To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: Jinx1337 »

To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?
Bo mam w tym momencie małą zagwozdkę czy brać Tytanów (skoro mam LoH all-in), czy coś innego.

Niezaleznie od liczby graczy.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 990
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 241 times
Been thanked: 241 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Jinx1337 pisze: 27 sie 2021, 14:42 To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?
Niezaleznie od liczby graczy.
Jeżeli niezależnie od liczby graczy, to brałbym LoH. Tytani skupiają się głównie na prowadzeniu bitew i na tym polu Tytani są lepsi. LoH daje natomiast wrażenie większej głębi w samej rozgrywce, a tym samym większą decyzyjność. W Tytanach punktujemy za nasze decyzje i to ilość punktów wskazuje zwycięscę. W LoH tych warunków jest więcej i można czasem zaskoczyć przeciwnika. Natomiast faktem jest, że LoH lepiej działa na większą liczbę graczy i tu Tytani przeważają. Nawet gra solo w Tytanach potrafi być ciekawa i emocjonująca.

Ps.
Ja mam oba tytuły :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Tytani sa tacy bardziej prostolinijni - liczy sie tylko ciagla walka, walka i jeszcze raz walka. Malo tu jakiejs wiekszej taktyki czy strategii co wcale nie czyni gry slabą, to wciaz bardzo przyjemna naparzanka.
kiniol1
Posty: 136
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 226 times
Been thanked: 28 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: kiniol1 »

Jinx1337 pisze: 27 sie 2021, 14:42 To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?
Bo mam w tym momencie małą zagwozdkę czy brać Tytanów (skoro mam LoH all-in), czy coś innego.

Niezaleznie od liczby graczy.
Ja mam LoHa i mam również Tytanów. Mimo, że obie gry to area control, to moim zdaniem odczucia w czasie gry zupełnie inne. Tytani świetnie chodzą na dwie osoby i rozgrywka jest bardziej nastawiona na ciągłą konfrontację. Przy boostach za przegraną bitwę można się zawsze odgryźć przeciwnikowi w swojej turze. W LoHu przez wiele warunków zwycięstwa trzeba zwracać na więcej rzeczy uwagę i ciągle uważnie analizować ruchy przeciwników (nie polecam LoHa na mniej niż 4 osoby). Ogólnie walka jest dla mnie bardziej soczysta w Tytanach ale po partii w LoHa bardziej czuję, że wziąłem udział w epickim konflikcie.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: fitzroy »

Żartujesz? Lords of Hellas oczywiście.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: Emil_1 »

LoH!
Miłego dnia! :)
km007tbg12
Posty: 140
Rejestracja: 06 gru 2014, 15:59
Lokalizacja: Sandomierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: km007tbg12 »

Lord od hellas
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: E2MD »

Jinx1337 pisze: 27 sie 2021, 14:42 To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?
Bo mam w tym momencie małą zagwozdkę czy brać Tytanów (skoro mam LoH all-in), czy coś innego.

Niezaleznie od liczby graczy.
Mam LoH (all-in), mam Tytanów - inne gry dla innego rodzaju rozgrywki.
Prócz tego mam Blood Rage'a, El Grande, Kemeta, Cyklady, Mezo, Mysthea i kilka innych area-control więc wydaje mi się że wiem co piszę.
Lubisz proste naparzanki i area-control - bierz Tytanów, nie pożałujesz
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: Jinx1337 »

Czyli Tytani nie dla mnie; lubię gry w postaci kolosów na parę godzin.

Dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: E2MD »

Jinx1337 pisze: 29 sie 2021, 10:01 Czyli Tytani nie dla mnie; lubię gry w postaci kolosów na parę godzin.
Dzięki za info ;)
To bierz Mystehea. Zobaczysz zaawansowanego Blood rage'a z elementami LoHa. W cztery osoby to będzie pewnie z cztery godziny. Zacna gra.

(Kiedyś się na udało zamknąć LoH na 6 w 1:20... )
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: Jinx1337 »

E2MD pisze: 29 sie 2021, 16:14
Jinx1337 pisze: 29 sie 2021, 10:01 Czyli Tytani nie dla mnie; lubię gry w postaci kolosów na parę godzin.
Dzięki za info ;)
To bierz Mystehea. Zobaczysz zaawansowanego Blood rage'a z elementami LoHa. W cztery osoby to będzie pewnie z cztery godziny. Zacna gra.

(Kiedyś się na udało zamknąć LoH na 6 w 1:20... )
Ja w LoH uwielbiam aspekt przygodowy (bohater, questy etc.) + modularność dodatków ("dzisiaj Hadesem zamiast Zeusa, Apollo w Messeni, bez portów ale z upgrade'ami armii i Pandorą!").
I zawsze gramy do 3 glory pointów, zamiast 3 ubitych potwórow.

Mysthea mówisz? A czym się różni Mysthea od Mysthea: The Fall?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: To tak jednym slowem - Lords of Hellas czy Tytani?

Post autor: E2MD »

Jinx1337 pisze: 29 sie 2021, 18:25 Mysthea mówisz? A czym się różni Mysthea od Mysthea: The Fall?
The Fall to połączenie Mysthea i Icaion - gry tego samego wydawnictwa, dzielące wspólny świat. Nie próbowałem bo nie gram w coopy. Zresztą nie ma polskiej wersji Icaion i nie wiem czy to można łatwo połączyć z polską edycja Mysthea'i (jak się to odmienia ...)

Mysthea nie ma questów jako takich - karty spotkań mogą od biedy uchodzić za odpowiednik
Jest rozwój postaci - i to zdecydowanie większy niż w LoHu (uwzględniając nawet unmounted heroes).
Ilość walki pomiędzy graczami jest na poziomie Blood Rage'a - czyli relatywnie niewielki.

Powinieneś dać tej grze szansę bo jest tego warta.

A jeżeli jeszcze tego nie wiesz to za niecałe dwa miesiące na Gamefoudzie rusza kampania Lords of Rangarok czyli LoH v2.
Oczywiście jest to crowfunding i Awaken Realms więc realnie za dwa lata u wspierających.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ODPOWIEDZ