Nowa gra dla 11 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Nowa gra dla 11 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

To mój drugi temat dzisiaj, jednak mam nadzieję, że to nie przeszkadza. Tym razem chciałbym grę dla mojego niespełna 11-letniego syna również w związku ze zbliżającym się dniem dziecka. Szukam gry z klimatem stworów, magii, czarów, walki dobra ze złem. Obecnie gramy w Descent 2 i gra bardzo nam się podoba. Czasem jednak syn ma problem z porażkami, dlatego zastanawiam się czy są takie gry, w których moglibyśmy razem w drużynie grać przeciwko temu złemu, którym byłaby gra. Wiem, że w Descent tak można, ale do tego potrzebny jest komputer (nie chcę tego) no i z angielskim u syna słabo, a u mnie średnio. Fajnie byłoby, gdyby czas gry był krótszy niż w Descent, żebyśmy mogli rozłożyć i spakować grę w około 2-3 godziny, ale nie jest to warunek konieczny. Wczoraj graliśmy 2 scenariusze (3 spotkania) i zleciało nam 6 godzin, dlatego nie wyciągamy jej tak często jakbyśmy chcieli. Idealnie byłoby gdyby można było szybciej skończyć grę. Cena raczej nie gra roli i myślałem o Gloomhavenm, ale to droga gra i wolałbym ją kupić na Wigilię. Super byłoby gdyby w grze były figurki, ponieważ syn je uwielbia i nawet w weekend będziemy malować te od Descenta. Poza Descentem gramy w Splendor, Carsaccone, Wsiąść do pociągu: Europa, Epoka kamienia, Catan, ale to chyba nie jest bardzo istotne.
Podsumowując jedyny warunek konieczny to ten, żebyśmy mogli grać we dwóch przeciwko grze. Pozostałem warunki odnośnie czasu czy pieniędzy nie są kluczowe, ale fajnie jeżeli uda je się spełnić.

Ponownie z góry dziękuję za pomoc.
Andrzej
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: chiranjiv »

Magia i Myszy - przygodowa gra kooperacyjna - wszyscy przeciwko grze. Piękne figurki, bardzo fajny klimat. 260zl u wydawcy :)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: staniach21 »

Brak figurek, ale walka przeciwko grze I potworom ktore wysyła. AEON'S END i kosztuje ok. 100 - 120 zł
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

Dziękuję za obie propozycje.
Karcianki na razie nie chcę. Mamy Star Realms i nie gramy zbyt często. Jakoś nie weszło.
Co do gry Magia i Myszy to tak sobie pomyślałem (pragmatyk jestem), że może kupiłbym ją córce pod choinkę? Gra jest niby od 7 lat a córka będzie wtedy już po 6 urodzinach i tak trochę przyszłościowo mógłbym wziąć tę grę.
Jest jeszcze coś ciekawego na dwóch graczy, gdzie przeciwnikiem będzie gra ?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: woytas »

andrzejstrzelba pisze: 20 kwie 2020, 18:58 Karcianki na razie nie chcę. Mamy Star Realms i nie gramy zbyt często. Jakoś nie weszło.
Star Realms i Aeons End to dwie całkiem różne gry. Karcianki ale inne. Przemyśl to, bo warto.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

Późno już a ja wciąż kombinuję i szukam. Wpadłem teraz na grę Pandemia i wydaje mi się całkiem ciekawa. Najbardziej podoba mi się, że gra się około godziny i gramy razem "do jednej bramki". Nie jest to przygodówka, ale pewnie ciężko będzie Was coś zaproponować z tej kategorii, żeby rozgrywka nie trwała wiele godzin.
Co myślicie o Pandemia ? A może jakieś inne gry, w których gra się wspólnie przeciwko grze, które nie koniecznie są przygodówkami ?

Andrzej
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: Arsen »

Pandemic to klasyka gier kooperacyjnych. Warto spojrzeć na Legacy sezon 1 - jest to pozycja z trybem kampanii, w której teoretycznie niszczy się pewne elementy, ale można je po prostu odkładać na bok. Nie przyjeżdża planszówkowa policja i nikogo za to nie kara ;). Po rozegraniu całości zostajemy z "podstawową" wersją gry. Wysoko oceniana przez recenzentów jest jeszcze wersja Upadek Rzymu i osobiście innych wersji bym nie rozpatrywał. Z gier o podobnej mechanice warto wymienić Dead Men Tell No Tales oraz Horrfied, ale ta ostatnia jest tylko po angielsku.

