Gra miesiąca - kwiecień 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: yosz »

Wiem, że jeszcze nie jest koniec miesiąca i może robię mały falstart z tym tematem... ale ani dzisiaj, ani jutro grać pewnie nie będę i nic nie zmieni i tak mojego wyboru. A więc jak zwykle zapraszam do dzielenia się Waszymi wyborami na najlepszą grę miesiąca kwietnia 2009.

Poznałem kilka nowych gier o których warto wspomnieć:
Land Unter - bardzo sprytna karcianka, miła i szybka
Small World - po głosach, że to jest świetna gra do grania z dziećmi, a poza tym nic więcej, nie spodziewałem się że gra tak mi się spodoba (i Adze zresztą też). Po zagraniu zamieniłem się za Chicago Express.
Valdora - pick-up & deliver w ciekawej formie. Godzinna i bardzo przyjemna rozgrywka. Poza tym świetne wykonanie.
Netrunner - kipiący klimatem CCG

Poznałem też jedną o której wolę zapomnieć
Level 8 - remik w 6 osób. Gdyby nie te 6 osób pewnie gra by mi się nawet spodobała. A tak jedyne co pamiętam to downtime, mój 2-sekundowy ruch i kolejne minuty czekania. Blee

Pograłem w sumie w dużo gier (około 50 rozgrywek w blisko trzydzieści gier). Mój tytuł gry miesiąca wędruje do gry, która wygrywała ostatnio praktycznie za każdym razem z Through the Ages. Głównie dlatego, że grając razem z Agą mogliśmy skończyć grę w godzinę a nie blisko trzech. Moją grą miesiąca jest Agricola. Grałem w sumie mało - z 4 partiami w tym miesiącu, grałem tylko 10 razy. Aga bardzo polubiła tę grę - spełniła też misję aby mnie pokonać (wprawdzie wersja rodzinna, w 4 osoby i byłem tylko jeden punkt za nią ;) ). Nie nudzi nam się - głównie dzięki kartom. Nawet zacząłem nalepiać naklejki na surowce (świetnie wyglądają ;) ). Gra będzie lądować jeszcze w najbliższych tygodniach na stole kilka razy na pewno (dopóki nie urodzi się Klara ;) )

A jak to wyglądało u Was w tym miesiącu?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1552
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 215 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Furan »

E! Kwiecień się jeszcze nie skończył! :P
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Dzej »

Dominion. Ale mało grałem także zrozumiałe
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: yosz »

Rochwald pisze:E! Kwiecień się jeszcze nie skończył! :P
ale pierwszego maja to ja się będę piknikował, a jutro zapowiada się ciężki dzień w pracy ;) A już weszło mi w krew że zakładam co miesiąc taki temat - nie chciałem żeby ktoś mnie uprzedził ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: draco »

Zagrałem w tym miesiącu niewiele. Niecałe 60 razy i to głównie w 4 gry: RftG, Galaxy Trucker, Poison i Royal Palace. Tytuł gry miesiąca otrzymuje Royal Palace, ponieważ widze w tej grze wiele różnych strategii. Każda rozgrywka otwierała mi oczy na nowe możliwości strategiczne i taktyczne. Do tego tłumaczy się w 10 minut. Super tytuł, czekam na kolejne dzieło Xavier Georgesa. Ma się ukazac w tym roku.
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: shagy »

ja tam gram czasami tylko, jednak najlepiej grało mi się w Manila może się wam to dziwne wydawać ale nie mogę się od niej oderwać cały czas w nią gram.
Ostatnio wziełę ją na 18 i rozegraliśmy 3 partie
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: B »

E, nie nie nie, kwiecień wciąż trwa. Wnioskuję o zamknięcie tematu i ponowne otwarcie 1 maja.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Maras »

Tichu, Tichu, Tichu. Czasami żałuje, że ją kupiłem. Wszyscy grają w Tichu. Na rozgrywkę czeka już 3 tydzień Age of Empires III do oraz Misisipi Quens a tu tylko Tichu i Tichu.
Oficjanie, nieoficjalnie grą kwietnia jest TICHU, choś kwiecień jeszcze trwa.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: janekbossko »

Baaaaardzo płodny miesiac :)

Poznałem naprawde sporo gier między innymi:
- Royal Palace - bardzo fajna acz kolwiek spore ja kna taka gre downtimey przy 4 graczach
- Diamonds Club - szybka prosta mila i świetnie się skaluje...nic odkrywczego ale bardzo cieszy :)
- Wysokie Napięcie - kiedys bylem napalony później mi przeszło...w końcu zagrałem i bardzo mi podeszło, tak bardzo że już do mnie jedzie :D
- Battlestar Galactica i Arkham Horror - gry przygodowe pełna gębą ze świetnymi coop, każda z nich troszke działą na innej zasadzie nie mniej jednak się świetnie uzupełniają
- Carcassonne - prosta i elegacka gra rodzinna
- Quo Vadis - Knizia ktora nie jest Knizia :) prosta ale imo wszystk ozalezy od "kolezenstwa" i spora możliwość kingmakeingu
- TuT - lepsze niż Ticket
- Small World - jakies takie bezpłciowe. Możan zagrać ale raczej nie ma zachwytu..
- Modern Art - bardzo fajna karcianka. Przyjemna Knizia :)
i wiele wiele innych

A spustoszenie umysłu i mojego portfela..Through the Ages: A Story of Civilization!! Bosskie - dosłownie nic m iw niej nie przeszkadza...nawet downtimey
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Wookie »

Byłem na Gratislavii i zagrałem w naprawdę dużo gier, ale moją grą Kwietnia jest zdecydowanie Quarto!
Gra bardzo wciągająca, ale przede wszystkim niesamowicie mózgożerna, szczególnie w wariancie zaawnsowanym.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: DDP »

U mnie wybor miedzy Royal Palace a Diamonds club i jak juz pisal jannek ze wzlegu na downtime'y wygrywa DC.
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Tommy »

1. Dla mnie miesiąc jeszcze trwa :D i trochę chyba jednak falstart z tym tematem - jutro napiszę, choć dzisiaj pewnie się już nic nie zmieni.

