Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

Tytulem wstepu - polskie forum mtg news po tylu latach skapitulowalo. Strona nie moze zostac odnaleziona.

Niewazne czy Magic jest bliski waszemu sercu czy sledzicie go czy nie. Interesuje mnie co z punktu binesowego to oznacza. Od okolo 2017 roku Hasbro (wlasciciel) zaczelo przykrecac srube Wizardsom od MtG - poczatkowo poprzez obnizke jakosci papieru. Od okolo roku przyjmuje to kuriozalne rozmiary. Premium goni premium doslownie z dodatku na dodatek, jest duzo wiecej produktow, pomimo obietnic nie wrocono do poprzedniej jakosci papieru, Wizards zaczelo sprzedawac nawet karty na sztuki bezposrednio w postaci Secret Lair. Ostatnio nawet karty nie bedace nigdzie indziej dostepne tylko bezposrednio poprzez Wizards (flejmowany minidodatek inspirowany Walking Dead). Nawet w cyfrowej wersji MtG - Arena obcieto nagrody dla graczy w masterypass (premium battlepass)

MtG ma dluga historie bycia predatory finansowo ale Nigdy zmiany nie byly tak szybkie i tak drastyczne. Wizards wydalo MtG w 1993, a Hasbro przejelo ich juz w 1999 wiec nie mozna tego zwalac na przejecie przez agresywna korporacje, ktora chce sie szybko odkuc bo Hasbro dbalo o rozwoj playerbase i samego Magica przez wiele lat po zakupie WOTC. Dla tych z was co maja na ten temat jakies przypuszczenia czy moze po prostu wiedza jak dziala miedzynarodowy biznes w ogromnej skali podam obecnie krazace na internecie hipotezy:

1. Hasbro szykuje sie do sprzedazy Wizards innej korporacji - chce wycisnac co sie da rabunkowa polityka i moc potencjalnemu kupujacemu pokazac kosmiczne wyniki finansowe Magica.
2. Hasbro uznalo, ze czas papierowych karcianek definitywnie sie skonczy juz za pare lat i jak wyzej chce wycisnac co sie da rabunkowa polityka.
3. Hasbro chce jak najwiecej Magicowcow stopniowo przekierowac na granie cyfrowo a papierowe karty sprzedawac jako produkt coraz bardziej ekskluzywny najlepiej bez posrednikow.
4. Hasbro ma jakies duze klopoty gdzies indziej i drastycznie podkreca targety Wizardsom.

To udalo mi sie ostatnio wyczytac czy uslyszec na internecie. Ktora z tych hipotez jest najbardziej prawdopodobna i w jakim wariancie? A moze macie/czytaliscie o jakiejs innej, ktorej tu nie wypisalem?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: MichalStajszczak »

5. Hasbro chce zrobić na złość Halloweenowi
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Galatolol »

Już z 10 lat czytam o końcu Magica.
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: bobiaczek »

Galatolol pisze: 11 paź 2020, 18:25 Już z 10 lat czytam o końcu Magica.
W zasadzie nie ma takiego strzału w wykonaniu Wizardsów, którego kupujący MtG by nie zaakceptowali.
- obniżenie jakości kart (zapewne by było szybsze wypadanie z rynku, lub jedynie mniejsze koszty) : "papier to przeżytek, graj online"
- sprzedaż pojedynczych kart : "to ma sens somsiad, trzeba wykończyć podłych spekulantów"
- wersja elektroniczna, gdzie nie jesteś właścicielem tego co masz. Kasują Ci konto i nara. A potrafią skasować za krytykę, czy niezgodność z linią partii. Kiedyś oglądałem filmiki gościa, który robił trochę koło pióra WotC więc skasowali mu konto. Tylko dlatego, że zwrócił się do PayPala (? słabo pamiętam), że zapłacił a nie ma towaru, to WotC zwrócił mu kasę
- niszczenie lokalnych sklepów przez sprzedaż bezpośrednią (Amazon ? - przestałem się tym interesować, więc nie wiem jak się skończyło)
- już samo sprzedawanie boosterów zawsze budziło moją niechęć, bo to ociera się o hazard/uzależnienie

