gry dla małej córki 4-5 lat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Kaktus+ »

Witam,

temat dla mnie absolutnie obcy, nigdy nie zgłębiany (aż do tej pory). I o zgrozo, są tego setki jeśli nie tysiące...i co wybrać?

Czego szukam:

1. Gra dla dziewczynki 4-5 lat (ma 4 latka ale jest na prawdę pojętna więc sądzę, że poradzi sobie)
2. Dziecko nie umie czytać
3. Gra powinna działać dobrze na 2-3 osoby, max 5 osób
4. Tematyka: lubi zwierzątka, lalki, Pepa, Psi Patrol, itp. typowe dziewczęce zainteresowania
5. Nie mam żadnych wymagań dotyczących mechanik, gra powinna być ładna, dziecko przede wszystkim patrzy na obrazki (przynajmniej moje)

6. Mile widziane tytułu abym nie umarł przy tym z nudów :)

Graliśmy dotychczas w Pędzące Żółwie, Jengę, Dobble i Chińczyka - chciałbym powiększyć nieco kolekcję gier


Z góry dziękuję za pomoc
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Alextasha »

Moje bratanice w tym wieku chętnie grały w Labirynt (labyrinth). Wersję klasyczną bo inne grafiki mi działały na nerwy XD ale jest kilka wersji to może coś akurat wpadnie w oko. W grę grają do tej pory a jedna idzie teraz do 1 a druga do 4 klasy
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: kruker »

Moja w tym samym wieku chętnie gra w Magiczny labirynt (duża wersja), Opowiadanki, Kurnik (świetna gra na ćwiczenie pamięci również dla dorosłych), Park dinozaurów, nieśmiertelne Grzybobranie (ale ja tej gry z całego serca nienawidzę), Nakarm chomiczka. Trochę rzadziej, ale również chętnie Potwory do szafy i W ogrodzie (ale stara wersja z drewnianymi wisienkami), Kotek psotek (trochę wg mnie za długa, lepsze w tej kategorii jest chyba jednak Park dinozaurów). Ale ostatnio hitem jest Lisek Urwisek - wg mnie jedna z najlepszych gier dla dzieci. O dziwo nie za bardzo ogarnia jeszcze Pędzące żółwie.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: j_g »

Np. Dżentelmeni przy stole: https://www.youtube.com/watch?v=i-kSNChvfHw
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: arturmarek »

Ja na tym etapie byłem jakieś 3 lata temu, więc może są jakieś super nowości. To co u nas się świetnie sprawdzało to
Zwierzak na zwierzaku
Rhino hero
Ghosts Fighting Treasure Hunters (to jest z duchami i upiorami, więc może być bardziej dla chłopca)
Dzieci z Carcassonne

Mój syn jak miał 5-6 lat to też ogarniał zasady patchworka i azula. Oczywiście nie ma szans jest dorosły gra na 100%, ale zasady niewiele ponad Pędzące Żółwie.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: farmer »

Moja (lat 4) ostatnio rozkochała się w Anfor Junior - i jeśli lubi klimat "przygody" to polecam ;).

Poza tym lubi Pedzace Zolwie, wspomniany tu już Labirynth, Ucieczke z Labiryntu, Lato z Komarami, Ramzesa (takie piramidy), Fasolki, Epidemię i Descenta 1 ed (to zdaje się być Jej ulubiona gra, ale oczywiście wymaga mamy w drużynie, o co bywa ciężko :p).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: The Fifth Horseman »

Kaktus+ pisze: 13 sie 2021, 14:19 1. Gra dla dziewczynki 4-5 lat (ma 4 latka ale jest na prawdę pojętna więc sądzę, że poradzi sobie)
2. Dziecko nie umie czytać
Od czegoś trzeba zacząć. Scrabble z elementarzem w ręku?
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: poooq »

My little Scythe z pewnymi uproszczeniami powinno zadziałać, do tego wizualnie zachęci do grania: wielkie figurki, znaczniki i karty w dziewczęcym stylu.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: paracelsus444 »

U dziecka szwagierki najbardziej podoba sie super farmer i nogi stonogi.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Arcziwald »

U nas sprawdził się Rekin od Granny.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Kaktus+ »

Ten przewijający się w komentarzach tytuł Labirynth to ten od Ravensburg?
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Alextasha »

