[Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

[Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: Don Simon »

Przyklejam ogloszenie, zeby kazdy mial ten termin w pamieci i mogl go wczesniej zarezerwowac :-). Odblokuje watek do dyskusji duzo pozniej - przed samym Pionkiem. Na razie za wczesnie, zeby cos tutaj ustalac.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: Don Simon »

I jeszcze dodam (specjalnie w oddzielnym poscie) adres strony Pionka:

http://www.pionekwmdk.blogspot.com/

Warto czasem zajrzec...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: Don Simon »

Niniejszym otwieram watek - jak slusznie zauwazyl Mst zostal juz tylko miesiac. Czas zaczac planowanie imprezy. Mnie niestety nie bedzie :-(.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

Dzięki Szymon, a może jeszcze uda Ci się jakoś pozmieniać plany przez miesiąc.

I żeby było coś merytorycznie - poszukujemy ze Steadym chętnych do pomęczenia się z 18xx :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

Żeby zdążyć rozegrać jak najwięcej z umawianych gier proponuję rozglądnąć się za tego typu "rozszerzeniami":
http://www.boardgamenews.com/board2piec ... 080506.jpg :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: wc »

a do mnie dzisiaj ( :!: :shock: :!: ) dotarło - zresztą tylko dzięki miraskowi - że 8.06 nasi grają z niemcami na euro...
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

Czy sugerujesz, że Hystericoach i Futbol Ligretto będą przebojami Pionka? :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: bazik »

mst pisze:Dzięki Szymon, a może jeszcze uda Ci się jakoś pozmieniać plany przez miesiąc.

I żeby było coś merytorycznie - poszukujemy ze Steadym chętnych do pomęczenia się z 18xx :twisted:
nie mogliscie miesiac temu? teraz nie wiem czy w niedziele nie zagram jednak w carroma, choc zobaczymy. ola na 18xx na pewno bedzie w niedziele chetna, tyle ze ona gry nie poprowadzi...
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: steady »

Sobota może? Bo też myślę nad Carromową niedzielą. Albo może w ogóle ustawimy się pozapionkowo gdzieś np. we Wrocławiu :)?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: bazik »

sobota raczej dla mnie nie, wolalbym zakosztowac troche pionka, a to by zajelo caly czas...

a poza pionkiem... miasto na W to dobry pomysl... może być w nazwie R i A, i 2 W, ale niech bedzie jakies S :-p mazurkon realnie...
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: steady »

Jak Mazurkon, to Mazurkon. Bazik, nie myślałeś o zamówieniu jakiś gier od nich? I może będziesz miał Wabash Cannonball na Pionku?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

bazik pisze:miasto na W to dobry pomysl... może być w nazwie R i A, i 2 W
Ja rozumiem, że w West Bridgewater klimat 18xx lepiej byśmy odczuwali ale to strasznie daleko z Gliwic. :roll:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: steady »

To może Wratislawia?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

To jest dobry pomysł chociaż IMHO najlepszym miejscem wydaje się jednak Mazurkon tyle, że jeszcze nie wiem czy pojadę.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: Sztefan »

(Odpukać) tym razem znowu będę i dla odmiany nastawiam się konkretnie na Carroma. Choć na jakieś "zwykłe" gry pomiędzy też się piszę ;)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: macike »

wc pisze:a do mnie dzisiaj ( :!: :shock: :!: ) dotarło - zresztą tylko dzięki miraskowi - że 8.06 nasi grają z niemcami na euro...
A Kubica będzie się ścigał w Kanadzie.

Znaczy się organizatorom przyjdzie zorganizować rezerwacje stolików w okolicznych knajpach. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: bogas »

wc pisze:a do mnie dzisiaj ( :!: :shock: :!: ) dotarło - zresztą tylko dzięki miraskowi - że 8.06 nasi grają z niemcami na euro...
Na szczęście dopiero o 20:45, więc tragedii nie ma.
trzewik

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: trzewik »

Lista gier, jakie przywiozą uczestnicy (w wyniku sabotażu Don Simona nie publikowana w pierwszym poście tego wątku :twisted: )

SILENT
Bootleggers
Metropolys
Alchemist
Railroad Tycoon+Rails to Europe

BOGAS
Robo Rally
Ubongo
Reef Encounter
Hamburgum

Sztefan
Ostia
Tichu
Saloon
Fasolki

zara2stra
Race for the Galaxy
Pandemic
Dawno Dawno Temu

NEUROCIDE
Race for the Galaxy
Wings of War
Perikles

JAX
Acquire

AL
Jamaica
Animalia
Kanaloa
Goldland
Torres

FILIPPOS
Stone Age
Metropolys
Kreta

BOSKIOLO:
Hart an der Grenze
Scotland Yard
Guillotine
Goa
Antler Island.

KLOS
Last Night on Earth
Shadows Over Camelot
Chez Geek
Gloom

FOLKO
Yinsh
Zertz
Kogworks
Tamsk

A2na i Russ
TZAR
Trax
Quarto
Terra Nova
Rumis
Gipsy King

KOLDEREK
Football Cards

AMENFische Fluppen Frikadellen

MST
GIPF
Cathedral

KMIERNIK
Die Weinhandler
Meuterer
Palazzo
O Zoo le Mio

prototypy:Passe (Boskiolo)
9ka (Folko)
Pasterze (Folko)
Futbol (Draco)
Centrum Handlowe (Draco)
Refugium (Draco)
Niskie ciśnienie (Kmiernik)
Słowianie (Filippos)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2008, 12:36 przez trzewik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: steady »