Gra bardzo fajna. Model dystrybucji, cena oraz zarządzanie kompletnie mi się nie podoba. Nie powiem, bym od czasu do czasu nie zerkał tęsknie na nowe dystrybucje, by zobaczyć co tam w mechanikach pojawiło się nowego.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Golfang »

Przez długi długi czas box boosterów (czyli 36 sztuki boosterów) kosztowały 320 pln. Rozumiem, że bardzo długo nie była podnoszona cena boosterów (tym samym całego boxa też). Jednak to co zrobili obecnie to jest bandytyzm a najgorszym wydaniu. Cena boxa obecnie to 450 zł !! czyli około 35% więcej niż jeszcze niedawno. Może w krajach zachodnich gdzie zarobki są wyższe ludzie tego tak bardzo nie odczuli. Jednak u nas to jest bardzo dużo - i nie, nie jest to wina wysoko stojącego dolara. Jakoś gdy dolar było po 3,2 ceny boxów nie spadały - rok temu jak dolar było 3,8 (styczeń 2019) to ceny boxów były nadal 320... Więc co się stało? Papier zdrożał czy może farby do druku? No może rysownicy biorą więcej - to mogę się zgodzić. Ale aby to podniosło ceny o 35% - no w takie bajki nie uwierzę.

Czy firma chce się pozbyć wersji karcianej - nie sądzę. Nikt nie podcina gałęzi na której siedzi. Przecież skoro interes hula przez 20+ lat to po co rezygnować z wydawania kart. Przecież i tak rysowników muszą mieć - aby wydawać elektroniczne karty. Analityków i projektantów też muszą mieć do wersji elektronicznej. To co? Czym różni się wersja elektroniczna od papierowej - tylko wydruk na papierze. Przecież to jest w tym wszystkim najtańsze...

Czy chce sprzedać Wizardsów? Też nie sądzę. Przecież oni generują mega dochody. Zarówno papierowa wersja jak i elektroniczna. Jedynym wytłumaczeniem mogłyby być problemy finansowe na innych płaszczyznach. Nic nie wiem na ten temat - no ale może mają.

Wg mnie to jest skok na jeszcze większą kasę. Postanowi podnieść ceny. Jak sprzedaż spadnie to może opuszczą, a jak nie spadnie - no to po co opuszczać? No i nie spadła. Ludzie łyknęli podwyżki jak pelikany - nawet dziękując Wizadsom za to. Bo ich karty są przecież jeszcze więcej warte... głupie myślenie ale już takie słyszałem. Skoro box teraz kosztuje 450 zł to mega topka z niego musi być droższa od mega topki z boxa starego (za 320) - nie? Głupich niestety nie sieją.
----------------
10% flamberg.com.pl
bobiaczek
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 141 times
Been thanked: 111 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: bobiaczek »

Golfang pisze: 11 paź 2020, 19:20 Wg mnie to jest skok na jeszcze większą kasę.
Oczywiście, że tak. Będą tak długo rypać cenę w górę, aż zauważą spadek. Klasyczne dojenie marki tak długo jak się da. To mega korporacja, gdzie liczą się cieszące oko inwestorów wzrosty dochodów => dalej akcji => dalej bonusy dla zarządu etc. Jak zacznie się sypać, posypią głowę popiołem, rzucą coś na pociechę i będą doić dalej, bo uzależnieni nadal będą chcieć tego towaru. Skoro są, za przeproszeniem, frajerzy którzy nie szanują swoich pieniędzy, to dlaczego ich nie doić?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4121
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2669 times
Been thanked: 2585 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Gizmoo »

