Nemesis - pytania o zasady.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: KOSHI »

Jest na to jakiś FAQ?

Czy jeśli możemy tylko spełnić częściowo warunek z karty paniki to uznajemy to za warunek niespełniony i podnosimy poziom paniki? Karta zrywanie bandaży. Nie miałem głębokiej rany, ale mogłem otrzymać powierzchowną.

Czy w wyniku karty Ucieczka na oślep jak wchodzimy do nie odkrytego pomieszczenia to standardowo odwracamy żeton i rzucamy na szmery?

Czy leże niszczy się od pożaru?

Jakie akcje można robić będąc w pom. z leżem? W instrukcji piszę, że jesteśmy zaangażowani w walkę więc wychodzi, że w zasadzie można je tylko rozwalać.

Czy wchodząc po raz drugi i kolejny do pom. z leżem rzucamy na szmery? Piszę, że jak odkrywamy je to nie rzucamy za pierwszym razem.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

https://youtu.be/mz1DdMKG_nY?t=10508 autor mówi, że można wziąć jajo z gniazda, nawet jeśli jest się w walce. To jest oficjalna wersja zasad, czy któraś z wersji beta? Bo nie potrafię się doszukać ani na forum, ani w zasadach fragmentu pozwalającego na używanie pomieszczenia gniazda, kiedy w pomieszczeniu znajduje się intruz.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Bruno »

Van pisze: 19 paź 2022, 15:52 https://youtu.be/mz1DdMKG_nY?t=10508 autor mówi, że można wziąć jajo z gniazda, nawet jeśli jest się w walce. To jest oficjalna wersja zasad, czy któraś z wersji beta? Bo nie potrafię się doszukać ani na forum, ani w zasadach fragmentu pozwalającego na używanie pomieszczenia gniazda, kiedy w pomieszczeniu znajduje się intruz.
Będąc w walce nie można korzystać z funkcji pomieszczeń (a to jest "akcja pomieszczenia").
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Bruno pisze: 19 paź 2022, 21:56
Van pisze: 19 paź 2022, 15:52 https://youtu.be/mz1DdMKG_nY?t=10508 autor mówi, że można wziąć jajo z gniazda, nawet jeśli jest się w walce. To jest oficjalna wersja zasad, czy któraś z wersji beta? Bo nie potrafię się doszukać ani na forum, ani w zasadach fragmentu pozwalającego na używanie pomieszczenia gniazda, kiedy w pomieszczeniu znajduje się intruz.
Będąc w walce nie można korzystać z funkcji pomieszczeń (a to jest "akcja pomieszczenia").
Wiem, że nie można korzystać, dlatego właśnie o ten fragment pytam. Bo Adam wyraźnie mówi, że można z gniazda korzystać podczas walki. A rozgrywka nagrywana była na pewno po wydaniu podstawowej wersji Nemesis, więc albo musi to być, jakaś wczesna wersja zasad do lockdown, albo faktycznie z gniazda, jako jedynego pomieszczenia można korzystać podczas walki, a ja nie potrafię znaleźć w zasadach ani faq fragmentu, w którym tę kwestię poruszają.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Bruno »

