Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: misiencjusz »

Z oczekiwanych dostaw:
Pax Hispanica - nie wierzę w równolegle wydanie polskiej wersji, może za jakiś czas, a ja chcę już
Pax Illuminaten
Pax Maleficient
Raven Manor
BRWR - ale to tylko przelotem, od czasu zamówienia gust mi się na tyle zmienił, że bez wyciągania z pudła wędruje na bazarek

Pewniaki do zakupu:
Ketchup do FCM
Pax Renaissance - bo angielską wersję sprzedałem i zostałem na czas jakiś bez niego, a to zły i mroczny czas

No i tyle. Może z drugiej ręki coś z ciekawych archiwaliów znajdę, może zaskoczy mnie jakaś zapowiedź. Na razie plan wygląda skromnie. I może to i dobrze.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Derwisz-14
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Derwisz-14 »

Najbardziej jestem zainteresowany Turbo, Trickerionem, Wojną w Krainie Czarów i Paganem. Zapewne pojawią się jeszcze inne ciekawe gry, ale chciałbym ograniczyć się do maksymalnie kilku nowych tytułów, a więcej czasu poświęcić już tym posiadanym.
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: hejcz »

Z rzeczy, które chciałbym kupić / więcej się o nich dowiedzieć mam zapisane:
- nowe talie do Summoner Wars 2
- Ruination
- Earthborne Rangers
- nowe rzeczy do LOTR LCG w nowym wydaniu

Czekam na:
- Mindbug Beyond
- Aeon Trespass Odyssey
- Tainted Grail King of Ruins
- Fractal Beyond The Void
- Black Rose Wars: Rebirth
- Nova Aetas: Reneissance
- MB: Ragnarok
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Quel »

Pax Renaissance, właściwie to tylko ten tytuł chcę kupić w 2024 r. Sporo gier, które posiadam w swojej kolekcji muszę ograć.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Furan »

3 tytuły od Knizii:
Marabunta - 2-osobowa wykreślanka z mechaniką ja-dzielę-ty-wybierasz.

Geniusz 3d - tu więcej komentarza nie potrzeba. :D

Cascardero - ma być w 2. kwartale.

oraz
Match of the century - gra karciana... o graniu w szachy. :D
no i Pax Renaissance...
... i może doczekam się swojego egzemplarza odświeżonej edycji Pueblo Kramera i Kieslinga.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: targa »

Nie mogę wchodzić na to forum, bo jak już mnie Żona przekonała, że chyba mam problem i kupuję za dużo, to czytam te Wasze wpisy i myślę, że u mnie jeszcze nie jest tak źle... ;).
Do rzeczy. Czekam na to, co już wsparłem, czyli (mogą być - i zapewne są - braki, bo nie pamiętam już wszystkiego):
HOLAS all in - jak będzie po polsku, to też kupię, ale jednak chciałem mieć gwarancję, że będę miał wszystko do tej gry
Cyklady - nowa edycja, w starą nie grałem, więc jestem ciekaw, cóż to takiego
ISS Vanguard - bo lubię Odkrywców Nowych Światów :)
Zerywia Quest - niezmiennie wierzę w tę grę, bo klimat ma nie do podrobienia
Łowcy A.D. 1492 (czy jaka tam ta data była) - bo to gra Mateusza, no i ma mroczny klimat fantasy
Kampania do HexploreIt! Forest of Adrimon - mam wszystko, więc nie mogłem przegapić
The Breach - zamówione siłą rozpędu
Tamashii - jak wyżej
Heroes of Might and Magic III - bo to HoMM 3 :)
Euthia - bo eksploracja fantasy
League of Dungeoneers - bo mam DUN i chcę porównać
Robinson - jak jakimś cudem wyjdzie w tym roku
Nova Aetas - podoba mi się
Nemesis Retaliation - żeby było do kompletu
Nowa kampania do Tainted Grail
Dodatek do Waste Knights
Fanowski wydruk Warhammer Quest 1995 od MB Print
Fanowskie dodatki do Tyrants of the Underdark
Rozważam wejście w reprint Conana od Monolith, może Horror w Arkham LCG, może dokupienie dodatków do tego, co już mam. Zazwyczaj i tak co miesiąc wpadały jakieś tytuły, jak akurat była okazja, ale z racji tego, że gram mało, to póki co nie chcę kupować wszystkiego, co mi się spodoba, tylko ogrywać to, co mam. I tak na planszówki szło min. 2K miesięcznie, a bywało, że znacznie więcej.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2024, 19:46 przez targa, łącznie zmieniany 1 raz.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: nolify »

Czekam na dostawy:
ATO;
Thorgal (wiadomo, Gra Planszowa);
Wielka Draka w Małym Mieście.

