TOP5 gier Waszych mężczyzn

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: KubaP »

Dziewczyny (EDIT: i chłopcy oraz osoby niebinarne, które mają męskich partnerów), mam pytanie, bo mam wiele koleżanek do grania, których facetów trudno zaciągnąć do stołu. Jakimi tytułami zachęcacie swoich chłopów do planszówek?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2021, 16:40 przez KubaP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: Curiosity »

Post KubyP w mojej opinii w żaden sposób nie narusza regulaminu forum. Proszę go ponownie nie zgłaszać. Jeśli kogoś bardzo ten temat uwiera, to proszę o PM bezpośrednio do administratora.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 562
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 52 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: melusina »

Temat jest w porządku, za to powyższe posty chyba zniechęcą kobiety do wypowiedzi. Mnie zniechęciły :evil:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: polwac »

melusina pisze: 27 lut 2021, 18:22 Temat jest w porządku, za to powyższe posty chyba zniechęcą kobiety do wypowiedzi. Mnie zniechęciły :evil:
Nie daj się tak łatwo zniechęcić. Nie wiem jakie wcześniej były komentrze, ale mogę powiedzieć, że chętnie posłucham w co najcześciej gracie ze swoimi facetami :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
LukaszLozz
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 84 times
Been thanked: 78 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: LukaszLozz »

polwac pisze: 27 lut 2021, 19:51
melusina pisze: 27 lut 2021, 18:22 Temat jest w porządku, za to powyższe posty chyba zniechęcą kobiety do wypowiedzi. Mnie zniechęciły :evil:
Nie wiem jakie wcześniej były komentrze
Nie masz czego żałować...
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: scarletmara »

Tez nie wiem co to były za komentarze ale skoro "TOP 5 waszych żon" sie przyjęło i kwitnie to nie rozumiem czemu ten wzbudził jakiekolwiek kontrowersje wogóle ? w każdym razie ja tam podam top 5 mojego M.:
1. Wojownicy Midgardu (właśnie zdobyliśmy wersję PL z Valhallą uprzejmości jednego z użytkowników forum i mamy teraz komplecik ze wszystkimi dodatkami PL, więc ostatnie 2 dni z rzędu ogrywany i pewnie jeszcze kolejne 2 będzie lądował na stole, kostki zdają się być customizowane pod mojego M. bo u mnie większosć rzutów to puste ścianki)
2. Blood Rage (pewnie dlatego, że to jedyna gra, w której spuszcza mi łomot notorycznie :mrgreen: )
3. Martwa Zima ( o ile ja przygotuję setup)
4. Western Legends
5. Zombiaki Ameryki

dalej byłby pewnie Aeon's End a może nawet wczesniej gdybym raczyła w niego chcieć grać bo do wariantu solo jakos sie nie garnie ani do przygotowywania setupu.

to na razie bo jeszcze kilka obiecujących tytułów czeka na półce nietkniętych, jak ogramy i topka się zmieni to wrzucę update :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: eveni »

Super, że ten temat się pojawił bo u nas też to ja jestem planszową maniaczką, a męża muszę namawiać (woli gry PC :/).

Top 5 gier planszowych miłośnika Hearthstone i Diablo:
1. Mage knight
2. Runebound
3. Gry kolejowe (Railroad tycoon, Steam)
4. Uczta dla odyna / Kawerna
5. Brzdęk (obojętne, która wersja)

Kupione już mam Cthulhu DMD, Spirit Island i Sword & Sorcery - liczę na zanęcenie go klimatem :D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: KubaP »

Dzięki eveni i scarletmara za wypowiedzi! U męża mojej przyjaciółki problemem jest to, że nienawidzi wprost przegrywać, więc może zagrać w grę tylko jeśli w nią nigdy jeszcze nie przegrał. Jedna porażka skreśla grę na zawsze. Może trzeba im podsuwać koopy?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: KubaP »

melusina pisze: 27 lut 2021, 18:22 Temat jest w porządku, za to powyższe posty chyba zniechęcą kobiety do wypowiedzi. Mnie zniechęciły :evil:
Hej, nie daj się, moderacja już poczyściła temat. Podziel się!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: eveni »