Kaktus+ pisze: 17 sie 2021, 15:38 Ten przewijający się w komentarzach tytuł Labirynth to ten od Ravensburg?
Tak, to ten :)
SPRZEDAM >> *click*
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Asurmar »

Ja bardzo polecam gry od wydawnictwa Blue Orange: Kraina Lodów (Rebel), Dr.Mikrob (Rebel), Dr.Eureka (Bard), Obłędny Rycerz (FoxGames). W takim wieku dla dziecka gra musi być przede wszystkim atrakcyjna wizualnie, a moim zdaniem te gry nie mają sobie równych.
Fajna też jest gra od wydawnictwa Haba - Unicorn Glitterluck: Cloud Stacking. Jest to uproszczona, kooperacyjna wersja gry Zwierzak na Zwierzaku. Dzięki elementowi zręcznościowemu nawet dorosły się przy tym może nieźle bawić.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: esubotowicz »

Mogę z czystym sumieniem polecić - gram z 5-letnim synem i jestem skłonna zagrać nawet 2 razy z rzędu 🙂

Kooperacje:
Lisek Urwisek
Zombie Kids

Rywalizacje:
Ubongo
Santorini
Azul
Gelato Mio
Draftozaur
Icecool
Szarlatani z Pasikurowic

Zasadniczo powinny się sprawdzić gry z kategorii „easy to learn, hard to master”, bo pięciolatek jest w stanie pojąć kilka prostych reguł i grać zgodnie z nimi. Na pewno nie będzie jeszcze stanowił równego przeciwnika, ale już można się przyjemnie bawić.
Ewa
Salbertone
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Salbertone »

Lisek urwisek, Dzień bobry, Śpiące królewny, Pszczółki, Uno junior, Piou piou.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: charlie »

Doskonale rozumiem z tym nudzeniem się. Gdy córka była w tym wieku graliśmy z powodzeniem w: Nogi stonogi, Paszczaki, Pora na stwora, Lisek urwisek, Jamniki, Kingdomino, Mały Książę: Stwórz mi planetę,
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: sin »

U nas (4-letni syn i 2,5-letnia córka) ostatnio furorę robią Dragomino i Dobble w wersji Psi patrol. Draftozaur cieszy się też niesłabnącym zainteresowaniem, ale ma trochę za skomplikowane zasady dla syna by grał optymalnie, o córce nawet nie wspominam. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: eventide »

U mnie się sprawdzał "Domek na drzewie".
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: anna26 »

U mnie w tym wieku najlepiej pszczółki i zaklęta wieża oba od g 3 i uno.
Ewentualnie speed caps, dooble, cukierki, labirynt, rekin, kółka i spółka.


Nie chwyciły potwory do szafy, nogi stonogi, pedzace żółwie i zwierzak na zwierzaku ( to ostatnie chwyciło jakiś rok później)

Taraz młodsza 7 latka gra już w sporo gier dla dorosłych.
bookworm
Posty: 32
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: bookworm »

Moja 4-latka lubi Papier Kamień Nożyce Junior i Kwaki Rozrabiaki
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Marbel »

sin pisze: 24 wrz 2021, 14:57 U nas (4-letni syn i 2,5-letnia córka) ostatnio furorę robią Dragomino i Dobble w wersji Psi patrol. Draftozaur cieszy się też niesłabnącym zainteresowaniem, ale ma trochę za skomplikowane zasady dla syna by grał optymalnie, o córce nawet nie wspominam. ;-)
Właśnie się zastanawiam dla moich 6 i 3 lata nad Dragomino, bo jest proste i przyjemne wizualnie, jednak w zamian zastanawiam się nad Kingdomino, ew. Queendomino z tej samej linii, mając na uwadze coś do pogrania na szybko z niezaawansowanymi graczami i/lub z dziećmi. Nie znalazłem dedykowanego tematu dla serii. Czy inne-domino też da radę z powodzeniem z dzieciakami pograć? Grają dość często w Labirynth, Wsiąść do Pociągu Pierwsza podróż, Ryzyko Junior.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: sin »