Na Nemesisa R nie czekam, bo to w 2025, więc nie chcę o tym pamiętać, żeby się odhajpowac :wink:

Ponadto, z pewnością kupię:
Arkham Horror Midsommar;
Frosthaven - serio, nikt nie czeka na wersję PL w 2024? Nie wierzę, tylu tu planszówkowych świrów :wink:

Rozważam:
Pax Renesans;
Terroscape - mogę się mylić, ale Galakta chyba zapowiadała wydanie po polsku. Myślę o tym tytule jako o grze na pojedyńcze, klimatyczne wieczory ze znajomymi.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: eveni »

A ja na nic nie czekam i jest to dobra zmiana, bo mam bardzo dużo gier do ogrania :D
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: ave.crux »

Fief England bo chciałbym mieć swoją wersję na półce. W ekipie mamy fief france i jestem tą grą zauroczony, ale 5-6 osób przy stole aby się dobrze bawić nie zawsze jest łatwe do zrealizowania

Rats of Wistar w teorii mógłbym to kupić w angielskiej wersji językowej i za dużo by to nie zmieniło, bo tam same ikonki, no ale jak już mamy 2 egzemplarze w ekipie to mogę poczekać i zostawić pieniądze rodzimym wydawcom. @Portal Games patrzę na ciebie.

No i to w sumie wszystko z gier na które czekam, raczej kolekcję mam na tyle rozbudowaną, że zawsze jest jakiś tytuł, w który akurat mam ochotę zagrać, a dla samego kolekcjonowania raczej gier nie kupuje.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: loaru »

Głównie czekam na wspieraczki:
- Euthia
- Harakiri
- Purple Haze
- Atlas Lost
- SAS Rogue Regiment
- Łowcy A.D. 1492
- Tricktakers
- Unreliable Wizard
- Gloomhaven: Buttons & Bugs

Dodatkowo na radarze:
- Thorgal portalowy
- The Dark Quarter
- Sankokushin, o ile wskrzeszą projekt
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: miker »

Krótko: nie czekam na nic :D

A czy coś wpadnie, zależy od sprzedaży obecnie posiadanych i nie granych zbyt często tytułów. Małą sprzedaż rozpocząłem wczoraj (poszły już 4 tytuły, a kilka nadal czeka na sprzedanie na czele z Gugongiem/Panjunem, przez Łąkę, etc.).

Ale w tym roku planuję grać, a nie zbierać kolejną „fantastyczną grę”, która okaże się kolejnym średniakiem. A gier fajnych mam naprawdę sporo, więc jest w co grać.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: KubaP »

Spoiler:
Chciałbym bardzo podziękować za ten post, bo wszedłem tu zobaczyć, jakie będą fajne premiery w 2024 i jest to jedyna wypowiedź, która je wymienia.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2024, 10:33 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: PytonZCatanu »

KubaP pisze: 03 sty 2024, 10:19
Spoiler:
Chciałbym bardzo podziękować za ten post, bo wszedłem tu zobaczyć, jakie będą fajne premiery w 2024 i jest to jedyna wypowiedź, która je wymienia.
Przecież to nie jest prawda. Na pewno czytałeś inne? 🤷
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: walkingdead »

Ja tam się cieszę, że ten temat to nie jest li i wyłącznie lista premier 2024, ale jest to również lista gier, które ludzie po prostu chcą mieć.
Dla mnie to akurat plus, że nie wszyscy gonią wyłącznie za premierami, ale po prostu szukają dla siebie idealnych tytułów (także spośród tych wydanych w ubiegłych latach).
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: michaldz1 »

Zakupione i czekane:
Wielka draka w małym mieście
Wielka draka w małym mieście: Fuchy na boku
Wielka draka w małym mieście: Paskudni sąsiedzi
Robinson Crusoe - Colector's edition
Mr. President 2nd ed. upgrade kit
Intelstellar
High Frontier 4 all: Module 4 - Exodus
Pax Hispanica
Dune: Ecaz & Moricani