Polecę też coś zupełnie innego, ale mającego przygodowy klimat, walkę z potworami oraz kooperacyjną rozgrywkę, a mianowicie Wojowników Podziemi. Z racji tego, że to zręcznościówka to może być idealnym tytułem na czas izolacji, kiedy ruchu zaznajemy mniej niż zwykle ;).
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: anna26 »

Mój kuzyn w tym wieku to bardzo lubił Pandemie.
Z szybkich przygodowych zakazana ekspedycja trochę jak uproszczony Robinson można grać kooperacyjnie a można przeciwko sobie.
Fajne emocje też w Survive escape from Atlantis gra niezależna jezykowo.Jest negatywna reakcja ale dzieci dobrze znoszą.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

Powiedzcie jeszcze czy ta Pandemia to ma być normalna Pandemia czy może Pandemia: Legacy ? Legacy w dodatku występuje w dwóch wersjach sezon 1 i 2.
tommyray
Posty: 1351
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 572 times
Kontakt:

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: tommyray »

Co do aplikacji do Descent jest ona po polsku. I nie potrzeba komputera - tablet/smartfon wystarcza. Sprawdza się bardzo dobrze.

Dlaczego nie Talisman? Dla 11 latka to świetny wybór.
Poza tym: Runebound 3 ed., Mroczny Zamek (dość specyficzne), Aeon's End - też podbijam ten tytuł bo jest to kooperacja a nie konfrontacją jak SR - ale jeżeli przegrane go demotywują to trudno to polecić, Zombicide - Zielona Horda albo Czarna Plaga, Warhammer Quest - karciany, też chyba byłby dobrym wyborem.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2020, 13:38 przez tommyray, łącznie zmieniany 1 raz.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1455 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: Cyel »

Ja bym chyba bardziej polecił Legacy - będzie frajda z rozwijającej się kampanii.

Potwierdzam też, że Aeon's End może się fajnie sprawdzić bo to nie jest typowa karcianka.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 253 times
Been thanked: 308 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: andrzejstrzelba »

tommyray pisze: 22 kwie 2020, 12:50 Co do aplikacji do Descent jest ona po polsku. I nie potrzeba komputera - tablet/smartfon wystarcza. Sprawdza się bardzo dobrze.

Dlaczego nie Talisman? Dla 11 latka to świetny wybór.
Poza tym: Runebound 3 ed., Mroczny Zamek (dość specyficzne), Aeon's End - też podbijam ten tytuł bo jest to kooperacja a nie konfrontacją jak SR - ale jeżeli przegrane go demotywują to trudno to polecić, Zombicide - Zielona Horda albo Czarna Plaga, Warhammer Quest - karciany, też chyba byłby dobrym wyborem.
Normalnie nie wierzę, że nie zauważyłem, że można zmienić język na polski. Dziękuję Ci za tę podpowiedź. Myślę, że to trochę zmieni i pomimo, że Runebound 3 wydaje się być bardzo ciekawy chyba wstrzymam się z przygodówką i przekieruję się na inny klimat. Przyjrzę się dokładniej Pandemii Legacy, tej zwykłej i może Robinson Crusoe ? Szkoda tylko, że tak nie będzie figurek. Trudne decyzje, muszę to przemyśleć dobrze.
Talismana nie chcę, ze względu na losowość. Gdy byłem w wieku mojego syna całe dnie graliśmy w Magię i Miecz, ale wtedy nic innego nie mieliśmy. Teraz czasy się zmieniły i staram się unikać takich gier. Wiem, że syn byłby zadowolony, ale świadomie rezygnuję z tego tytułu.
Dużo osób chwali grę Aeon's End i muszę też dokładnie się jej przyjrzeć. Dziękuję za wszystkie propozycje. Na pewno każdemu tytułowi się przyjrzę.
Hori
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 23:46

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: Hori »

Witam. Jestem świeży w temacie gier planszowych. Tak samo jak ty szukałem czegoś fajnego dla Siebie i syna ma 7 i pół roku. Nasza pierwsza planszówka to ZONA Sekret Czarnobyla dość ciężka jak dla 7 latka, po rozpakowaniu pudełka przeraziłem się i zwątpiłem czy damy radę ogarnąć zasady ale mój syn szybko załapał i świetnie sobie radzi. Wprowadziliśmy parę swoich zasad ale najważniejsze że mu się podoba. Przechodząc do sedna nawet jak mógł wygrać rozgrywkę a zrobił to trzy razy to i tak czekał aż do niego dołączę i razem wygramy grę. I tak zaczął em szukać kooperacji. Padło na Zombicide Zielona Horda, lubi tematykę post apo i zombiaki. Teraz godzinami siedzimy na dywanie. Ponadto zaczął wymyślać swoje scenariusze. Ktoś powyżej polecał Zombicide ja też polecam zasady nie są skomplikowane. Myślę że podejmowanie wspólnych decyzji , wspólna przegrana czy wygrana daje dużo frajdy zwłaszcza dla syna. Już się rozglądam za następną kooperacją.
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: aleczek »

