Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć :)
Szykuje mi się wyjazd więc klasycznie chciałem coś z tej okazji zakupić. Jedziemy w dokładnie 4 osoby, które są zaawansowanymi graczami. Poszukuję czegoś aby można było przyjemnie pokminić wieczorami. Jesteśmy nieco ograniczeni przez miejsce tak w aucie jak również przy stole więc chciałbym nabyć coś co mieści jak najwięcej dobra w możliwie jak najmniejszym pudełeczku. Nie musi być to gra kieszonkowa ale lepiej żeby zajmowała mniej miejsca niż standardowe pudełeczko od portalu :)
Gracze są zaawansowani co nie znaczy że gra musi być trudna i przeładowana zasadami. Na 100% biorę Oriflamme'a bo to daje mnóstwo radości ale co do tego?
Piszczcie śmiało propozycje zarówno filerków jak i dania głównego :)
samuraj1369
Posty: 471
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 181 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: samuraj1369 »

Jeśli euro to czerwona katedra, a jak się uda to z dodatkiem posłańcy!
Z pojedynlowych karciany WoP, to same karty, wystarczy przepakować do woreczków strunowych :D
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 568
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: Bartoszeg02 »

Świetny pomysł z przepakowaniem WoP :D
azazelmo
Posty: 923
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 155 times
Been thanked: 295 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: azazelmo »

Ja karcianą Wojnę o Pierścień przepakowałem w metalową puszkę od Domino 9tek. Niby fajnie, ale wszyscy są rozczarowani, że to jednak nie domino ;)

Brass ma dość cienkie Pudło, a Pax Pamir stosunkowo małe. Choć Brass na stole trochę zajmuje jednak. Poleciłbym też Innowacje, zmieszczą się w kieszeni dżinsów, ale też zakrywają kawał powierzchni.
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: cezaras »

Vale of Eternity i bym przepakował
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 126
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 24 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: BigBadSheep »

Azul zwykły, mini niestety słabo wykonany
Khora, roll for the galaxy
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: dawid »

Nie wiem czy Azul się wpisuje, ale ja sobie zrobiłem ksero plansz. Dzięki temu plansze na kartce razem z kafelkami mieszczą się w tym dołączonym woreczku. Nie zajmuje to nic miejsca.
Kapel
Posty: 53
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: Kapel »

O tak, Pax Pamir spełnia wszystkie te wymagania.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 885 times
Been thanked: 644 times

Re: Gra dla 4 zaawansowanych osób na wyjazd (nie za dużo miejsca na stole/w aucie)

Post autor: bajbaj »

Kapel pisze: 25 maja 2024, 21:03 O tak, Pax Pamir spełnia wszystkie te wymagania.
W szczególności pierwsza edycja😁
ODPOWIEDZ