Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Lailonn »

Arachion pisze: 23 lip 2023, 02:13Pakuje solidnie, liczę komponenty przed wysyłką, wysyłką w 24h, wkładam nawet czasami do wyprasek jak zagram raz na dwóch, odpisuje najszybciej jak się da, cena najtańsze na olx/allegro/ceneo minus minimum 30pln - tydzień i sprzedane. Czasami niszowy tytuł wisi dłużej ale zmniejszam cenę i schodzi.
No tak robiąc cena min - 30zł minimum sprzedaż. Problem o którym mowa wyżej i na co dałem przykłady, to ludzie co chcą sprzedawać drożej lub w tej samej cenie co nowe. Nie ma szans na kupienie po taniości czegoś do spróbowania.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: maciej.kr »

karawanken pisze: 18 lip 2023, 22:16 Ja już od jakiegoś czasu w ogóle nie wystawiam gier na forum, tylko OLX. Z forum za dużo jest zachodu a i tak rzadko kto się interesuje. Na OLX sprzedaż to tylko kwestia ceny.
Racja . Ja obserwuję coraz częściej że pojawiają się pseudokupujacy którzy chyba nudzą się w domu i pytają o gry piszą że są zdecydowani że jeszcze tylko zdjęcia i cisza ....na następny dzień że potrzebują chwilę do namysłu i kolejne dwa dni lecą a później cisza........ostatnio miałem kilku takich i powoli mam dość.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 476
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 849 times
Been thanked: 200 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: JollyRoger90 »

maciej.kr pisze: 24 lip 2023, 18:38
karawanken pisze: 18 lip 2023, 22:16 Ja już od jakiegoś czasu w ogóle nie wystawiam gier na forum, tylko OLX. Z forum za dużo jest zachodu a i tak rzadko kto się interesuje. Na OLX sprzedaż to tylko kwestia ceny.
Racja . Ja obserwuję coraz częściej że pojawiają się pseudokupujacy którzy chyba nudzą się w domu i pytają o gry piszą że są zdecydowani że jeszcze tylko zdjęcia i cisza ....na następny dzień że potrzebują chwilę do namysłu i kolejne dwa dni lecą a później cisza........ostatnio miałem kilku takich i powoli mam dość.
a weź, to jest plaga....
ostatnio próbuje sprzedać dwa bilet na koncert (wiem, nie planszówka)
Specjalnie policzyłem, 21 osób pisało, prosiło o rezerwację i potem się wypinało.

Strata czasu, chyba po prostu wywalę te bilety do kosza
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 142 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Xyhoo »

Ostatnio miałem zapytanie od gościa czy gra jest kompletna, przeliczyłem, odpisałem, że jest wszystko i brak odpowiedzi. Po co ci ludzie to robią? Dwa dni później sprzedało się bez gadania. A takich albo takich co chcą się targować o każdą zlotoweczkę mnóstwo
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: RUNner »

Ja miałem sytuację, że gość mi kazał wstawić fotkę z grą i kartką z napisaną aktualną datą. Odpisałem mu, że nie jestem małpką w cyrku. Grę kupił kto inny, bez żadnych dodatkowych akcji. Zdecydowana większość moich transakcji odbywa się bez jakiejkolwiek dodatkowej interakcji. Jak komuś zależy na zakupie, to przecież nie będzie się targował o 10zł. Po prostu kupuje i ma towar, który chciał nabyć. O dziwo, bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś prosił o dodatkowe fotki. Nie mam z tym problemu, bo często sprzedaję gry z pomalowanymi figurkami, a na fotkach z olx często niewiele widać z racji ograniczeń.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: maciej.kr »

