(Podcast) dżentelmeni przy stole

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Sirius_Black »

Dzięki. To w takim razie moje przeoczenie. Słucham Was na spotify, a na yt zajrzałem tylko do opisu, stąd nie znalazłem tego co trzeba ;)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Ale to też w sumie dobry pomysł żeby i tam dodać.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: PytonZCatanu »

Czy rozważacie wejście z podcastami na Google Podcast? youtube nie zawsze jest najwygodniejszą plaformą :) Chętnie posłuchałbym was w pracy lub w aucie :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4518
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1670 times
Been thanked: 2096 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: PytonZCatanu »

Matkoboskoczestochowsko, przegapiłem! Dzięki za uświadomienie :)

No to teraz nie mam wymówek, żeby przesłuchać zaległości.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

Sirus_Black pisze: 10 cze 2021, 08:01 Przyłączam się do pochwał Waszego kanału. Wybieracie ciekawe tematy i do tego bardzo dobrze się Was słucha.
Mam jednak kilka sugestii/pytań:
- czy w opisie odcinków na yt moglibyście zamieszczać listę gier, o których mówicie? Często są to mniej popularne tytuły i ciężko po jakimś czasie od przesłuchania do nich wrócić.
- często poziom głośności jednego z rozmówców jest o wiele niższy niż pozostałych, może da się to jakoś wyrównać przed wrzuceniem?
BARDZO dziekujemy za feedback - KAZDY (rowniez krytyczny! - piszcie prosze co nie gra/jest do poprawy) czytamy z duza uwaga i bierzemy sobie mocno do serca.

Obie kwestie postaramy sie naprawic.

Pozdrawiamy serdecznie!
Podcast dżentelmeni przy stole:
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: j_g »

pwoloszun pisze: 10 cze 2021, 15:05 BARDZO dziekujemy za feedback - KAZDY (rowniez krytyczny! - piszcie prosze co nie gra/jest do poprawy) czytamy z duza uwaga i bierzemy sobie mocno do serca.
To jeśli tak mocno chcecie, to ja też może jakieś subiektywne kamyczki (chwalić nie ma powodów, bo jak się kamyczki odsieje to samo żyzne w ogródku i tak zostanie):
- brakowało mi w paksrenesansie (i w innych dedykowanych jednotytułowych pełnometrażowych chyba też) takiego, przemyślanego nieco wcześniej, zebrania do kupy esencji danej gry, krótkiego wytłumaczenia jakie wyzwania i decyzje stoją przed graczem; ("to jest super w tej grze, bo co prawda możemy brać to, robić to i iść w tamto, ale wtedy na tym i tamtym polu będą braki"; itp. zależności i tłisty); raz grałem w tego renesansa kilka lat temu, w pamira ze dwa razy niedawno, ale naprawdę Wasza pogawędka nie przypomniała mi na czym ta renesansowa przepychanka na mapie i kartach polegała; słyszałem Waszą tendencję, żeby kierować się nie tylko w kierunku tych co znają tytuł, więc takie coś byłoby extra; to w sumie u wielu recenzentów niedomaga - skupiają się na pierdółkach, a zapominają o przedstawieniu tych dylematów, którymi gra stoi; a np. w tych dziecięcograch akurat pod tym względem było ok - kilka zdań o każdym tytule, a udało się opisać z czym to się je i czemu to je fajne,
- w splotterach (i renesansie chyba też) trochę rozwlekle opowiadane; myślę, że tak z 30min. z tych 90min dałoby się urwać, bez zbytniej szkody dla całości przekazu (jak z tymi planszówkami, co to nie zajmują na stole więcej niż powinny); jakbym był na emeryturze to mógłbym słuchać bez żalu i do bólu, doceniłbym długość, ale jeszcze mi trochę wiosen brakuje,
- jakość audio; to co już przed chwilą było pisane, choć nie jest to kluczowe; gdy zawartość dobra, to i gadanie do ziemniaka lud wytrzyma,
- więcej tego familiadosucharzysty, jak mu tam, monty piton czycuś; ma gadane, a i słychać, że niejedno w życiu przegrał.

Chyba tyle, poza tym wesoło i werigud.

Aha, jeśli moje kamyki mają wywołać u Was jakieś spiny na przyszłej fonii z jakąkolwiek stratą dla podkastu to zapomnijcie o tym; jest ok.

