Street Fighter: The Miniatures Game

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Tyrek »

Kampania: KLIK! :mrgreen:

Pierwsze wrażenie - dla fana serii od lat młodzieńczych - WOW!

Zapowiada się bardzo sympatyczna, pięknie wykonana (jeśli malowanie figurek będzie takie jak na wizualizacjach) gra, która łączy proste poruszanie się po polu walki z karcianką. Talia przypisana do zawodnika, więc odpada składanie przed grą. Mechanika po pierwszym spojrzeniu dość prosta (czysta nawalanka), ale wydaje się, że z potencjałem do klejenia przeróżnych kombosów.... Jestem zaintrygowany.

Jak będę miał chwilę siadam do instrukcji - jest udostępniona w wersji beta na stronie kampanii. Gra ufundowała się w jedną dniówkę. Mnie już ręce swędzą. Liczę na jak największą ilość postaci w SG :mrgreen: Guile już jest, Blanka niedaleko :D
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: kali »

Tak tylko zasłyszałem swego czasu:
Jasco Games ufundowało Mega mana w 2013, do tej pory dowieźli całe nic a ostatnia aktualizacja z połowy zeszłego roku dotyczyła zapowiedzi ich innych gier.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Tyrek »

kali pisze: 06 kwie 2018, 11:19 Tak tylko zasłyszałem swego czasu:
Jasco Games ufundowało Mega mana w 2013, do tej pory dowieźli całe nic a ostatnia aktualizacja z połowy zeszłego roku dotyczyła zapowiedzi ich innych gier.
To trochę martwi :-( Zerknąłem z ciekawości na tą kampanię Mega Mana - niby w 2016 roku rozsyłali grę (tak stoi w updatach). Może ktoś kto miał doświadczenia zabierze głos. Szkoda by było :-(
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: elbruus »

Brak opinii recenzentów w opisie kampanii, zasady w wersji beta, szemrana przeszłość wydawcy (Megaman) i ładne figurki. Brzmi jak przepis na mega wtopę!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: rastula »

to już jest chyba szczyt hypu i naciągania...:)...


ale o grze dowiedziałem się od podjaranego "konsolowca" więc widać działa - trzeba powoli wrzucać KS do skrzynki spam ;)
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: toblakai »

Ta gra jest nastawiona na nieco inny target. AngryJoe nie jest 'kolesiem znikąd' i można śmiało założyć, że kampania będzie sporym sukcesem. Uderza ona trochę bardziej w kierunku osób grających w gry wideo - poprzez samą tematykę jak i też autora gry. A tam ludzie są przyzwyczajeni do wydawania dużych pieniędzy na gry i różne edycje kolekcjonerskie.

Wspierać nie mam zamiaru, ale obserwować kampanię będę ;)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 666
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Tyrek »

Target gry jest zupełnie jasny i w takim otoczeniu kampania będzie działać jak magnes. W naszym polskim grajdołku trafi do ludzi, którzy przepuszczali kieszonkowe na granie w Streeta w salonach gier albo ogrywali na Nintendo, które koledze kupił tato w Niemczech. Mortal do mnie już tak nie trafia ;-)

Myślę, że upatrywanie w tym produkcie jakiejś super mechaniki czy soczystej gry nie ma sensu. Ale jako pięknie wykonana nawalanka do piwa plis aspekt kolekcjonerski dla fanów uniwersum - strzał w 10. Martwi mnie przeszłość wydawcy :(

Zastanawiające jest, że rynek Azjatycki gry nie otrzyma - Japonia będzie zawiedziona. Może być niezły ruch w interesie po wydaniu gry na ebajkach i innych portalach.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: kaszkiet »

Wór kasy trzeba na to wyłożyć i nie byłbym pewien czy będzie się dało ją odzyskać, jeśli gra nam się nie spodoba. Przy takim Rising Sun czy Batmanie nie miałem takich wątpliwości.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1155
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: mmag »