Marbel pisze: 06 paź 2021, 07:04
sin pisze: 24 wrz 2021, 14:57 U nas (4-letni syn i 2,5-letnia córka) ostatnio furorę robią Dragomino i Dobble w wersji Psi patrol. Draftozaur cieszy się też niesłabnącym zainteresowaniem, ale ma trochę za skomplikowane zasady dla syna by grał optymalnie, o córce nawet nie wspominam. ;-)
Właśnie się zastanawiam dla moich 6 i 3 lata nad Dragomino, bo jest proste i przyjemne wizualnie, jednak w zamian zastanawiam się nad Kingdomino, ew. Queendomino z tej samej linii, mając na uwadze coś do pogrania na szybko z niezaawansowanymi graczami i/lub z dziećmi. Nie znalazłem dedykowanego tematu dla serii. Czy inne-domino też da radę z powodzeniem z dzieciakami pograć? Grają dość często w Labirynth, Wsiąść do Pociągu Pierwsza podróż, Ryzyko Junior.
Zasadniczo jeżeli chodzi o poziom skomplikowania to najłatwiejsze jest Dragomino, później Kingdomino i finalnie Queendomino. Moim zdaniem szcześciolatek spokojnie poradzi sobie z Kingdomino, dla trzylatka prawdopodobnie będzie za wcześnie; na Queendomino jest raczej co namniej 8+, z kolei Dragomino może okazać się zbyt proste do pogrania z nawet niezaawansowanymi dorosłymi. Temat dedykowany Kingdomino jest tutaj.

Btw. Kingdomino i Queendomino można połączyć, więc posiadanie więcej niż jednego tytułu z tej serii nie jest też złym pomysłem.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Marbel
Posty: 219
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: Marbel »

sin pisze: 06 paź 2021, 07:53
Marbel pisze: 06 paź 2021, 07:04
sin pisze: 24 wrz 2021, 14:57 U nas (4-letni syn i 2,5-letnia córka) ostatnio furorę robią Dragomino i Dobble w wersji Psi patrol. Draftozaur cieszy się też niesłabnącym zainteresowaniem, ale ma trochę za skomplikowane zasady dla syna by grał optymalnie, o córce nawet nie wspominam. ;-)
Właśnie się zastanawiam dla moich 6 i 3 lata nad Dragomino, bo jest proste i przyjemne wizualnie, jednak w zamian zastanawiam się nad Kingdomino, ew. Queendomino z tej samej linii, mając na uwadze coś do pogrania na szybko z niezaawansowanymi graczami i/lub z dziećmi. Nie znalazłem dedykowanego tematu dla serii. Czy inne-domino też da radę z powodzeniem z dzieciakami pograć? Grają dość często w Labirynth, Wsiąść do Pociągu Pierwsza podróż, Ryzyko Junior.
Zasadniczo jeżeli chodzi o poziom skomplikowania to najłatwiejsze jest Dragomino, później Kingdomino i finalnie Queendomino. Moim zdaniem szcześciolatek spokojnie poradzi sobie z Kingdomino, dla trzylatka prawdopodobnie będzie za wcześnie; na Queendomino jest raczej co namniej 8+, z kolei Dragomino może okazać się zbyt proste do pogrania z nawet niezaawansowanymi dorosłymi. Temat dedykowany Kingdomino jest tutaj.

Btw. Kingdomino i Queendomino można połączyć, więc posiadanie więcej niż jednego tytułu z tej serii nie jest też złym pomysłem.
Dzięki, szukałem tematu po "Dragomino" :roll:
To w sumie już nie wiem czy Drago czy King... :/ 3latek może w Dragomino już pogra, ale właśnie chyba za łatwe będzie. Kingdomino jest w sumie w promocji ok 40 zł w Empiku więc może warto zaryzykować.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 354
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: narandil »

z tytułów jeszcze nie wymienianych u mnie 5,5 latka bardzo lubi i ogarnia: Najlepsza gra o kotach, Karak, Monza oraz Cortex Junior, Dobble, Duuuszki. (ostatnie 3 trzeba dawać jej fory, jeśli ma mieć szansę wygrać ale i tak jest fajnie)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4510
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1667 times
Been thanked: 2087 times

Re: gry dla małej córki 4-5 lat

Post autor: PytonZCatanu »

Powinno się sprawdzić:

Leo wybiera się do fryzjera
Dooble: Psi Patrol
Potwory do Szafy
Nogi Stonogi
ODPOWIEDZ