Zakupione, wyprodukowane ale jeszcze łap nie położyłem
Acquire
Aliens Another Glorious Day in the Corps - We're in the Pipe, Five by five

Jestem prawie pewien, że jak będzie to biere:
High Frontier 4 all: Module 5 - Economy
Pax Reneissance 2nd ed. PL
Away Team: The Voyages of the Pandora
War of the Ring: Kings of Middle-earth PL
Dodatki do Spirit Island
Detective: City of Angels
Hrabstwo Harrow
Food Chain Magnate + Ketchup

Poważnie się zastanawiam:
W oparach miłości
Dodatki polskie do Obsesji

Taka moja obserwacja. Poprzedni rok był naprawdę bogaty w wydania gier które chciałbym, by trafiły do mojej kolekcji. Przez kilka ostatnich lat wydawcy polscy wydawali gry, które w moim prywatnym rankingu gier w Polsce niewydawalnych były coraz wyżej (Die Macher, Root, Paxy, Final Girl, Townsfolk Tussle). Za co w sumie chciałbym podziękować Polskim wydawcom.
W tym roku, na szczęście dla pojemności mojego mieszkania naprawdę trudno mi sobie wyobrazić by pojawiło się na polskim rynku coś co mogłoby mnie zaskoczyć. Przychodzi mi tylko do głowy tylko High Frontier 4 all (w sumie to możliwe) albo Stationfall.
[edit: dodane Hrabstwo Harrow i FCM]
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Gizmoo »

Gry, które już kupiłem, ale jeszcze nie udało się zagrać - czyli chwilowa półka wstydu:

Amun-Re 20th Anniversary Edition - Kupiłem dosłownie kilka dni temu. Udało się "upolować" edycję z kickstartera, ze wszystkimi dodatkami i bajerami. I jaram się niesamowicie, bo chociaż nie grałem we wcześniejszą edycję, to uwielbiam gry ze sprytną licytacją. Obejrzałem mnóstwo filmików na YT, chłopaki z SU&SD nakręcili mnie strasznie na Amun-Re i jestem przekonany, że to może być o dziwo moja gra roku w 2024. Fakt, że kupiłem to od sympatycznego człowieka z niebiesko-seledynowo-zieloną brodą, dodaje całemu zdarzaniu jeszcze większy element magiczny. :lol:

Now or Never - Laukat, o którym marzyłem, ale którego się (trochę) boję. Przeraża mnie stopień komplikacji zasad, oraz długość rozgrywki, liczona w grubych godzinach. Kupiłem od japanczyka w zeszłym roku i do tej pory nie było okazji, żeby zagrać. Aktualnie jedyna gra z "półki wstydu", bo Amun-Re dopiero na nią trafił i zdecydowanie szybciej z niej zejdzie. :lol:


Zamówione na wspieraczkach i czekam na dostarczenie:

Fall of Lumen - Gra, na którą czekam najbardziej ze wszystkich. Po przegenialnym Legends of Void, wierzę w każdy projekt TWOID Games. Mamy tu multum ciekawych pomysłów, duży stopień skomplikowania, mnóstwo interakcji i gra będzie jeszcze piękniejsza od LoV, co już jest niemałym sukcesem.

Bardwood Grove - Deckbuilder o bardach, od ludków z Final Frontier Games, którzy wydali gry bliskie mojemu sercu. Czekam już na to stanowczo za długo, gra jest w cholerę opóźniona, a co gorsza - obawiam się, że zostanie wydana nad Wisłą, więc na bardzo długi czas zamroziłem kasę.

Endeavor: Deep Sea - Uwielbiam Wiek Żagli, a nowy Endeavor czerpie garściami z mechanik pierwowzoru. Kocham tematy podmorskie, więc musiałem to mieć. I jestem przekonany, że będzie to absolutny pewniak do topki gier z 2024.

Mordred - Area Control z ciekawą mechaniką i grafikami A. Smitha? Biorę! Opierałem się, żeby tego nie brać, ale stwierdziłem, że będę bardzo żałował, bo później znowu przepłacę za "exclusivesy". (Albo będę żałował tego, że Portal wyda wszystko za pół ceny. :lol: )

Faith and Anarchy - czyli dodatek do D.E.I. Divide et Impera. Kocham tą grę, więc w sumie postanowiłem, że powoli skompletuję sobie wszystko, co wyszło. Przydałby się dobry big box, bo rozmiary pudełka z podstawką są absurdalnie niewygodne.


