Karciana przygodówka deck-building solo klimat fantasy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 76 times

Karciana przygodówka deck-building solo klimat fantasy

Post autor: Sloth »

Witam

Szukam jak w tytule. Bardziej nastawiam się na eksplorację i walkę. Duża losowość mi nie przeszkadza, Kości mile widziane. Gry typu Aeon's End raczej odpadają.
Dosyć sympatycznie wygląda Warhammer quest, niby LCG ale jest dobór kart itp. Niestety gra na tydzień i co dalej ?
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Karciana przygodówka deck-building solo klimat fantasy

Post autor: Melafir »

Niedawno założyłem podobny wątek, także podaje tytuly które po części się pokrywaja: dungeon alliance, gloom of kilforth (mało przygody, crawler)
dareiosh
Posty: 158
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Karciana przygodówka deck-building solo klimat fantasy

Post autor: dareiosh »

Szukałem czegoś podobnego i z tego co ludzie mi próbowali to pasowało by Ci pathfinder, łotr lcg bądź brzdęk (jest wariant solo z apka)
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 76 times

Re: Karciana przygodówka deck-building solo klimat fantasy

Post autor: Sloth »

Dzięki za porady.

Chyba najbardziej pasowałaby mi "dungeon alliance"
Natomiast średnia dostępność i wersja ENG tylko. Z tłumaczeniem poradziłbym pewnie, albo i nie ale wolałbym jednak wersje PL.

Miałbym jedno pytanie gra "Eldritch Horror: Przedwieczna groza" tylko w klimacie fantasy/dark fantasy ?
Lubię klimat Cthulu ale ostatnio zagrywam się non stop solo i w dwie osoby w Pandemic Cthulu i chciałbym zmienić otoczenie :-)

W II połowie czerwca/lipiec ma pojawić się "God of War" w wersji PL
ODPOWIEDZ