w nią grałem. Pamiętam że często nawet grałem w nią sam z sobą... piękne czasy młodosci :) ...tyle było czasu na wszystko... eh
Ostatnio nawet zastanawiałem się czy jeśli wydano by jej nową porządnie wydaną wersję z figurkami, to czy byłą by w stanie mnie jeszcze zainteresować...
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
grymaniac
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:40

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: grymaniac »

Dzieki Wam za informacje... co za nostalgia. Ja tez grywalem ja sam se soba.
Dzis chetnie bym ja zaprogramowal, moze ulepszyl, tylko brakuje mi przepisow. Napisalem juz do jednego uzytkownika, ktory je ma, wiec moze mi podesle.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9483
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: MichalStajszczak »

Plansza została zamówiona w roku 1982, a instrukcja w 1983 (tak przynajmniej wynika z wydrukowanych numerów zamówień). Należy więc przypuszczać, że gra ukazała się w roku 1983
grymaniac
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:40

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: grymaniac »

Ups... to ja ja naprawde pozno odkrylem, choc czesto zagladalem do wszystkich potencjalnych sklepikow za nowosciami. Ale wiadomo jak to bylo za tamtych czasow...
Awatar użytkownika
Shinue
Posty: 127
Rejestracja: 28 lip 2007, 17:48
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: Shinue »

pozwolę sobie na mały OT skoro sprawa już sie wyjaśniła.
pamiętacie/graliście w 'manewry morskie'?
plastikowe 'pionki', krążowniki, łodzie podwodne...
nie wiem, czy teraz bym w to zagrał, ale kiedyś czasy były zupełnie inne...
jeszcze jedno mi się przypomniało: przez długi czas nie wiedziałem, co to jest "bateria morska" :)
Klub Gier Strategicznych "FENIX", Włocławek
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: Vilk »

Pamiętam "Manewry...". Też stały się już irracjonalnie drogim gadżetem na allegro.
End OT
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: max_star »

A ja parę lat temu dałem Manewry Morskie do zabawy mojemu dziecku ( wówczas 3 letniemu brzdącowi). Oczywiście mój syn od razu poznał sie na dobrej zabawie i gra trafiła ... do teraz nie wiem gdzie. Okazuje się, że dzisiaj za tą grę można na Allegro osiągnąć tak dobrą cenę, że mógłbym mu kupić nawet DOOMa albo CotE.:)
Zdecydowanie zagram: Rosyjskie Koleje
Z chęcią zagram: Caylus
Zawsze zagram: Zimna Wojna
grymaniac
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2008, 11:40

Re: Poszukiwana nazwa gry: Bitwa okretami zaglowymi

Post autor: grymaniac »

"Manewry morskie" leza u mnie do dzis. Sa w prawdzie w piwnicy ale przetrwaly niejedna przeprowadzke, nawet za granice. Czadowa gierka.
ODPOWIEDZ