Co kupić - składany stół do gier?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: rdbeni0 »

Jako że nie mam miejsca w mieszkaniu na porządny, "stacjonarny" stół, a równocześnie lubimy grać w gry na stole, to zainteresowałem się tematem "stołów rozkładanych".
Wymagania są takie:

- najlepiej żeby pomieścił nawet 4-5 graczy, przy rozbudowanej grze z wieloma elementami
- składany, po złożeniu żeby zajmował mało miejsca i dał się "schować za szafę": czyli mały po złożeniu
- lekki, ale też wytrzymały - żeby dało się na nim położyć pizze, dzban herbaty, a gracze mogli opierać się na łokciach
- oferta najlepiej z allegro ze smartem, kurier chyba bo paczkomat pewnie się nie zmieści
- po prostu żeby dobrze się na nim grało w gry planszowe

ktoś ma coś ciekawego do polecenia, jakiś "game changer"?
Do tej pory - jak już kompletnie nie ma miejsca a gra jest bycza - to gramy na podłodze. Ale wszyscy wolimy grać na stole.
Michal9k
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2020, 17:27

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: Michal9k »

https://allegro.pl/oferta/skladany-stol ... e=facebook
Kupiliśmy w lato identyczny na kemping i byłem pozytywnie zaskoczony. Nasz jest 120x60 i przyjemnie się przy nim gra, bez obaw o wylanie kawy czy przesunięcie elementów gry na planszy.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
+1

Też coś takiego kupiłem i korzystam. Jakość nie jest jakaś powalająca, ale do grania w sam raz jak znalazł. A jak nie potrzeba to łatwo schować. ;-)
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: rdbeni0 »

ScorpZero pisze: 12 lis 2020, 17:22 (...) Też coś takiego kupiłem i korzystam. Jakość nie jest jakaś powalająca, ale do grania w sam raz jak znalazł. A jak nie potrzeba to łatwo schować. ;-)
w ile osób gracie? w ile os. ten stół daje radę?
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 438
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 115 times

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: ScorpZero »

U nas to są tylko dwie osoby, ale np. mieści się na tym spokojnie Wojna o Pierścień (plansza akurat wchodzi na całą szerokość, miejsce zostaje po bokach), czy Mage Knight, więc myślę, że więcej osób niż dwie też dałoby radę, ale to już zależy w jaki tytuł.

Chociaż tak szczerze to jedzenie już tam nie wejdzie. Z drugiej strony to wątpię, żeby dało się coś lepszego znaleźć w tym rozmiarze, żeby było składane i miało akceptowalną cenę. :'(
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: Mortinista »

Grałem na takim stoliku w sklepie z planszówkami. Spokojnie 6 osób się zmieści. Polecam :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Co kupić - składany stół do gier?

Post autor: KurikDeVolay »

https://allegro.pl/oferta/stol-kuchenny ... 7359400586

Kupiłem coś w tym stylu. Bardzo stabilny mebel, mieści 6 osób bez problemu, powierzchni w pytkę. Składa się do 18-20 centymetrowej półeczki. Jedynym mankamentem dla części osób może być waga (obstawiam że 30-35kg) i problem z przenoszeniem, ale dokupiłem dwa uchwyty od kufra i jest spoko.
ODPOWIEDZ