Opóźnienia na KS

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Faello
Posty: 230
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Opóźnienia na KS

Post autor: Faello »

.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2024, 19:37 przez Faello, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Rozumiem, że opóźnienia wkurzają, pewnie można by na okoliczności nieco ponarzekać, ale jeżeli dla Ciebie sam fakt opóźnienia jest tak dużym problemem to odpuść ogólnie KS bo niestety tak to działa. To nie preorder (chociaż w obecnych czasach to i preordery zaliczają obsuwy).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Faello
Posty: 230
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Faello »

.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2024, 19:37 przez Faello, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Faello pisze: 04 sty 2022, 00:24
Spoko, pożycz mi pół tysia na 0 procent na 1,5 roku, a jak już Ci może oddam to daj znać jak było. Pozwalam Ci nieco ponarzekać.
Ja nie narzekam bo wspierając grę na KS, wiem na czym to polega i znam ryzyka. Dla Ciebie widocznie to jest pierwszy raz, więc już wiesz, że ta forma kupowania gier nie jest dla Ciebie. Czekaj aż pojawi się w sklepie i kupuj wtedy, oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu :)

Pozostaje jeszcze kwestia tego, co będzie jeżeli każdy będzie czekał aż inni sfinansują kampanie a co za tym często idzie - możliwość powstania gry na tyle niszowej, że przy "tradycyjnym" modelu wydawniczym nie miałaby szans na powstanie. Też nie lubię czekać ale cieszę się, że istnieje wydawnictwo, które wydaje gry, których nie wydałby nikt inny i do tego wydaje je w standardzie w jakim nie wydałby jej nikt inny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Opóźnienia na KS

Post autor: raj »

A mnie ciekawi czy aktualnie wogóle są kampanie KS bez wielkich obsów. Mowa o takich, gdzie gra dopiero powstaje a nie takich już prawie wydrukowanych, tylko robiących przedsprzedaż (choć i takie się ładnie wywalają).
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sasquach »

raj pisze: 04 sty 2022, 07:33 A mnie ciekawi czy aktualnie wogóle są kampanie KS bez wielkich obsów. Mowa o takich, gdzie gra dopiero powstaje a nie takich już prawie wydrukowanych, tylko robiących przedsprzedaż (choć i takie się ładnie wywalają).
Aeon's End: Legacy of Gravehold miał miesiąc opóźnienia, więc tyle co nic.
Rurik: Stone & Blade był dostarczony o czasie.
Ankh i Twisted Fables zaliczyły 3 miesiące opóźnienia. Przy projektach opóźnionych o rok czy więcej to w sumie nie tak dużo :)
piwko
Posty: 364
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 70 times
Been thanked: 103 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: piwko »

Ja też nie zamierzam ich już wspierać. Ogólnie planuję bardzo ograniczyć KS/GF, co w sumie w 2021 się udało, ale w 2022 zejdę praktycznie do zera. Natomiast Phalanx trafia na moją czarną listę i żeby wydawali coś wymarzonego to nie dam na to ani złotówki. To co zrobili przy Sukcesorach to kpina ze wspierających.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11172
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 04 sty 2022, 10:36 Ankh i Twisted Fables zaliczyły 3 miesiące opóźnienia. Przy projektach opóźnionych o rok czy więcej to w sumie nie tak dużo :)
Ankh tak po prawdzie chyba nie był opóźniony, bo pierwsze zdjecia od Chińskich backerów zaczeły pojawiac sie na koniec maja własnie:

https://www.kickstarter.com/projects/cm ... ts/3201309
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 621
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 167 times
Been thanked: 163 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Muleq »

No niestety, polityka wielu wydawnictw ( nie tylko Phalanx ) mocno podkopała zaufanie wspierających do tego typu finansowania gier. Z drugiej strony rację ma Probe9 pisząc, że gdyby nie KS to pewnie w wiele gier nie dane by nam było zagrać. Ja po doświadczeniach z Sukcesorami i Etherfields również wyleczyłem się z KS choć piszę to ze smutkiem bo sama idea wg mnie jest świetna.
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: sasquach »

