Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+ osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+ osob

Post autor: Pixa »

cactusse pisze: Suburbia - sympatyczna gra, ale "suchość" jest tutaj wybitnie uderzająca. Bardzo rzadko myślę o Suburbii w kontekście rozbudowy miasta, jest to dla mnie głównie kafelkowa optymalizacja, gdzie już po dwóch-trzech partiach nazw na kafelkach i symboliki ich kolorów praktycznie się nie rejestruje. Ambitny pomysł odwzorowania Simcity, ale mnie nie porwał.
Czy ja wiem? Na pewno bliżej grze do euro niż ameri, ale dla mnie klimat jest wyczuwalny, choć fakt - nie wylewa się z gry wiadrami. Gra jest natomiast bardzo przyjemna i dosyć często do niej siadam. Co ciekawe podoba się kobietom, choć z innymi eurasami są czasami problemy.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 401 times
Been thanked: 338 times

Re: Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+ osob

Post autor: cactusse »

mig pisze:To jeszcze co do dodatku Pokoleń- imho trochę gmatwa śliczną i elegancką mechanikę podstawki. Karty wprowadzają tę grę na wyższy, sporo cięższy poziom. No i to oczywiscie indywidualna kwestia, ale zagrałem w Pokolenia w rożnych konfiguracjach grubo ponad 20 razy, a objawów znudzenia jeszcze na horyzoncie nie widzę:) Mam dodatek, ale poza wprowadzeniem 5 gracza go raczej nie używamy. Po kilku grach z kartami ten wariant na razie sobie odpuscilismy- moze jak znudzenie podstawką przyjdzie to do niego sięgniemy, ale na razie nie ma po co :)
Grałem w większości w tym samym dwuosobowym zestawie i zapewne to ma główny wpływ na moje wrażenie "schematyczności", aczkolwiek wydaje mi się, że gra poprzez specyficzny system punktacji wprost wymusza specjalizację oraz skupienie się maks dwóch źródłach punktów, i dopiero dodatek dostarczając więcej ciekawych źródeł punktów pozwala na większą strategiczną swobodę.
Ale za mało w Pokolenia grałem by móc to powiedzieć z pełnym przekonaniem ;-) .
Awatar użytkownika
Consolamentum
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2012, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 85 times

Re: Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+ osob

Post autor: Consolamentum »

Przychylam się do głosów na Le Havre i Troyes. Przy dwóch graczach obydwie pozostają mięsiste w swojej mechanice. Nic nie udają i nie oferują półśrodków :) Wiem bo mam.
Ponadto sam teraz rozglądam się za nową grą na własność, której cechy można by streścić tak jak w temacie tego wątku i wydaje mi się, że Lewis & Clark spełnia te wymogi. Gracze, którzy zamiast narzekać dali rozbudowane odpowiedzi - przekonali mnie.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Odp: Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+

Post autor: Grzdyll »

Consolamentum pisze:Przychylam się do głosów na Le Havre i Troyes. Przy dwóch graczach obydwie pozostają mięsiste w swojej mechanice. Nic nie udają i nie oferują półśrodków :) Wiem bo mam.
Ponadto sam teraz rozglądam się za nową grą na własność, której cechy można by streścić tak jak w temacie tego wątku i wydaje mi się, że Lewis & Clark spełnia te wymogi. Gracze, którzy zamiast narzekać dali rozbudowane odpowiedzi - przekonali mnie.
Z Le Havre mam problem klimatu - jakkolwiek z wielu opinii znam te grę jako świetna pozycję to raczej nie chwycą u nas klimaty portowe (a poza tym to Uwe którego nam po Agricoli chyba wystarczy). Na Troyes na pewno zerknę.

Ogólnie ja też przekonałem się już do L&C ale złapałem akurat na aukcji Pokolenia w niezłej cenie. Jeszcze nie doszły ale jak wszystko będzie Ok to pewnie będą prezentem - mam nadzieje ze nie będę żałował :)

Dzięki wszystkim za pomoc w tej konkretnej sprawie, oczywiście wątek można kontynuować bo reszta gier z mojej listy dalej mnie interesuje i pewnie nie jestem sam :)
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Co bardziej ambitnego, klimatycznego, dobrego na 2+ osob

Post autor: Fuser.exe »

no i do tego Le Havre jest przyjazne kobietom :-)
ODPOWIEDZ