Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

E2MD pisze: 17 mar 2020, 11:12
Leser pisze: 17 mar 2020, 10:34 Ej no... ja poważnie szukam niejasnych punktów w instrukcji, żeby je wyeliminować. To że mi się coś wydaje jasne i oczywiste, nie musi się takie wydawać czytelnikowi.
Mógłbyś wpisać po prostu że wejście i zejście z pasa wymaga wydania buta. Dla nas (ojciec i dwie córki 18/13) nie było to jasne a graliśmy w pierwszego Brzdęka.
Brakuje też opisania też bonusów z portów danych - niby są oczywiste, ale dopiero z FAQ zrozumiałem, że symbol "brzdęku" oznacza dodanie brzdęku a nie zabranie go z planszy. Zwłaszcza, że wszystkie inne bonusy są "pozytywne"
Może byś FAQ przetłumaczył by dopasować do polskiej nomenklatury?

Coś co nie dotyczy instrukcji ale możesz przekazać wyżej - kostki łowców nagród są czerwone a jedne z graczy ma pomarańczowe. Mi się te kolory mylą w złym świetle.
Brak opisów bonusów i kar zapewnianych przez porty danych to błąd amerykańskiej wersji, który jak kompletne ćwoki powieliliśmy w wersji polskiej, za co mi szczerze wstyd. W nowej edycji opisy już będą.

Kolorów kostek raczej zmienić nie będziemy w stanie. Takie sobie barwy wybrali w Ameryce i raczej dla nas nie będą robili zmian, ale zapamiętam ten temat.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: yrq »

E2MD pisze: 17 mar 2020, 11:12 Coś co nie dotyczy instrukcji ale możesz przekazać wyżej - kostki łowców nagród są czerwone a jedne z graczy ma pomarańczowe. Mi się te kolory mylą w złym świetle.
Taka podpowiedź (zasłyszana dla innej gry dla osób niedowidzących): możesz na kostkach łowców narysować kropki markerem na środku ścianek i nie będą się mylić.
Oczywiście do niczego nie namawiam :)
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Beatrice »

To teraz ja z pytaniem - Mroczny Dżidaj, skąd gracze odrzucają tę kartę? Ze swojej talii na swój stos kart odrzuconych?

Obrazek
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Cin »

Z ręki do odrzuconych
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Beatrice »

Cin pisze: 22 mar 2020, 00:50 Z ręki do odrzuconych
Mogą wybrać którą?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Tomzaq »

mogą
Who is John Galt?
Posiadam
KajDar89
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2020, 15:53
Has thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: KajDar89 »

Mam pytanie o market w grze dwuosobowej.
Czy jak posiadam 14 kredytów lub więcej, to mogę za jednym razem wykupić zarówno dostęp do portali jak i kluczyk. Piszę, ponieważ w pierwszej grzej moja Żona tak zagrała, co bardzo mnie utrudniło grę, bo nie miałem możliwości do końca gry korzystać z portali jak i przejść przez kłódki ;)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: konradstpn »

KajDar89 pisze: 01 maja 2020, 10:43 Mam pytanie o market w grze dwuosobowej.
Czy jak posiadam 14 kredytów lub więcej, to mogę za jednym razem wykupić zarówno dostęp do portali jak i kluczyk. Piszę, ponieważ w pierwszej grzej moja Żona tak zagrała, co bardzo mnie utrudniło grę, bo nie miałem możliwości do końca gry korzystać z portali jak i przejść przez kłódki ;)
Między innymi na tym polega gra, by utrudnić ją przeciwnikowi. Brawa dla żony . :D
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: PytonZCatanu »

Tak, można tak zrobić. To znany numer 🙂
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące odkrycia karty, w której gracze są atakowani. Czy atak dotyczy każdego z graczy i każdy się broni lub nie podczas rundy? Czy dotyczy tylko kolejnego gracza i po nim kartę odrzucamy?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4515
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2093 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: PytonZCatanu »

robcichy22 pisze: 03 maja 2020, 18:07 Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące odkrycia karty, w której gracze są atakowani. Czy atak dotyczy każdego z graczy i każdy się broni lub nie podczas rundy? Czy dotyczy tylko kolejnego gracza i po nim kartę odrzucamy?
Hm.... Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie.

Atak polega na wyciągnięciu z wora kostek w odpowiedniej liczbie. A czyje i w jakiej ilości kostki znajdują się w środku zależy od przebiegu gry (teoretycznie więc dotyczy wszystkich). Tak czy inaczej nie ma tam miejsca na "obronę przed atakiem".
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Ze stosu odkrywając kartę w miejsce zabranej pojawia się np. Dalekobot. Co się wtedy dzieje
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

robcichy22 pisze: 03 maja 2020, 20:23 Ze stosu odkrywając kartę w miejsce zabranej pojawia się np. Dalekobot. Co się wtedy dzieje
Cytuję instrukcję:

"Jeżeli którakolwiek z właśnie odkrytych kart posiadać będzie symbol ataku bossa, Lord Eradikatus przechodzi do ataku! (Ale tylko raz! Nie jest istotne, czy symbol ataku bossa pojawił się na 1, czy na kilku nowych kartach). W celu przeprowadzenia ataku należy wziąć wszystkie kostki Brzdęk! znajdujące się w obszarze Brzdęk! i wrzucić je do kosmicznej sakwy. Po starannym wymieszaniu jeden z graczy losuje tyle kostek, ile wskazuje pole toru furii, na którym aktualnie znajduje się znacznik bossa. Każda wylosowana czarna kostka powinna być odłożona na bok (nie wraca do sakwy!), natomiast każda kostka w kolorze gracza oznacza zadanie 1 obrażenia (dokładne zasady przydzielania obrażeń zostały opisane w rozdziale Krok 4: Ucieczka)."