japanczyk pisze: 04 sty 2022, 10:51 Ankh tak po prawdzie chyba nie był opóźniony, bo pierwsze zdjecia od Chińskich backerów zaczeły pojawiac sie na koniec maja własnie:
Tylko, że oni mają z definicji wcześniej, bo zwykle odpada im praktycznie cały transport. Pytanie co uznajemy za koniec? Zakończenie produkcji czy rozpoczęcie wysyłki z hubów w USA/EU? Bo różnica między tymi wydarzeniami potrafi być długa.
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Ja na to patrzę tak, że o ile opóźnienia wynikają z nieprzewidzianych okoliczności (dlatego teraz wiele KSów traktuje ulgowo przez covid) to nie mam z tym wielkiego problemu. Jeżeli natomiast Phalanx pójdzie drogą AR i zrobią z opóźnień częśc swojej polityki wydawniczej to będę pierwszym, który to skrytykuje. Ale krytykowanie KSów za sam fakt opóźnienia to tak jakby krytykować wodę za to, że jest mokra :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11172
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 04 sty 2022, 11:06 Tylko, że oni mają z definicji wcześniej, bo zwykle odpada im praktycznie cały transport. Pytanie co uznajemy za koniec? Zakończenie produkcji czy rozpoczęcie wysyłki z hubów w USA/EU? Bo różnica między tymi wydarzeniami potrafi być długa.
Początek wysyłki i pierwsze dostawy to data dostarczenia gry, to ze cały proces potrafi sie rozciagac na 3 i wiecej miesiecy to inna sprawa, ale na pewno nie mozna mówic, ze gra się opóźniła, skoro w maju gracze mieli ja juz na stołach.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 47 times
Been thanked: 42 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: maciej.kr »

Probe9 pisze: 04 sty 2022, 11:18 Ja na to patrzę tak, że o ile opóźnienia wynikają z nieprzewidzianych okoliczności (dlatego teraz wiele KSów traktuje ulgowo przez covid) to nie mam z tym wielkiego problemu. Jeżeli natomiast Phalanx pójdzie drogą AR i zrobią z opóźnień częśc swojej polityki wydawniczej to będę pierwszym, który to skrytykuje. Ale krytykowanie KSów za sam fakt opóźnienia to tak jakby krytykować wodę za to, że jest mokra :)
Myślę że oni juz sa na tej drodze. Nawet się nie tłumacza już skąd opóźnienia. W tym czasie wydali albo dodrukowali już kilkanaście innych gier ( scythe, tapestry, brassy i inne) .
Opóźnienia nie są tylko z Sukcesorami. Czekam na moje gry i dziękuję za współpracę
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

maciej.kr pisze: 04 sty 2022, 12:03
Myślę że oni juz sa na tej drodze. Nawet się nie tłumacza już skąd opóźnienia. W tym czasie wydali albo dodrukowali już kilkanaście innych gier ( scythe, tapestry, brassy i inne) .
Opóźnienia nie są tylko z Sukcesorami. Czekam na moje gry i dziękuję za współpracę
Sam zauważyłeś, że Sukcesorzy to raczej wypadek przy pracy a nie trend (bo inne gry mają w miare terminowe dodruki), więc coś mi się nie zgadza z tym, że już są na tej drodze ;p Gdyby byli to by ze wszytkim mieli obsuwy. Pierwszą ich kampanią już w erze covid jest Coalitions, więc zobaczymy jak z tym pójdzie. Póki co wygląda ok - długi termin dostarczenia, nie zamykają od razu PM tylko dali czas do lipca (czyli zaledwie 4 m przed przewidywanym dostarczeniem), więc dość uczciwe podejście.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
612
Posty: 437
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 70 times
Been thanked: 571 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: 612 »

Probe9 pisze: 04 sty 2022, 12:41
maciej.kr pisze: 04 sty 2022, 12:03
Myślę że oni juz sa na tej drodze. Nawet się nie tłumacza już skąd opóźnienia. W tym czasie wydali albo dodrukowali już kilkanaście innych gier ( scythe, tapestry, brassy i inne) .
Opóźnienia nie są tylko z Sukcesorami. Czekam na moje gry i dziękuję za współpracę
Sam zauważyłeś, że Sukcesorzy to raczej wypadek przy pracy a nie trend
No nie wiem, Phalanx zorganizował też KS'a Race to Moscow, planowany termin dostawy upłynął w październiku 2020 r., a gry jak nie było tak nadal nie ma.
Faello
Posty: 230
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Faello »

.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2024, 19:36 przez Faello, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Fenrisek83 »