anna26 pisze: 21 kwie 2020, 11:28 Mój kuzyn w tym wieku to bardzo lubił Pandemie.
Z szybkich przygodowych zakazana ekspedycja trochę jak uproszczony Robinson można grać kooperacyjnie a można przeciwko sobie.
Fajne emocje też w Survive escape from Atlantis gra niezależna jezykowo.Jest negatywna reakcja ale dzieci dobrze znoszą.
ja mam gry o robinsonie i ZAGINIONĄ Ekspedycję (w zakazaną ekspedycję jeszcze nie grałem)
aleczek
Posty: 34
Rejestracja: 01 kwie 2020, 22:43
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: aleczek »

andrzejstrzelba pisze: 22 kwie 2020, 22:50
tommyray pisze: 22 kwie 2020, 12:50 Co do aplikacji do Descent jest ona po polsku. I nie potrzeba komputera - tablet/smartfon wystarcza. Sprawdza się bardzo dobrze.

Dlaczego nie Talisman? Dla 11 latka to świetny wybór.
Poza tym: Runebound 3 ed., Mroczny Zamek (dość specyficzne), Aeon's End - też podbijam ten tytuł bo jest to kooperacja a nie konfrontacją jak SR - ale jeżeli przegrane go demotywują to trudno to polecić, Zombicide - Zielona Horda albo Czarna Plaga, Warhammer Quest - karciany, też chyba byłby dobrym wyborem.
Normalnie nie wierzę, że nie zauważyłem, że można zmienić język na polski. Dziękuję Ci za tę podpowiedź. Myślę, że to trochę zmieni i pomimo, że Runebound 3 wydaje się być bardzo ciekawy chyba wstrzymam się z przygodówką i przekieruję się na inny klimat. Przyjrzę się dokładniej Pandemii Legacy, tej zwykłej i może Robinson Crusoe ? Szkoda tylko, że tak nie będzie figurek. Trudne decyzje, muszę to przemyśleć dobrze.
Talismana nie chcę, ze względu na losowość. Gdy byłem w wieku mojego syna całe dnie graliśmy w Magię i Miecz, ale wtedy nic innego nie mieliśmy. Teraz czasy się zmieniły i staram się unikać takich gier. Wiem, że syn byłby zadowolony, ale świadomie rezygnuję z tego tytułu.
Dużo osób chwali grę Aeon's End i muszę też dokładnie się jej przyjrzeć. Dziękuję za wszystkie propozycje. Na pewno każdemu tytułowi się przyjrzę.
Napisałem do Trzewiczka na Facebooku o tych figurkach ale odpowiedzi jak nie było tak nie ma
j_g
Posty: 2010
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 255 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: j_g »

Dla 7-latka lubiącego zombiaki - Zombie Kidz Ewolucja.
Awatar użytkownika
VoytWGM
Posty: 38
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: VoytWGM »

Potwierdzam - Zombi Kidz bardzo fajne, szybkie, z systemem legacy. Dzieciaki uwielbiają otwieranie kolejnych kopert i sprawdzanie co się zmienia w grze, a ta wbrew pozorom potrafi skopać tyłek.
Nie wykluczałbym też Pandemica Czas Cthulhu. Są figurki, jak dla nas fajny klimat.
Z większych gier wspomniane Zombicide czarna plaga - ogrywam i z 12-latką i z 8-latkiem.
Aeons End super, ale sprawdzcie, wiem że dzieciaki różnie podchodzą do tego tytułu.
Hero Realms jak dla nas lepsze od Star Realms, z córką możemy ciągiem kilka partii rozegrać, a świetnie sobie radzi też w Sztukę Wojny czy Tash Kalar. Wiertła skały minerały u nas też dobrze się przyjęły.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: rebuzus »

VoytWGM pisze: 06 lip 2020, 14:36 Z większych gier wspomniane Zombicide czarna plaga - ogrywam i z 12-latką i z 8-latkiem.
Patrząc na kryteria wskazane przez autora wątku również myślę, że Zombicide to świetny wybór.
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: shuji »

Polecam dać szanse jednak aeons end. Nie lubię karcianek, a star realms to taka typowa karcianka. AE za to podeszło mi bardzo
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Nowa gra dla 11 latka

Post autor: Gamleer »

Nemesis jest bardzo podobne do Zombicide.
ODPOWIEDZ