tania gra dla chłopca 5 lat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: Harun »

Cześć,

mam już rozplanowaną edukację planszówkową mojego młodszego syna, włącznie z tym, że gry już czekają w szafie na odpowiedni moment :)
ale w związku z urodzinkami, 5 lat, rodzice pytają mnie o pomysły na prezenty.

Macie coś takiego na szybko, bo nie chcę nikogo z Was kłopotać, co się u Was sprawdziło?

- Cena max 35 zł
- Dostępna na rynku
- Na 5 urodziny - wiem i podziwiam, że wiele Waszych dzieci gra w gry przewidziane dla starszych, ale moja prośba, abyśmy trzymali się gier stricte dziecięcych i nie na wyrost,
- Nie memory

Najchętniej jakaś wesoła, prosta ale i sympatyczna mała gierka. Sam z takich wskazałbym np. nogi stonogi, czy jakiś klon dobble. Oczywiście lubimy też i inne gry, ale np. już taki Lisek urwisek, którego sam rozdaję na urodzinkach innych dzieci, wykracza poza limit cenowy, a ten jest dla mnie o tyle istotny, że robimy urodzinki łączone. Nie chcę nikogo obarczać droższymi prezentami, cieszę się na samo wydarzenie.

Jest w ogóle coś takiego?

Z góry dziękuję!
azazelmo
Posty: 917
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 152 times
Been thanked: 295 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: azazelmo »

Mój mały grał chętnie w Similo Bajki, ale po pierwsze był młodszy (3lata), nie graliśmy zgodnie z zasadami (u nas jedna osoba miała jedną losową kartę, a druga zadawała pytania na tak/nie) i mały znał dobrze wszystkie bajki. Było mnóstwo frajdy, bo oby stronom było trudno zgadnąć. W naszym stylu gra jest chyba za prosta dla 5 latka, ale grając zgodnie z zasadami jest chyba trudniejsza.
Ja kupiłem talie za 9 zł.

Ps. Karta Urszuli jest za straszna dla 3 latka. 30paro latka też dreszcz przebiegał.

Edit: przyszły mi jeszcze do głowy Przewrotne Żabki. Dla mojego chyba jeszcze za trudne, ale 5 latek chyba da radę. Uwaga! Jest tam element pamięciowy, ale to nie jest gra typu memo. 25 zł empik.com
kulka
Posty: 155
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: kulka »

Proponuję Smoki - 5 latek na pewno sobie poradzi, a i starsze dzieci i dorośli nudzić się nie będą. Kryterium ceny też spełnia.
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: Uncle_Grga »

kulka pisze: 02 cze 2022, 10:08 Proponuję Smoki - 5 latek na pewno sobie poradzi, a i starsze dzieci i dorośli nudzić się nie będą. Kryterium ceny też spełnia.
To generalnie dobry kierunek: Sen, Smoki, Koty. Problemem może być cena: większość sklepów w ofercie wycenia je 40-50+.. trzeba się rozglądać po promocjach. Czy 35- się trafi? Kto wie, może?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 418
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 619 times
Been thanked: 408 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: kuleczka91 »

Ogólnie to polecam grę Sen jak już wyżej wspomniano, bo gra idealnie trenuje pamięć, przy tej grze czasem nawet dorośli się gubią co gdzie mieli schowane ;-) Zerknij też na karciankę Wirus, zwykle śmiga w cenach 20-25 zł, Uno Junior jest w smyku za niecałe 20 zł ;)
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: esubotowicz »

Może jakaś wersja Super Farmera?
nie ma pamięciówki, jest liczenie :)
Ewa
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: tomekmani3k »

Moja prawie 5 letnia córka lubi ostatnio grać w Pełny kurnik od Kukuryku, prosta turlanka za około 20 zł.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: charlie »

Paszczaki, Bandido, Pora na Stwora, Nogi Stonogi.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: ozon »

Ja bym zaproponował wymienione już wcześniej Nogi Stonogi oraz Similo - w tej kolejności.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: Harun »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas.

Zapoznałem się z Waszymi propozycjami, niestety nic mnie nie przekonało, ale może inni skorzystają.
Tzn. przekonują mnie nogi stonogi, ale jak napisałem na początku, sam bym je zaproponował. Mamy i lubimy.

Czas na polecenia mi się skończył, więc jeśli o mnie chodzi, temat jest wyczerpany i do zamknięcia.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: tania gra dla chłopca 5 lat

Post autor: MsbS »

Harun pisze: 03 cze 2022, 20:41 Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i poświęcony mi czas.

Zapoznałem się z Waszymi propozycjami, niestety nic mnie nie przekonało, ale może inni skorzystają.
Tzn. przekonują mnie nogi stonogi, ale jak napisałem na początku, sam bym je zaproponował. Mamy i lubimy.

Czas na polecenia mi się skończył, więc jeśli o mnie chodzi, temat jest wyczerpany i do zamknięcia.
Przegapiłem wątek, ale może zdążę dorzucić pomysł: Kotobirynt?
ODPOWIEDZ