Co mam na wishliście i raczej kupię:

Ahoy - Od nienawiści do miłości. Coraz bardziej mi się ta gra podoba. Na tyle, że chyba kupię własny egzemplarz, ale wyłącznie, gdy zostanie wydana u nas z dodatkiem.

Creature Caravan - Najnowszy Laukat. Obejrzałem filmik Rahdo i po prostu MUSZĘ to mieć w swojej kolekcji!!!

Terraformacja Marsa Preludia 2 - Uwielbiam "terrkę", więc i nowe preludia wciągnę, jak pelikan.

El Grande - Muszę kupić nową edycję do kolekcji i kropka. Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że aktualnie nie mam już miejsca w domu. Muszę coś sprzedać, żeby mieć gdzie upchnąć pudło z El Grande.

Explorers of Navoria - Super ciekawe połączenie WP z budowaniem silniczka. Oczywiście gra leży trochę za blisko od Everdella, ale kto nie lubi słitaśnich zwierzątek w wersji "chibi", a'la Ghibli/ Miyazaki? To jedna z niewielu gier, które wsparłbym w ciemno.

Klany Kaledonii (dodatek) - kocham Klany, więc i dodatek łyknę nie patrząc na cenę.

Pax Renesans - Pamir jest przegenialny, więc i w "Renesans" zagrać muszę. Podoba mi się to, co widziałem u Gambita, więc jestem bardzo blisko od decyzji, by kupić to "w ciemno".

Sleeping Gods - Zaległy Laukat. Aktualnie nie mam ekipy by w to zagrać, ale może uda się urobić moją lubą. Jak się uda - to od razu kupuję swój egzemplarz. :lol:

Ruination: Bloodsworn - Ruination miałem już w wątku sprzedażowym i gra była na wylocie z mojej kolekcji, ale wylądowała w nim wyłącznie dlatego, że ją ograłem i wydawała mi się zbyt powtarzalna. Czegoś mi w niej brakowało. Dodatek ma naprawić sporo bolączek podstawki, chociaż nadal życzyłbym sobie i większej asymetrii i więcej metod na zdobywanie punktów. Liczę na to, że Ruination sporo zyska z tym dodatkiem, bo to gra pełna świetnych rozwiązań mechanicznych, ale aktualnie rozgrywka jest zbyt powtarzalna i za mało w niej "mięska", jak na grę w tak dużym pudle. W każdym razie - dodatek wspieram i czekam na niego bardzo.

The Old Kings Crown - To gra, na którą liczyłem najbardziej ze wszystkich, ale nie wsparłem, bo absolutnie pokonała mnie cena. Płacić sześć stów za grę, w której ani komponenty, ani zawartość nijak nie uzasadnia tej ceny, to dla mnie za dużo. Zresztą liczę na polską edycję. Jak będzie to dobry tytuł, to na pewno Portal, albo Czacha go wyda.

Sail - Uwielbiam "trick-taking", a tutaj mamy działającą i do tego kooperacyjną dwuosobówkę!!! Gra wszędzie zbiera entuzjastyczne recenzje, więc liczę, że ktoś to wyda u nas nad Wisłą, bo nawet nie można u nas w sklepach dostać oryginalnego wydania.


Gdy do zagrania, czy inne zaległości do nadrobienia:

Annunaki: Dawn of Gods - Za sam duet autorów dałbym się pokroić. Sabia zrobił moje ukochane Wendake, a Luciani maczał paluchy w najlepszych eurasach dekady, więc na samą myśl, że mogę zagrać w area contol mistrzów mechaniki, cieknie mi ślinka.

Rats of Wistar - Ten sam duet autorów, co powyżej. Liczę na doskonałą zabawę i też czekam na ogłoszenie polskiego wydania.

Brass: Lancashire - Klasyk mojego ukochanego Wallace'a do nadrobienia.

Brass: Birmingham - Jak wyżej.

Pax Viking - Pax Pamir wbił mnie w glebę, więc przyglądam się obecnie wszystkim Paxom. Obejrzałem kilka filmików na YT i muszę w to zagrać! Jedyne, co mnie przeraża, to okrągłe karty. WTF?

