
https://boardgamegeek.com/boardgame/426796/stamp-swap
Zapowiedź Phalanx:
Filateliści, radujcie się! Już w październiku będziecie mogli powiększyć swoją kolekcję o grę ZnaczkoMania - najnowszy tytuł od wydawnictwa Stonemaier Games
Naszedł czas corocznej ZnaczkoManii – wystawy znaczków, podczas której kolekcjonerzy zbierają się, handlują i wystawiają swoje małe pocztowe skarby. To trzydniowe wydarzenie jest szansą na poznanie innych pasjonatów, zebranie pięknej i dobrze przemyślanej kolekcji znaczków oraz pochwalenie się nią w serii konkursów. Sztuka zbierania znaczków nie polega tylko na ich gromadzeniu, ale na kolekcjonowaniu okazów wysokiej jakości. Postaraj się, a być może zgarniesz główną nagrodę na tegorocznej Znaczkomanii!
1-5 graczy
20-60 minut
Widać, że Jamie eksploruje swoje ulubione mechaniki, tym razem "I cut you choose" wraz z draftem. Czyli najpierw wybieramy, potem dzielimy na podgrupy, które częściowo wezmą od nas przeciwnicy. Ciekawy pomysł, bo draftując trzeba brać pod uwagę co chcą przeciwnicy a nie ja. Mam tylko obawy czy to się sprawdzi na więcej osób, bo może być ciężko ogarnąć kto na co poluje do swojego tablau.