Van pisze: 20 paź 2022, 10:24
Bruno pisze: 19 paź 2022, 21:56
Van pisze: 19 paź 2022, 15:52 https://youtu.be/mz1DdMKG_nY?t=10508 autor mówi, że można wziąć jajo z gniazda, nawet jeśli jest się w walce. To jest oficjalna wersja zasad, czy któraś z wersji beta? Bo nie potrafię się doszukać ani na forum, ani w zasadach fragmentu pozwalającego na używanie pomieszczenia gniazda, kiedy w pomieszczeniu znajduje się intruz.
Będąc w walce nie można korzystać z funkcji pomieszczeń (a to jest "akcja pomieszczenia").
Wiem, że nie można korzystać, dlatego właśnie o ten fragment pytam. Bo Adam wyraźnie mówi, że można z gniazda korzystać podczas walki. A rozgrywka nagrywana była na pewno po wydaniu podstawowej wersji Nemesis, więc albo musi to być, jakaś wczesna wersja zasad do lockdown, albo faktycznie z gniazda, jako jedynego pomieszczenia można korzystać podczas walki, a ja nie potrafię znaleźć w zasadach ani faq fragmentu, w którym tę kwestię poruszają.
Nie wiem, co mówi Adam, ale na BGG jest generalnie konsensus, że będąc w walce można jaja niszczyć (bo to akcja walki), ale nie można ich podnosić z gniazda (bo to akcja pomieszczenia):
https://boardgamegeek.com/thread/212522 ... est/page/1
https://boardgamegeek.com/thread/258034 ... 3#36746273
https://boardgamegeek.com/thread/226183 ... 5#36620775
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Valhalla »

Przeczytałem wątek, a chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem ;) Podstawka.
Faza graczy
1. Wchodzę do pomieszczenia, gdzie już są szmery, rzucam jeszcze raz i dochodzi do spotkania z intruzem. Postępuję zgodnie z instrukcją i zakładamy, że mam mniej kart na ręce - intruz atakuje, rozpatruję kartę ataku intruza. Czy to oznacza, że po tej akcji jestem w walce i w następnej turze mogę tylko walczyć albo uciec?

Faza wydarzeń
2. Atak intruzów. Jeśli obcy ma na sobie obrażenia i okazuje się, że na karcie ataku widnieje mniej HP niż dostał obrażeń, to rozumiem że ginie? Np wykrwawił się i nie dał rady mnie zaatakować.
3. Ruch intruzów - obcy przemieszcza się do pomieszczenia, gdzie jestem i rozumiem że muszę rozegrać "spotkanie z intruzem"? Odrzucić szmery i sprawdzić czy nie nastąpił atak z zaskoczenia następnie jestem w walce i walczyć mogę dopiero w fazie graczy?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Curiosity »

Valhalla pisze: 28 paź 2022, 12:00 Czy to oznacza, że po tej akcji jestem w walce i w następnej turze mogę tylko walczyć albo uciec?
TAK
2. Atak intruzów. Jeśli obcy ma na sobie obrażenia i okazuje się, że na karcie ataku widnieje mniej HP niż dostał obrażeń, to rozumiem że ginie?
TAK poprawna odpowiedź poniżej
3. Ruch intruzów - obcy przemieszcza się do pomieszczenia, gdzie jestem i rozumiem że muszę rozegrać "spotkanie z intruzem"? Odrzucić szmery i sprawdzić czy nie nastąpił atak z zaskoczenia następnie jestem w walce i walczyć mogę dopiero w fazie graczy?
TAK poprawna odpowiedź poniżej
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Curiosity pisze: 28 paź 2022, 12:04
Valhalla pisze: 28 paź 2022, 12:00
3. Ruch intruzów - obcy przemieszcza się do pomieszczenia, gdzie jestem i rozumiem że muszę rozegrać "spotkanie z intruzem"? Odrzucić szmery i sprawdzić czy nie nastąpił atak z zaskoczenia następnie jestem w walce i walczyć mogę dopiero w fazie graczy?
TAK
Nie. "Uwaga! Intruz przemieszczający się z jednego pomieszczenia do drugiego,
w którym jest postać, nie wywołuje spotkania.
" w instrukcji. Intruzi przemieszczający się do innego pomieszczenia nie atakują z zaskoczenia. Jedyne co się zmienia, to przejście gracza w tryb walki, gdzie może używać tylko kart walki albo tych bez symbolu, oraz walczyć/uciekać. Tak samo nie znikają znaczniki szmeru. Więc jeśli obcy przychodzi z innego pomieszczenia, to dopiero w fazie ataku obcych lub przy ucieczce będzie jakikolwiek skutek takiego przejścia.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 863
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Qrzy »

Curiosity pisze: 28 paź 2022, 12:04
2. Atak intruzów. Jeśli obcy ma na sobie obrażenia i okazuje się, że na karcie ataku widnieje mniej HP niż dostał obrażeń, to rozumiem że ginie?
TAK
I tutaj też NIE. Ta liczba nie ma żadnego znaczenia podczas ataku intruza w fazie wydarzeń. Sprawdza się ją gdy to gracz atakuje intruza.