Powodzonka.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Hehe Piton słyszałeś? Dzięki za konkretne argumenty. Podpisuję się pod nimi. Taki wstęp o co w grze chodzi jest potrzebny bo dalsza część rozmowy może dla kogoś brzmieć jak opowieść o obrazach Picasso. Dziękuję raz jeszcze dużo do poprawy ale nie odrazu Gradanie zbudowano.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

j_g pisze: 10 cze 2021, 18:19 - brakowało mi w paksrenesansie [...]
O, to, to, to! Dziekujemy!
Wszystko co napisales brzmi dla mnie bardzo sensownie. Bedziemy nad tym pracowac - pewnie nie wszystko od razu, ale malymi kroczkami :)

Piton to nasz all-star erotoman gawedziarz - sami bardzo tesknimy i juz go sciagamy.

Pozdrawiamy serdecznie!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas

I nie będzie bo cała forsa poszła na Splottery... Czy było warto spieniężyć bony turystyczne na czarnym rynku żeby kupić Wydrę?

"Tego się nie wie., tego się nie wie... Ale zaraz się wszystkiego dowiemy"
-Pan Yappa

https://anchor.fm/dzentelmeni-przy-stole

https://youtu.be/rMWvl8Jh7N0

Obrazek

Jeśli kogoś nie interesują brzydkie i drogie gry to można posłuchać co było grane ciekawego w zeszłym miesiącu.
https://youtu.be/RCEU50OiWp4

Dużo słońca życzymy

Już za parę dni, za dni parę
Weźmiesz plecak swój i gitarę
Pożegnania kilka słów
Pitagoras bądźcie zdrów
Do widzenia wam canto, cantare
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

To ja jeszcze podlinkuje krotkie i dynamiczne podsumowanie roku Irka, gdzie m.in. dowiecie sie:
  • czemu Vinnichi tak gleboko wzdycha (i cihutko pojekuje) podczas partii w Grę o Tron LCG, oraz
  • dlaczego nie chcecie ze mna grac w swoja ukochana gre.
Zdecydowanie polecam: http://dzentelmeni.net/?p=711
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

pwoloszun pisze: 27 cze 2021, 23:04 To ja jeszcze podlinkuje krotkie i dynamiczne podsumowanie roku Irka, gdzie m.in. dowiecie sie:
  • czemu Vinnichi tak gleboko wzdycha (i cihutko pojekuje) podczas partii w Grę o Tron LCG, oraz
  • dlaczego nie chcecie ze mna grac w swoja ukochana gre.
Zdecydowanie polecam: http://dzentelmeni.net/?p=711
Kurde czytać trzeba ?! Eeeeee gdzie jest Szołajski albo Czubówna? to ja się pytam, pytam się - pozdrawiam Iwona
ochrypłe głosy to nie alibi, mniej zimnego piwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Dziady przy planszy nie wiedzą że blog to już przeszłość. A Ty szykuj głos na Brassa!! A nie tu z Iwonki drwisz
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

piton pisze: 28 cze 2021, 08:08
pwoloszun pisze: 27 cze 2021, 23:04 To ja jeszcze podlinkuje krotkie i dynamiczne podsumowanie roku Irka, gdzie m.in. dowiecie sie:
  • czemu Vinnichi tak gleboko wzdycha (i cihutko pojekuje) podczas partii w Grę o Tron LCG, oraz
  • dlaczego nie chcecie ze mna grac w swoja ukochana gre.
Zdecydowanie polecam: http://dzentelmeni.net/?p=711
Kurde czytać trzeba ?! Eeeeee gdzie jest Szołajski albo Czubówna? to ja się pytam, pytam się - pozdrawiam Iwona
ochrypłe głosy to nie alibi, mniej zimnego piwa :mrgreen:
No Piton, zerujemy argusa i do roboty. Podcast sam sie nie nagra.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

pwoloszun pisze: 28 cze 2021, 09:23 No Piton, zerujemy argusa i do roboty. Podcast sam sie nie nagra.
Potrzymałem mu piwo, siadł do Brassa zrobił 1000 partii, nagrał odcinek Na gorąco, odebrał Argusa i usiadł dalej oglądać euro2020:

Obrazek

Na gorąco: Brass

Zapraszamy na odsłuch
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Palmer »

O dobrej grze to aż miło posłuchać, 14 lat a tu nic lepszego nie powstało...
Kiedy znowu gracie/gramy ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Człowiek może wyjechać z Brassa ale Brass z człowieka nigdy. W Ptionie miłość odżyła na nowo :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Palmer »