KubaP pisze: 28 lut 2021, 09:08 Dzięki eveni i scarletmara za wypowiedzi! U męża mojej przyjaciółki problemem jest to, że nienawidzi wprost przegrywać, więc może zagrać w grę tylko jeśli w nią nigdy jeszcze nie przegrał. Jedna porażka skreśla grę na zawsze. Może trzeba im podsuwać koopy?
Z tym przegrywaniem to chyba zależne od charakteru danej osoby. My niestety oboje potrafimy zarzucić focha po przegranej ("miałeś/aś lepsze karty" / "udało Ci się" / "wylosowałeś/aś lepszą postać" itd. itd.) :lol:
mluckner
Posty: 346
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 97 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: mluckner »

Wg mojej żony typy wyglądają następująco (nie interweniowałem w typy, robię tylko za pośrednika, bo żona nie na konta)

1. Terraformacja Marsa
2. Memoir 44
3. Na skrzydłach
4. Horror w Arkham gra karciana
5. Załoga

@KubaP jak mąż koleżanki nie umie przegrywać to niech grają w kooperacje
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: BartP »

@mluckner: czyli spytałeś żony, jakie są twoje ulubione gry wg niej, ona powiedziała, a ty to napisałeś?
Czy też pomyliłeś tematy?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 778
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 692 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: anitroche »

Planszówki to głównie moje hobby, a mąż ogólnie lubi, ale tak żeby samemu zaproponować grę, to rzadko się zdarza. Zapytałam o jego top 5 i wygląda to tak:

1. Root - zdecydowanie ulubiona gra, potrafi nawet rozłożyć sobie sam i grać solo prowadząc też dwie automy :D. Sam też nam kupił wersję na telefon, co by mógł sobie grać podczas wyjazdów z pracy. Ogólnie to u niego pierwsze miejsce to Root i potem długo długo nic i potem poniższe miejsca.
2. Iwari - to pierwsza gra, którą pokazałam mu na TTS i od razu chciał po pierwszej rozgrywce zagrać jeszcze raz, co w sumie zdarzyło się tylko póki co przy w sumie 4 grach (w planszówki wciągam go od dwóch lat), więc nie było opcji, musieliśmy kupić fizyczną wersję, bo na kompie w planszówki grać nie lubi (no chyba że to Root, to w to w każdej postaci gra)
3. Spirit Island - w sumie nie wiem czemu mu się tak spodobała, bo jak kupowałam, to myślałam że będę ją miała bardziej pod solo, bo mąż nie lubi za ciężkich tytułów, ale jednak ten bardzo się spodobał. No ale że lubi wygrywać, to póki co nie daje się namówić na gre z najeźdźcami konkretnymi lub ze scenariuszami, bo boi się że zaczniemy masakrycznie przegrywać :D no ale powoli go przekonuję
4. Merv: the heart of silk road - podoba mu się graficznie i mówi, że ciężkość zasad jest dla niego idealna, ma akurat tyle myślenia, ile mu do szczęścia w euro potrzeba
5. Wodny Szlak - prosta familijna gra, mówi, że to najprzyjemniejszy dla niego przerywnik między większymi tytułami, no i tego nie powiedział, ale najczęściej ze mną wygrywa, więc myślę, że to też może mieć znaczenie :D.

Poza tym pierwszą grą, która mu się bardzo spodobała, był Park Niedźwiedzi, ale graliśmy w to wtedy w kółko i teraz już mu się trochę "przejadło" i chętniej gra w powyższe tytuły. Kolejną grą, która bardzo mu się spodobała była Neuroshima Konwój - mała karcianka, która bardzo mu się spodobała, bo bardzo szybko się ją rozkłada i ma fajny klimat postapo i szybko złapał zasady, no i taki mini bitewniak. Niestety, chyba ostatnio też się "przejadło".
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
mluckner
Posty: 346
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 97 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: mluckner »

