Szukam gry w typie Monopoly

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
tinselree
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: tinselree »

Cześć!
Ostatnio mąż przypomniał mi o grze z dzieciństwa, ekonomiczna w typie Monopoly. Z tym że do kupienia były miasta z USA (podzielone wg Stanów). Najdroższe miejsca to Floryda (Miami i Palm Springs) bodajże w kolorze żółtym. Była też Oklahoma (kolor różowy), Tennessee (kolor brązowy) itp. I tyle z tego pamiętam:( czy ktoś z Was kojarzy może co to była za gra? Z pewnością nie Eurobiznes ani Finansjera. Będę wdzięczna za każdą pomoc! :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: MichalStajszczak »

Gier "monopolopodobnych" było (i częściowo jeszcze jest) około 30. Najprawdopodobniej chodzi o grę Monopol albo Super Monopoly.
tinselree
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: tinselree »

Nie, to nie było ani Monopoly ani Super Monopoly.
Edit: źle przeczytałam. Racja, to był Monopol, po prostu 🤦‍♂️ 😅
Awatar użytkownika
VoytWGM
Posty: 38
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 21 times

Re: Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: VoytWGM »

Jeżeli konkretnie w tym klimacie to..... klasyczny Eurobiznes bez problemu jest za grosze do kupienia. Wykonanie i mechanika oczywiście nie powalają, ale chyba wiecej się dzieje w samej grze niż w klasycznym Monopol. Sam kupilem z sentymentu i dzieciaki pokochały tę rywalizację, kupowanie domów i hoteli i zgarnianie kasy ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: BartP »

Sory, ale nie mogę się powstrzymać. Widzę temat wątku: "szukam gry w typie Monopoly". I myślę "po co?".
A najlepsze, że na końcu gra, której człowiek szuka to faktycznie Monopol. Pięknie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Szukam gry w typie Monopoly

Post autor: MichalStajszczak »

BartP pisze: 13 paź 2020, 16:10 Sory, ale nie mogę się powstrzymać.
Może jednak powstrzymać się powinieneś. Bo wygląda na to, że nie zrozumiałeś, o co chodzi.
Tinselree poszukiwała gry, będącej podróbką Monopoly, wiedząc tylko z grubsza, jak wyglądała plansza. Sprawa nie była taka oczywista, bo polskich podróbek Monopoly było w sumie blisko 30. Nie przyszło jej do głowy, że ktoś mógł wydać grę pod nazwą Monopol. Nawiasem mówiąc dopiero po pewnym czasie Hasbro wymusiło zaprzestanie wydawania gry pod nazwą Monopol, więc dotychczasowy wydawca zmienił nazwę na Monopolse.
ODPOWIEDZ