2.
Dzej pisze:Dominion. Ale mało grałem także zrozumiałe
- Twoją grą miesiąca została gra która Ci się nie spodobała i chcesz ją czym prędzej sprzedać? To chyba zaburza cały sens tego tematu...... To nie ma być gra w którą grałeś najwięcej, tylko gra która Cię najbardziej ujęła, zachwyciła etc. nawet jak grałeś w nią raz! (przynajmniej ja tak to rozumiem).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Sandman »

Hm, ciężki wybór, co było moją grą miesiąca? Po długim zastanowieniu chyba jednak postawię na TtA. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: yosz »

Tommy pisze:1. Dla mnie miesiąc jeszcze trwa :D i trochę chyba jednak falstart z tym tematem - jutro napiszę, choć dzisiaj pewnie się już nic nie zmieni.
No tak tak - ale dla mnie miesiąc planszówkowy się skończył - w nic grać dzisiaj nie będę ;)
To nie ma być gra w którą grałeś najwięcej, tylko gra która Cię najbardziej ujęła, zachwyciła etc. nawet jak grałeś w nią raz! (przynajmniej ja tak to rozumiem).
Zgadza się :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Dzej »

Bo nie napisalem wrażen nr 3 w temacie o Dominionie :twisted:

Gra jest zgodnie z tematem grą miesiąca.Najbardziej mi sie podobała i wczoraj mimo przesytu przez pewien czas powróciła do łask :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Harun »

Moja gra miesiąca: scripts and scribes
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Lucf »

Niestety ... INGENIOUS - wszystkim się podoba, wszyscy chcą grać i po 15 minutowej paertyjce mówią "no zagraliśmy z tobą" co ma oznaczać koniec planszówkowania :)) Gra dosyć szybka ale z możnliwosciami strategicznymi. To dla mnie info, że muszę szukać rozbudowanych gier logicznych , żeby siępodobay współgraczom. Choć wolałbym coś z fabułą osobiście. Moze Tygrys i Eufrat będzie pasował ?
tomfid
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:42

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: tomfid »

Zdecydowanie gra miesiaca jest Dungeoneer.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Van »

Jeszcze się miesiąc nie skończył a przede mną szykuje się powyżej 10h grania :twisted: więc jeszcze się coś może zmienić ale póki co szanse mają battlestar galactica, midgard i blef. W r4tg coś mało w tym miesiącu grałem. Trzeba ten błąd nadrobić w maju.
Van_Hoover
#Lista gier
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Marvin »

W kwietniu grałem głównie z rodziną, stąd zdecydowanym zwyciezcą jest Dixit. Dzieci tudzież żona nie byli w stanie oprzeć sie urokowi Dixitowej grafiki :-) Tak na marginesie, to chyba można sobie odpuścic liczenie punktów i grać dla samej przyjemności wymyślania historyjek do obrazków :-) Tylko czy to wtedy jeszcze liczy sie jako gra :?:

No i przy okazji przekonałem się, że zupełnie nie rozumiem skojarzeń mojego najstarszego syna :?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: folko »

Marvin pisze: Tak na marginesie, to chyba można sobie odpuścic liczenie punktów i grać dla samej przyjemności wymyślania historyjek do obrazków :-) Tylko czy to wtedy jeszcze liczy sie jako gra :?:
Tak z innej beczki, nie tak dawno moja młodsza córka miała urodziny. Jak zwykle tata musiał wymyślać zabawy dla dzieci ;-)
Jedną z nich była stara gra Kot w worku wydana przez Grannę, w którą graliśmy... jako w opowiadanie bajek na podstawie wyciągniętych elementów ;-)
Zabawa była przednia, ale czy to była gra ;-)

Ps. Kurcze kiedy ten Dixit wyjdzie !!!!
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: mistrz_yon »

To byl ogolnie slaby miesiac - troche poratowaly go pasjanse AoS. I to wlasnie Age of Steam jest bezapelacyjnym zwyciezca. Kurcze, jednak co Wallace, to Wallace... (chociaż dodatki - Alspacha i jestem naprawdę pod wrażeniem:)

Age of Steam Expansion - Barbados / St. Lucia 9
Age of Steam Expansion - Jamaica / Puerto Rico 6
Conflict of Heroes 5
Keltis 2
Age of Steam 1
Power Grid - Benelux/Central Europe 1
Ticket to Ride: Nordic Countries 1
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Dzej »

Tzn grałes Solo w Age of Steam? Jest to w ogóle możliwe?

Jesli znasz link do takowych zasad to bardzo bym cie prosił o wysłanie mi ich na PW :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: siepu »

Dzej: normalnie nie jest to możliwe, ale są wydane konkretne mapy do gry jednoosobowej, zasady też zależą od danej planszy.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2009

Post autor: Dzej »

siepu pisze:Dzej: normalnie nie jest to możliwe, ale są wydane konkretne mapy do gry jednoosobowej, zasady też zależą od danej planszy.
Dzięki.
A trzeba je kupić/czy mozna wydrukować?Dużo ich jest?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
ODPOWIEDZ