Za instrukcją (strona 20):
Ważne! Podczas ataku intruza zignorujcie symbol krwi w lewym górnym
rogu karty ataku intruza.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Curiosity »

Qrzy pisze: 28 paź 2022, 12:22
I tutaj też NIE. Ta liczba nie ma żadnego znaczenia podczas ataku intruza w fazie wydarzeń. Sprawdza się ją gdy to gracz atakuje intruza.
OMG, rzeczywiscie, przepraszam! Moje niedopatrzenie, wynikające z nieuważnego przeczytania pytania.
Van pisze: 28 paź 2022, 12:12
Nie. "Uwaga! Intruz przemieszczający się z jednego pomieszczenia do drugiego,
w którym jest postać, nie wywołuje spotkania.
" w instrukcji. Intruzi przemieszczający się do innego pomieszczenia nie atakują z zaskoczenia. Jedyne co się zmienia, to przejście gracza w tryb walki, gdzie może używać tylko kart walki albo tych bez symbolu, oraz walczyć/uciekać. Tak samo nie znikają znaczniki szmeru. Więc jeśli obcy przychodzi z innego pomieszczenia, to dopiero w fazie ataku obcych lub przy ucieczce będzie jakikolwiek skutek takiego przejścia.
A tu to już wynikało z mojej... nieznajomości zasad :D Wygląda na to, że graliśmy trudniej niż jest to w instrukcji. Człowiek się uczy całe życie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jorge
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Jorge »

Czy intruz może iść do nieodkrytego pomieszczenia??

Dla pewności pytam 😉
The Time is Near !!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Może. Żeton eksploracji i pomieszczenia pozostaje zakryty.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Valhalla »

1. Czy jeśli w fazie wydarzeń intruz przejdzie do pomieszczenia gdzie jestem muszę rozpatrzeć spotkanie z intruzem czy tylko automatycznie jestem w walce?
2. Czy można robić przeszukanie jeśli pomieszczenie jest uszkodzone?
Ostatnio zmieniony 01 lis 2022, 21:10 przez Valhalla, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Jesteś tylko w walce. Spotkanie tylko z worka wychodzi :wink: na swoje potrzeby tłumaczę to w ten sposób: nie wiesz co będzie atakowało, czyli losujesz z worka, wtedy od razu dostajesz atak. A kiedy wiesz, że w okolicy kręci się intruz Grzesio (bo już z kimś się przywitał) wtedy kulturalnie poczeka na fazę intruzów.

Można przeszukać
Ostatnio zmieniony 01 lis 2022, 21:13 przez Van, łącznie zmieniany 1 raz.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Valhalla »

Podczas ucieczki dostaje kartę skażenia - na rękę czy na stos odrzuconych kart akcji?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: KOSHI »

No i potem cię będzie naparzal w fazie Intruzów jak nie dasz dyla z pomieszczenia.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Valhalla pisze: 01 lis 2022, 21:11 Podczas ucieczki dostaje kartę skażenia - na rękę czy na stos odrzuconych kart akcji?
Skażenie dostaniesz dopiero, jak na karcie ataku intruza będzie się zgadzał symbol intruza atakującego i będzie napisane "dobierz kartę skażenia". Wtedy na stos kart odrzuconych
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Valhalla »

Rzucam kością na szmery i wypada „niebezpieczeństwo”, obok nie ma intruza, ale wszędzie dookoła są szmery - czy wtedy pojawia się intruz czy nic się nie dzieje skoro nie mam gdzie dołożyć szmerów?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: shuji »