Galatolol pisze: 11 paź 2020, 18:25 Już z 10 lat czytam o końcu Magica.
No ja chyba od 24. Medżik miał się skończyć na Black Summer. Ale jak widać skończył się na Kill'Em All. :lol:
bobiaczek pisze: 11 paź 2020, 19:05 - obniżenie jakości kart
Podaj na to jeden dowód. JEDEN. Mam jeszcze kilka kart z Fallen Empires i różnica jest. Na plus. :lol: Obecnie karty są zdecydowanie lepszej jakości. Już pomijam fakt jak bardzo rozwinęła się technologia produkcja kart foil.
bobiaczek pisze: 11 paź 2020, 19:05 - sprzedaż pojedynczych kart : "to ma sens somsiad, trzeba wykończyć podłych spekulantów"
What? Nie jestem na bieżąco z medżikiem, ale nic o tym nie słyszałem, żeby nagle Hasbro/Wotc pruli własne paczki i sprzedawali single. Jakiś link?
bobiaczek pisze: 11 paź 2020, 19:05 - niszczenie lokalnych sklepów przez sprzedaż bezpośrednią
A to Ciekawe. Bo zawsze główne zyski to była sprzedaż w sklepach detalicznych. Obecnie, przy Covidowym szaleństwie żadne eventy nie są w zasadzie organizowane, więc "niszczenie lokalnych sklepów", brzmi jak strzał do własnej bramki. Ale chętnie poznam dowody na tą tezę.
MichalStajszczak pisze: 11 paź 2020, 16:20 5. Hasbro chce zrobić na złość Halloweenowi
Jestem przekonany, że to jest główny powód. Jestem przekonany również, że jak nie kupi kolejnego boosterka, to firma pójdzie z torbami.

Anyways - temat powinien trafić na forum poświęconym medżikowi. A jeżeli już musi być na forum planszówkowym, to jego miejsce jest w dziale "offtopic".
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

Niech osoba co nie widzi spadku jakosci kart kupi sobie np.tegorocznego mystery boostera. Sprzedaz na sztuki przez WOTC(kilka od razu) to dodatki z serii Secret Lair.

Nie skupiajcie sie na tym, ze MtG zawsze bylo drogie. Bylo ale zmiany, ktore przedsiewzieto w ostatnich kilkunastu miesiacach sa drastyczne. Jakby przestalo im zalezec na rozwoju playerbase papierowej wersji. A wczesniej w to wrecz inwestowali.
Odnosnie tego, ze niby wiecej placa artystom Modern Horizons dodatek premium zostal w wiekszosci wydany ze starymi, wczesniej niewykorzystanymi artami.
Zawsze byli lapczywi na kase ale teraz Rownoczesnie firma oszczedza i podnosi ceny.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Babik »

Nie jestem graczem MtG i nie interesuję się nim szczególnie ale w mojej opinii warto uwzględnić tu czynnik, który w ciągu ostatniego (prawie) roku wpłynął na każdą bez wyjątku branżę, mianowicie COVID-19. MtG w głównej mierze (poprawcie, jeśli się mylę) opiera się na scenie turniejowej, bezpośrednim kontakcie i porównywaniu "mocy" swoich talii na żywo. Wydaje mi się, że ograniczenia związane z pandemią dały mocno popalić zarówno graczom, jak i wydawcom, przy czym Ci ostatni, wykorzystując dostępne sobie instrumenty statystyczne i prognostyczne, oszacować mogli, co dalej i na ile im się to opłaca. Efektem mogą być (nieracjonalne dla zwykłego gracza) działania, które jak zostało wyżej wspomniane prowadzić mogą do windowania słupków sprzedażowych, przed sprzedażą marki. Niemniej co w trawie piszczy wie na razie tylko Hasbro, a nie wydaje mi się, aby taki gigant, posiadający ogromne doświadczenie, jak i ogromne wsparcie technologiczne i umysłowe, działał w sposób nieprzemyślany. Tylko czy te przemyślenia i działania będą z korzyścią dla graczy, czy dla firmy, to już insza inszość.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 277 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: raj »

Słuszna uwaga z Covidem. W zasadzie scena turniejowa została zniszczona i nie widomo kiedy wróci. Co gorsza nie wiadomo czy wróci w wystarczającym stopniu. Może się okazać, że w po covidowym świecie zainteresowanie turniejami jest dużo mniejsze.
Również rozgrywki towarzyskie między obcymi ludźmi ( w sklepach klubach itp) zostały znacznie ograniczone.
Nie wiemy jaki to miało wpływ na sprzedaż papierowego Magica. Można jednak zgadywać, że spadła a w zamian wzrosła sprzedaż elektroniczna.

