Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 325
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 198 times
Been thanked: 248 times

Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: BasiekD »

Hej dzień dobry,

Long story short:
3 osoby, ograne, znają angielski.
Kolekcja gier duża, różnorodna, ale czasu na granie mało.
Obecnie skupiamy się na kooperacji w 3 osoby i potrzebujemy polecenia w tym konkretnie zakresie. Rozgrywka do 2h, język polski lub angielski. Dostępna na rynku, cena bez znaczenia.

W co gramy:
Ostatnio praktycznie tylko w AEONS END z dodatkami. Dla naszej grupy gra to hit, pasuje nam bardzo. Podoba nam się różnorodność (magowie, rynek, nemesis), emocje, sam klimat. Jeszcze długo nam się nie znudzi.

O czym myślimy:
Arkham Horror LCG edycja rozszerzona. Wg. opisu mogą zagrać 3 osoby (proszę o potwierdzenie czy bez kupienia drugiego zestawu tak się da).

Co już mamy z kooperacji:
1. SW Imperium Atakuje - bardzo na tak, ale chcemy w to grać w pełnym składzie ze złym bez apki. Nie ma na to warunków obecnie.
2. Robinson - lubimy, gramy.
3. Zombiecide - może być, ale nie tego szukamy.
4. Detektyw - czeka na swój czas.

Co nas nie interesuje:
Proste gry w stylu Hanabi itd.

Co jeszcze? Co polecacie?
Dzięki!
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 999
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1005 times
Been thanked: 450 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: KurikDeVolay »

Spirit Island. Nie ma się co produkować, dużo o tej grze już zostało napisane i powiedziane, wystarczy poszperać. Ogromna regrywalność, modułowość jak w AE, regulacja poziomu trudności, przez ilość przepalanych zwojów - brak syndromu gracza alfa. Moim zdaniem doskonałe rozwinięcie Ajons Endów.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 183
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Giermek »

BasiekD pisze: 20 cze 2022, 12:17
1. SW Imperium Atakuje - bardzo na tak, ale chcemy w to grać w pełnym składzie ze złym bez apki. Nie ma na to warunków obecnie.
My właśnie z tego powodu wymieniliśmy na Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1664
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 363 times
Kontakt:

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: nidhog »

A może warto rozważyć tiny epic dungeons?
Kompaktowy dungeon crawler z niezła regrywalnoscia walnoscią. Czas gry się zgadza, a mozna go wydłużyć z dodatkiem tworząc 3 poziomowe lochy.
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: ted »

a pierwszy Pandemic Legacy? Grałem to w kilka lat temu, kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać i do dziś pamiętam te emocje.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: arturmarek »

Zdecydowanie Spirit Island.
Może też Gloomhaven, ewentualnie na początek Szczęki Lwa.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Moonz »

Zdecydowanie Spirit Island. Miałem, sprzedałem i teraz żałuję. Trochę gier już puściłem, jednak tylko do tej mi tęskno. Sprawdził bym też Machinę Arcanę. Ja uwielbiam solo na dwie ręce. Nie wiem czy ilość decyzji dla prowadzenia 1 postaci będzie was satysfakcjonować, ogarnijcie jakieś rozgrywki na yt. Dla mnie top.

Edit: Do SI: Nie wiem jak innych ale mnie w grze momentami hamował paraliż decyzyjny w szukaniu najefektywniejszego ruchu. Warto wziąć pod uwagę.
2h mi umknęło- raczej MA nie wyjdzie.
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1449 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Cyel »

Machina Arcana, podobnie jak większość dungeon crawlerów, słabo się spisuje na większą liczbę graczy. Postacie po prostu mają za mało do zrobienia podczas swojej tury a czekania na kolejny ruch może być sporo. MA to super gra, ale zdecydowanie moim zdaniem solo lub max 2 graczy i w obu wypadkach full 4 postacie.

Wyjątkiem od tego jest Gloomhaven, które daje masę interesujących decyzji i taktycznych i fabularnych a zarazem każdy gra za siebie i dzięki sprytnym mechanicznym rozwiązaniom gracz alfa, chcący mówić wszystkim co powinni zrobić, może się schować. Polecam całym sercem!

Bardziej jednostrzałowo - This War of Mine - zdecydowanie mniej główkowania i interesujących łamigłówek niż w GH, za to emocje i wybory na pęczki.

Spirit Island odradzę - emocje jak na grzybach, mozolne parcie przez absolutnie niczym niezaskakujące, monotonne dostawianie i zdejmowanie żetoników z pól "dodaj jeden, odejmij jeden, dodaj jeden, odejmij dwa, dodaj trzy odejmij jeden..."
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Bruno »

Podobnie jak Kolega wyżej, też polecę Szczęki Lwa ("małe Gloomhaven"), ale dodam też coś nieoczywistego:

- Napad na Doomrock.

Podobnie jak Aeons End ta gra to kilka bardzo taktycznych starć z przeciwnikami w konwencji fantasy, tyle że ze szczyptą specyficznego humoru. Tu link nie tyle do oferty sprzedażowej (bo można ten tytuł kupić znacznie taniej), co do opisu gry i licznych opinii zadowolonych graczy:
https://www.rebel.pl/gry-planszowe/napa ... 05088.html
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
fenrir86
Posty: 29
Rejestracja: 26 cze 2015, 14:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: fenrir86 »

Jeseli szukacie emocji powinniscie speobowac zagrac w Nemesis. Najlepiej gdzies wypozyczyc pierw.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Khag »

Wg. Mnie najbliżej emocji będzie brzdęk! - "Jaka kostka się pojawi?!", Jest wersja Legacy którą serdecznie polecam.

Super powinno też podpalać Nemesis - moja ukochana uwielbia tą grę.
Poznań i okolice.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kooperacja dla 3 graczy - regrywalność + emocje + wybory

Post autor: Moonz »

Pojawiła sie jeszcze Pętla od LG. Japanczyk w watku o grze forsuje jej świetność. Ja nie miałem okazji zagrać ale może to akurat to czego szukasz.
ODPOWIEDZ