Valhalla pisze: 06 lis 2022, 19:12 Rzucam kością na szmery i wypada „niebezpieczeństwo”, obok nie ma intruza, ale wszędzie dookoła są szmery - czy wtedy pojawia się intruz czy nic się nie dzieje skoro nie mam gdzie dołożyć szmerów?
Nic się nie dzieje
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Highlander »

Na początek ciekawe spostrzeżenie: w naszej grupie jest osoba która bez większego wysiłku potrafi przeczytać wszystkie ukryte teksty na kartach skażeń. Po prostu ma taki wzrok i biorąc kartę od razu widzi czy jest ZAKAŻENIE czy nie. To jest ogromne ułatwienie, i zastanawiamy się jak ten temat ugryźć. Może powinna w momencie wszelkich skanowań i na koniec gry przelosowywać karty które zamierza sprawdzać (wtedy statusy kart w decku na bieżąco nie mają już znaczenia)?


Kilka pytań po dwóch rozgrywkach:

1) Nemesis: Skanowanie kart skażenia (str 21 + str 25)
W opisie "Kantyna" i "Przysznice" mamy jasno napisane, że ewentualną larwę dokłada się na planszę gracza po przeskanowaniu wszystkich kart i znalezieniu jednej lub więcej skażonych. Tymczasem podstawowy opis procedury ze strony 21 sugeruje że Larwę dokłada się od razu po zeskanowaniu skażonej karty. Oznacza to że jeśli gracz bez larwy na planszy postaci wykona akcję karty Odpoczynek, i okaże się że ma reku dwie zaskażone karty, to musi dołożyć dwie larwy jedna po drugiej i w efekcie Odpoczynku umiera. Czy tak to interpretować czy jednak stosować podejście jak z Kantyny/Przysznicy że po prostu w efekcie całości skanowania dokłada jedną i przeżyje?

2) Nemesis + Pokłosie: dodatkowe 10 kart Wydarzeń Pokłosia
Czy można dołożyć te 10 kart do 20 kart z podstawki? Instrukcja Pokłosia nie wspomina o tym (na str 4 instrukcji wspomniane są tylko Postacie, Cechy, i 4 nowe Pomieszczenia). Część tych kart wprowadza np. ruch Larw, ale też +50% wydarzeń zmniejsza szansę że odpalą się wydarzenia z podstawki, a to może zmienić balans gry.

3) Nemesis + Pokłosie: dodatkowe 2 karty Głębokich Ran
Czy można dołożyć te 2 karty do 16 kart z podstawki? Kary nazywają się "Stopiony" (krwawienie co każde Pasowanie jeśli jest się pokrytym Śluzem), aczkolwiek wg instrukcji powinny się nazywać "Nadtopiony".

4) Nemesis: Centrum Kontroli Napędu
Czy w jednej akcji (koszt 2 karty) można jednocześnie sprawdzić status 3 silników? Czy jedna akcja = jeden wybrany silnik?

5) Nemesis: Limit figurek Larw
Co się dzieje jeśli Wydarzenia takie jak "Inkubacja" albo "Przeobrażenie" każą dołożyć naraz więcej Larw na plansze graczy niż jest jeszcze dostępnych? Improwizujemy innym znacznikiem czy tak jak w przypadku Drzwi usuwamy Larwę gdzieś z planszy żeby dołożyć ją na planszę gracza.

6) Nemesis: deck Akcja Gracza: Intruz
Wg instrukcji deck ten liczy tylko 10 kart. Ale my mamy aż 16 i każda jest unikalna poza podwójnymi pościgami "dobierz 2 karty, użyj 1" (unikalnych jest więc 13). Czy możliwe że te 6 dodatkowych kart było z jakiegoś dodatku innego niż Pokłosie czy błąd jest w instrukcji?
EDIT: Po przeszukaniu forum oraz indeksu kart dostępnego na BGG wydaje mi się że:
- 3 karty to oryginalne błędnie wydrukowane (Pościg z Ruchem 1/2/3 lub dobraniem 3 kart intruza)
- 3 karty które dodano w formie erraty mamy podwójnie (Pościg z Ruchem 1/2/3 lub dobraniem 2 kart intruza)


7) Nemesis: przedmiot Granat dymny
Czy po przejściu do nowego pomieszczenia jeśli jest puste wykonuje się normalnie procedurę rzutu na szmery? Tak założyliśmy.

