Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: BOLLO »

Serdecznie zapraszam do przeczytania mojej krótkiej historii. Może kogoś ona rozbawi, ucieszy lub zainspiruje do czegoś.

Sweet November.
Spoiler:

Komputry...

Spoiler:
Era Medżola
Spoiler:
Miodowe Lata
Spoiler:
PP
Spoiler:
Wielka Explozja
Spoiler:
Gryteka
Spoiler:
Ewangelizacja
Spoiler:
Dajcie mi Kallaxy
Spoiler:
What next..?
Spoiler:
Planszowy Grall
Spoiler:
Jesteś najlepszy
Spoiler:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: Curiosity »

BOLLO pisze: 07 sty 2021, 15:26 odcinek Asi z OnTable który zachęcał do kupna pod choinkę jako prezent prostej gry planszowej.
Zawsze zachodziłem w głowę dla kogo są takie poradniki... teraz już wiem, dzięki 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: eveni »

Dzięki za opowieść :) fajnie napisane, daje pozytywnego kopa.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: Ardel12 »

Życzę powodzenia w spełnieniu marzeń o wydaniu własnej gry czy założeniu wydawnictwa. Choć lokal wydaje się być dla mnie świetnym pomysłem, bo sam nie mam dojścia do nowości czy prototypów, a pograłbym w nie oj pograł :D
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: suibeom »

O naszej historii "tak to się zaczęło" wspominałem kilka razy, więc tu daruję sobie, żeby nie zaśmiecać Twojego wątku, ale chciałbym poruszyć temat graala. Był taki moment, że zacząłem się zastanawiać z dziewczyną czy w naszym wypadku istnieje taka gra, ta jedna jedyna, tak wspaniała, że już innych nie potrzebujemy poznawać, że ona wystarczy za wszystko. Rozmawialiśmy trochę o tym i doszliśmy do wniosku, że mamy nadzieję, że nie istniej taka gra, a jeżeli istnieje to nigdy jej nie znajdziemy. Choć w kwietniu stuknie nam dwulecie grania w planszówki, to czujemy się w tym świecie nadal jak dzieci (radość z szukania, radość z zakupu, radość, gdy gra trafia do domu, gdy koszulkuję karty, gdy trafia na stół, gdy gramy, a ta gra jest jak świetna zabawa za dzieciaka, zwłaszcza w ameri :lol: ) i za nic nie chcemy tego stracić! Zdaję sobie sprawę, że przyjdzie moment przesytu, który może mieć różne konsekwencje, ale liczę na to, że trafi nam się grubo po 100, przy demencji, dzięki której zapomnimy o nim i grać będziemy dalej.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1664 times
Been thanked: 2085 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: PytonZCatanu »

A ja mam takie pytanie: Bollo, a ty w ogóle sprzedajesz gry? No wiesz, leży rok, nikt nie chce jej tykać, albo zagrana raz i się nie podobała?
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: NestorZolo »

Taka kolekcja w rok, to szok. Ja od listopada 2018 ledwie 30 tytułów. Natomiast historia życia podobna :wink
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: BOLLO »

PytonZCatanu pisze: 07 sty 2021, 23:03 A ja mam takie pytanie: Bollo, a ty w ogóle sprzedajesz gry? No wiesz, leży rok, nikt nie chce jej tykać, albo zagrana raz i się nie podobała?
Tak powiem ci ze ostatnio sie za to wzialem nawet mialem wystawione ze 20gier na sprzedaz. Sprzedalem prawie wszystkie. Tylko te co przekroczyly kwote z licytacji powyzej 300pln na allegro do dzis kasy nie dostalem bo polityka allegro chroni ludzi ktorzy licytuja dla zartu. Aktualnie mam kolejne kilka tyt. na sprzedaz ale to jak juz wyjde z kwarantanny.
Taka kolekcja w rok, to szok. Ja od listopada 2018 ledwie 30 tytułów. Natomiast historia życia podobna :wink
No jakos tak wyszlo ze byl boom...teraz juz powoli z rozsadkiem tak mysle
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: japanczyk »

NestorZolo pisze: 08 sty 2021, 06:33 Taka kolekcja w rok, to szok. Ja od listopada 2018 ledwie 30 tytułów. Natomiast historia życia podobna :wink
To akurat kwestia podejścia - ja zacząłem chwile później bo w grudniu 2018 i doczłapałem się do 140 tytułów, a nie licze ile rpzeszło przez moje rece :P
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: narandil »

fajnie napisana historia Bollo - dzięki !!