IMHO Jest prawdopodobne, że Wizardsi postanowili przerzucić się w jak największym stopniu na elektronikę, docelowo całkowicie, może poza jakimiś kosztownym całkowicie kolekcjonerskim odgałęzieniem.

Odpowiadając na pytanie, jaka jest różnica wersji elektronicznej i papierowej:
- koszty logistyczne, wydrukowanie, przewożenie, magazynowanie
- czas potrzebny do wyprodukowanie i dostarczenie do klienta
- niezależność od problemów drukarni ( lockdown w Chinach...)
- konieczność dokładnego planowania wielkości produkcji aby nagle nie zostać z nie sprzedanym nakładem
- własność!!! właścicielem papieru są gracze, a właścicielem wersji elektronicznej są Wizardsi, to oznacza eliminację rynku wtórnego

Jak widać jest tego dużo i mogą to być naprawdę duże pieniądze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

raj pisze: 12 paź 2020, 11:57
Nie wiemy jaki to miało wpływ na sprzedaż papierowego Magica. Można jednak zgadywać, że spadła a w zamian wzrosła sprzedaż elektroniczna.

IMHO Jest prawdopodobne, że Wizardsi postanowili przerzucić się w jak największym stopniu na elektronikę, docelowo całkowicie, może poza jakimiś kosztownym całkowicie kolekcjonerskim odgałęzieniem.


Jak widać jest tego dużo i mogą to być naprawdę duże pieniądze.
Opieramy sie na szczatkowych danych co powie jakis youtuber, ktory handluje kartami/boxami czy wlasciciel sklepu. Sprzedaz boosterow do standardu spadla i mowi sie o kryzysie papierowego standardu. Ale sprzedaz produktow premium przynosi krocie i jest ich duzo wiecej jak rok temu wiec byc moze sprzedaz ogolnie wychodzi na zero.

Powoli kurczy sie liczba kupujacych papierowych. Digital ma BOOM - choc jest (chyba niebezpieczna?) moda na Arenie na sformulowanie, ze gra sie w pelni za darmo i nie bedzie sie nigdy placilo za gre. Hardkorowi gracze papierowi biora na siebie na siebie coraz wieksze wydatki kupujac premium. Patrzac po planszowkach da sie rzeczywiscie dlugo jechac tylko na hardkorowych graczach lubiacych premium oferujac im generalnie slabe warunki (preodery itd). Tylko, ze MtG jest ogromnie wieksze jak pojedyncze planszowki i ma nieporownywalne wydatki.
Babik pisze: 12 paź 2020, 07:33 Efektem mogą być (nieracjonalne dla zwykłego gracza) działania, które jak zostało wyżej wspomniane prowadzić mogą do windowania słupków sprzedażowych, przed sprzedażą marki. Niemniej co w trawie piszczy wie na razie tylko Hasbro, a nie wydaje mi się, aby taki gigant, posiadający ogromne doświadczenie, jak i ogromne wsparcie technologiczne i umysłowe, działał w sposób nieprzemyślany.
Swiete slowa, ich dzialania wobec MtG maja charakter przemyslany i dlugofalowy. Sa tu biznesmeni na tym forum albo osoby z wyksztalceniem w zakresie dzialan duzych przedsiebiorstw wiec licze na to, ze podadza swoje hipotezy czy typy na co wskazuja zmiany w MtG.

