Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Post autor: mistrz_yon »

Pierwsze pole w forcie (drzewko/ diagram): co ono daje? Bo nie mogę wykminić nic poza tym, że jest nadmiarową informacją o osiągniętych flagach piętro niżej.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana (Bobby Hill)

Post autor: sasquach »

mistrz_yon pisze: 14 wrz 2021, 18:34 Pierwsze pole w forcie (drzewko/ diagram): co ono daje? Bo nie mogę wykminić nic poza tym, że jest nadmiarową informacją o osiągniętych flagach piętro niżej.
a) jest osobne forum na zadawanie pytań o zasady
b) dokładnie tak jak piszesz, to jest dodatkowa informacja, że coś odblokowaliśmy
c) nie jest nadmiarowa, jest to np. ułatwienie dla osób z problemami ze wzrokiem
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana (Bobby Hill)

Post autor: mistrz_yon »

sasquach pisze: 14 wrz 2021, 19:09 a) jest osobne forum na zadawanie pytań o zasady
c) nie jest nadmiarowa, jest to np. ułatwienie dla osób z problemami ze wzrokiem
Ad a) mea culpa
Ad c) jest nadmiarowa w tym sensie, ze powiela informacje z tego co jest poniżej. Nie chodzi o kolor (wtedy oznaczenie byłoby jasne), tylko o to, ze bezpośrednio pod tą kratką, jest znacznik stosowny znacznik. Wykreślając pole - osiągam znacznik.

Tak czy owak - dziękuję :)
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana (Bobby Hill)

Post autor: sasquach »

mistrz_yon pisze: 15 wrz 2021, 00:37 Ad c) jest nadmiarowa w tym sensie, ze powiela informacje z tego co jest poniżej. Nie chodzi o kolor (wtedy oznaczenie byłoby jasne), tylko o to, ze bezpośrednio pod tą kratką, jest znacznik stosowny znacznik. Wykreślając pole - osiągam znacznik.
Zwróć uwagę, że wszystkie budowle, których możliwość zbudowania zależy od tego jaki poziom osiągniesz na danym torze mają nie tylko flagę w danym kolorze, ale też oznaczenie tego toru. Jedyny problem to niekonsekwencja - bo tylko w przypadku fortu to oznaczenie pojawia się w kratkach, a nie przy jego nazwie. No ale to z kolei kwestia tego, że te ikony w przypadku torów obywateli oznaczają też możliwość jego rozbudowy (np. czwarty poziom teatru rozbudowuje tor urzędników), a fort można rozbudować tylko robotnikami. Tak sobie ułożyli resztę i musieli jakoś sobie poradzić z fortem 🤷‍♂️
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Post autor: bulczan »

Mam pewną wątpliwość dot. kampanii solo. Po spełnieniu celu i wyzwania danego fortu otrzymujemy premię przygotowania, jako ułatwienie w następnym forcie. Czy premia ta dodawana jest tylko na początku rozgrywki, czy w każdej rundzie?
feniks_ciapek
Posty: 2298
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1605 times
Been thanked: 936 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

bulczan pisze: 03 gru 2022, 20:43 Mam pewną wątpliwość dot. kampanii solo. Po spełnieniu celu i wyzwania danego fortu otrzymujemy premię przygotowania, jako ułatwienie w następnym forcie. Czy premia ta dodawana jest tylko na początku rozgrywki, czy w każdej rundzie?
Tylko na początku.

Byłoby stanowczo za łatwo, gdyby co rundę wpadały takie bogactwa :)
flamaster444
Posty: 153
Rejestracja: 07 sty 2019, 07:55
Has thanked: 15 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Post autor: flamaster444 »

Cześć, mam pytanie bo nie jest to dla mnie do końca jasne.
Czy dostaję waleczność za każdą z kart, którą zwalczyłem czy tylko za kohorty, które zwalczyły najeźdźców?
Instrukcje zrozumiałem jakbym miał dostawać za zwalczanie kart, ale przy ostatnich najazdach zdaje się być dużo tych punktów waleczności.
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Hadrian's Wall / Mur Hadriana - zasady, wątpliwości

Post autor: Zdzichosław »

flamaster444 pisze: 12 maja 2023, 22:36 Cześć, mam pytanie bo nie jest to dla mnie do końca jasne.
Czy dostaję waleczność za każdą z kart, którą zwalczyłem czy tylko za kohorty, które zwalczyły najeźdźców?
Instrukcje zrozumiałem jakbym miał dostawać za zwalczanie kart, ale przy ostatnich najazdach zdaje się być dużo tych punktów waleczności.
Jeśli odparłeś wszystkie ataki możesz otrzymać maksymalnie tyle punktów ile jest na szarej fladze danego roku (np. 4 w szóstym). Zmniejszasz tę liczbę o łączną ilość przepuszczonych ataków. Dodatkowo nieobronione ataki generują punkty pogardy.
ODPOWIEDZ