Nie do końca bo ceny kontenerów, transportu a nawet tektury poszły w górę. Obsuwy w terminie produkcji i wysyłki to wieksze koszty a tym samym mniejszy zarobek dla firmy. AR bierze to na siebie o czym z tego co pamiętam wspominało nie wiem jak u Phalanx...
Ja już wyleczyłem się z ks. Czekam tylko na 2 fale teinted grail i nemesis lockdown i na jakiś czas sobie odpuszczę zwłaszcza, że zapisałem się do kluby który nakupił gier za kilkanaście tysięcy złotych. Członkostwo jest darmowe no i graczy jest więcej a każdy z klubowiczów ma też własne gry. ;)
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Faello pisze: 04 sty 2022, 15:24
Nie chodzi tylko o opóźnienie, chodzi także o sposób w jaki się o nich informuje. Tłumaczenie się drukarnią nie zmienia faktu, że obrywa KONSUMENT.
No ale pierwszy raz piszesz o czymś innym niż opóźnienia, dlatego cały czas kontruje argument opóźnień, który w kontekście KS jest średnim wyznacznikiem.
Faello pisze: 04 sty 2022, 15:24KS to luksusowy dla producenta gier system gdzie de facto osoby fizyczne udzielają nieoprocentowanego kredytu twórcom gier bo mają pomysł, a opóźnienia (jeden z klasycznych powodów do modyfikacji umów, szczególnie w relacji konsument-przedsiębiorca) są z definicji akceptowalne.
Oczywiście, że tak. Staram Ci się to wytłumaczyć od kilku postów :) Jeżeli komuś to nie odpowiada to niech nie korzysta z KS. Wspieranie kolejnych KS podczas gdy jest się jego zatwardziałym wrogiem to nieco masochizm :)

Ja lubię KS bo daje możliwość wydania świetnych gier, które w normalnym modelu wydawniczym miałyby problemy żeby się ukazać. Dodatkowo w takiej jakości. Gdyby taki H&H był wydawany przez powiedzmy Compass czy nawet GMT to kosztowałby chore pieniądze (oczywiście w życiu by tak gry nie wydali, bo się to raczej nie opłaca). A Phalanx wydało grę w świetnej jakości (dodatkowo z figurkami, które przy niskich nakładach potrafią dać finansowo w kość) w cenie w jakiej wydawane są gry wojenne z papierowymi mapami, cienkimi, brzydkimi żetonami no i oczywiście z instrukcją wydaną na papierze jakości papieru toaletowego. To samo się tyczy Sukcesorów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 152
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Piskal »

Lubię gry Phalanxów, mam chyba najwięcej ich gier, ale opóźnienia Sukcesorów są kosmiczne. I sposób realizacji tego KS przekreśla chyba zamawianie czegokolwiek u nich w ten sposób w przyszłości (informowanie, że już się drukuje, a potem okazywało się, że nawet ten druk nie może być jeszcze zlecony, etc). A mam jeszcze kupione i czekam na Total Dominantion i Coalitions... ale chyba w nic nowego już nie wejdę. (Freedom zamówiłem już w preorderze sklepu - z opcją zapłaty przy odbiorze (choć to akurat nie KS tylko P250).
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Faello
Posty: 230
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Faello »

.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2024, 19:35 przez Faello, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Fenrisek83 »

Faello pisze: 01 lut 2022, 04:20
Piskal pisze: 12 sty 2022, 10:17 Lubię gry Phalanxów, mam chyba najwięcej ich gier, ale opóźnienia Sukcesorów są kosmiczne. I sposób realizacji tego KS przekreśla chyba zamawianie czegokolwiek u nich w ten sposób w przyszłości (informowanie, że już się drukuje, a potem okazywało się, że nawet ten druk nie może być jeszcze zlecony, etc). A mam jeszcze kupione i czekam na Total Dominantion i Coalitions... ale chyba w nic nowego już nie wejdę. (Freedom zamówiłem już w preorderze sklepu - z opcją zapłaty przy odbiorze (choć to akurat nie KS tylko P250).
Cóż, sam sobie jesteś winien. Opóźnienia z Successors są już od miesięcy. To trochę jak z tym pieskiem z mema this is fine - pieskiem z mema są tacy jak Fenrisek83, a Ty się do pieska przysiadłeś i teraz razem możecie pogadać o tym, że "this is fine".
Gre zamówiłem w sklepie z płatnością przy odbiorze. Tak zamawiam wszystkie gry od AR. Poczytałem o AR zanim zamówiłem i miałem pełnią świadomość, że mają obsuwy. Dlatego wolę zapłacić trochę więcej zamawiając przez sklep i spać spokojnie.
Gry AR które mam wychodzą i tak taniej jak miałbym je kupować w wersji sklepowej i szukać dodatków ks exclusive z drugiej ręki. Dzięki temu nie mam bólu pupy czekając na ich gry. Na podstawie jednego mojego wpisu dopowiedziałeś sobie resztę. xD
Zluzuj poślady. ;)
Edit: Gry od AR mi się bardzo podobają tak jak i moim wspołgraczom. Z nemesisa, lords of hellas i This war of mine jestem bardzo zadowolony (te gry od nich mam). Tą ostatnią całą mam z dodatkami w wersji sklepowej nie z ks.
W związku z powyższym nie narzekam i nie ból dupie na forum bo zanim kupiłem wersję ks przez sklep z płatnością przy odbiorze zapoznałem się z ich działalnością i z tym, że robią bardzo dobre gry. Jak się nie wie jak działa ks i praktyki AR to się później spina i wylewa swoje żale na forach zamiast pisać do wydawcy i wycofać wsparcie. :)

