Star Wars - do gry z dzieckiem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: easy »

Chciałbym kupić jakąś grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Chłopak ma 7 lat ale dobrze radzi sobie z trudniejszymi grami (Catan, Magnum Sal, Nieustraszeni a nawet Great Western Trial)
Wymagania:
- mało czytania
- mile widziane figurki
- cena do 300 zł

Czy w Rebelię bądź Imperium Atakuje będzie w stanie zagrać? Oczywiście zakładam że będziemy grali na luzie, z podpowiedziami.

Zastanawiałem się jeszcze nad x-wing. Zestawy z 1ed. są w wyprzedażach więc w budżecie można dokupić całkiem sporo. Jak duży zestaw trzeba mieć żeby w miarę sensownie się bawić?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: rastula »

Poleciłbym RISK Star Wars ( nic nie ma wspólnego z "klasycznym" Risk - to przeróbka "Queens gambit" na wydarzenia z Powrotu Jedi ) - ale nie mam pojęcia czy to jest dostępne... najfajniejsza jest wersja Black... lekko podpimpowana.


chodzi o tę grę - bo są też zwykłe Risk z mapką Star Wars...ale to inna para kaloszy:

https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Mój młodszy od 7go roku życia ogarnia zarówno xwinga jak i Imperium. Na początku nie wprowadzałem cech czytanych ale nie przeszkadzało nam to w zabawie. Podobnie jak swobodne podejście do punktów eskadr (każdy grał czym chciał, a ja dbałem, żeby miał przewagę). Z resztą to są gry na lata zabawy.
mordajeza
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: mordajeza »

Gildiril Blackcairn pisze: 01 mar 2021, 19:05 Mój młodszy od 7go roku życia ogarnia zarówno xwinga jak i Imperium. Na początku nie wprowadzałem cech czytanych ale nie przeszkadzało nam to w zabawie. Podobnie jak swobodne podejście do punktów eskadr (każdy grał czym chciał, a ja dbałem, żeby miał przewagę). Z resztą to są gry na lata zabawy.
Z moim siedmiolatkiem gram dokładnie tak samo :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: arian »

easy pisze: 01 mar 2021, 13:25 Chciałbym kupić jakąś grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Chłopak ma 7 lat ale dobrze radzi sobie z trudniejszymi grami (Catan, Magnum Sal, Nieustraszeni a nawet Great Western Trial)
Wymagania:
- mało czytania
- mile widziane figurki
- cena do 300 zł

Czy w Rebelię bądź Imperium Atakuje będzie w stanie zagrać? Oczywiście zakładam że będziemy grali na luzie, z podpowiedziami.

Zastanawiałem się jeszcze nad x-wing. Zestawy z 1ed. są w wyprzedażach więc w budżecie można dokupić całkiem sporo. Jak duży zestaw trzeba mieć żeby w miarę sensownie się bawić?
W Rebelię może być chyba trochę ciężko z siedmiolatkiem, chociaż mogę się mylić. Wydaje mi się, że na początek możesz kupić zestaw startowy X-Wing (albo dwa - czerwony i niebieski - będziesz miał od razu odpowiednią ilość kości ;) ) i chwilkę pograć nawet bez dodatkowych kart. Jeden starter kosztuje teraz 30 zł, więc to żaden koszt, żeby przynajmniej poznać tę grę. Do zagrania kilku partii wystarczą te statki które są w zestawie. Zobaczysz, czy taki typ rozgrywki Wam pasuje, a wtedy każdy dokupi sobie takie statki, jakie się Wam spodobają.

W Imperium Atakuje czytania jest sporo, ale czyta gracz grający po stronie Imperium. Siedmiolatek pewnie momentalnie zapamięta wszystkie zdolności z kart. Moim zdaniem spokojnie sobie poradzi, bo poziom trudności w tej grze narzuca gracz grający Imperium, więc spokojnie możesz (a czasami nawet musisz) delikatnie odpuścić, żeby Rebelia myślała, że faktycznie wygrywa. Tak było nawet w filmach przecież... ;) No i IA ma świetny Skirmish, gdzie też można bardzo łatwo stopniowo wprowadzać kolejne zasady, np. odpiścić karty dowodzenia, a na początku skupić się tylko na samych figurkach. W podstawce IA gry jest mnóstwo, bo zawsze możesz też zagrać w pełni kooperacyjną kampanię z aplikacją (po angielsku) tłumacząc co się dzieje i jednocześnie obsługując grę.

Na start IA wydaje się lepszym pomysłem, ale jeśli możesz delikatnie przekroczyć budżet o 10-15 zł, to zawsze możesz sobie do tej gry dorzucić w zamówieniu jedną postawkę X-Winga za 30 zł. ;)
McNab
Posty: 222
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 144 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: McNab »

Również polecam X-Wing-a, gram w to z moim 6-cio letnim synem, ma trochę hopla na punkcie tej gry. Wprowadziłem go w grę kiedy miał 5 lat, z tą uwagą, że już w tym wieku był mocno ograny - w Robinsona Crusoe poprawiał mnie jeśli coś przeoczyłem w rozgrywce itp. Pierwszą grę w X-Wing-a zagraliśmy na ubogich zasadach (bez umiejętność specjalnych pilotów i bez dodatkowego wyposażenia, tylko inicjatywa, manewry i akcje).
Załapał od razu i od 2 gry już gramy na fulla, teraz sam tworzy własne eskadry. Jeśli Twój dzidź jest trochę ograny, lubi SW, to duża szansa, że zakocha się w tej grze.
PS. Też zaczynałem od budżetu poniżej 300 zł, teraz mamy ponad 70 statków, a ile wydałem wolę nawet nie liczyć.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
easy
Posty: 73
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:59
Lokalizacja: Wieliczka
Has thanked: 5 times

Re: Star Wars - do gry z dzieckiem

Post autor: easy »

Dziekuję za wszystke sugestie. Na początek wypróbujemy podstawkę x-winga
ODPOWIEDZ