Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1027
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 759 times
Been thanked: 242 times

Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: Beskid »

Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: sydonia »

Na Planszowych Newsach pojawił się przeciek, że będzie polska edycja Demeter.
loaru
Posty: 311
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 67 times
Been thanked: 119 times

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: loaru »

Mam Varunę i niech nikogo nie zmyli okładka, bo w rzeczywistości to pozbawiona klimatu wykreślanka. Jak ktoś lubi takie suche sałatki punktowe ze sporym móżdzeniem, to może będzie bardziej zadowolony. Tematyka nie ma większego znaczenia, równie dobrze można by zakreślać części owoców albo roślin, podróżując rowerem po Toruniu.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: japanczyk »

loaru pisze: 04 kwie 2022, 12:43 Mam Varunę i niech nikogo nie zmyli okładka, bo w rzeczywistości to pozbawiona klimatu wykreślanka. Jak ktoś lubi takie suche sałatki punktowe ze sporym móżdzeniem, to może będzie bardziej zadowolony. Tematyka nie ma większego znaczenia, równie dobrze można by zakreślać części owoców albo roślin, podróżując rowerem po Toruniu.
A znasz klimatycznego roll/flip n write'a? :P
loaru
Posty: 311
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 67 times
Been thanked: 119 times

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: loaru »

japanczyk pisze: 04 kwie 2022, 12:45 A znasz klimatycznego roll/flip n write'a? :P
Za takiego uznałem Kartografów, ale oczywiście mogę się mylić :D
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: rand »

Nie wiem dla mnie w wykreslankach zawsze będzie chodziło, żeby wykreślić/ coś wpisywać, ciężko tu o klimat. Gra chyba dużo opinii czy recenzji nie ma ale jeden gameplay wystarczył, żeby wpadła na wish listę.
Awatar użytkownika
moriagames
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2021, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Demeter / Varuna - Sorry We Are French

Post autor: moriagames »

Zagraliśmy wielokrotnie w Demeter i postanowiliśmy sprowadzić tę świetną euro-dino-wykreślankę na polski rynek :D
Gra ukaże się najprawdopodobniej w 4 kwartale tego roku :) Owszem, klimatu tu za dużo nie uświadczymy, ale poziom kombinowania, szukania zależności między kilkoma obszarami, aktywacji bonusów, odblokowywania celów etc. jest absolutnie satysfakcjonujący :)

Obrazek
Awatar użytkownika
moriagames
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2021, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: moriagames »

Polska edycja Demeter jest już u nas w magazynie, więc rozpoczęliśmy przedsprzedaż, na ten moment tylko w naszym sklepie - https://moriagames.pl/sklep/. Przy zamówieniu bezpośrednio od nas grę wysyłamy od razu przedpremierowo i dorzucamy 4 ołówki z logo Morii.

Gra trafiła też do recenzentów, więc pojawią się na pewno różne materiały (video, pisane).

Przedsprzedaż potrwa do 27 listopada 2022 r., a oficjalna premiera jest wyznaczona na 28 listopada 2022 r.

Dla fanów wykreślanek, którzy lubią dinozaury i wykręcanie kombosów, to tytuł zdecydowanie do wrzucenia na radar :)

Prywatnie dodam, że gra nie przytłacza mnogością wszystkiego (tak jak Mur Hadriana), ale nie jest też za lekka i za luźna, i można fajnie pokombosować akcje. Poziom trudności 2,26 na BGG raczej dobrze obrazuje ciężar Demeter. Bazowa mechanika jest prosta, ale 12 rund daje pewną ciasnotę. Sam autor przyznał, że inspirował się Welcome to i eurasami pokroju Coimbry.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:38 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: Miszon »

moriagames pisze: 07 lis 2022, 22:31 Polska edycja Demeter jest już u nas w magazynie, więc rozpoczęliśmy przedsprzedaż, na ten moment tylko w naszym sklepie - https://moriagames.pl/sklep/. Przy zamówieniu bezpośrednio od nas grę wysyłamy od razu przedpremierowo i dorzucamy 4 ołówki z logo Morii.

Gra trafiła też do recenzentów, więc pojawią się na pewno różne materiały (video, pisane).

Przedsprzedaż potrwa do 27 listopada 2022 r., a oficjalna premiera jest wyznaczona na 28 listopada 2022 r.
Czy planujecie wydanie dodatku?
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... umn-winter
Gra nam mocno podeszła, nawet nagrałem wspólną rozgrywkę na youtube w sensie do zdalnego zmierzenia się w grze ;-) , dodatek byłby wielce pożądany :-) .
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 13:53 przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
moriagames
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2021, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: moriagames »

Miszon pisze: 13 mar 2023, 14:22 Czy planujecie wydanie dodatku?
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... umn-winter
Gra nam mocno podeszła, nawet nagrałem sobie wspólną rozgrywkę w sensie do zdalnego zmierzenia się w grze ;-) , dodatek byłby wielce pożądany :-) .
Nowe arkusze są świetne :) Ale na ten moment nie pracujemy nad dodatkiem. Nie mówimy jeszcze kategorycznego nie, ale pisząc wprost, sprzedaż Demeter stanęła i w pierwszej kolejności chcemy ją ożywić.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: Miszon »

moriagames pisze: 04 sie 2023, 12:05sprzedaż Demeter stanęła i w pierwszej kolejności chcemy ją ożywić.
No to działajcie żeby ożywić, bo nam się bardzo podoba :-) . Mój rekord życiowy to 78 punktów, a "rekord pudełka" to 93 (!) - nie wiem jakim cudem kolega to zrobił.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 488
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 879 times
Been thanked: 210 times

Re: Demeter / Varuna (Matthieu Verdier)

Post autor: JollyRoger90 »

Miszon pisze: 04 sie 2023, 13:52
moriagames pisze: 04 sie 2023, 12:05sprzedaż Demeter stanęła i w pierwszej kolejności chcemy ją ożywić.
No to działajcie żeby ożywić, bo nam się bardzo podoba :-) . Mój rekord życiowy to 78 punktów, a "rekord pudełka" to 93 (!) - nie wiem jakim cudem kolega to zrobił.
Mi tez raz się udało wykręcić 92 :) tak to ok 70 się kręci punktacja :)

Potwierdzam też bym coś dodatkowego zgarnął do Demeter, albo Varune :)
ODPOWIEDZ