Koszulka gracza

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Co sądzisz o koszulce gracza?

Świetny pomysł. Taka koszulka to fajna sprawa.
28
82%
Na razie nic nie sądzę.
4
12%
Nie podoba mi się ten pomysł.
2
6%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Szept pisze:Pisałeś, że reklamy planszówek są praktycznie żadne i się z nimi nie spotkałeś. Pokazałem ci, ze tak nie jest.
Na konwenty chodzą ludzie którzy są potencjalnym tergetem, gry nie są produktem codziennego użytku więc nie pojawiają się ich reklamy w pismach codziennych (pomijając już koszta takich reklam).
Pokaż mi stronę w sieci na której jest reklama każdego produktu.
Reklama Scrable pojawia się w tv dość często jak na planszówkę.
Szept - widziales kiedys RTL? Albo jakikolwiek inny niemiecki program tv? Nie mow mi, ze Scrabble pojawia sie czesto, najwyzej "czesto jak na Polske". Poza tym Magma piszac "praktycznie zadne" mial na mysli niewielki ich odbior przez spoleczenstwo jako ogol. Chyba nie chcesz nam tu wmowic, ze liczba reklam planszowek jest chociazby bliska temu jak powinny byc one reklamowane?

Anyway, chyba zeszliscie chlopaki z tematu gadajac o bzdurach. Wiec... co na koszulce? :P
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Nataniel pisze: Anyway, chyba zeszliscie chlopaki z tematu gadajac o bzdurach. Wiec... co na koszulce? :P
Jak to co, goła baba ;P
A poważniej. Coś co nie będzie reklamować konkretnego produktu tylko 'powie', iż właściciel koszulki lubi grać w gry planszowe.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Bard
Posty: 29
Rejestracja: 03 lis 2004, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bard »

Szept pisze: A poważniej. Coś co nie będzie reklamować konkretnego produktu tylko 'powie', iż właściciel koszulki lubi grać w gry planszowe.
Proponuję do końca następnego tygodnia zarzucać jeszcze pomysłami.
Potem zbierzemy je i przegłosujemy. Jak dobrze pójdzie na Krakonie będziemy mieli śliczne koszulki i będziemy się mogli rozpoznawać ;-)
„O! To przecież Szept! Ten słynny Szept.” – to był cytat ZNANEJ OSOBY :-P

I jeszcze jeden pomysł:

Ilustracja: Plecy wielkiego, mackowatego stwora siedzącego przy stole. Jedną z macek ma podniesioną (trzyma w niej karty), w innych mackach trzyma kości, dodatkowe karty lub żetony, figurki, instrukcję itd. Nie widać jego przeciwników, nie widać w co gra...
Hasło tutaj nie jest potrzebne. Ewentualnie: „Zagraj z nami”
"Jak tylko gra się skończy Król i Pion wracają do tego samego pudełka."
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Cieszę się, że moje (w żadnym przypadku złe) intencje ktoś zrozumiał. Natanielu ukłon w Twoją stronę :wink:
Szept pisze:Jak to co, goła baba ;P
yeeehhaaa :twisted: :lol: "Gra wstępna" Rulez :lol:

Ja mam takie małe pytanko bo jak do tej pory to też nie zostało ustalone (albo ja czegoś nie doczytałem), nadruk na koszulce będzie wielo- czy jednokolorowy :?: W sumie to od tego też zależy sam obrazek. Jeżeli miałby być jednokolorowy powinien być prosty i nieskomplikowany, tak aby był czytelny dla wszystkich. Jeżeli jednak zdecydujemy się na panne ( :lol: ) Kleopatre itp. obrazek nabierze efektu dopiero po nadaniu mu kolorów.
Awatar użytkownika
Damerien
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2004, 14:30
Lokalizacja: Samaetry Town
Kontakt:

Post autor: Damerien »

Ja proponuję kolorowy nadruk. Jednokolorowe koszulki to można zrobić na festyn ogrodników...