Też się od jakiegoś czasu zbieram ze spisaniem swojej, ale u mnie gorzej z pamięcią :( Ja już 7 lat w tym hobby (i choć to moje główne hobby to grania mniej niż niektórzy przez rok/dwa potrafią nabić) ale mam bardziej minimalistyczne usposobienie do posiadania rzeczy więc w kolekcji niecałe 40 gier i ciągle odchudzam - prev. owned już ok 130 ;)
świętego graala też ciągle szukam, choć już z mniejszym zacięciem niż kilka lat temu - ale jestem na tyle wybredny, że z czystym sumieniem nie mogę dać żadnej grze 10/10 póki co (nawet tym 'najulubieńszym') i fajnie by było kiedyś ten stan rzeczy zmienić - coś tam wpadnie do kolekcji pewnie w 2021 więc nadzieja jest ...
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: NestorZolo »

japanczyk pisze: 08 sty 2021, 08:45
NestorZolo pisze: 08 sty 2021, 06:33 Taka kolekcja w rok, to szok. Ja od listopada 2018 ledwie 30 tytułów. Natomiast historia życia podobna :wink
To akurat kwestia podejścia - ja zacząłem chwile później bo w grudniu 2018 i doczłapałem się do 140 tytułów, a nie licze ile rpzeszło przez moje rece :P
Podejście, jeśli chodzi o to jak dużą chce się mieć kolekcję. Ale jeszcze kwestia, jaką się może mieć, biorąc pod uwagę ile się ma czasu na granie, ile się ma zasobów na gry oraz ile się ma miejsca na pudła :)
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: Golfang »

Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y. Jako zadanie na styczeń 2021 dostajesz misję:
"Uzupełnij kolekcję o conajmniej jedną grę zaczynającą się na litery U, X oraz Y"
Nagroda za wypełnienie misji:
"Wieczna chwała i sława"
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: kdsz »

Golfang pisze: 08 sty 2021, 10:05 Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y.
Oraz na literę Q.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: BOLLO »

Golfang pisze: 08 sty 2021, 10:05 Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y. Jako zadanie na styczeń 2021 dostajesz misję:
"Uzupełnij kolekcję o conajmniej jedną grę zaczynającą się na litery U, X oraz Y"
Nagroda za wypełnienie misji:
"Wieczna chwała i sława"
Widząc moje
kdsz pisze: 08 sty 2021, 10:11
Golfang pisze: 08 sty 2021, 10:05 Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y.
Oraz na literę Q.
Damn....jako że u mnie gry muszą być w PL wersji to na te literki bedzie ciezko ale mam juz opcje U-Bot, X podpinam pod X-wing wiec już mam a na Y nie kojaże.
Pomożecie?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: Ardel12 »

BOLLO pisze: 08 sty 2021, 10:34 Damn....jako że u mnie gry muszą być w PL wersji to na te literki bedzie ciezko ale mam juz opcje U-Bot, X podpinam pod X-wing wiec już mam a na Y nie kojaże.
Pomożecie?
Pomożemy:
Yggdrasil: Kroniki
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: BOLLO »

Curiosity pisze: 07 sty 2021, 15:38
BOLLO pisze: 07 sty 2021, 15:26 odcinek Asi z OnTable który zachęcał do kupna pod choinkę jako prezent prostej gry planszowej.
Zawsze zachodziłem w głowę dla kogo są takie poradniki... teraz już wiem, dzięki 8)
A ja po co ktoś ma takie dziwne podpisy....teraz już wiem dzięki :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: japanczyk »

NestorZolo pisze: 08 sty 2021, 09:29 Podejście, jeśli chodzi o to jak dużą chce się mieć kolekcję. Ale jeszcze kwestia, jaką się może mieć, biorąc pod uwagę ile się ma czasu na granie, ile się ma zasobów na gry oraz ile się ma miejsca na pudła :)
Nah, ja mialem bardzo duza chec poznawania nowych tyułów, mechanik, chłonięcia. Teraz stopuje bo zagrałem w ponad 350 gier i zdecydowanie jestem w stanie juz powiedziec w co mam ochote zagrac, a co kupić ;-) (choiciaz czasem potrzebuje wsparcia znajomych w tym temacie :P)

Miejsca to zdecydowanie nie mam wystarczajaco na taka kolekcje, fundusze niestety tez trzeba miec, ja osiagnalem mniej wiecej swój sufit :P
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: Golfang »