Trzy godziny na Carrom + minimum pięć na 18xx. Nie da rady.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: dasilwa »

trzewik pisze:Drodzy pasjonaci 18XX... mogę się mylić, ale z doświadczenia wiem, że rozgrywka w Carrom to 15-30 min. Jeśli będzie 20 graczy w turnieju (tyle przewiduje organizator turnieju), to po pół godzinie zostanie w grze 10 graczy, po kolejnej pół godzinie 5ciu... cały turniej powinien zamknąć się w 2, max. 3 godzinach, a nie będzie trwał całą niedzielę.
Trochę się mylisz, co nie zmienia faktu że cały turniej powinien się odbyć w ciągu 4-5h mniej więcej, chyba, że będzie za mało stołów.
Awatar użytkownika
goonga
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2007, 09:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: goonga »

Czesc

Pracuje właśnie nad formą turnieju, która da najlepszy stosunek wykorzystania stołów, czasu trwania turnieju do zabawy dla uczestników. Zakładam, że w turnieju weźmie udział około 20-24 osób. Myślę, że uda nam się zabezpieczyć 5-6 stołów do rozgrywania meczy turniejowych (super stroke) oraz 1 lub 2 poboczne (jak będzie potrzeba) do jakiegoś krótkiego treningu. Mecze będą rozgrywane w systemie: do 4 partii; do 25 pkt.; do 40min + 5min (na skończenie partii). Najprostszym rozwiązaniem jest drabinka pucharowa i w takim okładzie po 8 rundach mamy zwycięzce (pierwsza (i chyba druga) runda przy 5/6 stolach na dwie tury (razem 6h)). Trochę nie mogę dojść jak stworzyć taką drabinkę dla ilości zawodników różnej od 16/32 (chyba część osób (losowo) trafia do drugiej rundy z automatu tzw bye).

Można by też zrobić swiss system (tak jak na turnieju w wawie). Ma to duży plus że każdy zagra więcej niż jeden mecz (w carrom mecz do 4-ech partii ma spory element szczęścia). Ponieważ każda z rund będzie szła na 2 razy (ilość stołów) mamy czas na 4 rundy (pięć to już jest na styk). Minus takiego rozwiązania jest taki, że ci zapisani do turnieju powinni zostać do samego końca bo niezależnie od ilości wygranych/przegranych każdy gra tyle samo meczy. W przerwach między turami można sobie przećwiczyć jakieś strzały lub coś przegryźć (spory plus w stosunku do pucharu bo tam od drugiej / 3 tury jak wygrywasz grasz non stop).

Reasumując jakby nie było to turniej zajmie okuło 6 godzin przy czym mecze dla poszczególnych graczy będą odbywały się co 45 min i będą trwały po 45 minut ( w pucharze od 3 rundy z krótkimi przerwami organizacyjnymi).

Jeśli na ten temat miała by się toczyć dyskusja to może przeniesiemy ją do innego wątku, a tu tylko wrzucimy podsumowanie?

Dodatkowo chciałbym też zacząć zbierać wstępne zapisy ludzi chętnych do wzięcia udziału w turnieju. Na zachętę powiem że mamy potwierdzenie że będą nagrody z Europejskiej Confederacji Carrom-a (od prezesa Arifa Naqvi). Dodatkowo sami szykujemy niespodziankę
Ostatnio zmieniony 11 maja 2008, 21:25 przez goonga, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 577
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: miras23 »

Chcialbym poruszyc temat odnosnie terminu turnieju w carrom.
Z tego co wiem, to ma on sie odbyc w niedziele, natomiast w sobote beda gry carrom w formie towarzyskiej.
Dla mnie osobiscie jest to powazny problem, poniewaz mieszkam w Szczecinie. Mam male szanse na zostanie w niedziele na Pionku (zostanie na caly dzien oznacza niedotarcie na czas w poniedzialek do pracy).
Czy ten termin niedzielny jest juz sztywny? Moze jest wiecej osob, ktorym by bardziej pasowala sobota.
Oczywiscie nie chce wywolywac zadnej burzy, pytam grzecznie o mozliwosci. Prosze o wypowiedzenie sie paru osob zainteresowanych tematem. Dziekuje za uwage.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: dasilwa »

Mi też zdecydowanie pasowałaby sobota, jeśli bym się pojawił na Pionku a taki mam zamiar.
trzewik

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: trzewik »

Sala, która przeznaczona będzie na turniej Carrom będzie dostępna zarówno w sobotę, jak i niedzielę (jest to ta sala, w której na poprzednich edycjach była szatnia), tak więc z punktu widzenia mojego, turniej możecie rozgrywać kiedy tylko chcecie.

Natomiast, jeśli mogę coś doradzić, to doradzam, by za żadne, ale to za żadne skarby nie zamykać się w osobnej salce na 5 godzin w sobotę, w dniu, w którym Pionek dosłownie eksploduje pozytywnymi emocjami, energią i radością. To mniej więcej tak, jakby pojechać na MEuropy w piłce nożnej i zamiast oglądać mecz otwarcia i czerpać radość z rozpoczęcia wielkiego święta, zaszyć sie na pierwsze trzy dni Mistrzostw by pograć sobie w kapsle na podwórku. Można. Ale jest to dziwne.

Podsumowując. Jako organizator Pionka, jestem gotowy z salą na turniej Carrom w sobotę lub w niedzielę, jak będziecie woleli. Zarazem jednak, jako doświadczony organizator Pionka doradzam i informuję, że zamknięcie się w sobotę na 5 godzin w osobnej salce to jest baaardzo słaby pomysł.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] PIONEK VII - 7/8 Czerwca!

Post autor: mst »

Można by jeszcze, w zależności od chęci i możliwości uczestników, a także ich ilości, rozważyć rozegranie części gier w sobotę a części w niedzielę.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