Ja myslalem,ze chodzi o zarobienie krotkoterminowe i podbitke pod sprzedaz. Ale czy mozna to praktycznie podzielic? Co z designem kart jezeli co prawdopodobne Hasbro chcialoby sobie zostawic wersje digital? Takze teraz sklaniam sie do ponizszego, glownie dlatego, ze beda mogli pominac posrednikow
raj pisze: 12 paź 2020, 11:57 IMHO Jest prawdopodobne, że Wizardsi postanowili przerzucić się w jak największym stopniu na elektronikę, docelowo całkowicie, może poza jakimiś kosztownym całkowicie kolekcjonerskim odgałęzieniem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4121
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2669 times
Been thanked: 2585 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Gizmoo »

Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05 Opieramy sie na szczatkowych danych co powie jakis youtuber, ktory handluje kartami/boxami czy wlasciciel sklepu.
Wiarygodne, mierzalne i rzetelne źródło informacji. :lol:
Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05Sprzedaz boosterow do standardu spadla i mowi sie o kryzysie papierowego standardu.
Po pierwsze - COVID. Brak eventów = mniejszy popyt na boostery.

Po drugie - RND zaliczyło kilka wpadek. Standard w przeciągu ostatniego pół roku do designerskie wpadki. Większa ilość banów przekłada się na mniejsze zainteresowanie.
Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05Sa tu biznesmeni na tym forum albo osoby z wyksztalceniem w zakresie dzialan duzych przedsiebiorstw wiec licze na to, ze podadza swoje hipotezy czy typy na co wskazuja zmiany w MtG.
Mają się wypowiadać, nie posiadając rzetelnych danych finansowych? Przecież to byłaby kompromitacja.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: mirukan »

Gizmoo pisze: 12 paź 2020, 19:14
Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05 Opieramy sie na szczatkowych danych co powie jakis youtuber, ktory handluje kartami/boxami czy wlasciciel sklepu.
Wiarygodne, mierzalne i rzetelne źródło informacji. :lol:
Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05Sprzedaz boosterow do standardu spadla i mowi sie o kryzysie papierowego standardu.
Po pierwsze - COVID. Brak eventów = mniejszy popyt na boostery.

Po drugie - RND zaliczyło kilka wpadek. Standard w przeciągu ostatniego pół roku do designerskie wpadki. Większa ilość banów przekłada się na mniejsze zainteresowanie.
Halloween pisze: 12 paź 2020, 18:05Sa tu biznesmeni na tym forum albo osoby z wyksztalceniem w zakresie dzialan duzych przedsiebiorstw wiec licze na to, ze podadza swoje hipotezy czy typy na co wskazuja zmiany w MtG.
Mają się wypowiadać, nie posiadając rzetelnych danych finansowych? Przecież to byłaby kompromitacja.
Z całym szacunkiem : Gizmoo do tego usera nawet pismo obrazkowe nie dotrze :lol: marnujesz czas . Lepiej w coś zagrać :wink:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

Krazy plota o Kamigawa Neon czyli dodatku Magica inspirowanym swiatem Cyberpunka :lol:
Chodzi o wykupione domeny internetowe i arty, ktore wyciekly.

Oczywiscie nie jest powiedziane, ze cyberpunkowy dodatek sie ukaze, moze to byc np.tylko planszowka. ALE fakt, ze tyle osob bierze to na poważnie swiadczy o tym, ze gracze spodziewaja sie po wydawcy juz wszystkiego Aby tylko zarobic.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 168 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Zet »

Oj, kupowałbym CyberMtG :twisted:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: MichalStajszczak »

Halloween pisze: 15 paź 2020, 19:52 gracze spodziewaja sie po wydawcy juz wszystkiego Aby tylko zarobic.
Co gorsze, w USA nie ma możliwości, żeby coś z tym zrobić. Bo w innym kraju mogłaby przejąć wydawanie Magica jakaś spółka skarbu państwa :idea:
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: mirukan »