BOLLO pisze: 08 sty 2021, 10:34
Golfang pisze: 08 sty 2021, 10:05 Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y. Jako zadanie na styczeń 2021 dostajesz misję:
"Uzupełnij kolekcję o conajmniej jedną grę zaczynającą się na litery U, X oraz Y"
Nagroda za wypełnienie misji:
"Wieczna chwała i sława"
Widząc moje
kdsz pisze: 08 sty 2021, 10:11
Golfang pisze: 08 sty 2021, 10:05 Bollo - nie chciałbym Cię martwić ale masz braki w swojej bibliotece! Brak tytułów na U, X oraz Y.
Oraz na literę Q.
Damn....jako że u mnie gry muszą być w PL wersji to na te literki bedzie ciezko ale mam juz opcje U-Bot, X podpinam pod X-wing wiec już mam a na Y nie kojaże.
Pomożecie?
Z tym X - oszukujesz!
Na Y jest gra planszowa Yeti
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: NestorZolo »

japanczyk pisze: 08 sty 2021, 10:51
NestorZolo pisze: 08 sty 2021, 09:29 Podejście, jeśli chodzi o to jak dużą chce się mieć kolekcję. Ale jeszcze kwestia, jaką się może mieć, biorąc pod uwagę ile się ma czasu na granie, ile się ma zasobów na gry oraz ile się ma miejsca na pudła :)
Nah, ja mialem bardzo duza chec poznawania nowych tyułów, mechanik, chłonięcia. Teraz stopuje bo zagrałem w ponad 350 gier i zdecydowanie jestem w stanie juz powiedziec w co mam ochote zagrac, a co kupić ;-) (choiciaz czasem potrzebuje wsparcia znajomych w tym temacie :P)

Miejsca to zdecydowanie nie mam wystarczajaco na taka kolekcje, fundusze niestety tez trzeba miec, ja osiagnalem mniej wiecej swój sufit :P
Ale najwyraźniej musisz mieć mnóstwo czasu. 350 nawet nie gier tylko rozgrywek to ja chciałbym rozegrać rocznie :) no i jeszcze w tak krótkim czasie naklepałeś tyle postów :P i jeszcze forum ogarniasz, szacunek. Pewnie jeszcze figurki malujesz :)
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Racja nawet ostatnio była na jakiejs promocji. Dzieki za wskazówke.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 54 times
Been thanked: 10 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: hrachubi »

japanczyk pisze: 08 sty 2021, 08:45 To akurat kwestia podejścia - ja zacząłem chwile później bo w grudniu 2018 i doczłapałem się do 140 tytułów, a nie licze ile rpzeszło przez moje rece :P
Bollo podał listopad 2019, czyli Ty rok wcześniej zacząłeś, nie później.
Mój błąd.
BOLLO pisze: 08 sty 2021, 10:34
Oraz na literę Q.
Damn....jako że u mnie gry muszą być w PL wersji to na te literki bedzie ciezko ale mam juz opcje U-Bot, X podpinam pod X-wing wiec już mam a na Y nie kojaże.
Pomożecie?
Q: Qwirkle i Quadropolis są w polskiej wersji językowej.
U: Ulm
Y: Yamatai
Ostatnio zmieniony 08 sty 2021, 12:25 przez hrachubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: japanczyk »

hrachubi pisze: 08 sty 2021, 11:32
japanczyk pisze: 08 sty 2021, 08:45 To akurat kwestia podejścia - ja zacząłem chwile później bo w grudniu 2018 i doczłapałem się do 140 tytułów, a nie licze ile rpzeszło przez moje rece :P
Bollo podał listopad 2019, czyli Ty rok wcześniej zacząłeś, nie później.
A ja odpowiadałem Bollo czy Nestorowi? ;)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: feniks_ciapek »

Undaunted
Quantum albo Quarriors
XCOM albo Xia
YINSH oraz Yellow & Yangtze

:)
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: tomg »

japanczyk pisze: 08 sty 2021, 10:51
NestorZolo pisze: 08 sty 2021, 09:29 Podejście, jeśli chodzi o to jak dużą chce się mieć kolekcję. Ale jeszcze kwestia, jaką się może mieć, biorąc pod uwagę ile się ma czasu na granie, ile się ma zasobów na gry oraz ile się ma miejsca na pudła :)
Miejsca to zdecydowanie nie mam wystarczajaco na taka kolekcje, fundusze niestety tez trzeba miec, ja osiagnalem mniej wiecej swój sufit :P
A ja chyba zrozumiałem fenomen twórcy wątku po przeczytaniu jego historii.
Jesteśmy kolegami po fachu i w tym zawodzie kupowanie nawet wielu planszówek nie stanowi wielkiego wyzwania :-)
Mam racje ?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9430
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: Tak to się zaczęło- czyli moja historia BG

Post autor: MichalStajszczak »

W kolekcji Bollo nie ma też gry na literę J (od razu podpowiadam przykład: Jaskinia). A na Y jest jeszcze np. Ys, której włączenie do kolekcji pozwoliłoby odfajkować gry o nazwach dwuliterowych (K2 to nazwa dwuznakowa a nie dwuliterowa) :D
ODPOWIEDZ