Eksplodujące kootki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Kages
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2021, 02:11

Eksplodujące kootki

Post autor: Kages »

Hejka, chcę zakupić grę eksplodujące kotki. Pytanie tutaj moje czy według Was bardziej opłaca się zakupić podstawkę czy czekać aż wyjdzie wersja imprezka, która ma zawierać dwa razy więcej kart i kilka dodatkowych, umożliwiając grę nawet do 10 osób.
Dodam, że głównie będę grał w ekipie 4-5 osobowej, ale nie wykluczam na przyszłość większej liczby osób. Dlatego czy jest sens zakupu tej dużej paczki, czy pierwotna wersja w zupełność wystarczy.
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: Rahu »

Hej.
Szczerze mówiąc to nie grałem, ale znając życie to więcej kart = lepiej. Przykładem jest Sushi Go! party, które zdominowało Sushi Go!. Także jeśli masz możliwość poczekania (nie wiem kiedy imprezka wychodzi) to pewnie warto :wink:
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: SwistakCZC »

Ja bym nie polecał. W tej grze po kolei odpadają osoby, aż ostatnia która przeżyje i nie wybuchnie wygrywa. Przy 5 osobach bywa, że ten który pierwszy odpadanie ma chwilę przerwy na piwo zanim pozostali dograją, albo może siedzieć i biernie patrzeć. Przy 10 osobach to nie wiem jaki byłby downtime :D dla mnie to gra na max 5 osób, ew. 6 z implodującymi kotkami.

Na więcej osób z lekkich gier na imprezę to bym prędzej jakichś Tajniaków polecał...
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: krzyss »

Na imprezę świetni są wspomnieni Tajniacy. Super jest też Dixit.
Mamy koty w swojej kolekcji. W/w są X razy lepsze i każdy gra od początku do końca.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: GAZDA »

Ale wracając do tematu :P ja polecam poczekać na wersje full jeśli jesteś zdecydowany na koty :)
Ja grałem około 5 partii w podstawkę i czułem, że karty mi się opatrzyły a co dopiero gdybym grał więcej...ale nie wiem czy dodatek sporo daje rozgrywce bo tytuł mnie nie zachwycił i nie chciałem kontynuować przygody z kotami i uzbrajać się w swój egzemplarz :P
Z takich śmiesznych losowanek mam munchkina i myślę że koty nie mają podejścia do niego ;P
Garentas
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2021, 03:30

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: Garentas »

To ja też może zapytam wtajemniczonych co się będzie bardziej opłacało zakupić do gry w maksymalnie 5 osób, imprezkę czy podstawkę+implodujace kotki.
Bo jednak imprezka ma ponad 100 kart więc grając w 5 osób można dość dłuugo czekać na swoją kolej jak się wcześnie odpadnie, a podstawka+dodatek maja 2 razy mniej kart.
niedzwiedzzz
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: niedzwiedzzz »

Ja mam podstawkę oraz dwa dodatki.
Polecam wszystkim, zwykle jest kupa śmiechu.
Cynamon
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 17:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Eksplodujące kootki

Post autor: Cynamon »

Przy imprezce liczba kart w grze jest uzalezniona od liczby graczy, wiec to nie jest tak, ze grając w 3 osoby gracie cala talia. Progi sa następujące: 2-3 osoby, 4-7 osob i 8-10 osob. Nowe rodzaje kart w grze to jak dla mnie fajny dodatek, ale na pewno nie game changer. Jedyne co wkurza niemiłosiernie to muzyczka przy otwieraniu pudelka, ale moje dziecko zachwycone 😉.
ODPOWIEDZ