dodatek do 7 cudów świata

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

dodatek do 7 cudów świata

Post autor: Nikto0 »

Jaki wybrać pierwszy dodatek lub dodatki do 7 cudów świata? Jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to proszę pytać. :D
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: enrico2000 »

Byłem w tym temacie akurat rok temu.

Dla naszej ekipy zdecydowanie najlepszym dodatkiem do nowego wydania jest Armada. Dodaje sporo nowości, zaczynasz inaczej kombinować niż w podstawce. Może warto wziąć kartę, która nie do końca jest Ci potrzebna ale wykonasz dzięki niej ruch statkiem i dzięki temu coś zyskasz? Dla nas wprowadza grę na wyższy poziom choć ją wydłuża.

Kolejny na liście to Miasta. Też bardzo polecam. Czarne karty dodają dużo negatywnej interakcji (jak na 7 Cudów). Rozgrywka jest wyraźnie bardziej emocjonująca.

Ostatnim są Liderzy. Tutaj zagraliśmy z nimi ledwie kilka razy. Powiem szczerze, że nas nie urzekły.

Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie Armady i Miast. Liderów możesz sobie darować.
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: dizzit »

jak dla mnie +1 do miast - ciekawe efekty na kartach a gra zajmuje tyle co zajmowała
Mi z kolei nie podchodzi armada i Babel bo nagle gra zaczyna zajmować za dużo i jakoś rozboudowa w tą stronę mi nie pasuje
Mam liderów - ale też w porównaniu do Miast na minus bo ten dodatek moim zdaniem mocno cierpi na dociąg - są liderzy których zawsze opłaca się dołączać a są tacy którzy działąją mocno sytuacyjnie
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: Nikto0 »

Skoro już dwie osoby proponują miasta to chyba skłonię się do zakupu właśnie tego dodatku. A może ktoś podać drugi, który by jeszcze bardziej urozmaicił rozgrywkę? :D
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: dizzit »

Kwestia co rozumiesz przez urozmaicenia. Dla mnie miasta dodają efekt niepewności do każdej rundy - w orginale tylko fioletowe karty w III epoce.
Moim zdaniem te większe dodatki próbują z tej gry zrobić mini euraska - co jest bez sensu - są lepsze euraski.

Mam 7 cudów od conajmniej kilku lat i zazwyczaj lądują na stole na wkacjach rodzinnych - gramy tylko w podstawke i ewentualnie miasta.
Ja bym się zainteresował innymi grami niż kupował dodatki do tej.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: Miszon »

Też popieram Miasta, dodają tyle ile powinien dawać dodatek - urozmaicenie nie zmienajace całkiem gry. Liderzy też nas nie urzekli.
Armada jak już się znudzą Miasta.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Nikto0
Posty: 56
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:33
Has thanked: 13 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: Nikto0 »

Lepiej kupić dodatek miasta ewentualnie dodać jakiś inny dodatek czy kupić inną grę, jeżeli siedem cudów świata to była pierwsza gra i ona się spodobała :D
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: dodatek do 7 cudów świata

Post autor: dizzit »

Zdecydowanie inną gre. Dużo do odkrycia :). Z moich pierwszych 20 gier na półce zostały trzy
ODPOWIEDZ