RUNner pisze: 25 lip 2023, 10:47 Ja miałem sytuację, że gość mi kazał wstawić fotkę z grą i kartką z napisaną aktualną datą. Odpisałem mu, że nie jestem małpką w cyrku. Grę kupił kto inny, bez żadnych dodatkowych akcji. Zdecydowana większość moich transakcji odbywa się bez jakiejkolwiek dodatkowej interakcji. Jak komuś zależy na zakupie, to przecież nie będzie się targował o 10zł. Po prostu kupuje i ma towar, który chciał nabyć. O dziwo, bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś prosił o dodatkowe fotki. Nie mam z tym problemu, bo często sprzedaję gry z pomalowanymi figurkami, a na fotkach z olx często niewiele widać z racji ograniczeń.
Ja rozumiem że każdy ma prawo do sprawdzenia czy transakcja jest bezpieczna i gra jest ok . Dla jednego 200 PLN za grę to tyle ile dla innego 1000 PLN.
Ale irytujące jest to że coraz większa grupa osób blokuje transakcję z kimś zdecydowanym bo jeszcze się zastanawia ,bo nie odpisuje na pytanie czy jest zdecydowany bo jest inny chętny a już szczytem wszystkiego było to jak kiedyś jeden gość zaczął mi prawić morały że minęły dopiero 24 godziny od naszej ostatniej korespondencji i mam się uzbroić w cierpliwość. Oczywiście nie kupił gry.....No ale co tam
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: RUNner »

Dlatego ja nie robię rezerwacji dłuższych niż do końca dnia. Zresztą 99% takich rezerwacji i tak nie kończy się sprzedażą...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Barbarzyńca
Posty: 551
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 330 times
Been thanked: 176 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Barbarzyńca »

Ciekawi mnie, jaki jest sens takich rezerwacji. Czemu nie kupują od razu? Pójdą do lasu nastrugać trochę dolarów do wieczora czy jak? Jakie są uzasadnienia?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: RUNner »

Uzasadnień nie znam, ale podejrzewam że powody mogą być przeróżne, jak choćby chęć konsultacji zakupu z ekipą czy partnerką ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4694
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1448 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Mr_Fisq »

Xyhoo pisze: 25 lip 2023, 09:08 Ostatnio miałem zapytanie od gościa czy gra jest kompletna, przeliczyłem, odpisałem, że jest wszystko i brak odpowiedzi. Po co ci ludzie to robią? Dwa dni później sprzedało się bez gadania. A takich albo takich co chcą się targować o każdą zlotoweczkę mnóstwo
Może w międzyczasie kupił od kogoś innego, ale rzeczywiście w dobrym tonie byłoby odpowiedzieć.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Quel »

To ja tu się wyłożę, jako ten okropny gracz-stopujący-kolekcjoner, który czasem pyta o stan gry przed zakupem i wskazuję niekiedy, że potrzebuję jeszcze się zastanowić nad zakupem ale w takich przypadkach nigdy nie proszę o sztywną rezerwację tytułu.

Uważam, że to bardzo niewypada, więc zawsze wskazuję, że jeśli ktoś się trafi i jest zdecydowany, to proszę śmiało sprzedać tej osobie grę. Kultura przede wszystkim, w obie strony oczywiście.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: RUNner »

Quel pisze: 25 lip 2023, 11:58 To ja tu się wyłożę, jako ten okropny gracz-stopujący-kolekcjoner, który czasem pyta o stan gry przed zakupem i wskazuję niekiedy, że potrzebuję jeszcze się zastanowić nad zakupem ale w takich przypadkach nigdy nie proszę o sztywną rezerwację tytułu.
Taki kupiec to żaden problem dla sprzedawcy :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 862 times
Been thanked: 631 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: bajbaj »

RUNner pisze: 25 lip 2023, 10:47 Ja miałem sytuację, że gość mi kazał wstawić fotkę z grą i kartką z napisaną aktualną datą. Odpisałem mu, że nie jestem małpką w cyrku (...)
Ja miałem taką sytuację na naszym forum. Po stanowczej odmowie nastąpiła seria insynuacji o tym, że gdybym był uczciwy, to nie robiłbym problemów (bardzo grzecznie to opisuję). Po takim wyrzygu nawet za 10k kochanemu użytkownikowi już bym gry nie sprzedał.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5224
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: BOLLO »

