Strona 1 z 1

7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 11 lip 2024, 22:18
autor: warlock
Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/367 ... five-sails

W końcu udało się zagrać partię. Powiem tak: to jest mega ciężka, powolna, wymagająca i strategicznie nieoczywista karcianka pojedynkowa (w pełni zrozumiałem jakieś taktyczne podstawy chyba dopiero pod koniec pierwszej rozgrywki), ale jest DIABELNIE intrygująca. Ma mega oryginalny system walki (perfekcyjnie oddaje klimat pojedynku na szpady i wymiany ciosów), poruszanie się między obszarami (trochę jak w Warhammer: Podbój), płacenie za karty innymi kartami, neutralną talię "zasiedlającą" lokacje w grze (m.in. najemników i przedmioty, które można pozyskać) i trzy warunki zwycięstwa.

Świetne jest to, że mamy tu dwie talie, które budujemy - jedną z nich jest mały deck złożony z intryg (podobnych do kart fabuły z karcianej Gry o Tron) i postaci, do którego mamy pełny dostęp na początku każdej rundy i sami możemy zdecydować, co zagrać (za darmo). Jest tu naprawdę cała masa ukrytej głębi.

Nieprędko zagram w to ponownie bo kumpel się raczej wymęczył, ale jeśli ktoś lubi karcianą Grę o Tron, to powinien się tym zainteresować. W podstawowym pudle jest MASA gry do odkrycia.

Obrazek

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 21 lip 2024, 17:28
autor: popkorn
Czy w podstawce są komplety kart, czy trzeba kupić dwie?

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 21 lip 2024, 18:32
autor: warlock
Masz komplet i jednocześnie możesz mieć zbudowane dwie dowolne talie (wg spisu sugerowanych z instrukcji).

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 21 lip 2024, 19:27
autor: Addictus
Kłopot z kartami może być tu inny - mianowicie w dodatku jest ich o połowę mniej niż w dodatkach Doomtown od tego samego wydawcy a za podobną cenę. Być może licencja jest droższa.

Przez to, że akcja jest osadzona w jednym konkretnym mieście z 5 frakcyjnymi dzielnicami będzie sporym wyzwaniem dodanie kolejnych grywalnych frakcji, których w 7th Sea jest mnóstwo. Może kolejne większe zestawy będą w innych miastach.

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 21 lip 2024, 19:45
autor: popkorn
a są już dodatki dostępne? Bo o ile niczego nie przeoczyłem to widzę póki co tylko zapowiedzi.

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 21 lip 2024, 21:18
autor: Addictus
popkorn pisze: 21 lip 2024, 19:45 a są już dodatki dostępne? Bo o ile niczego nie przeoczyłem to widzę póki co tylko zapowiedzi.
Dodatek https://shop.pineboxentertainment.com/c ... -expansion

A tu dla porównania dodatek Doomtown https://shop.pineboxentertainment.com/c ... -pre-order

A więc 112 kart wobec 224 kart - ceny pokazuje mi kolejno 120zł i 160zł
Dla większości to pewnie bez znaczenia bo w niektórych planszówkach jest mniej kart jak tu w dodatku i nikt nie marudzi.

Re: 7th Sea: City of Five Sails (Tom Brown, Robert Croy i inni)

: 10 gru 2024, 20:05
autor: szparx
Hey. Z uwagi na brak w okolicy towarzyszą do rozgrywki na żywo z chęcią zagram przez TTS; Może akurat znajdzie się chętny ;)).