coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: hxvrt »

Dotychczas na stole lądowały gry, które stosunkowo długo się rozkłada/sprząta - takie jak Brzdęk w kosmosie, Zamki Burgundii. Szukam czegoś ładnie wydanego i kompaktowego, żeby nie zajmowało tyle miejsca. Myślę nad Doliną Kupców, ponieważ bardzo lubię mechanike deck-buldingową i na plus fakt, że można grać w 3 osoby. Zależy mi na tym, żeby rozgrywka nie była bardzo długa - tak do 30 minut. Nigdy nie graliśmy w Tajniaków.. Wiem, że w podstawową wersję gra się parami, a czy np. wersja ,,Duet" działa jakoś na 3 osoby?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: arturmarek »

Nie próbowałem grać w Duet na więcej niż 2 osoby, ale wyobrażam sobie, ze może być to trochę kłopotliwe. W teorii, po jednej stronie mogłaby grać para, ale żeby miało to większy sens, ta para musiałaby ze sobą dskutować decyzje, ale osoba po drugiej stronie tej dyskusji nie powinno słyszeć.

Może jakiś roll&write? Ja grałem w Welcome to oraz Kartografów, obie gorąco polecam. Welcome to ma mniej rozkładania i jest ogólnie mniej skomplikowane, do Kartografów przydaje się zestaw pięciu kredek na gracza.

Azul bardzo szybko sie rozkłada i gra <30min na 3 osoby, w dwie to nawet w 15min. W podobnym duchu jest Sagrada, ale chyba "poziom" wyżej w kwestii skomplikowania zasad i rozkładania.
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1458 times

Re: coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: Cyel »

Duet to tak naprawdę kooperacja, więc grać można w dowolną liczbę osób (tylko dla dużej grupy może się robić za nudny).

Szybkie, zgrabne i ładne to np Splendor albo Res Arcana. I na dwie osoby fajnie i na więcej też.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: hxvrt »

Splendor i Azul witraże Sintry już mamy i lubimy :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 875 times

Re: coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: Neoptolemos »

Dolina Kupców jest rewelacyjnym małym deckbuilderem, chociaż do 30 minut zejdziecie po paru grach dopiero.
Calico nie zajmuje dużo miejsca na stole, jest bardzo fajną alternatywą dla Azula. Jak masz posprzątane po poprzedniej partii, to w zasadzie wyciągasz i grasz.
Wszelkie roll&write też będą ok, najciekawsze mi się wydają Rzuć na Tacę i Kartografowie, ale Welcome to... też jest ok.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: coś ładnie wydanego i kompaktowego na 2-3 osoby

Post autor: Emil_1 »

Azul dowolna wersja
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