MichalStajszczak pisze: 15 paź 2020, 20:00
Halloween pisze: 15 paź 2020, 19:52 gracze spodziewaja sie po wydawcy juz wszystkiego Aby tylko zarobic.
Co gorsze, w USA nie ma możliwości, żeby coś z tym zrobić. Bo w innym kraju mogłaby przejąć wydawanie Magica jakaś spółka skarbu państwa :idea:
Sugerujesz że Pan H..... mógłby zostać Naczelnym z nominacji?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 277 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: raj »

Repolonizować Magica!!!
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

MichalStajszczak pisze: 15 paź 2020, 20:00
Halloween pisze: 15 paź 2020, 19:52 gracze spodziewaja sie po wydawcy juz wszystkiego Aby tylko zarobic.
Co gorsze, w USA nie ma możliwości, żeby coś z tym zrobić. Bo w innym kraju mogłaby przejąć wydawanie Magica jakaś spółka skarbu państwa :idea:
To sobie przypomnij prosze wszystkie produkty co lubiles a co zostaly zarzniete przez rosnaca chciwosc producenta.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: AnimusAleonis »

Halloween pisze: 15 paź 2020, 21:47
MichalStajszczak pisze: 15 paź 2020, 20:00
Halloween pisze: 15 paź 2020, 19:52 gracze spodziewaja sie po wydawcy juz wszystkiego Aby tylko zarobic.
Co gorsze, w USA nie ma możliwości, żeby coś z tym zrobić. Bo w innym kraju mogłaby przejąć wydawanie Magica jakaś spółka skarbu państwa :idea:
To sobie przypomnij prosze wszystkie produkty co lubiles a co zostaly zarzniete przez rosnaca chciwosc producenta.
Chleb.

I pomidory już nie takie jak kiedyś.

I faworki też do bani... a o kiełbasie to nawet nie wspomnę, co oni tam teraz pakują... eh kiedyś to było...
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: VivoBrezo »

AnimusAleonis pisze: 15 paź 2020, 21:55
Chleb.

I pomidory już nie takie jak kiedyś.

I faworki też do bani... a o kiełbasie to nawet nie wspomnę, co oni tam teraz pakują... eh kiedyś to było...
Nigdy papieros nie będzie tak smaczny, a wódka taka zimna, pożywna. Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewczyn. Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Halloween »

Mowi sie, ze z reguly zaba w garnku nie czuje, ze temperatura wzrasta bo wzrasta powoli i stopniowo. Tylko ktos z zewnatrz moze to zobaczyc.
Tu temperatura wzrasta tak szybko, ze nawet ci w garnku ja skokowo czuja. Tym bardziej wy co jestescie spoza i patrzycie od czasu do czasu na MtG. No chyba, ze nie patrzycie bo ostatni raz MtG sie zajmowaliscie w szkole sredniej a tak sobie teraz tu piszecie o sentymencie zeby zbierac lajki.
MtG ma 27 lat a zmiana w ciagu ostatniego roku jest drastyczna, nie bylo tak szybkiej i zachlannej nigdy.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: mirukan »

Halloween pisze: 16 paź 2020, 17:21 Mowi sie, ze z reguly zaba w garnku nie czuje, ze temperatura wzrasta bo wzrasta powoli i stopniowo. Tylko ktos z zewnatrz moze to zobaczyc.
Tu temperatura wzrasta tak szybko, ze nawet ci w garnku ja skokowo czuja. Tym bardziej wy co jestescie spoza i patrzycie od czasu do czasu na MtG. No chyba, ze nie patrzycie bo ostatni raz MtG sie zajmowaliscie w szkole sredniej a tak sobie teraz tu piszecie o sentymencie zeby zbierac lajki.
MtG ma 27 lat a zmiana w ciagu ostatniego roku jest drastyczna, nie bylo tak szybkiej i zachlannej nigdy.
Mnie się wydaje że to jest prymitywny Troling skoro adminom nie przeszkadza to OK ich sprawa. Ale czemu po raz enty nas autor próbuje obrazić to nie rozumiem .
" No chyba, ze nie patrzycie bo ostatni raz MtG sie zajmowaliscie w szkole sredniej a tak sobie teraz tu piszecie o sentymencie zeby zbierac lajki."
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: Cyel »

A nie jest tak że niektórzy z Was piszą w tym temacie nie mając nic mądrego do powiedzenia on topic, po to by zebrać lajki od innych hejterów Halloweena?