BartP pisze: 28 lut 2021, 10:43 @mluckner: czyli spytałeś żony, jakie są twoje ulubione gry wg niej, ona powiedziała, a ty to napisałeś?
Czy też pomyliłeś tematy?
Tak jak napisałeś, powiedziałem jej, że może wytypować moje ulubione gry. W drugim temacie ja wypisałem jej.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: scarletmara »

Dzięki eveni i scarletmara za wypowiedzi! U męża mojej przyjaciółki problemem jest to, że nienawidzi wprost przegrywać, więc może zagrać w grę tylko jeśli w nią nigdy jeszcze nie przegrał. Jedna porażka skreśla grę na zawsze. Może trzeba im podsuwać koopy?
Zdecydowanie coopy to dobry trop w tym wypadku (mój tez nie specjalnie lubi gry rywalizacyjne a coopy uwielbia i pewnie jego topka składałaby sie z samych coopów gdyby nie to, ze ja ich nie lubię, więc w nie nie gramy za specjalnie) albo gry drużynowe gdzie ciężar ewentualnej przeganej sie rozkłada na kilka osób. Ale to już zależy od tego dlaczego daną osobę tak irytuje przegrana, czy dlatego, ze czuje się głupszy wtedy ? Wowczas wariant druzynowy moze pomóc, czy poprostu on ZAWSZE musi wygrać - wtedy niestety granie drużynowe nie pomoże a może jedynie zaszkodzić bo taka osoba bedzie tak wielka presję na drużynie wywierała, ze obrzydzi granie wszystkim wokół. Ostatnia opcja to imprezówki, w które da sie grac ot tak dla samej przyjemności grania bez punktów (a w większośc się da) typu kalambury czy karty dżentelmenów. Nie trzeba w nie grac na punkty, ani na czas. Ja tak często gram w imprezówki, że ani czasu ani punktów nie liczymy, dla samej przyjemnosci zgadywania, wymyślania hasełek itp. taki już naprawdę totalny relaksik bez nawet minimalnej spiny.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: Bruno »

Bardzo fajny wątek!

Raz, że jest to niezłe zwierciadło dla ego geeków w spodniach: dotychczas to umowni "my" rozdawaliśmy innym, przeważnie kobietom, etykiety typu: 'nie przepada za ciężkimi tytułami', 'ciężko znosi porażkę' itp. (wystarczy przejrzeć bliźniaczy wątek dot. top 5 "naszych kobiet"). A w tym wątku role się odwróciły :D

Dwa, że odpowiedź Kolegi @mlucknera skłoniła mnie do eksperymentu - zapytałem żonę, jakie wg niej jest moje top 5 i skonfrontowałem to z moimi typami:

Moje top 5:
1. Mage Knight
potem długo, długo nic...
2. Merchants & Marauders
3. Alchemicy
4. Detektyw (jako seria)
5. Great Western Trail

Moje top wg żony:
1. Mage Knight
2. Merchants & Marauders
3. Great Western Trail
4. Alchemicy
5. Detektyw (jako seria)

Okazuje się, że żona zna mnie jak zły szeląg :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 778
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 692 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: anitroche »

Jeszcze dodam, że z imprezówek to mąż najbardziej zdecydowanie lubi tajniaków, ale wersję bez cenzury :D zawsze gra w drużynie z kumplami i mają bardzo dużo radochy z dziwnych podpowiedzi zwłaszcza, że gramy w to najczęściej z jego znajomymi jeszcze ze studiów, więc mają swoje wewnętrzne żarciki ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
wuher44
Posty: 349
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 135 times
Been thanked: 61 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: wuher44 »

Typowały żona z córką:

1.Game of thrones LCG
2.Pandemic
3.Decrypto
4.7 cudów pojedynek
5.Abyss
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: BOLLO »

Odpowiedz żony która prawie idealnie trafiła:

1) X-wing
2) Neurshima Hex
3) 51 Stan
4) Terraformacja Marsa
5) Na Skrzydłach
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: ShapooBah »

Tak się zastanawiam chłopaki, panowie, MĘŻCZYŹNI.
Będziecie teraz wszyscy wrzucać posty o treści:
Moja dziewczyna/Żona powiedziała top 5 moich gier patrzcie co jej wyszły
Totalnie dokładnie identyczne jak moje Top 5.