I dalej, fragment z przytoczonego kroku 4:

"Zdrowie każdego z graczy jest zaznaczone na wskaźniku zdrowia w rogu planszy. Gdy gracz otrzymuje obrażenia podczas gry (a otrzyma je na pewno), należy kolejno umieszczać symbolizujące je kostki na wskaźniku zdrowia w danym kolorze, zaczynając od lewej strony.
• Jeśli obrażenia pochodziły od ataku bossa, należy wykorzystać kostki, które zostały wyciągnięte z kosmicznej sakwy (wyjątek: w przypadku wylosowania czerwonej kostki łowcy nagród, gracze używają kostki z własnych zapasów)."

Na stronie 8 instrukcji znajduje się też przykład ataku bossa. W którym miejscu coś jest niejasne?
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Ok. Wszystko jest jasne. Mądry, po szkole, to i miło posłuchać. Dziękuję i miłego wieczoru.
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Jeszcze nieśmiałe pytania. W przypadku zagrania kart: dobierz 1/dobierz 3/dobierz za każdy kryształ, skąd je dobieram? Po pokonaniu Morderczego kontrolera dostaję bucik dodatkowy w mojej aktualnie rozgrywanej turze?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

1. Z własnej talii
2. Tak
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Dwa pytania. Mając możliwość przemieszczania się między portalami, nie muszę dysponować kodem dostępu, żeby dostać się do i wydostać z modułu dowodzenia? Gdy już skończyłem grę, to w swojej turze wykonuje atak bossa. Czy wylosowane kostki neutralne odkładam na bok, czy wrzucam do sakwy i czekają do następnej mojej tury.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

robcichy22 pisze: 06 maja 2020, 14:46 Dwa pytania. Mając możliwość przemieszczania się między portalami, nie muszę dysponować kodem dostępu, żeby dostać się do i wydostać z modułu dowodzenia? Gdy już skończyłem grę, to w swojej turze wykonuje atak bossa. Czy wylosowane kostki neutralne odkładam na bok, czy wrzucam do sakwy i czekają do następnej mojej tury.
Żeby w ogóle postawić nogę w jakikolwiek sposób w module dowodzenia musisz mieć kod dostępu - jest o tym mowa w instrukcji.
EDIT:
"Pamiętaj, że przed zdobyciem żetonu kodu dowodzenia wejście do modułu dowodzenia jest kategorycznie zabronione (nie możesz tego uczynić, korzystając z butów, pasa transmisyjnego, portalu, efektów kart ani w żaden inny sposób)." Strona 6, Hakowanie Portu Danych, dolny akapit :D
Wykonujesz normalny atak za 4. Jak umrzesz to też w swojej turze wykonujesz taki atak. Kostki jak w normalnym ataku zostają poza workiem a na pole Brzdęk wracają czerwone kostki :)
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Kilka pytań powyżej jest temat Mrocznego...w odpowiedzi "z ręki do odrzuconych". Z ręki, czyli tych przygotowanych do zagrania w następnej turze? Odrzucamy i zagrywamy cztery czy zastępujemy tę odrzuconą?
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Cin »

Gramy jedną mniej.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Leser »

robcichy22 pisze: 06 maja 2020, 20:13 Kilka pytań powyżej jest temat Mrocznego...w odpowiedzi "z ręki do odrzuconych". Z ręki, czyli tych przygotowanych do zagrania w następnej turze? Odrzucamy i zagrywamy cztery czy zastępujemy tę odrzuconą?
Prosty klucz interpretacyjny: Rób to, co każe karta. Każe odrzucać, to odrzucasz. Dobierasz, jeżeli każe dobierać itd. Nie wymyślaj zasad, które nie zostały wprost opisane w instrukcji lub nie wynikają z treści karty.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
robcichy22
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2020, 21:21
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: robcichy22 »

Ok Cin, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi bezpośrednio pod pytaniem. Mea culpa. Odrzucam z tych gotowych do zagrania w następnej mojej turze i zagrywam cztery. Dzięki
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: grzeslaw90 »

robcichy22 pisze: 06 maja 2020, 22:07 Ok Cin, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi bezpośrednio pod pytaniem. Mea culpa. Odrzucam z tych gotowych do zagrania w następnej mojej turze i zagrywam cztery. Dzięki
Pamiętajcie o dobieraniu kart na rękę na koniec swojej tury i będzie git :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: Curiosity »

Offtop posprzątany. Przypominam, że wątki w tym podforum odwiedzają ludzie szukający odpowiedzi na pytania o reguły i przekopywanie się przez dyskusje nie na temat może nie spotkać się z ich zainteresowaniem.

Dodatkowo uprzejmie przypominam o możliwości podziękowania za odpowiedź na nasze wątpliwości (kciuk w górę).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie!

Post autor: idziol91 »

Gra dwuosobowa, jeden gracz traci przytomność przed dotarciem do Doku przeładunkowego i automatycznie przegrywa. Czyli rozumiem, że drugi gracz automatycznie wygrywa? Jak w takiej sytuacji podliczać punkty w aplikacji graczowi, który wygrał?

Zapis w instrukcji: "znokautowany" = "stracił przytomność"? Na pewno to jest to samo, ale dziwne że nagle w instrukcji jest inne nazewnictwo.
ODPOWIEDZ