Nie dziwie się. Po tym "pokazie slajdów" z podcastu to aż by się rozłożyło starą planszę, bo jednak tamta edycja miała to coś.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Ja ją strasznie lubię, niedawno odkupiłem tą właśnie wersję. Brassa miałem chyba we wszystkich możliwych wersjach, żałuję że pozbyłem się tej od Eagle Gryphon z metalowymi funciakami.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1151 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

Palmer pisze: 30 cze 2021, 10:50 O dobrej grze to aż miło posłuchać, 14 lat a tu nic lepszego nie powstało...
Kiedy znowu gracie/gramy ? :mrgreen:
Piękne podsumowanie! 14 lat, a gra wciąż miażdży konkurencję.
...
a co do grania to Lublin przekonuj, bo oni kable z internetu na wakacje zwijają :P trzeba coś pyknąć ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2323
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Galatolol »

Imperial Struggle - ostatecznie odwiodło mnie od chęci zakupu (temat mnie bardzo nęci, ale nie lubię w planszówkach ani przeciągania liny, ani przewag, ani czasu rozgrywki > 2-3h na 2 graczy).

---

Odcinek o 18xx od GMT - ogólnie dobry, daje o sobie znać osiemnastkową erudycja Pitona. Choć było kilka błędów, np. 1844 nie jest grą Lonny'ego - jego to ta gorsza z pary 1844/1854 :twisted:
Rozumiem lubienie 1846 (no może nie aż takie ;) – sam mam sporadycznie chęć zagrać i zazwyczaj zaczynam żałować dopiero w SR3 :P ), ale brutalności jako głównego wyróżnika gry się nie spodziewałem. A stwierdzenie, że w 1862 gracze mają na siebie znacznie mniejszy wpływ jeśli chodzi o planszę, jest wg mnie przesadzone. Ogólnie chyba odzywa się tu zbyt... duże ogranie Pitona i rzutuje ono na przedstawienie tej pozycji względem pozostałych. Oczywiście, że jeśli się zna grę na wylot, to każde nietypowe położenie toru może zszokować, podczas gdy z perspektywy "zwykłego" gracza to nie jest nic specjalnego. Itd. Nie wiem, czy ma sens to, co mówię :lol:

Co do Lonny'ego (choć akurat nie 1848), i właściwie 1846 też, mój główny zarzut to ogromna ważność dystrybucji startowych rzeczy: aukcji/draftu/wybierania i tego, w co pójdziemy w SR1. Wytyczamy wtedy tor i zazwyczaj już się go trzymamy, a wartość spokojnie i pewnie rośnie (najciekawsze wg mnie gry to te, gdzie na wykresach wartości widać załamania). Na poparcie swoich słów polecam oba wywiady nt. strategii w 1846 z Erikiem Brosiusem w podkaście Train Shuffling i zwrócenie uwagi na to, jak ogromną przewagę mają tam rady dotyczące akcji od początku gry do SR2 nad pozostałymi. Podobna analiza 1817, 1828 czy właśnie 1862 na pewno by tak nie wyglądała.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Dzięki za wysłuchanie i polecenie wywiadu z Erikiem, lubię go słuchać!! Te gry są niesamowicie rozległe. Erik ma kilkaset partii w samą 1846 i wciąż się przy niej bawi.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Hej dzieci jeśli chcecie
Zobaczyć Smerfów las
Przed ekran dziś zapraszam was.

Obrazek

Kolejna smerfna środa przed nami, kończymy nasze Splotterowe podsumowanie, a w niedzielę wrzucimy, gadanie przy Brassie.
Splotter cz. 3

Dodatkowo atakujemy
instagrama

I cały czas piszemy bloga na: dzentelmeni.net

I telewizor włączcie
Dźwięk podkręćcie i usiądźcie
Zaczynamy dla Was nowy film
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: kdsz »

Odrobiłem część zaległości na kanale. Szybko poszło - to tylko kilkadziesiąt godzin słuchania. W sam raz dla człowieka, który ćwiczy się w cnocie cierpliwości i żelazowej woli.

Wszyscy chłopcy są czarujący, Ivonka zresztą też. Nawet ciało obce z Opola daje radę. Ma kompetencje prawdziwego dżentelmena. Zresztą odcinki z pitonem uważam za zdecydowanie najlepsze, dlatego liczę na jego regularną obecność medialną.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

O kurcze dzięki!!! Piton ma najwięcej do powiedzenia więc na pewno jeszcze sporo powie :mrgreen:
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