Pirates of Maracaibo - Maracaibo mi nie siadło, ale może odzyskam nadzieję i ten Pfister okaże się wreszcie strzałem w 10.

Kaskadia - Nadal nie udało się zagrać. :cry:

Darkest Dungeon - Uwielbiam cyfrowy pierwowzór i ciekaw jestem, jak zostało to przeniesione na planszę.

Fractal - Byłem o krok od wsparcia. Uwielbiam 4X, a tutaj jest obietnica krótkiej, pasjonującej rozgrywki. Do tego gra wygląda obłędnie.

Last Light - Jak wyżej. Podobno bardzo oryginalne 4x. Planety 3D i to, że jest to gra napędzana kartami, skupiło moją uwagę. Aż się dziwię, że na forum brak głosów, a wiem, że kilka osób to wsparło.

Great Western Trail: Nowa Zelandia - To może być pierwsze GWT, które mi się spodoba.

John Company - po rekomendacji ludków z SU&SD i filmiku Gambita - muszę w to zagrać!

EDYTA: Zapomniałem o Everdell: Farshore! Czemu jeszcze nie ma zapowiedzi polskiej wersji!? :evil:


I to tyle. Miało być mało gier, a wyszło jak zwykle. :lol:

2024 to może być najlepszy planszówkowo rok od wielu lat. Już teraz zakładam, że będzie lepszy od 2023, bo w minionym roku może i wyszło sporo dobrych gier, ale poza Legends of Void, nic nie wbiło mnie w glebę. Tutaj jest szansa na to, że sporo z tych gier trafi do mojej topki wszech czasów.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2024, 13:52 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: antonio3333 »

antonio3333 pisze: 29 gru 2023, 15:29 Ja mam mega długą listę co ma mi przyjść z KS i GF, dlatego chyba tylko jedna pozycja będzie z samego kupna.

1.Mordred - wydaje mi się, że to będzie wspaniała gra, mega potencjał imho
2.scarface 1920 - Gra która ma mi zastąpić Godfathera Imperium Corleone
3.Black Rose Wars: Rebirth - raczej pójdzie na sprzedaż, niestety poziom tłumaczenia Czachy trochę mnie poraziła...
4.DEI: Devide et Impera - ponoć mega dobra gra w postapo klimatach
5.Dice Throne: X-Men - mój pierwszy Dice Throne i coś czuję, że to będzie strzał w dziesiątkę, bo sezon 1 i 2 mi się mega podobał
6.Cthulhu: Death May Die Fear of the Unknown - turlanka w świecie Cthulhu, czego chcieć więcej? :D
7.Total War: Rome - gra jest donoszona w bólach, ale ma potencjał być fajną grą nad stołem
8.Company of Heroes - II wojna światowa na planszy, no cud, miód i orzeszki
9.HoLAS dodatki - mam podstawkę, przyjęła się to teraz wziąłem wszystko co brakowało na kampanii dodruku
10.Nemesis: Retaliation - tutaj mam lekko mieszane uczucia, cena na kampanii na pewno zachęca, ale wciąż się waham czy chcę tę część czy dopimpować sobie 1. część
11.Cyclades: Monumental Edition - odnowienie dobrego klasyka, który według mnie jest najlepszym gateway'em do gier area control
12.Zombicide: White Death - sprzedałem 2nd edition (która jest bardzo dobra), żeby wziąć tę część, czas pokaże czy słusznie
13.TES: Betrayald os Second Era - pierwsza moja gra od twórców Too many bones, zobaczymy czy warto
14.Huang - reimplementacja klasyka Yellow&Yangtze
15.Bretwalda - średniowieczna Anglia i problemy w postaci wojen domowych i najazdów wikingów, mam nadzieję, że rozgrywka płynąca z gry zrekompensuje kolosalną obsuwę
16.Santorini - familijne zmagania nad budową pięknej greckiej wyspys Santorini, również mnie przyciągnął temat
17.Feudum - kocham grafiki, czaiłem się za tą grą dużo czasu i gry miałem już brać ją nagle OddBird mówi, że w kwietniu/maju będzie reprint z lepszymi grafikami podstawki, czekam z niecierpliwością
18. Fief England/Fief France - tutaj mam mieszane uczucia, chciałbym któregoś Fiefa, ale jakoś nie widzi mi się ta gra w takiej wersji jaką dają nam na obecnej kampanii, plus niespójność historyczna z najzdami wikingów na anglię po 1100 roku, no proszę was... Plus gdzieś tam w komentarzach wyczytałem, że ma być redesign Fief: France na jesień 2024 to może na to się rzucę
19.Pax Hispanica - ponoć po play testach mega wyszło dobrze, wciąż jestem na krawędzi czy brać czy nie, ale pewnie koniec końców się złamię i następny Pax wleci do kolekcji :)