WIĘC TWOJE ZAŁOŻENIA SĄ Z PUPY. ;)
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 152
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Piskal »

Faello pisze: 01 lut 2022, 04:20
Piskal pisze: 12 sty 2022, 10:17 Lubię gry Phalanxów, mam chyba najwięcej ich gier, ale opóźnienia Sukcesorów są kosmiczne. I sposób realizacji tego KS przekreśla chyba zamawianie czegokolwiek u nich w ten sposób w przyszłości (informowanie, że już się drukuje, a potem okazywało się, że nawet ten druk nie może być jeszcze zlecony, etc). A mam jeszcze kupione i czekam na Total Dominantion i Coalitions... ale chyba w nic nowego już nie wejdę. (Freedom zamówiłem już w preorderze sklepu - z opcją zapłaty przy odbiorze (choć to akurat nie KS tylko P250).
Cóż, sam sobie jesteś winien. Opóźnienia z Successors są już od miesięcy. To trochę jak z tym pieskiem z mema this is fine - pieskiem z mema są tacy jak Fenrisek83, a Ty się do pieska przysiadłeś i teraz razem możecie pogadać o tym, że "this is fine".
No nie, wcześniejsze KS Phalanxów nie miały AŻ takich opóźnień. Gdy ruszała kampania Domination, Sukcesorzy mieli dojśc co prawda już nie w październiku 2020 ale w grudniu (więc opóźnienie prawie żadne).
Coalitions już raczej nie powinienem wspierać, bo niby Domination miało być nadal w terminie, ale Sukcesorzy już mieli pół roku opóźnienia (choć nadal wg zapewnień dostawa miała być w sierpniu / wrześniu 2021...)

Trzeba przyznać, że bardzo zwodzili wspierających i komunikacja była mało szczera. Dlatego nowe tytuły już odpuszczę i nie wejdę w nie...
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Probe9
Posty: 2470
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 659 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Probe9 »

Fenrisek83 pisze: 01 lut 2022, 10:07
W związku z powyższym nie narzekam i nie ból dupie na forum bo zanim kupiłem wersję ks przez sklep z płatnością przy odbiorze zapoznałem się z ich działalnością i z tym, że robią bardzo dobre gry.
Te czasy kupowania KSów w sklepach z płatnością przy odbiorze chyba powoli się kończą, więc będzie trzeba pójść albo w 1 albo w 2 stronę :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: Fenrisek83 »

Probe9 pisze: 01 lut 2022, 14:13
Fenrisek83 pisze: 01 lut 2022, 10:07
W związku z powyższym nie narzekam i nie ból dupie na forum bo zanim kupiłem wersję ks przez sklep z płatnością przy odbiorze zapoznałem się z ich działalnością i z tym, że robią bardzo dobre gry.
Te czasy kupowania KSów w sklepach z płatnością przy odbiorze chyba powoli się kończą, więc będzie trzeba pójść albo w 1 albo w 2 stronę :)
Gry z ks to nie artykuły pierwszej potrzeby. ;)
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: Opóźnienia na KS

Post autor: gogovsky »

2022 a ludzie nadal ekscytują się opóźnienami na KS? Hurr durr opóźnienie nie będę wspierał głosuję portfelem, nie chcę Was martwić, ale z tych firm no1 cares:) Portal(ogolne podejście), CMON, phalanx czy AR mają tylu chętnych, że wycierają oczy dolarami na wieść, że to Wasz ostatni KS.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