Czy do tych propozycji mają być dołączone jakieś szkice, obrazki?
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Damerien pisze:Ja proponuję kolorowy nadruk. Jednokolorowe koszulki to można zrobić na festyn ogrodników...
:lol: :lol: :lol: :lol: UmArŁeM :lol: :lol: :lol: :lol: Festyn ogrodników poprostu mnie zabił :D Ja również przystaję na nadruk kolorowy :wink: Co do szkiców, dobrze by było gdyby się pojawiły, zawsze można porównać, ocenić i wprowadzić ewentualne zmiany :)
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Szept pisze:poza denerwujacymi po jakims czasie gry komentarzami przeciwnikow komputerowych calkiem fajna gierka. Nie ma teraz zainstalowanej ale chyba jest opcja gry w sieci (dla tych którzy nie mają normalnej gry jest też możliwośćgrania na jednym kompie). TopWare chyba już jej nie ma ale ostatrnio widziałem ją w sklepie Valkirii.
79 zl (czy cos kolo tego) za nia nie dam.
Za jakies 20-30 zl to moze bym sie zastanawial, ale nie wiecej.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Cers
Posty: 31
Rejestracja: 18 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: Białystok(ta wioska pod choroszcza[;)

Post autor: Cers »

zapraszam do tematu Koszulkowa oferta - tam macie moja konkretna oferte, mozecie tam przeniesc swoja dyskusje ;-)
Awatar użytkownika
Kajetan8
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2006, 10:34
Lokalizacja: Wola k.Pszczyny, woj. Śląskie

Post autor: Kajetan8 »

Może ciekawym rozwiązaniem byłoby oprócz koszulki opracowanie naszywki - znaku rozpoznawczego graczy planszowych. :) Jest to ciut tańsze rozwiązanie i chyba trochę wygodniejsze (o ile takie naszywki byłyby dostępne np. w sprzedaży wysyłkowej).
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Posty: 67
Rejestracja: 04 paź 2004, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gerard Heime »

Szept pisze: Natomiast ci bardziej znani setlersi (co to mają kilka części i wogóle) z planszówką nie mają nic wspólnego.
Polemizował bym. Settlers of Catan wygląda IMO na inspirowaną Settlersami - szczególnie pierwszą serią, w której jeszcze budowało się drogi. A że mechanicznie Settlersów nie przypomina, to nic dziwnego - nie wyobrażam sobie przeniesienia Settlersów w takiej formie w jakiej istnieją na kompie na planszę do gry.

A co do koszulki, jak najbardziej popieram.

Jeśli chodzi o czytelność koszulki, za wzór stawiałbym tu sobie np. koszulki Chomiksu (http://www.chomiks.com) które są chyba najbardziej czytelnymi koszulkami jakie widziałem. I przy okazji są ładne. W tego typu estetykę bym uderzał.

Proponowałbym coś w stylu "generic boardgame", prostego pudła z grą z napisem "gry-planszowe.pl", obok plansza z polami w stylu "rzuć kostką i rusz pionek", kilkoma pionkami, parą kostek. Prostota przede wszystkim.

Ew. jeśli chcecie bardziej skomplikowaną wersję, można to połączyć z pomysłem "na greckiego wodza", i dodać do planszy postać (dwie postacie) z których jedna myśli nad ruchem a druga rusza pionek, i wspomniany już podpis "kości zostały rzucone".

Widzieliście "Immortel (ad vitam)"? Tam Anubis i Bastet grają w Monopoly :) świetna scena, naprawdę :)

I ważna uwaga - jakość. Koszulki za 15zł niespecjalnie mnie do siebie przekonują - ceny koszulek Chomiksu (detal, nie hurt) to ok. 40-50zł, ale cena idzie w parze z jakością. Tanie koszulki zedrą się, spiorą lub porozciągają zanim doczeka się do następnego gamesroomu na konwencie :P Dlatego wolałbym już koszulkę droższą, ale pewniejszą.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Czy koszulki są jeszcze możliwe do dostania? Natanielu, czy mógłbym kupić koszulkę w stolicy w Prima Aprilis?
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: salmunna »

Więc jak to jest w końcu z tymi koszulkami?

Ja ze swojej strony mogę dać linka do strony http://www.meeplepeople.com/

Tam mają bardzo ciekawe rzeczy. Napisałam do nich z pytaniem czy wysyłają zamówienia do Polski i powiedzieli, że raczej nie powinno być problemu, ale, żeby się z nimi wtedy dodatkowo skontaktować.

Może ktoś z Krakowa chciałby robić jakieś zamówienie?
ODPOWIEDZ