8.) Nemesis: przedmiot Plan Korytarzy Technicznych
Czy po przeniesieniu się do nowego pomieszczenia jeśli jest puste wykonuje się normalnie procedurę rzutu na szmery? Tak założyliśmy.

Z góry dziękuję za wskazówki.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2022, 09:44 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Zmiana koloru czcionki z czerwonego.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Fenrisek83 »

Ad 3 można dołożyć do talii głębokich ran.
Ad 4 jedna akcja jeden silnik.
Ad 7, 8 musi być napisane, że nie ma rzutu na szmery więc rzucasz. Jak żeton eksploracji to zamknięte drzwi w przypadku poruszania się korytarzami technicznymi to ten efekt się ignoruje. Nie ustawia się zamkniętych drzwi bo ich nie ustawia się w wejściu do korytarzy technicznych.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Van »

Fenrisek83 pisze: 07 lis 2022, 15:34 Ad 4 jedna akcja jeden silnik.
Ja bym zinterpretował "Możesz sprawdzić status 3 silników.", że można 3 silniki za jedno skorzystanie z pomieszczenia. Po angielsku podobnie: "You can Check the status of the 3 Engines"

Na BGG różnie to interpretują (1), (2)

Najlepiej zaraz po odsłonięciu pomieszczenia ustalić jakich zasad będziecie się trzymać.
Van_Hoover
#Lista gier
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: Fenrisek83 »

Van pisze: 07 lis 2022, 16:07
Fenrisek83 pisze: 07 lis 2022, 15:34 Ad 4 jedna akcja jeden silnik.
Ja bym zinterpretował "Możesz sprawdzić status 3 silników.", że można 3 silniki za jedno skorzystanie z pomieszczenia. Po angielsku podobnie: "You can Check the status of the 3 Engines"

Na BGG różnie to interpretują (1), (2)

Najlepiej zaraz po odsłonięciu pomieszczenia ustalić jakich zasad będziecie się trzymać.
Napisałemto z głowy. W domu sprawdzę jak brzmi opis pomieszczenia.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: osa1908 »

ave.crux pisze: 27 wrz 2022, 17:31
KOSHI pisze: 27 wrz 2022, 16:54 Zagmatwaliście to nieźle. Dla mnie żetony awarii służą 2 celom: ilości markerów potrzebnych do rozpołowienia statku oraz jako oznaczenie, że do czasu naprawienia pomieszczenia nie można korzystać z jego funkcji. O to chodziło? Bo chyba nie o to, że jak marker awarii jest w maszynowni to nie można go usunąć i grzebać w silnikach... :shock:
Tak, przy czym w normalnych warunkach żeton awarii nie powoduje problemu przy przeszukiwaniu i ogólnie używaniu kart w danym pomieszczeniu. W maszynowni ze znacznikiem awarii za pomocą karty napraw możesz odrzucić żeton awarii, ale nie możesz bez usuwania żetonu zmienić statusu silników
W instrukcji jest napisane ze mozna zmienaic jak jest zeteon awarii: Możesz naprawić/uszkodzić silnik nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu
jest znacznik awarii.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Nemesis - pytania o zasady.

Post autor: osa1908 »

Dzis bedzie rozgrywka dawno nie gralem i mam pytanie o koniec gry,jesli gra zakończyła na polu czasu na 1 a znacznik samozniszczenia jest na na 4 ,czy przesuwam znacznik samozniszczenia na czerwone pole ?i jeżeli mam cel zabić królowa(ktora jest na planszy) to mi się udało?
ODPOWIEDZ