No trochę się tego nazbierało dlatego chciałbym dać sobie bana na gry na 2024, bo patrząc na tę listę co wam przedstawiłem to już jest trochę niezdrowe :D
EDIT:

Z listy powyżej wypadł Fief England, może zostanie Fief France, za to przez Gambita wpadł Epic Spell Wars of Battle Wizards Annihilageddon 3 z KS, czyli w sumie zestawik, który był dostępny na meplu.

Zauważyłem, że chyba więcej czekam a niżeli gram w gry planszowe. Czas serio to zmienić :x
Awatar użytkownika
Koklusz
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2020, 16:47
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Koklusz »

To co chemy kupić w 2024/gry z mojej tabelki z kolumny "Radar" :)
Lewis & Clark - zagrałem z ciekawości na BGA, spodobało się na 2 graczy. Lubię Arnak, lubię El Dorado i widzę w tej grze połączenie tych 2 tytułów
Zamkii Burgundii - duzo gier na BGA, czekam na rozsądną cenę edycji Big Box rebela
Na skrzydłach: Ptaki Azji - bo lubię mechnizm tej gry, tematyke również a bedę grać tylko w 2 osoby
Diced Veggies - bo są kostki i gra idealna na podróże
La Vina - pocket viticulture również idealna na podróże
Sea Dragons - lubie takie abstrakty/area control
Donuts - moja ulubiona gra na BGA, ale wstrzymuje się z zakupem bo liczę że ktoś to u nas wyda
i trochę gier dla dzieci:
Marrakech - przyjemna rozgrywka i extra dywaniki, szukam uzywki w rozsądnej cenie
Forever Home - mechanika i tematyka
Plunder - mam słabośc do gier o piratach, a te komponenty wymiatają
Sunrise Lane - Taki troche prostszy TTR z branży budowlanej :) Czuje, że dzieciom się spodoba
Moje Małe Everdell - pewnie pod choinke 2024 wpadnie
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Yappen »

Na szczęście nie ma tego aż tak dużo, ale wydawcy i fomo zweryfikują listę. :mrgreen: Nie wiem czy wszystko z tej listy wpadnie, bo nie mam ogromnego parcia na to, ale zobaczymy.

Z nowości, których nie ma jeszcze w PL:
- Wonderland's War - od dłuższego czasu mnie interesuje, niby wkrótce powinna trafić do sklepów, ale przecież zaraz Chiński Nowy Rok :lol: poza tym wciąż nie wiem, czy jednak Deluxe nie będzie lepszym wyborem, ale ile cebulionów to kosztuje... :shock:
- Brzdęk Legacy 2 - o ile wyjdzie PL wersja w tym roku, ale cała seria Brzdęka ma specjalne miejsce w mojej kolekcji
- Heroes of Land, Air & Sea - zachęcające 4X, niby trochę osób sugeruje, że to odpowiednik Warcrafta na planszy, ale uważam, że to mocno na wyrost, choć chętnie się przekonam, czy mieli rację

Z innych, już wydanych:
- Pax Pamir - planuję spróbować czy Paxy to moja bajka, ale chyba skończył się nakład i trzeba poczekać na dodruk
- GWT: Nowa Zelandia - mam podstawkę z dodatkiem i Argentynę, ale taki hype jest na tą wersję, że rozważam zakup
- Wędrujące Wieże - lekka, szybka, rodzinna gierka, która wygląda całkiem przyjemnie, może uda się na PYLu trafić

Rozważam:
- Root Hirelings - dodatki, które rozważam pod grę na 2 osoby
- Cyclades Legendary Edition - mam starą wersję, która póki co mi wystarcza, ale modułowa plansza kusi, zobaczymy jaka będzie finalna cena sklepowa
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: TOMEQ »

Mój wpis z poprzedniego roku...