Czyli lepiej spokojnie zaczekać na kolejne zapowiedziane wcielenia tej gry, w uniwersum Mortal Kombat i Dragonballa (chyba, że pomerdałem gry...). Raz, że tematycznie ciekawsze (dla mnie) a dwa, że będzie wtedy w praktyce już wiadomo jak dobrze/słabo się w to gra i ile pomalowane figurki będą miały wspólnego z błyskotkami pokazanymi na stronie kampanii na KS...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: costi »

elbruus pisze: 06 kwie 2018, 13:40 Brak opinii recenzentów w opisie kampanii, zasady w wersji beta, szemrana przeszłość wydawcy (Megaman) i ładne figurki. Brzmi jak przepis na mega wtopę!
Zarzut, że w trakcie kampanii KS zasady są w wersji beta to już lekka kpina ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: elbruus »

costi pisze: 09 kwie 2018, 05:54
elbruus pisze: 06 kwie 2018, 13:40 Brak opinii recenzentów w opisie kampanii, zasady w wersji beta, szemrana przeszłość wydawcy (Megaman) i ładne figurki. Brzmi jak przepis na mega wtopę!
Zarzut, że w trakcie kampanii KS zasady są w wersji beta to już lekka kpina ;)
Ja na ich miejscu starał bym się zetrzeć złe wrażenie przygotowując dopracowaną wersję instrukcji i wysyłając taką wersję z grą do kilku recenzentów. Ale co ja tam wiem, chłopaki pewnie bidują w tych Stanach i nawet nie byli pewni czy takie IP się sprzeda a jeść coś trzeba ;)
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: bigbluedragon »

Niby racja ale z drugiej strony masz SG, które mogą dorzucać nowe mechaniki. Przy okazji patrzyłeś w ogóle na tego rule booka? Bo jak dlamnie wygląda na w miarę na dopracowanego i skończonego (co prawda stylistycznie i wizualnie będzie pewnie poprawka ale jako, że mogą wejść nowe mechaniki z SG nazwany jest beta pewnie), sama gra na skomplikowaną nie wygląda, więc też ciężko coś tu zwalić :p.

Natomiast wracając do samej gry dla mnie trochę skok na kasę na nostalgii. Szczególnie razi mnie odrazu wrzucenie większej ilości zawartości do add-onow niż jest w podstawowym boxie, może z SG się zmieni ale niesmak pozostanie. Dodatkowo dziś? albo w ostatnich dniach się pojawiło info że cały projekt jest KS exclusive i nie będzie retail, a jestem prawie pewien że na początku miał być.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: AkitaInu »

toblakai pisze: 06 kwie 2018, 13:50 Ta gra jest nastawiona na nieco inny target. AngryJoe nie jest 'kolesiem znikąd' i można śmiało założyć, że kampania będzie sporym sukcesem. Uderza ona trochę bardziej w kierunku osób grających w gry wideo - poprzez samą tematykę jak i też autora gry. A tam ludzie są przyzwyczajeni do wydawania dużych pieniędzy na gry i różne edycje kolekcjonerskie.

Wspierać nie mam zamiaru, ale obserwować kampanię będę ;)
A jaką inną grę wydał ? :)
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: toblakai »

Gry nie wydał, ale jest dosyć znaną osobą w środowisku graczy video. Wątpię, aby chciał zaszkodzić swojej marce poprzez wypuszczenie jakiegoś półproduktu. Tak jak pisałem - inny target.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: AkitaInu »

toblakai pisze: 16 kwie 2018, 14:00 Gry nie wydał, ale jest dosyć znaną osobą w środowisku graczy video. Wątpię, aby chciał zaszkodzić swojej marce poprzez wypuszczenie jakiegoś półproduktu. Tak jak pisałem - inny target.
To że jest blogerem, streamerem czy kimś innym kto nie miał styczności z procesem wydawniczym jest najważniejsze :)

Nie zdziwie się jak będzie wtopa, 3 lata opóźnienia albo figurki będą miały zwalone malowanie ;- Ale życze jak najleoiej bo jednak "uniwersum" uwielbiam :)
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: toblakai »

On jest autorem mechaniki. Od wydania samej gry jest wydawca.