Nie o tym jest ten temat. Pytanie KubyP było skierowane do damskiej posiadającej partnera części grona forum (Swoją drogą miło zobaczyć że mamy tutaj je całkiem spore), a Wy i tak chcecie wrzucić tu swoje 3, 5, 20 groszy.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2021, 11:22 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: scarletmara »

(Swoją drogą miło zobaczyć że mamy tutaj je całkiem spore)
wypowidziało się tu nas kobiet na zadane pytanie 3 na krzyż w tym wątku :lol:, wiec póki co męska część forum może spać spokojnie, obecnego porządku i waszej wizji świata (w tym forum) w takim gronie jeszcze nie zmienimy :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: BOLLO »

ShapooBah pisze: 01 mar 2021, 10:08 Tak się zastanawiam chłopaki, panowie, MĘŻCZYŹNI.
Będziecie teraz wszyscy wrzucać posty o treści:
Moja dziewczyna/Żona powiedziała top 5 moich gier patrzcie co jej wyszły
Totalnie dokładnie identyczne jak moje Top 5.

Nie o tym jest ten temat. Pytanie KubyP było skierowane do damskiej części grona forum (Swoją drogą miło zobaczyć że mamy tutaj je całkiem spore), a Wy i tak chcecie wrzucić tu swoje 3, 5, 20 groszy.
Jezeli jest wątek TOP5 waszych kobiet i wpisują się tam kobiety a nie ich mężczyźni to logiczne jest że i tu mogą się wpisywać mężczyźni w porozumieniu ze swoimi kobietami....wiem trudne to .

Gdyby każda kobieta aktywnego forumowicza miała tu założone konto to gwarantuje że forum by tego nie dźwignęło :-)

Czy w Top5 waszych dzieci będę mógł sam wpisać ich topki czy dzieci tez muszą mieć pozakładane swoje konta?
Przy takim tempie nowych tematów TOP5 brakuje jeszcze kilku topek to podpowiadam:
Spoiler:
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: ShapooBah »

Bollo:

Obrazek
KubaP pisze: 27 lut 2021, 13:37 Dziewczyny, mam pytanie, bo mam wiele koleżanek do grania, których facetów trudno zaciągnąć do stołu. Jakimi tytułami zachęcacie swoich chłopów do planszówek?
Przeczytaj raz jeszcze tytuł tematu i jego krótki opis, a dopiero potem bij pianę.
Awatar użytkownika
Thinkert
Posty: 3
Rejestracja: 02 lut 2021, 09:09
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: Thinkert »

ShapooBah pisze: 01 mar 2021, 10:08 Tak się zastanawiam chłopaki, panowie, MĘŻCZYŹNI.
Będziecie teraz wszyscy wrzucać posty o treści: Moja dziewczyna/Żona powiedziała top 5 moich gier patrzcie co jej wyszły Totalnie dokładnie identyczne jak moje Top 5.

Nie o tym jest ten temat. Pytanie KubyP było skierowane do damskiej części grona forum (Swoją drogą miło zobaczyć że mamy tutaj je całkiem spore), a Wy i tak chcecie wrzucić tu swoje 3, 5, 20 groszy.
Tu się zgadzam, tylko z jedną uwagą - że to nie jest pytanie dla damskiej części forum, tylko do części forum, która ma partnera/chłopaka/męża gracza...

Więc czuję się jednak uprawniony do odpowiedzi :D .

Bez konsultacji z nim strzelam, że u mojego chłopaka TOP5 wygląda tak:
1. Neuroshima Hex
2. Na skrzydłach
3. Gloomhaven
4. Ankh-Morpork
5. Scythe
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: TOP5 gier Waszych mężczyzn

Post autor: Curiosity »

Pozamiatałeś 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