Akcja z przed kilku dni. Na sprzedaz daje. Wilki w folii cena 149pln najtansza wowczas oferta jaka znalazlem to 169pln. A i tak trafil sie typ co ani be ani me ani witam tylko slynne " kupie za 110". Skad sie tacy odklejeńcy biorą.? Dla mnie to jest plaga.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 25 lip 2023, 21:55 Akcja z przed kilku dni. Na sprzedaz daje. Wilki w folii cena 149pln najtansza wowczas oferta jaka znalazlem to 169pln. A i tak trafil sie typ co ani be ani me ani witam tylko slynne " kupie za 110". Skad sie tacy odklejeńcy biorą.? Dla mnie to jest plaga.
To wygląda jak: "W ogóle mnie to nie interesuje, ale jak mogę zarobić 30zł to chętnie".
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 870
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 299 times
Been thanked: 291 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: KOSHI »

A nie proponował ci do tego używanego koła do taczki? :mrgreen: Pytanie, czy napisałeś formułkę cena do negocjacji, bo w tym przypadku mogły się rozminąć wasze cele. A na poważnie jak nie piszę takich rzeczy to mogę spuścić płaczkom ze 2 dychy przy mniejszych i 5 dych przy większych tytułach jak będę miał dzień i mały ruch w ofercie. Jakieś absurdalne pytania cenowe to ignoruję, chyba, że napiszę do negocjacji jak tytuł słabo chodliwy. Zresztą nie rozumiem, co komu da te 10 czy 20 ziko opustu. Tak dla idei czy sobie dwa piwa lub ramkę fajek kupi dzięki temu i zmieni swe życie? No, ale skoro miauczą to klient nasz pan. Rezerwacje robię góra 3 dni. Chyba wystarczająco do namysłu i to tylko przy średnio chodliwym tytule. Jak wiem, że coś pójdzie to daję 2. Mówię tu o tytułach średnio drogich. Przy tematach koło tysiąca i więcej mogę poczekać bo to już jest trochę kasy.

Tak mi się przypomniało, że ktoś kiedyś chciał, żebym mu zarezerwował tytuł za coś koło 2 stów do wypłaty. To go pytam kiedy ta wypłata. Za miesiąc... Mózg mi zrobił ERROR.
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: agt »

BOLLO pisze: 17 lip 2023, 14:55 tu na forum nie sprzedałem NIC przez ostatni rok. Na OLX w rok ok 60pozycji sprzedane.....a ceny i tu i tu mam IDENTYCZNE czy macie zatem pomysły czemu tak się dzieje?
A kilka osób z OLX skojarzyło mnie i byli z forum
Na olx ludzie mają lub mogą mieć tańszą wysyłkę. Dla niektórych to ważny atut.
Mogą się też czuć bezpieczniej kupując przez olx, bo mają wrażenie, że ktoś ochrania transakcję.
No i też mają np. gwarancję, że pieniądze pójdą do sprzedającego po 24h od zakupu, a wcześniej tylko jeśli oni dadzą znać, że wszystko ok.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 355 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Nilis »

Moim zdaniem bardzo łatwo. Należy tylko zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcia, dobrze opisać przedmiot sprzedaży, wysyłać grę dobrze zabezpieczoną i odpowiadać na pytania sprzedającego. Ach, zapomniałbym, za grę używaną jeszcze trzeba wystawić cenę niższą niż za nową a przynajmniej niższą niż o te śmieszne 10zl. Cześć użytkowników forum i OLX tego nie rozumie i wiszą im gry całymi miesiącami, latami.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4694
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1224 times
Been thanked: 1448 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Mr_Fisq »

KOSHI pisze: 25 lip 2023, 23:33 Zresztą nie rozumiem, co komu da te 10 czy 20 ziko opustu. Tak dla idei czy sobie dwa piwa lub ramkę fajek kupi dzięki temu i zmieni swe życie? No, ale skoro miauczą to klient nasz pan.
Skoro 10-20 PLN to dla Ciebie takie nic, to co Ci da trzymanie się ceny? Tak dla idei czy sobie dwa piwka lub ramkę fajek dzięki temu kupisz i zmienisz swoje życie? :roll:
Nilis pisze: 26 lip 2023, 08:18 Moim zdaniem bardzo łatwo. Należy tylko zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcia, dobrze opisać przedmiot sprzedaży, wysyłać grę dobrze zabezpieczoną i odpowiadać na pytania sprzedającego. Ach, zapomniałbym, za grę używaną jeszcze trzeba wystawić cenę niższą niż za nową a przynajmniej niższą niż o te śmieszne 10zl. Cześć użytkowników forum i OLX tego nie rozumie i wiszą im gry całymi miesiącami, latami.
Czyli mówisz, że jak dorzucę do moich Elector Counts zdjęcia to coś zmieni? Odważne stwierdzenie ;)
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4522
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1676 times
Been thanked: 2108 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: PytonZCatanu »