Nie będę się wykłócał jaka gra będzie bo tego nigdy nie wiadomo. Ja jedynie stawiam tezę, że jako człowiek, który funkcjonuje w i utrzymuje się ze swojej działalności prowadzonej w szeroko pojętej przestrzeni 'społeczności gamerskiej' będzie dokładał wszelkich starań aby gra okazała się sukcesem. Tym bardziej, że duża część wspierających to ludzie przyciągnięci do kampanii przez jego nazwisko.

To że gra nie jest nastawiona target zatwardziałych planszówkowców nie oznacza, że musi być wtopą - przykład z naszego podwórka, Wookie i Walhalla.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: kali »

toblakai pisze: 16 kwie 2018, 14:34 To że gra nie jest nastawiona target zatwardziałych planszówkowców nie oznacza, że musi być wtopą - przykład z naszego podwórka, Wookie i Walhalla.
Grałeś już w ostateczną wersję Valhalli?
PS. Wookie ma już jakiś dorobek growy i prowadzi vloga o tematyce gier planszowych. To spore różnice.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: toblakai »

Dobrze, widzę, że będziemy się tak bawić w łapanie za słówka i wpieranie mi jakiegoś ukrytego fanbojstwa względem Joe. Jaka gra będzie okaże się jak trafi do graczy, ja jedynie mam kredyt zaufania do autora.

I uprzedzając kolejne ataki - tak, uważam że wcale nie trzeba mieć na koncie jakiejkolwiek wcześniejszej produkcji, aby stworzyć grę dobrą. Szybki przykład - Clans of Caledonia od autora który stworzył wcześniej jakieś trzy gierki dla dzieci. Autor widmo znikąd. Zeszłoroczny hit z KS rozchwytywany przez wydawców.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: kali »

Źle to odbierasz. Po prostu uważam, że wydawnictwo znane już z wcześniejszych wtop plus gość, który raczej specjalizuje się w graniu na kompie i opowiadaniu o tym, to niezbyt rozsądne połączenie w tym przypadku.
Byłem wielkim fanem Street Fightera, później wszystkich edycji Street Fightera 2. Ale tutaj jakoś nie widzę szans.
Wybrali najtrudniejszy rodzaj gry - Skirmisz na planszy. Profesjonalne wydawnictwa i świetni autorzy z nim mają problem.
No ale miejmy nadzieję, że się mylę.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Spayki
Posty: 24
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:13

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Spayki »

Tak się zastanawiam - wielki sukces na KS, mniej niż dwie doby do końca kampanii, a tu tak znikome zainteresowanie. Dlaczego?
Nesmeer

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Nesmeer »

Spayki pisze: 03 maja 2018, 22:49 Tak się zastanawiam - wielki sukces na KS, mniej niż dwie doby do końca kampanii, a tu tak znikome zainteresowanie. Dlaczego?
Bo każdy czeka na to samo w świecie dragon ball :lol:
https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tures-game
Spayki
Posty: 24
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:13

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Spayki »

Nesmeer pisze: 04 maja 2018, 09:51
Spayki pisze: 03 maja 2018, 22:49 Tak się zastanawiam - wielki sukces na KS, mniej niż dwie doby do końca kampanii, a tu tak znikome zainteresowanie. Dlaczego?
Bo każdy czeka na to samo w świecie dragon ball :lol:
https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tures-game
Póki co wsparłem SF-a, czekam też na Mortala i zastanawiam się nad Dragon Ballem. Jakoś na ten ostatni brand przeszła mi podjarka ;)
p_m_z
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2017, 18:52
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: p_m_z »

Wiadomo kiedy będzie pledge manager? A moze już przegapiłem ;)
Spayki
Posty: 24
Rejestracja: 20 cze 2017, 13:13

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: Spayki »

Już jest. I jescze długo będzie otwarty.
p_m_z
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2017, 18:52
Has thanked: 2 times

Re: [KS] Street Fighter: The Miniatures Game

Post autor: p_m_z »

Można prosić o link? Nie dostałem email :/
EDIT: wszystko już ogarnięte, thx :P
ODPOWIEDZ