Prezent komunijny dla chłopaka.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: vegathedog »

Cześć,

mój syn ma za miesiąc komunię i poza przyjęciem dla rodziny,które mu organizujemy z małżonką myślałem, żeby mu jakieś większe pudło sprawić co by był przy tym efekt WOW! Jest dość nieźle ograny i takie tytuły jak Simurgh, Magia i Myszy, Osadnicy z Catanu czy Defenders of the realm oraz Agricola jest w stanie nieźle ogarniać samodzielnie. Myślałem o czymś z figurkami i klimatem, bo to zawsze fajnie rozwija wyobraźnie.Głównie na 2 osoby, czasami 3 jak małżonka będzie miała ochotę. Będę wdzięczny za pomoc w temacie.

Dzięki i pozdrawiam wszystkich.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: tomasch »

Może Star Wars: Rebelia by pasowało;), ewentualnie zakazane gwiazdy jeśli jeszcze gdzieś są (dawno nie patrzyłem). Oczywiście to wydatek ok. 300, ale taniej nie będzie...

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: Wincenty Jan »

Spartakus :D
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: kmd7 »

Wincenty Jan pisze:Spartakus :D
Polecasz z dodatkami czy raczej bez? Bo, że polską wersję, to oczywiste. :D
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: zix »

Robinson
Przygodowy, są dodatkowe scenariusze (w tym łatwiejsze do gry z dziećmi - ten może być jako wprowadzający) + kooperacyjny, czyli nie wspólnie można myśleć nad działaniami. Wykonanie ładne choć figurek brak. Gra trochę skomplikowana, jednak przy grze z dorosłą osobą - może się uda :)
Różne przygody więc wyobraźnia pracuje :)

Smallworld
Figurek brak, jednak gra bardzo fajna i kolorowa, dość prosta i ma dużo śmiesznych armii :)
Choć to gra "strategiczna", więc z rozwojem wyobraźni mniej.

Ciężarówką przez Galaktykę
Gra, w której buduje się swój statek kosmiczny, który będzie woził różne surowce.
Przygody + różne pola meteorytów niszą statek zmieniając go w kupę złomu.
Fajne i wesołe + opcja budowania własnego statku kosmicznego

Flick em UP
Coś na kształt gry w kapsle.
Jednak zamiast wyścigu strzelamy w siebie rewolwerami :) Proste - jednak wyłącznie zręcznościowe.

Colt Express
Bardzo ładne wydanie, pociąg w 3D, jednak gra o bójkach, strzelaniu i okradaniu pasażerów!

Wsiąść do pociągu
Ładne, proste, kolorowe i kilka wersji do wyboru.
Klimat się nie przelewa, jednak trzeba wyobraźni by ułożyć sobie trasę z punktu a do b
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: vegathedog »

tomasch pisze:Może Star Wars: Rebelia by pasowało;), ewentualnie zakazane gwiazdy jeśli jeszcze gdzieś są (dawno nie patrzyłem). Oczywiście to wydatek ok. 300, ale taniej nie będzie...

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Myślałem o Star Wars, ale trochę mnie powstrzymuje ograniczenie wiekowe.Nie będzie na to za młody? Nie za dużo do ogarnięcia? W sensie taktyka ilość tekstu i reguł do ogarnięcia.Jeszcze jest imperium atakuje ale to chyba podobny próg wejścia.Zakazane gwiazdy też kapitalne, lecz pytanie o to samo.Myślałem jeszcze o Runebound albo Legendy Krainy Andor.Chciałbym żeby były figurki i jakiś klimat z opowieścią.Narazie najfajniej nam się grało w Magię i Myszy i uważam, że ten tytuł byłby idealny na prezent i w Lotr Konfrontację. Po prostu poza grą dopowiadaliśmy w każdym ruchu jakąś historię i nawet dla mnie te gry w takim trybie oddawały niesamowity klimat.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 19:40 przez vegathedog, łącznie zmieniany 1 raz.
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: kmd7 »

Colt Express doskonale się sprawdza w "sesjach" z moimi bratankami w wieku okołokomunijnym.
A może Memoir'44? Tylko nie wiem, jak z dostępnością.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: vegathedog »

W colt expres grywam online od czasu do czasu i ta gra działa od 4 osób.Memoir sprawdzę, ale młody to pacyfista raczej, chociaż....
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 20:03 przez vegathedog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: louiscyphre »

Może Heroes of Normandie? Niestety tylko na 2 osoby.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: vegathedog »

louiscyphre pisze:Może Heroes of Normandie? Niestety tylko na 2 osoby.
Bardzo ciekawa pozycja. Pytanie o to samo. Czy próg wejścia nie za wysoki?
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: kmd7 »

vegathedog pisze:W colt expres grywam online od czasu do czasu i ta gra działa od 4 osób.Memoir sprawdzę, ale młody to pacyfista raczej, chociaż....
Masz rację z Coltem, jeśli chodzi o liczbę osób. Ale... sterowanie dwoma bandytami naraz w wersji dwuosobowej też daje frajdę. Poza tym, w moim odczuciu "na żywo" gra się trochę inaczej, niż online, emocje i śmiechy krążące nad stołem grają dużą rolę.
Co do Heroes się nie wypowiem, nie grałem.
Natomiast wg mnie w miarę prostą, dobrą i świetnie wyglądającą grą są Najeźdźcy z Północy. Co prawda nie ma figurek, ale jest duża, fajna plansza, stos kart z ładnymi grafikami oraz mnóstwo drewna i kafelków. A jeśli się spodoba, w drodze są dodatki. No i jest odrobina klimatu - werbujesz drużynę, szykujesz zasoby a potem wykonujesz najazdy i zdobywasz łupy, by otrzymać nagrody. Tylko z młodym pacyfistą to może być rzeczywiście problem....
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: bukimi »

Wiem, że propozycja nie dla pacyfistów, ale kuzyn ze swoim synem w podobnym wieku sporo grywają w X-Wing, a ostatnio też w Tanks.

Zasady w zestawie podstawowym są dość proste, figurki są ładne, łatwo o dodatkowy klimat (inwestycja w jakąś matę, własnoręczne zbudowanie przeszkód).
Dodatkowa zaleta: łatwo dyskretnie ułatwić grę dziecku, by grać na równym poziomie. Wystarczy odpowiednio modyfikować startową liczbę "punktów" do rozdysponowania. Dzięki temu grając z dzieckiem nie ma się odczucia, że ma się nieprzyjemny wybór między bezlitosnym rozdeptaniem szans na zwycięstwo, a celowym podkładaniem się żeby nie sprawić przykrości.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Prezent komunijny dla chłopaka.

Post autor: louiscyphre »

ODPOWIEDZ