Mr_Fisq pisze: 26 lip 2023, 08:43
KOSHI pisze: 25 lip 2023, 23:33 Zresztą nie rozumiem, co komu da te 10 czy 20 ziko opustu. Tak dla idei czy sobie dwa piwa lub ramkę fajek kupi dzięki temu i zmieni swe życie? No, ale skoro miauczą to klient nasz pan.
Skoro 10-20 PLN to dla Ciebie takie nic, to co Ci da trzymanie się ceny? Tak dla idei czy sobie dwa piwka lub ramkę fajek dzięki temu kupisz i zmienisz swoje życie? :roll:
No właśnie. Ja na "10zł czy 20 zł" zacząłem patrzeć jak mocniej wszedłem w hobby. Przy 100 grach to mieć lub nie mieć 2000 zł.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: RUNner »

Nilis pisze: 26 lip 2023, 08:18 Moim zdaniem bardzo łatwo. Należy tylko zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcia, dobrze opisać przedmiot sprzedaży, wysyłać grę dobrze zabezpieczoną i odpowiadać na pytania sprzedającego. Ach, zapomniałbym, za grę używaną jeszcze trzeba wystawić cenę niższą niż za nową a przynajmniej niższą niż o te śmieszne 10zl. Cześć użytkowników forum i OLX tego nie rozumie i wiszą im gry całymi miesiącami, latami.
Działa to też w drugą stronę, bo gdy nakład się wyczerpie, ktoś może nie zauważyć, że mógłby sprzedać znacznie drożej niż w cenie kiedyś sklepowej ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1539
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 186 times
Been thanked: 572 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Ayaram »

Najpierw bądźmy porządnymi sprzedającymi, potem narzekajmy na kupujących.

Z połowy tych postów maluje mi się obraz, że potencjalny klient, który napiszę cokolwiek poza "chce to kupić, pozdrawiam" = roszczeniowy klient, któremu się w główce poprzewracało.

Odwrócę kota ogonem, jeśli ktoś sprzedaje planszówkę blisko ceny jaką mogę ją dostać nową i ma problem z tym, by przeliczyć komponenty, wysłać dodatkowe zdjęcia pokazujący rzeczywisty stan produktu itp. to uważam go za niepoważnego sprzedawcę. Na transakcji jako klient mam albo sporo zaoszczędzić albo trochę zaoszczędzić pod warunkiem, że gra jest bliska stanu idealnego. I to rolą sprzedającego jest udowodnienie, że tak jest w istocie.

A jeśli dla klienta 10-20 zł nie powinno robić różnicy, to po kiego klient ma się w ogóle bawić w gry używane? :wink:
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 142 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Xyhoo »

Nie chodzi o to, żeby nic nie pisali, jestem skłonny przeliczyć czy dosłać zdjęcia, to jest zrozumiałe. Natomiast zazwyczaj ci z dodatkowymi potrzebami i tak nie kupują, albo nawet nie raczą odpisać. To albo jesteś zainteresowany, albo nie zawracaj gitary.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 244 times
Been thanked: 355 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Nilis »

Xyhoo pisze: 26 lip 2023, 09:53 Nie chodzi o to, żeby nic nie pisali, jestem skłonny przeliczyć czy dosłać zdjęcia, to jest zrozumiałe. Natomiast zazwyczaj ci z dodatkowymi potrzebami i tak nie kupują, albo nawet nie raczą odpisać. To albo jesteś zainteresowany, albo nie zawracaj gitary.
Niestey w handlu trzeba się z tym liczyć. Taki urok bycia kupcem :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Barbarzyńca
Posty: 551
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 330 times
Been thanked: 176 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Barbarzyńca »

Kupić, nie kupić, potargować warto.
ODPOWIEDZ