Moje Skarby (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Moje Skarby (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: PanFantomas »

„Moje skarby” to bardzo ładna gra logiczna w zbieranie różnych drobiazgów i układanie ich w odpowiedni sposób w swojej gablotce.

Głównym celem gry jest zbieranie zestawów różnych przedmiotów, grupowanie ich według koloru i typu i układanie ich na swojej planszetce. Punkty zdobywamy za wypełnione wiersze i kolumny naszej gablotki, za karty kolekcji i cudów, za przedmioty z symbolem korony.

Gra ma wariant solo, w którym nasz przeciwnik za pomocą talii kart zajmuje nam dostępne akcje i usuwa kafelki wystawione na stole.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:24 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Moje Skarby (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: charlie »

Od premiery jakiś czas już minął, ale mam wrażenie, że gra trochę niesłusznie przeszła bez echa.

Lubię inne gry Finna (Niezłe Ziółka, Biblios), lubię ten hipisowy klimacik, na grę wpadłem przypadkiem i kupiłem w ciemno (co się rzadko zdarza) córce na Gwiazdkę po obejrzeniu filmu PanFantomas/Trybu Solo (dzięki! :D). Mamy już za sobą blisko 20 partii po 3 tygodniach od pierwszej partii i nadal nam się nie nudzi.

Wydanie bardzo ładne, sporo estetycznie wykonanych elementów (pudełko adekwatne do zawartości), zasady proste, intuicyjne, ale największym atutem jest stosunek prostoty i radości z rozgrywki do czasu spędzonego przy stole. Z rozłożeniem i policzeniem punktów we dwójkę gramy średnio jakieś 10-12 minut, a już na pewno zamykamy się w 15, a jednocześnie gramy w angażującą grę. Wiadomo, to subiektywne, ale porównałbym to do uczucia zagrania w Kingdomino (nawet mechanika kolejności ta sama), Wsiąść do Pociągu: Nowy Jork, Patchwork Express, Draftozaur, Splendor, Miodek, NMBR9, Pizzeria, Mały Książę: Stwórz mi planetę, Point Salad, Niezłe Ziółka, Wodny Szlak. Od tej pory Moje Skarby będą godnie zastępować wyżej wymienione gry.

Jeszcze jedno, oczywiście sugerowane ograniczenie wiekowe 14+ to żart. Córka ma 9 (jest ograna, ale bez przesady). Syn który ma 6 lat już prawie to ogarnia.
ODPOWIEDZ