27 gru 2022, 15:07

Kolejność przypadkowa:
- Pagan,
- Scarface 1920,
- Sherlock Biuro śledcze - JEDYNE KUPIONE w 2023.
- Everdell NewLeaf,
- Wiedźmin, ale ten przerobiony z LE: Aliena.

Może dopisałbym Hunters 1492.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Diserve »

Kupie w tym roku pewnie Szarlatanów z Pasikurowic.

Czekam aż przyjdzie wspieraczkowy Lords of Ragnarok.

Z premier po polsku czekam aż wyjdzie Wonderlands War i może Trickerion - tak poza tym chciałbym raczej zmniejszać kolekcje i grać więcej w to co mam. Ewentualnie dodatki jakieś drobne
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Harun »

Diserve pisze: 04 sty 2024, 10:16 Kupie w tym roku pewnie Szarlatanów z Pasikurowic.
Pozwolę sobie na mały OT, mam nadzieję, ze kolega Diserve się nie pogniewa. Ostatnio kilka osób narzekało na forum. Ja zaś uważam, że o tym, jak sympatyczną grupę tworzymy, świadczy np. powyższy post, który mnie szczerze rozbawił. Kolega z groźnym awatarem - czacha w zbroi, wybiera Szarlatanów. Widać także pomiędzy masakrami i rzeziami jest czas na luźniejszą partyjkę :D

Diserve, pozdrawiam i życzę Ci udanej zabawy!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: Dako »

U mnie plan na rok 2024 wygląda to następująco:

Czekam bo opłacone i z nadzieją, że dojedzie w 2024:
- BRW Rebirth z Czachy (dojedzie do końca stycznia)
- Nova Aetas: Renaissance z Czachy (po przysłowiowym "chińskim nowym roku" ;) )
- Łowcy 1492 PL
- Wielka draka w małym mieście
- The Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era (choć pewnie Portal patrząc na ich "sukcesy" z TMB niestety chyba nie da rady przetłumaczyć w terminie)
- Tainted Grail: Kings of Ruin - chyba zbyt optymistycznie wpisany ;)
- Cthulhu DMD 3

Kupię na 99%
- ostatnią brakującą mi do kompletu AH LCG kampanię Zapomniana Era
- do AH LCG nową kampanię Uczta w dolinie Hemlock
- do AH LCG kilka fanowskich kampanii/scenariuszy jak pojawi się ponowna zbiórka
- podjecie decyzji dotyczącej wersji Nemesis Retaliation
- dodatek Wielka draka w małym mieście: Paskudni sąsiedzi

Być może czyli mocno rozważam
Wiedźmin LE
Frosthaven
Lobotomy 2
Pagan
Vagrantsong
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: rand »

Czekam na gry opóźnione przez Polskich wydawców:
- Wonderland wars
- Carnegie
- Champions of Midgard jarl ed.
- Merchants of The dark road (wciąż mam nadzieję)

Mam nadzieję na polskie edycje, ewentualnie rozważę wersję angielskie:
- World wonders
- Knarr
- Evanfall
- Ancient Knowledge
- Scholars of fthe south Tigris
- Apiary
- The Fox experiment

Dodatki do Mosaic, Planet Unknown, Revive

Pewnie wpadnie coś niespodziewanego, ale z planów na tę chwilę to chyba tyle :)
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2024 r.

Post autor: mBird »

Pagan: Fate of Roanoke Spadkowicz z zeszłego roku. Gdyby był wydany w październiku, kupiłbym wszystko. Teraz moje zainteresowanie grą trochę zmalało. Podstawkę pewnie kupię.
Wonderland's War Wygląda intrygująco. Wizualnie i mechanicznie. Jeżeli nie będzie jakiejś zaporowej ceny, kupię.
Harrow County Asymetryczny tytuł na 2-3 osoby, czyli skład, w którym gram najczęściej. Do tego ładnie wygląda. Kupię.
A Gest of Robin Hood Liczę na to, że ktoś się pokusi na polskie wydanie. Bo nigdy nie grałem w żadnego COINa, a to ma być rzekomo wprowadzenie w ten system. I nigdy nie grałem w grę o Robin Hoodzie. A to bohater mojego dzieciństwa.

Finalnie kupię pewnie 15-25 tytułów. Bardzo bym sobie życzył, żebym w tym roku poznał więcej niż połowę z nich.
ODPOWIEDZ