Oceniasz negatywnie trolling i brak reakcji adminów? Popatrz na kilka powyższych postów, wcale nie przez autora tematu pisanych.

Co do MTG, to od 2 lat grywam sobie na MTG:Arenie, bo chciałem grę wypróbować, skoro jest taką legendą legend karcianek, a Arena jest FTP. Gra okazała się relaksującą losową rąbanką, w sam raz na odprężenie się po pracy przez godzinkę. Natomiast przychodząc ze środowiska bitewniaków, gdzie koszty punktowe modeli przynajmniej udają, że odzwierciedlają jako tako ich jakość i gra na równą sumę tych punktów jest przynajmniej w teorii traktowana jako wyrównana, byłem w głębokim szoku, że bez żadnego ściemniania, na bezczela, karty o tym samym koszcie many (in-game currency) są w jawny sposób słabsze lub mocniejsze zależnie od rzadkości (czyli w wolnym tłumaczeniu: tego ile kosztują $$$ - RL currency) :shock:

W życiu nie zapłaciłbym za granie w grę z tak chamskim systemem Pay To Win i dziwię się, że parę lat temu światowe rządy rzuciły się na P2W lootboxy w grach video oskarżając je o zachęcanie do hazardu, skoro WotC robi dokładnie to od ćwierć wieku...

Gracze, akceptując taki model biznesowy od lat, sami są sobie winni, moim zdaniem. Mają to czego nauczyli firmę.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jak chciwosc Hasbro skonczy sie dla Magica?

Post autor: MichalStajszczak »

Cyel pisze: 16 paź 2020, 20:14 A nie jest tak że niektórzy z Was piszą w tym temacie nie mając nic mądrego do powiedzenia on topic, po to by zebrać lajki od innych hejterów Halloweena?
Oceniasz negatywnie trolling i brak reakcji adminów? Popatrz na kilka powyższych postów, wcale nie przez autora tematu pisanych.
Przypuszczam, że ten zarzut jest skierowany m.in. (a może wręcz przede wszystkim) do mnie.
Gdy ponad 15 lat temu rejestrowałem się na forum, było ono przeznaczone dla "miłośników gier planszowych i NIEKOLEKCJONERSKICH gier karcianych". A próby wprowadzenia działu karcianek kolekcjonerskich były odbierane negatywnie, o czym świadczy np. ten wątek. I moje komentarze wynikały po części z tego, że uważałem pisanie o grach kolekcjonerskich za spamowanie. Dopiero dzisiaj zauważyłem, że teraz forum skierowane do "miłośników gier planszowych i karcianych", więc o grach kolekcjonerskich pisać można. Skoro tak zadecydowała administracja forum (bo chyba żadnego referendum w tej sprawie nie było), to nie będę zgłaszał postów o MtG do usunięcia.
Halloween pisze: 16 paź 2020, 17:21 Tym bardziej wy co jestescie spoza i patrzycie od czasu do czasu na MtG. No chyba, ze nie patrzycie bo ostatni raz MtG sie zajmowaliscie w szkole sredniej a tak sobie teraz tu piszecie o sentymencie zeby zbierac lajki. MtG ma 27 lat
W chwili, gdy Magic się pojawił na rynku, miałem już za sobą więcej niż 27 lat grania w planszówki i dla mnie koncepcja gry w karty kolekcjonerskie była wręcz irracjonalna. Bo z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, jakby szachista, aby osiągnąć wyższy poziom gry, musiał wciąż kupować nowe figury. :shock:
ODPOWIEDZ